Miyomlu Hatunlar Kulübü

Bizde öyle...Yapmadığımız tedavi yöntemi kalmamıştı.Profesörlere kadar gitik...hepsi ameliyat dedi ama biz ikinci bir miyom ameliyatı olmak istemedik.Bakın bende bu şekilde bio enerjilere inanmayan biriydim ancak eşimin tedaviye başladığı ilk günden itibaren geçmeye başlayan ağrıları beni umutlandırdı ve sonunda Allah ın izniyle kayboldu şifayı veren Mevla birileri vesile olacak
Hastalık sürecinde bu sayfayı sürekli takip ediyordum ve içimden eğer eşim iyi olursa bunu herkese söyleyeceğim diye düşünüyordum ve şuan bunu yapıyorum
Saygılar

herkese mrb ameliyt olanlar bölümüne yazdım ama orası aktif değil burayada kopyalamak istedim yazımı
kızlar merhaba tekrardan . böyle aklıma geldikçe yazıyorum ama herşey paylaşım için birine yararım olsa ne mutlu bende ameliyat olmadım daha buayın 28 inde göğüs ameliyatım var aslında ilk miyomlardan kurtulmak isterdim . ama henüz doktora karar veremedim . aslında samsun medikal park ta doktor Mehmet Bilge ÇETİNKAYA dan elektrik aldım doktor anlamında yanlış anlaşılmasın Allah sahibine bağışlasın =) neyse muziplik bir tarafa da hastane kafamı kurcalıyor. fazla egolu bir tüzel kişilik olduğunu düşünüyorum ben o medikal park gurubunun. Birkere çok fahiş fiyatlar söylüyorlar mesela sgk nın sayfası var hemen link vereyim https://gss.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/pages/index.faces işte bu adreste hastaneni seç doktoruna ulaş servisinde hesaplanan fiyatlarla istenenler çok farklı resimde koyarım yapılan hesabı . yanllız burada hesap yaptıracaksanız e devlette oturum açın. mesela bana 6 bin fiyat verildi burdaki hesaba göre 1000 tl yi bulmuyor otel hizmeti dersen sgk onada en kral 97 tl filan diyor bunun içinde bana 250-450 arası fiyat verildi. şu konuda bir gerçek ki özel hastanenin çıkaracağı fiyat sgk nın hesapladığı ile aynı olması beklenmez . çünki adı üzerinde özel hastane , ekstraları var lüks olmasına temizliğine kadar hepsi ayrı kriter kalite vs olayı derken fiyatı artırıyor tabi bana 1000 lira fiyat çıkarılmasını beklemiyorum zten ama 6 bin nedir arkadaş . ben sağlığım için gerekirse 60 bin de veririm ama herşey yerine göre bu bir miyom ameliyatı diğer özel hastaneler ameliyatın şekline göre 2000 -3000 - 5000 derken burda niye otelcilik hariç 6 bin bunun yatağı vs si diğer masrafları da var 8 bini de bulur ama ben gidip muhasebe departmanıyla görüşücem indirim isticem buna göre de karar vericem ben doktordan memnun kaldım ondan yana sıkıntım yok ama haksız rekabete de gelemiyorum . neyse o olsun. ne sgk nın dediği olsun ne hastanenin ortası neyse o kabul ederlerse günümü alıcam olmadı başka doktor arayışına giricem . gerçekten kapital sistemden hoşlanmıyorum . neyse ücret konusu çok uzadı diğer konulara gelince . ben de laparoskopik istedim ameliyatımı doktora da bunu söyledim. "tıpta handan hanım beni korkuttu dik keserim büyük kesi atmam lazım. vs dedi " dedim. o da sen yanlış anlamışsındır dik kesi olabilir buna doktor karar verir el becerisine göre ama büyük kesi demez , ben sana şunu diyim ameliyatı ben yaparsam 6-7 cm lik yatay kesikle miyomları alırım. ama ameliyatı açık yaparım . maceraya gerek yok . çok düşük bir ihtimal olsa da eğer miyomun içinde kötü huylu bir kitle varsa laparoskopiyle miyomu parçalamamız gerektiğinden kitle vucuda yayılır sonrası çok pişman oluruz. Zaten açık ameliyat korkulacak bişey değil ha delik açmışsın ha kesmişsin toparlanma süreleri değişiklik gösterse de çok büyük bir farkı yok . ayrıca laparoskopide ameliyat uzun sürer. Narkozda daha uzun süre kalırsın. Laparoskopide uzun süre aynı pozisyonda kalmaya dayanamazsın oranın yatış durumu flan farklı . düşün taşın doktorun ben olmasam bile açık ameliyatta karar ver özellikle büyük miyomlarda açık ameliyat her zaman daha sağlıklı . dedi. Ve ben artık ameliyatın şeklinin açık olacağına karar verdim. Kafamdaki diğer karmaşaları da atlatınca bu işe artık bir nokta koyucam. Kork kork beklek bekle nereye kadar. Allah ne yazdıysa o hakkımızda hayırlısı . araştır soruştur insan hep vazgeçiyor ama büyüdükçe de sıkıntı bu ş. Kilo alıyosun veremiyosun hormon dengen bozluyor çocuk olayı keza ben şuan düşünmüyor olsamda zaman ne gösterir bilemezsin. Zaten öncelik sağlık ben olmazsam çocuk olur mu . sevdiklerim için önce ben iyi olmalıyım. Hayat kalitem yüksek olmalı . bu hastalıklar insanda moral bırakmıyor , psikolojini alt üst ediyor ameliyatımı olup az iyi olunca çifte telli oynicam =) herkese Allah şifa sağlık versin .

