Miyomlu Hatunlar Kulübü

Doktorlar onu her ameliyat olana söylüyorlar bana da aynı şeyi söylediler doktorum serkan kahyaoğlu. Devlet hastanesi ama ben muamelelerinden memnun kaldım. Ameliyathaneye indiğimde başka bir dr geldi beni ameliyat etmeye tesadüfki daha önce muayene olmuştum kendisine bana bu hastanede bu ameliyatı yapıcak kapasitede dr yok sen git filanca dra diye başka hastane dr ismi verdi bi baktım ameliyata o geldi tabi ben ameliyathaneyi birbirine kattım snra serkan hoca geldi beni beklersen ben yapayım ameliyatını dedi ve sorun sıkıntı olmadan çıktm ameliyattan. Tek sıkıntım gaz çıkaramamak oldu ve onun için bile tüm dr ve hemşireler seferber oldu hepsi çok iyilerdi. Şuan evimdeyim ve rahatım 4 gün oldu ameliyat olalı ve ağrım sızım yok çok şükür
Merhabalar hangihastane

• Beğen
Reactions: shr
kızlar merhaba kendimi bildim bile miyomum var ama son 1 yıldır bana rahatsızlık vermeye başladı 13cm çapında subseröz yani rahim duvarı dışına doğru büyüyen cinsten bir kez hamile kaldım ama kalbi durdu kürtaj oldum. 8 ay geçti hamile kalamadım o arada gittiğim tüm doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söyledi. gebeliğe engel olmasa bile zor bir dönem geçireceğimi söylediler. Onun dışında hormonlarım, adet düzenim, yumurtalıklarım normal. Salı günü bir tıp fakültesinde bir prof.e ameliyat olacağım ama korkuyorum. sonrasında hamile kalmama engel bişey çıkar mı vs. vs. kötü kötü rüyalar görmeye başladım.. açık ameliyat olupta korunma süresi bittikten sonra problemsiz tedavisiz hamile kalanlar var mı aranızda??
hangi doktor acaba

aybird ve ben Antalya da bir radyoloji uzmanına embolizasyon işlemi yaptırdık canım...adet sancılarımız azalmaya,karnımız küçülmeye başladı..israrla ikimiz de uterin arter embolizasyonunu araştırın diyoruz ama tenezzül eden yok her nedense...........
Merhaba sizin miyom kaç cm di.Baya zaman geçmiş üstünden şu an bi sıkıntınız varmı yada oldumu?

Selam arkadaşlar bir şey soracağım konuyla çok alakası yok ama geçen doktora gittiğimde ultrasonda tüpler net gözükmüyor radyoloji bir görsün dedi ben de korktum başka bir şey mi var acaba diye radyolojiue kanser teşhisi için gidilmez mi Allah korusun tüplerle ne alakası var çok tırstım aydınlatır mıısnız beni

Normal canim korkma o karindaki sislik 1 ayda tam düzeliyor ben ameliyat sonrası on kilo verdim resmen yeniden dogdum diyebilirim acele etme yavas yavas yoluna girecek uyuşukluk da gececek sen bol bol yürü ve su ic gecmis olsun tatlim
Merhaba ben konuyu baştan okuyayım dedimde.ameliyattan önce yani miyon farkedilmeden önce aşırı kilo alma durumunuz olmuşmuydu.bende olduda ondanmı oldu acaba diye düşünüyordum.birde tabi göbek bölgem,hayatım boyunca hiç bu kadae büyümemişti.ameliyattan sonra cidden kilo veriliyormu?o göbek gidiyormu?ben birde kilom olduğu için ameliyat çok zorlar diye korkuyorum :KK43:

Kizlar gunaydin daha yeni hastaneden ciktim benim miyom gozukmuyor .evet gercekten hamilelikten sonra 6_6.5 cm lik miyomum hamilelikten sonra 3-3.5cm e dusmustu .bugun tekrar kontrole gittim bakti goremiyorum dedi hatta ışığı kapattirip tekrara bakti isik ekrana yansir diye yok valla diyor .keten tohumu kullandim dedim sute katip bundan sonra hastalarima tavsiye edecem dedi .biz normalde ilac veriyoruz ama o da menepoza sokuyor hastalari dedi . Benden soylemesi ac karnina sabahlari ogutulmus keten tohumunu sute katip icin deneyin ameliyat oncesi mutlaka bende ise yaradi umarim siz de de ise yarar . Allah su ramazanin hurmetine herkese sifa versin benim gibi bebek isteyenlere de hayirli saglikli bebek nasip etsin .
Keten tohumunu nasıl öğüttünüz ve ne kadar koydunuz süte?umarım gerçekten işe yarıyordur

