Miyomlu Hatunlar Kulübü

Rahme baskı yapıyormuş.Tüp bebekte misal embriyoyu koyacağım yerde miyomun var dedi doktor ve bu canımı çok sıktı. Çok araştırdım ç, çok yorum okudum. Hiç böyle bir muayene sonucu beklemiyordum. Şaşırmakla beraber tedirginim de . Daha önce anestezi de almadım, ameliyat ortamı falan düşündükçe kötü hissediyorum. Bir de rahim delinmesi,yumurtalıklara zarar gelmesi ya da sonraki ağrı süreci falan nasıl olacak bilemiyorum. Eş zamanlı laparoskopi de yapabileceğini söyledi yapışıklık varsa diye

Benim de 1.5 cm miyomum var ve dr.kesinlikle ameliyat dedi. Hem histeroskopi hem de laparoskopi olacağım. İlk kez ameliyata gireceğim ve bu beni çok tedirgin ediyor. Anestezi almak ve sonrasındaki ağrılar.
1.5 cm e ameliyat diyen doktor mu ?????? Hayır tabi kii şaka olmali.Olmayin hayir. Yazik para icin neler yapiyorlar. Baska doktora gidin. 1.5 cm küçülür hatta yok olabilir.

Doktorlar hep dolu,adam akıllı bir doktora gelmek de şans işi. Mart’ta ameliyat olmayı düşünüyorum ciddi ciddi. Bu şekilde tüp bebek yapmam dedi,yaptırırsanız da düşükle sonuçlanma ihtimali yüksek dedi. Rahmin arkasında rahme baskı yapan submukozal bir miyom. Embriyo gelip oraya yerleşiyormuş.Önce temizleyelim orayı daha sonra aşılama ya da tüp bebek dedi inanın kafam o kadar çok karışık ki. Ne yapacağımı şaşırdım

Benim de 1.5 cm miyomum var ve dr.kesinlikle ameliyat dedi. Hem histeroskopi hem de laparoskopi olacağım. İlk kez ameliyata gireceğim ve bu beni çok tedirgin ediyor. Anestezi almak ve sonrasındaki ağrılar.
Çok küçük bence olmayın hemen size bir zararı var mı. dr Alparslan Baksuya bir görünün

1.5 cm e ameliyat diyen doktor mu ?????? Hayır tabi kii şaka olmali.Olmayin hayir. Yazik para icin neler yapiyorlar. Baska doktora gidin. 1.5 cm küçülür hatta yok olabilir.

benim de 2 cm mesela ama rahmin ağzında hemen okadar çok kanama yapıyor ki.. her ay 20 gün sürekli kanıyorum ve aşırı yoğun..tampon koyuyorum bi de uzun ped koyuyorum 1 saatte tampondan sızanla birlikte ped komple dolmuş oluyor düşünün yani..şuan ciddi kansızlık yaşıyorum miyomdan dolayı, sürekli gidip kan alıyorum damardan..nasıl küçülecek ki kendi kendine :KK43:((( ameliyat olmam şart bekarım ve korkuyorum

benim de 2 cm mesela ama rahmin ağzında hemen okadar çok kanama yapıyor ki.. her ay 20 gün sürekli kanıyorum ve aşırı yoğun..tampon koyuyorum bi de uzun ped koyuyorum 1 saatte tampondan sızanla birlikte ped komple dolmuş oluyor düşünün yani..şuan ciddi kansızlık yaşıyorum miyomdan dolayı, sürekli gidip kan alıyorum damardan..nasıl küçülecek ki kendi kendine :KK43:((( ameliyat olmam şart bekarım ve korkuyorum
Nedensude, merhaba. Myomlar malesef tekrarı olabilen , büyüyebilen yapıdalar. Evet belki 1.5-2 cm olan myomlar çok büyük değiller belki ama myomun yerleştiği yer ve kişiye veren sıkıntı ile cerrahi operasyon gerektirebiliyor. Ben mecbur aldıracağım , embriyonun yerleşeceği yere myom yerleşmiş ve sürekli bir sıvı salgılıyor. Bu durumdan dolayı gebelik oluşmuyor , oluşsa da düşük gebelikle sonuçlanabiliyor. Kimileri 5-6 cm ile bile gebe kalabiliyoken bazen 1.5 cm lik bir myom gebe kalmayı engelleyebiliyor. Sana da tavsiyem bu kadar kanama ile sonuçlanan bir durumda aldırman çok daha sağlıklı olur sanırım. Bekarsan , alttan herhangi bir işlem istemiyorsan laparoskopi ile göbekten 3 delikle aldırma ihtimalin de var diye biliyorum.

Çok küçük bence olmayın hemen size bir zararı var mı. dr Alparslan Baksuya bir görünün
Myomlar malesef pek küçülmüyor aksine gebelik oluşması halinde daha da büyüyebiliyorlar. Görüştüğüm doktorlar maalesef ki submukozal myomların alınmasının daha sağlıklı olacağı konusunda hemfikirler. Evet küçük bir myom 1.5 cm fakat rahme yani kaviteye baskı yapıyor ve operasyon gerektiriyor

Hanımefendi miyom da yer önemli mesela benim rahmin dışına doğru büyüyen miyom vardı 5 cmla hamile kaldım 10 cm e çıktı sağ salim doğurdum arkadaşımın 3 cm ile erken doğum oldu boyutundan ziyade yeri önemli