Kızlar herkese slm miyom ameliyatı olanlar ameliyattan sonra regl yoğunluğunuz nasıl?
Benim 4.ayım ama hala yoğun kanamam oluyor sizin nasıl?Bu durum nomalmi acaba ya

Kızlar herkese slm miyom ameliyatı olanlar ameliyattan sonra regl yoğunluğunuz nasıl?
Benim 4.ayım ama hala yoğun kanamam oluyor sizin nasıl?Bu durum nomalmi acaba ya
Canım bende yoğunluk değil de döngü değişti.24-25 günde bir olurken şimdi 30-31 günde oluyor.ilk iki adetimde yoğun oldu ama normal sürede bitti.yani 6 günde bitti.senin sürede sıkıntı varmı?daha önce de başka bi topicte okudum.yoğun olanlar olmuş.inşaALLAH normaldir.

Canım benimde döngü 20/21 günde birdi şimdi 24/25 oldu yoğun ve uzun sürüyor cnm
İlk iki gün çok yoğun sonra çok az geliyor ve 7 gün sürüyor

Canım benimde döngü 20/21 günde birdi şimdi 24/25 oldu yoğun ve uzun sürüyor cnm
İlk iki gün çok yoğun sonra çok az geliyor ve 7 gün sürüyor
Arkadaşım ben normal olduğunu düşünüyorum ama hala iletişimdeysen istersen birde doktoruna sor.ağrı oluyormu?benim ameliyattan önce öyle şiddetli regl ağrılarım olurduki uykumdan uyanır ağlardım o derece.ameliyattan sonra hiç ağrım olmadı çok şükür.canım benim senin yoğunlukla birlikte ağrı varmı?İnşaALLAH başka arkadaşlarda görüp fikrini söyler.

Doktorum bikaç hafta evvel gördü aslında cnm ama söylemeyi unuttum daha doğrusu 3 regl geçmişti daha normaldir düzene girer diye düşünüyordum..Ama bu 4.yine yoğun...
Benimde çok kötü ağrılı olurdu ishal olurdum ilk günüm berbat geçerdi ağrım sızım yok çok şükür ama ilk iki gün 6/7 kez ikişer tane ped değiştiriyorum baya yoğun yani
Belki benle aynı durumda olup yazan olur

Ben 28 günde bir oluyordum yine öyle devam etti hatta ilk Regl zamanım ameliyattan 4 gün sonra idi zamanında geldi ve normal sürüyor şimdilik 2. Bitti 3. Olucam değişiklik yok ama fazla

Ben 28 günde bir oluyordum yine öyle devam etti hatta ilk Regl zamanım ameliyattan 4 gün sonra idi zamanında geldi ve normal sürüyor şimdilik 2. Bitti 3. Olucam değişiklik yok ama fazla
Anladım canım sağol bilgi paylaşımı yaptığın için umarım sorun yoktur benimde normaldir herşey

Evet canım takılıyor.anestezi verildikten sonra takılıyor bişey anlamazsın.çıkartırkende bi kaç saniyelik sistitmişsin hissi oluyor.korkulcak bişey yok :)
ay ben göğüs ameliyatı oldum şuan hastanedeyim sonda takılmış, çıkarırken baya acıdı ve 3 gündür idrarımı yapamıyorum yanıyo valla. 2 ay sonrada miyom olucam İnş. bide onu atlatsam. çok rahat nefes alıcam.

Çok geçmiş olsun canım.Rabbim acil şifalar versin.göğüs ameliyatı derken sıkıntı neydi özel değilse?iniaALLAH miyomundan da kurtulursun hayırlısyla.

kızlar lütfen cevap verin sonda takılmayan var mı miyomda .göğüs ameliaytında sonda takılmış vücudum kabul etmedi çıkarırken canım yandı çok acıdı . şimdide idrarım da yanma var kanama var. of çok fena bikez daha katlanamam sonda işine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…