Kizlar herkese selam , 20 Mayis'ta Laparoskopik Miyomektomi ameliyatimi oldum , benim miyom 6-6.5 cm'di ultrasonda gozuken , ameliyatta cikartilan 7 cm . Ameliyatim laparoskopik oldugu icin iceride parcalanarak cikartildi.Hemen hemen orta boy bir buzdolabi posetinin yarisin dolduracak kadar parcalanmis haliyle tabi , buyukmus gozlerime inanamadim . Ameliyat sonrasi surec hakkinda sormak istedikleriniz varsa seve seve cevaplarim ,cunku ameliyata girmeden once blogda bir cok paylasimi okudum fikir edindim. Sizlerede faydam olursa ne mutlu bana .Sevgiler
Geçmiş olsun hangi hastane ve doktorunuz nasıldı ?

@kussvaa merhaba Canım. Öncelikle şunu söyleyeyim bir doktorla sınırlı kalma bir çok doktora muayene ol imkanın zamanın yettikçe.. Hem gönlün biraz daha rahatlar hemde her birinden ayrı bişey öğrenirsin. Bu konuda ne kadar bilgi sahibi olursan o kadar kendini herşeye hazırlarsın ona göre davranırsın. Miyomla kist aynı şey olduğunu sanırdım ben taa ki bu yıla kadar. Hani insan başına gelince daha iyi anlıyor. Benim miyomum 8 cm di. Hiç doğum yapmadım yeni evliyim mecburen ameliyat oldum :KK43: ama 6 tane doktora falan göründüm yani. Senin miyomun çok büyük değil bence ama hamilelikte büyürmüş genelde hormonların etkisiyle. Tabiki risk oluşturan şey miyomunun nerede olduğu. Boyut olarak çok endişe yapma derim ama bebeğin gelişimini etkileyecek bir yerde ise onu zaten doktorlar söyler. Biri söylemese bile bi başkası söyler o yüzden naçizane tavsiyem bir çok doktora görünmeye çalış. Allah şifa versin umarım Allahım her isteyene hayırlı evlatlar nasip etsin..
Nerde oldunuz ameliyat ?

ben de bu sorun yıllardır var ben önemsemiyordum 2 yıl önce gitmiştim 7 cm di bitane de 3 vardı sonra daha ilgilenmedim bişey olmaz dedim . bu sene adetler düzensizleşmeye başladı ve ben yine hastanenin yolunu tuttum . doktor bana biri 5 dieri 11 cm ikizlerin var dedi haha yani benm miyomlar kocaman büyümüş bu arada ben bekar ve 39 yaşındayım . evlenmeyi pek düşünmüyorum dolayısıyla çocuk sahibi de olamam tabi büyükte konuşamam.kısmet bu işler. ben 3 doktora göründüm 3 ü de ameliyat dedi. laparoskopi şansım varmı dedim birisi olabilir dedi diğeri bence açık olur laparoskopi deseler bile açığa dönebilir miyomlar büyük dedi diğeri araştır dedi daha öncesinde soğan kürü denemiştim iyi gelmişti şimdi aslan pençesi ve civan perçemi deniyorum oturma banyosu da önerenler var ama kimiside diyor ki miyomlar pişer sıkıntı olur açıkcası napıcamı şaşırdım açık ameliyattan çok korkuyorum burnumdaki eti bile aldıramadım korkudan ne kadar zamanda iyileşilir işe ne zaman dönerim maliyeti ne olur bunlar hepsi soru işareti kafamda öyle 45 günlük raporlar filan beni çok zorlar maaş kesiliyo çünki bide işler youn .birde ameliyatın riskleri var tabi ençok kafama takılan da şu yapışıklık olayı ne demek ne anlama geliyor olursa ne olur hiç bir fikrimyok başına gelmeden anlayamıyosun tabi herkeste aynı sonuçlar vermez aslında ama yinede başına gelecekleri bilmek istiyor insan .
Merhaba çok zaman geçmiş ne yaptınız miyom işini ?

arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. ben de 5 ay kadar önce en büyükleri 4, 5 cm civarında olan bir kaç miyoma sahip olduğumu öğrendim. önce takip edelim dediler. 3 ay sonra kontrole gittiğimde
yarımşar santim büyüdüklerini öğrendim. gittiğim 4 doktor da ameliyat olmam gerektiğini söyledi. en sonunda geçtiğimiz salı günü medicana'da ameliyat oldum. ameliyat başarılı geçmiş. 4 tane miyom çıkarmışlar.geride mercimek tanesinden bile küçük bir tane daha kalmış. onu almak istememişler rahme zarar vermemek için. hastanede bir gece kaldım. ilk gün açık ameliyattan ötürü tabi ki hareket ederken zorluk oluyor. ama korkulacak kadar büyük acılar yok. ağrı kesiciler ciddi anlamda işe yarıyor.hareket zorluğu dışında narkozdan ötürü mide bulantısı ve kusma sorunum oldu benim. o da herkeste olan bir şey değilmiş.benim için en zoru mide bulantısı ve kusma oldu. eve geldikten sonra başta ağrı kesiciden ayrıldığınız için hareketlerinizde zorluk oluyor.ama bir sonraki gün pek bir sıkıntım olmadı açıkçası. perşembe gününden beri bütün işlerimi kendim yapabiliyorum. oturup kalkarken canım acımıyor.ameliyat yeri iyileşmeye başladı bile çok şükür.korktuğum kadar zor olmadığını anladım. gözünüzde büyütmeyin. olun kurtulun derim. şu an karnımda şişlik var. hastaneden 4 kilo fazlayla döndüm. ama geçiciymiş. serumlardan oluyormuş. 10-15 güne kadar tamamen geçer dedi doktorum.bugün kontrole gideceğim. umarım hepiniz için en hayırlısı neyse o olur.
canım hangi hastanede oldun acaba ve doktorun kimdi?

herkese mrb ameliyt olanlar bölümüne yazdım ama orası aktif değil burayada kopyalamak istedim yazımı
kızlar merhaba tekrardan . böyle aklıma geldikçe yazıyorum ama herşey paylaşım için birine yararım olsa ne mutlu bende ameliyat olmadım daha buayın 28 inde göğüs ameliyatım var aslında ilk miyomlardan kurtulmak isterdim . ama henüz doktora karar veremedim . aslında samsun medikal park ta doktor Mehmet Bilge ÇETİNKAYA dan elektrik aldım doktor anlamında yanlış anlaşılmasın Allah sahibine bağışlasın =) neyse muziplik bir tarafa da hastane kafamı kurcalıyor. fazla egolu bir tüzel kişilik olduğunu düşünüyorum ben o medikal park gurubunun. Birkere çok fahiş fiyatlar söylüyorlar mesela sgk nın sayfası var hemen link vereyim T.C Sosyal Güvenlik Kurumu işte bu adreste hastaneni seç doktoruna ulaş servisinde hesaplanan fiyatlarla istenenler çok farklı resimde koyarım yapılan hesabı . yanllız burada hesap yaptıracaksanız e devlette oturum açın. mesela bana 6 bin fiyat verildi burdaki hesaba göre 1000 tl yi bulmuyor otel hizmeti dersen sgk onada en kral 97 tl filan diyor bunun içinde bana 250-450 arası fiyat verildi. şu konuda bir gerçek ki özel hastanenin çıkaracağı fiyat sgk nın hesapladığı ile aynı olması beklenmez . çünki adı üzerinde özel hastane , ekstraları var lüks olmasına temizliğine kadar hepsi ayrı kriter kalite vs olayı derken fiyatı artırıyor tabi bana 1000 lira fiyat çıkarılmasını beklemiyorum zten ama 6 bin nedir arkadaş . ben sağlığım için gerekirse 60 bin de veririm ama herşey yerine göre bu bir miyom ameliyatı diğer özel hastaneler ameliyatın şekline göre 2000 -3000 - 5000 derken burda niye otelcilik hariç 6 bin bunun yatağı vs si diğer masrafları da var 8 bini de bulur ama ben gidip muhasebe departmanıyla görüşücem indirim isticem buna göre de karar vericem ben doktordan memnun kaldım ondan yana sıkıntım yok ama haksız rekabete de gelemiyorum . neyse o olsun. ne sgk nın dediği olsun ne hastanenin ortası neyse o kabul ederlerse günümü alıcam olmadı başka doktor arayışına giricem . gerçekten kapital sistemden hoşlanmıyorum . neyse ücret konusu çok uzadı diğer konulara gelince . ben de laparoskopik istedim ameliyatımı doktora da bunu söyledim. "tıpta handan hanım beni korkuttu dik keserim büyük kesi atmam lazım. vs dedi " dedim. o da sen yanlış anlamışsındır dik kesi olabilir buna doktor karar verir el becerisine göre ama büyük kesi demez , ben sana şunu diyim ameliyatı ben yaparsam 6-7 cm lik yatay kesikle miyomları alırım. ama ameliyatı açık yaparım . maceraya gerek yok . çok düşük bir ihtimal olsa da eğer miyomun içinde kötü huylu bir kitle varsa laparoskopiyle miyomu parçalamamız gerektiğinden kitle vucuda yayılır sonrası çok pişman oluruz. Zaten açık ameliyat korkulacak bişey değil ha delik açmışsın ha kesmişsin toparlanma süreleri değişiklik gösterse de çok büyük bir farkı yok . ayrıca laparoskopide ameliyat uzun sürer. Narkozda daha uzun süre kalırsın. Laparoskopide uzun süre aynı pozisyonda kalmaya dayanamazsın oranın yatış durumu flan farklı . düşün taşın doktorun ben olmasam bile açık ameliyatta karar ver özellikle büyük miyomlarda açık ameliyat her zaman daha sağlıklı . dedi. Ve ben artık ameliyatın şeklinin açık olacağına karar verdim. Kafamdaki diğer karmaşaları da atlatınca bu işe artık bir nokta koyucam. Kork kork beklek bekle nereye kadar. Allah ne yazdıysa o hakkımızda hayırlısı . araştır soruştur insan hep vazgeçiyor ama büyüdükçe de sıkıntı bu ş. Kilo alıyosun veremiyosun hormon dengen bozluyor çocuk olayı keza ben şuan düşünmüyor olsamda zaman ne gösterir bilemezsin. Zaten öncelik sağlık ben olmazsam çocuk olur mu . sevdiklerim için önce ben iyi olmalıyım. Hayat kalitem yüksek olmalı . bu hastalıklar insanda moral bırakmıyor , psikolojini alt üst ediyor ameliyatımı olup az iyi olunca çifte telli oynicam =) herkese Allah şifa sağlık versin .
Merhaba bendede miyom var konuyu baştan itibaren okuyorum,sizde benim gibi bekar ve 30 yaş üstü olduğunuz ve kaygılarınız benimkiyle aynı olduğu için tüm başlığı okumadan dayanamadım sorayım istedim :) öncelikşe ameliyat oldunuzmu?nerde nasıl oldunuz?tavsiye edeceğiniz şeyler varmı?birde kilo demişsiniz bu durumda fark eden birşey oldumu?bende son 2 senede çok fazla kilo aldım ve göbeğim çok çıktı.Ameliyattan sonra daha kilo alırmıyım verirmiyim diyede düşünüyorum.