Myomlar malesef pek küçülmüyor aksine gebelik oluşması halinde daha da büyüyebiliyorlar. Görüştüğüm doktorlar maalesef ki submukozal myomların alınmasının daha sağlıklı olacağı konusunda hemfikirler. Evet küçük bir myom 1.5 cm fakat rahme yani kaviteye baskı yapıyor ve operasyon gerektiriyor
Çok küçük olduğu için iyileşme süreci iz hızlı olur bir an önce olun

haklısınız tabi ki , ben sadece en azından başka çok iyi bir doktora görünebileceğini belki de gerek kalmayacağını düşündüm

haklısınız tabi ki , ben sadece en azından başka çok iyi bir doktora görünebileceğini belki de gerek kalmayacağını düşündüm
Haklısınız,teşekkür ederim. Ne kadar çok dr ile görüşürsem o kadar çok kafam karıştı inanır mısınız. Kimi gebeliğe engel değil derken ama sonradan düşüğe yol açabilir diyor, kimi direkt operasyon olmalısın diyor, kimi de gerek yok diyor. Ortada bir sıkıntı var ve tek bir sonuç olması gerekiyor hepsinin yorumu farklı oluyor. Bu da benim gibi tereddüt yaşayanlar için tam bir çıkmaz oluyor. Sonra düşündüm öyle de böyle de gebelik hiç olmadı , kaybedeceğim bir şey yok en azından operasyona girip bir de onu denemek lazım galiba diye düşündüm . Allah herkesin yardımcısı olsun

Hanımefendi miyom da yer önemli mesela benim rahmin dışına doğru büyüyen miyom vardı 5 cmla hamile kaldım 10 cm e çıktı sağ salim doğurdum arkadaşımın 3 cm ile erken doğum oldu boyutundan ziyade yeri önemli
Aynen, büyüklüğündense yeri çok önemliymiş. Damladam arkadaşım öyle yazdığında, mesajını okuyunca acaba yanlış bir şey mi yapıyorum diye anlık da olsa sorguladım kendimi. Bu mesajları okuyan arkadaşlar da olursa myomların nereye yerleştiği önemli. 1.5 cm myom rahme baskı yapınca gebe kalınmıyor ama rahime baskısı olmayan 5-10 cm ile gebe kalınabiliyor.

Aynen, büyüklüğündense yeri çok önemliymiş. Damladam arkadaşım öyle yazdığında, mesajını okuyunca acaba yanlış bir şey mi yapıyorum diye anlık da olsa sorguladım kendimi. Bu mesajları okuyan arkadaşlar da olursa myomların nereye yerleştiği önemli. 1.5 cm myom rahme baskı yapınca gebe kalınmıyor ama rahime baskısı olmayan 5-10 cm ile gebe kalınabiliyor.
Aynen hanımefendi siz doğru yoldasınız

Belki görüp yazan olur diye yazıyorum kızlar. Benim 7cm miyomum var rahmin dışına doğru büyüyen ilk çocuğumda da vardı 4 cm Di doğuma kadar 10 cm olmuştu sıkıntısız bir hamilelik geçirdim ve doğurdum şimdi ikinciyi istiyoruz miyom 7 cm yine rahmin dışında siz olsanız ikinci çocuğu yaptıktan sonra mı aldırır dınız yoksa ikinci çocuk olmadan mı
Sanki aldırıp öyle gebelik düşünseniz daha iyi . 7 cm miyom gebelikle birlikte büyüme riski var . Büyüdüğünde kaviteye baskı yapma ihtimaline göre hareket etmelisiniz.

Hepinizi geçmiş olsun kızlar.

Malisef bendede myomlar var. Şuan 2 tane var dış duvarında ama doktorun söylediğine göre çok küçükler.

Geçen sene miyomdan dolayı açık ameliyat oldum (myomectomy). Tam 5 tane çıkardılar. Doktor resimleri gösterdi, ve shock olduk, bunlar nasıl karnımdan çıktı diye. Allah bir daha yaşatmasın hiç kimseye. Çok zor.

Biz Allah izin verirse haziranda tup bebek yaptırmaya düşünüyoruz. Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.

Arkadaşlar merhaba Ben de bebek tedavisi görüyorum bu ay doktor 1.40 cm miyom olduğunu ve tedaviye engel olmayacağını söyledi. Ben yine de takıldım. Saraçoğlunun testere dişli aslan pençesi kürü faydalıymış diye duydum kullanıp faydasını gören var mı acaba

Arkadaşlar merhaba Ben de bebek tedavisi görüyorum bu ay doktor 1.40 cm miyom olduğunu ve tedaviye engel olmayacağını söyledi. Ben yine de takıldım. Saraçoğlunun testere dişli aslan pençesi kürü faydalıymış diye duydum kullanıp faydasını gören var mı acaba
Oncelikle geçmiş olsun. Bunu muhakkak ki biliyorsunuz ama tekrarlayim . Çocuk sahibi olmanın önündeki en büyük engel stresdir. Bende de miyom vardı başka bi sağlık sorunum yoktu sun bebeğim 6 aylık. Miyomun yeri önemli ki doktorunuz zaten engel olmadığını söylemiş içiniz rahat olsun

Oncelikle geçmiş olsun. Bunu muhakkak ki biliyorsunuz ama tekrarlayim . Çocuk sahibi olmanın önündeki en büyük engel stresdir. Bende de miyom vardı başka bi sağlık sorunum yoktu sun bebeğim 6 aylık. Miyomun yeri önemli ki doktorunuz zaten engel olmadığını söylemiş içiniz rahat olsun

Teşekkür ederim. Siz de mi tüp bebek tedavisi yaptınız? Evet doktorum önemli değil dedi ama ben de yerini sormadım daha doğrusu hiç aklıma gelmedi. İnşallah önemli bir yerde değildir

X