Miyomlu Hatunlar Kulübü

sanırım gürkan bey ankara da ameliyat sonrası dönüşüm zor olur . ben laparoskopiyle olacağıma artık inanmıyorum . şuanki doktorum bana macera olur miyomun içinde azda olsa kötü huylu kitle riski var laparoskopi olursa miyom parçalanırken kitle dağılabilir ozaman daha kötü olur. ameliyat süresi gereksiz uzar . açık ameliyata dönme riski var. açık ameliyatta diğer dokulara zarar vermeden küçük bir kesiyle ben senin miyomunu parçalamadan bi bütün halinde alıcam bana güven dedi .

Kendisi istanbulda ozel gop hastanesindemtabii ki kapali baslayip acifa dinme riski olanilir bende boyle.birsey olmadi ama sana onerim istanbila gelme aansin varsa gurlan arikana gorun derim en azindam sonrasinda pismanlik hissetmezsin yapiyorsa o acik yapsin

senin miyomlar kaç cm di kadirşinas ve ameliyat ücretleri hakkında bilginiz var mı acaba eğer düşünürsem bunuda bileyim maliyet beni aşarsa boşa gitmemiş olmak için . birde memorial de önder koç varmış ona ameliyat olan varsa ondan da bilgi almak isterim.

3 taneydi birtanesi 7 8 cm diğerleri ikisi ise 1 cm. inşallah küçük olanları da alınabilmiştir ben kontrolde ultrasondan bakacağını düşünmüştüm ama bakmadı.
ameliyat maliyeti yaklaşık 7000 tl tuttu.özel sağlıktan dolayı para ödemedim. Daha önce acıbadem liv hospital ve amerikan hastanelerine de başvurdum oralarda ücret daha fazlaydı. gördüğüm en uygunu gop hastanesiydi. .ben profesor olmasını tercih ettiğim için araştırmamı ona göre yaptım.Ğcret farkı isteyen doktorlar oluyorlardı.
Bekar olduğum için kapalı ameliyat benim içn daha iyi oldu.

peki bu herşey dahil fiyat mı benim özel sigortam yok şimdi olsam da buna hayrı olmaz öncedenolan hastalıkları karşılamıyor bendende medikal park açık ameliyata 6 bin istedi

fiyat değişebilir açıkçası benim sigortama göre çıkan fiyat buydu en doğru bilgiyi hastane verebilir isterseniz arayıp fiyatldırma bölümüne bağlanıp sorabilirsiniz.doktorun sekreteri de belki bilgi verebilir.ben gitmeden önce mail göndermiştim.ultrson görüntümü mail atarak kaplı olup olmayacağımı sormuştum. o da büyük itimalle kapalı halldebiliriz demişti.

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Ben de şu ana kadar ki hikayemi anlatayım belki birilerine yardımı dokunur. 12 Aralık günü Uşak'ta özel bir hastanede 2 tane büyük 1 tane küçük miyomlarım olduğunu öğrendim. Çok moralim bozuldu eve dönmeden başka bir özel hastaneye daha gittim ve daha da moralim bozuldu çünkü miyomlarımın rahmin içinde olduğu , çok riskli olduğu söylendi ve yıkıldık. İlaçlı emarlar ultrasonlar her birinden çıkan sonuçlar miyomların rahmin içinde olduğu için yapılacak ameliyattan sonra rahmin alınabilceği ve riskin yüksek olduğu söylendi. Daha sonra Konya'da Başkent Hastaniesine gittik. Oradaki doktor da bu şekilde hamileliği denememi ameliyatın riskli olduğunu söylemişti. Artık karar vermiştim ameliyat olmayacaktım. Bir kaç gün sonra bir arkadaşım aynı süreçleri geçirdiğini ameliyatın çok riskli ol

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Ben de şu ana kadar ki hikayemi anlatayım belki birilerine yardımı dokunur. 12 Aralık günü Uşak'ta özel bir hastanede 2 tane büyük 1 tane küçük miyomlarım olduğunu öğrendim. Çok moralim bozuldu eve dönmeden başka bir özel hastaneye daha gittim ve daha da moralim bozuldu çünkü miyomlarımın rahmin içinde olduğu , çok riskli olduğu söylendi ve yıkıldık. İlaçlı emarlar ultrasonlar her birinden çıkan sonuçlar miyomların rahmin içinde olduğu için yapılacak ameliyattan sonra rahmin alınabilceği ve riskin yüksek olduğu söylendi. Daha sonra Konya'da Başkent Hastaniesine gittik. Oradaki doktor da bu şekilde hamileliği denememi ameliyatın riskli olduğunu söylemişti. Artık karar vermiştim ameliyat olmayacaktım. Bir kaç gün sonra bir arkadaşım aynı süreçleri geçirdiğini ameliyatın çok riskli olduğunu ona da söylendiğini ama bu duruma rağmen ameliyat olduğunu anlatınca eşiminde desteğiyle motive olup ameliyata karar verdim. Balıkesir de bilenler bilir Alaattin Kaçar a gittim. Bu rahim alınma muhabbettinin çok ekstrem bir şey olduğunu bugüne kadar hiç başına gelmediğini korkmamam gerektiğini anlattı ve daha da motive olup 10 Ocak günü hastaneye yattım 11 ocakta ameliyat oldum. Çok şükür çok başarılı geçmiş tüm miyomlarım alınmış. Şu an bunları biraz ağrılı yazıyorum ama herşeye değdi. Bu durmdakilere tavsiyem çok beklemeyip aldırıp kurtulmak. Ameliyata karar vermemde bu forum da çok yardımcı oldu. Aldırıp kurtulanların yazıları beni motive etti. Allah herkesin yardımcısı olsun. Sorusu olan varsa yardımcı olabilirim.

ameliyatınız kapalı mı oldu?

Kızlar beni bilen bilir bende Ağustos ayında laparoskopik başlayan ancak açık ameliyata dönen miyom ameliyatım oldu iki tane 5 cm miyom çıkartıldı..
Yapışıklık,tüplerimin tıkanmasından çok korkuyordum rahim filmim çekildi çok şükür herşey temiz çıktı rahmimin içi tertemiz tüplerim açık çok şükür bağırsaklar karın içi normal görünüyor şimdilik Allahıma şükürler olsun

Rahim filminiz ameliyattan ne kadar sonra çekildi acaba

miyomlrın alındığını doktor mu söyledi yoksa ultrasondan baktıdınız mı ben kontrole gittiğimde ultrasondan batırkamdı.

İki kez myom ameliyatı oldum.üçünçü ameliyat olmam gerektiği söylendi ve büyük olasılıkla rahmide alabileceklerini söyledilermyom embolizasyonu diye bi yöntem buldum ve nisan ayında bu işlemi yaptırdım işlem başarılı geçti 7ay da da ölen myomlar küçüldü.cok mutluyum herkes ogrensın ıstıyorum bu yontemı umarım tekrar myom cıkmaz sızde ama oluşurşa kesinlikle bu yöntemi araştırın yada çevrenize söylersiniz malesef her 4kadından birinde myom var.

Yaklaşık 4 ay önce açık miyom ameliyatı oldum yaklaşık 10 cmlik saplı subseröz miyomum alındı. Fakat halen karın bölgem şiş ve hassasiyet mevcut. Sizlerde de bu durum oldu mu? Ultrasonda sorun olmadığı gözüküyor ama yine de rahatlayamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…