Miyomlu Hatunlar Kulübü

Nerde oldunuz ameiyat özelden yazabilirsiniz

Merhaba ameliyat oldunuz mu dm den yazar mısınız

Merhaba hangi doktora oldunuz isterseniz DM den yazın .

Merhaba , nerde oldunuz ameliyatınızı yazabilirseniz sevinirim

Nerde oldunuz doktorunuz kmdi dm den yaza rmısınız

Kızlar merhaba önceden yazmıştım buraya 9 cm minimum var diye. Ankara da yaşıyorum Önder Koç için düşünceleriniz neler yani çok fazla para istiyorlar muayene için. Onda ameliyat olan var mi ?

Ben 3 gün önce ankara şehir hastanesinde açık miyom ameliyatı oldum. Rahmin dışında idrar torbasına bası yapan 10cmlik miyomum alındı. Bugün taburcu olacağım. Ameliyat öncesi rahmin zlınma ihtimalinden bahsettiler, bi sürü imza aldılar falan ama çok şükür sadece miyom alındı. Kalkarken dikişler acıyor ama bugün daha iyiyim. Rahim alınmadığı sürece çok korkulcak bi ameliyat değil

Çok geçmiş olsun ben de olmak istiyorum ama çok korkuyorum rahmin alınmasından

Çok geçmiş olsun süreci paylaşırsanız seviniriz

Bundan önce 4-5 doktora daha gitmiştim ve en son şehir hastanesinde olayım da kurtulayım psikolojisine girdim. Önce kadın doğum jinekolojiden randevu alıp muayene oldum. Sonra ameliyata karaf verip ameliyat öncesi yapılan fiks işlemler olan kan verme röntgen kalpgrafisi ultrason yapıldı. Ameliyat için bir hafta sonrasına gün verildi. Ameliyattan birgün önce hastaneye yattım yani perşembe günü. Perşembe akşamı lavman yaptılar, kan sulandırıcı vurdular, gece 12den sonra aç ve susuz bıraktılar. Cuma sabahı ameliyat önlüğümü bonemi ve antiembolik çorabımj giyip hazır bekledim. 9u geçe ameliyathaneye götürdüler. Ameliyat 1,5 saat sürmüş. Uyanınca odama geri getirdiler. Ilk 5-6 saat yattım, çoğunlukla uyudum. Akşama doğru kalktım. İlk başlarda midem bulandı, başım döndğ ama 3-4 denemeden sonra alıştım. İlk gün çok hareketetmedim. Sonraki ikigün bi tık daha iyiydim. Bugün 4. Gün ve taburcu oldum. Aslında dün de taburch edeceklerdi ama ben birgün daha kalmak istedim. Şu an kalkarken ve arabaya binerken zorlanıyorum ama normal bence. Ama açılan kesi uzunluğu sezeryanımdan biraz daha büyük. Çünkü miyomum 10 cm idi. Herhalde sezeryanın büyüklüğünden çıkaramamışlar ve daha büyük bi kes açmışlar

4 gün kaldın yani hastanede.Tabi sonuçta bir ameliyat hemen rahat hareket edilmemesi lazım zaten.Hastanede olduğun süreçte ağrı sızı sıkıntı oldumu?birde şehir hastanesinde uzman doktormu yaptı?Tek miyommuydu?Umarım bunla gelmiş geçmiş olur.

Çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda eskisi gibi olursun. Hangi hastanelere gittin muayene için? Ben de Önder Koça gitmeyi düşünüyorum ama kararsizim hacettepe için ne düşünüyorsun?

Benim bi tane 10 cmlik miyomum vardı. 4-5 doktora gittim ama öyle çok bilinen proflara doçentlere gitmedim. Samsun gazi hastanesinde adınj hatırlamadığım bi doktor, Koru hastanesinde hüseyin pehlivana, samsun büyük anadolu hastanesinde yine adını hatırlamadığım çok gereksiz bir doktora, ankara araştırma hastanesinde murat gözüküçüke ve son olarak ankara şehir hastanesinde doçent cemal reşat atalaya gittim. Gerçi cemal bey bi tek ameliyattan önceki vajşnal ultrasona bi de ameliyata katıldı. Onun haricinde görmedim onu. Murat gözüküçüke de ısınmıştım. Ona da olabilirdim ameliyatı ama ordaki asistanları hiç sevmedim ve ayrıca hastane ortamını da. Ama şehir hastanesinin ortamı da hemşireleri de asistanları da çok güzel. Ameliyattan iki gün sonra taburcu olunabiliniyo yani cyma ameliyat olmuşsan pazar taburcu ediyolar ama ben bigün daha kalmak istedim. Ameliyattan sonra insanın en zorlandığı şey yardımsız kalkmak. Birileri kalkmana yardım ettiyse yürümekte sorun yok. Tabi sonuçta bıçak yarası var karında. Zor bş ameliyat değil ama tabi ameliyattan önceki kadar da hareket özgürlüğün yok.

Belki görüp yazan olur diye yazıyorum kızlar. Benim 7cm miyomum var rahmin dışına doğru büyüyen ilk çocuğumda da vardı 4 cm Di doğuma kadar 10 cm olmuştu sıkıntısız bir hamilelik geçirdim ve doğurdum şimdi ikinciyi istiyoruz miyom 7 cm yine rahmin dışında siz olsanız ikinci çocuğu yaptıktan sonra mı aldırır dınız yoksa ikinci çocuk olmadan mı

Sulu ultrason oldum rahme baskı yapmıyor dedi doktorum ama yine de gebelikte ne olur bilemeyiz dedi ilk doğumu göz önüne alıp önce almadan gebelik deneyelim dedi aklım çok karışık rahmin dışında olması beni gebeliğe itiyor bu şekilde miyom olup düşük yapan var mı? Miyom yeri çok önemli

Miyom düşük sebebi oluyor biliyorum ama rahmin dışına doğru büyüyüpte yine buna sebep olan var mı merak ediyorum.

Benim de 1.5 cm miyomum var ve dr.kesinlikle ameliyat dedi. Hem histeroskopi hem de laparoskopi olacağım. İlk kez ameliyata gireceğim ve bu beni çok tedirgin ediyor. Anestezi almak ve sonrasındaki ağrılar.

Benim de 1.5 cm miyomum var ve dr.kesinlikle ameliyat dedi. Hem histeroskopi hem de laparoskopi olacağım. İlk kez ameliyata gireceğim ve bu beni çok tedirgin ediyor. Anestezi almak ve sonrasındaki ağrılar.
Yeri önemli miyomun nerede sizinki ben kızıma 5 cm le hamile kaldım sıkıntı olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…