Selam arkadaşlar bir şey soracağım konuyla çok alakası yok ama geçen doktora gittiğimde ultrasonda tüpler net gözükmüyor radyoloji bir görsün dedi ben de korktum başka bir şey mi var acaba diye radyolojiue kanser teşhisi için gidilmez mi Allah korusun tüplerle ne alakası var çok tırstım aydınlatır mıısnız beni
Radyoloji tüm görüntüleme sistemlerine verilen ad diyebiliyorum.bende mr çektirdim mesela net görebilmek için ve tabiki miyomun kötü huylu olup olmadığını anlayabilmek için galiba.

arkadaşlar bende bütün rahmi sarmış 13 tane miyom vardı ameliyat oldum alındı hepsi ameliyattan 10 ay sonra hamile kaldım ama düşük oldu.... Rabbim herkesin gönlüne göre versin şimdide histeroskopi olmam gerekiyomuş rahim büyütmek lazımmış kafam iyice karıştı ben İstanbul Avrupa yakasındayım nolur iyi bi doktor önerirmisiniz..... Benim doktorum medipolde prof. çok pahalıda artık güç yetmiyo:KK43:
Selam doktor buldunuz mu miyom için?

Kizlar herkese selam , 20 Mayis'ta Laparoskopik Miyomektomi ameliyatimi oldum , benim miyom 6-6.5 cm'di ultrasonda gozuken , ameliyatta cikartilan 7 cm . Ameliyatim laparoskopik oldugu icin iceride parcalanarak cikartildi.Hemen hemen orta boy bir buzdolabi posetinin yarisin dolduracak kadar parcalanmis haliyle tabi , buyukmus gozlerime inanamadim . Ameliyat sonrasi surec hakkinda sormak istedikleriniz varsa seve seve cevaplarim ,cunku ameliyata girmeden once blogda bir cok paylasimi okudum fikir edindim. Sizlerede faydam olursa ne mutlu bana .Sevgiler
Merhaba risklerinden bahsettiler mi ne tür bir myomdu ve yeri neredeydi

Evet bencede omuz kollar gogus kafesı cok agrıdı bıde karın dıkısının ıkı yanı oraya da karını acınca alet takıyolarmıs hemsırede bu agrıların ameliyat esnasında hava dolması nedenıyle gazlar baloncuk olup doluyor dedı bol bol yuruyup onları asagı ındırırsenız ıyı olur dedı su anda 4.gündeyım karın şişkinliği ve cevresı agrıyo üst taraftakıler gectı çok şükür hıc yatmıyorum bugun oturup saatte bir kalkıp geziyorum evde
Selam hangi doktor yaptı ameliyatı?

X