Miyomlu Hatunlar Kulübü

Canim bana da prof gerek yok demişti dedigin gibi sonradan disarda olan miyom baski yaparak doğumu baslatti 5. Ayda ..ama buyuk miyomlarla normal zamaninda doğum yapan da var hayirlisi olsun araştırmaya devam et bence..sevgiler

Selam canım,
ben ocakta doğum kontrol hapını bıraktım bu ay hamile olduğumu öğrendim çok şükür Rabbime.. mevlam isteyen herkese nasip etsin inşallah.. hemen hemen 3,5 aydır folik asit kullanıyorum.. benden de sevgiler canım :)

Miyom ameliyatından sonra nelere dikkat etmeliyiz hakkında güzel bir makale

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar merhabalar,
Sizinle birşey paylaşmak istedim.Sperm hız ve sayı düşüklüğü için şırınga ile enjekte yöntemini bi arkadaşım denedi ve 2 sene sonra kendiliğinden hamile kaldı denemek isteyen olursa temiz bir kap orta boy şırınga ile enjekte ediliyor yarı hava yarı sperm olucakmış ki hızlı gitsin..Bende başladım denemeye bakalım tutacakmı

merhaba ,
bende ocak ayında açık miyom ameliyatı geçirdim 13 cm di benimki ve ben çok çok sonra öğrendim miyomum olduğunu,
çünkü adetim her zaman düzenliydi ağrılı geçmezdi vs..taa ki bir gün adet dışı pıhtılı ağır kanamalar geçirene kadar ,
zaten o zaman 13 cm büyüklüğüne ulaşmış.
Şimdi çok iyiyim şükür ancak bekarım doktorum 3 yıl içersinde çocuk sahibi olmam gerektiğini tekrar oluşup büyüyeceğini söyledi bilmiyorum o iş nasıl olacak

Canım geçmiş olsun 13 cm baya büyükmüş farkedilmemesi de ilginç.
Yani biliyorum yangından mal kaçırır gibi evlenip çocuk sahibi olunmaz ama ben şimdi öyle şeyler yaşıyorum ki keşke hemen evlenip çocuk yapsaydım diyorum hergün...
Sen de hayatını birlrştireceğin biri si çıkarsa karşına hiç durma evlen çocuk yap zaman geçince sadece rahimdeğil yumurta rezervi ile ilgili de sorun çıkıyor
Rabbim hakkında hayırlısını versin canım ..

merhaba neredeyse tüm yazılanları okudum. benimde ameliyatıma son iki hafta kaldı. çok korkuyorummm Allah herkesin yardımcısı olsun

açık ameliyat olacagım izmirde. 8 cm rahim dışındaymış myom çok korkuyprum lütfen bana bilgi verir misiniz yakın zamanda ameliyat olanlar.

açık ameliyat olacagım izmirde. 8 cm rahim dışındaymış myom çok korkuyprum lütfen bana bilgi verir misiniz yakın zamanda ameliyat olanlar.
Korkma canım bende 2014 aralıkta açık myom ameliyatı oldum benimde rahim dışı 8-8,5 cm di 1 ay kdr raporum vardı sonra normal hayatıma döndüm. İlk 1 hafta zor geçiyo ama kolay geçenide var bence bünye meselesi. Hastanede bol iç çamaşırı ve gecelik olsun yanında ayaklarını üşütme şimdilik diyebilceklerim bunlar

Canim cok gecmis olsun seni cok iyi anlıyorum bende acik ameliyat oldum ilk iki gunu atlatmaya bak sonrasi inan kolay gececek ben 45 gun rapor aldim uyice dinlenip ise döndüm 2 gece hastanede kaldım onun dışında ameliyat sonrasi iki hafta sonra disari ciktim bol bol yurudum en iyi gelen sey yürüyüş ve siviya yakın beslenme ilk zamanlar gece bile kalkip gezdim evde..korkma canım allah yardımcın olsun dualarımız seninle yine yaz sorun olursa sevgiler

canım çok teşekkür ederimm Allah razı olsun inşaAllah hayırlı evlatlarımız olur hepimizinn... ay inşaAllah iyi geçer ameliyat. hayatımda ilk defa olcagım iğneden korkan biriyim. altından kalkarım inşaallah

ameliyat günü neler yapılıyor. kan testi vs şeklinde yazılar okudum ama sizede sorayım dedim. ameliyatınızı hangi şehirde oldunuz.. gaz ve şişkinlik çok oluyormuş mesela benim miyomum idrar kesesine baskı yapıyor ve şişkinliğim çok var hele adet döneminde gaz şişkinliğim artıyor. ameliyattan sonra da olursa ne yapmam gerekir. birde ameliyat öncesi yediğiniz içtiğiniz yararını gördüğünz bişey var mıydı?

Tesekkur ederim,ama napiyim cocuk yapma gibi bir durumum yok hayat bu belli olmaz tabi kismet iste,umarim sizinde sorunlariniz en kisa zamanda duzelir

Bende dedigim gibi acik ameliyat oldum 2gun hastanede kaldim,hastane gunlerj guzeldi cunku damar yolundan agir agri kesiciler veriyolar ben oh ne guzel korkuacak bisy yokmus demistim ama eve ciktiginizda durumlar biraz degisiyor korkmayin bu da sadece 3.gun..diger gunlerle birlikte ilk 2haftasi zor sonra ben ayaklanmistim hersey normale donuyor gun ve gun..Allah dermansiz dert vermesin

amin Allah razı olsun insan çok stres oluyor. hani o kadar çok ağladım ki. insan başına gelince anlıyormuş. Allah herkese şifa versin. benim miyomum rahim damarlarına çok yakınmış o yüzden de risk olabilirmiş. onu da düşünüyorum. işte bi türlü korkumu yenemiyorum..

kızlar merhaba ben de subat ayında gebe kaldım kontrole gıttıgımde rahımde tam bebegın olustugu yerde 6 cm lık mıyom oldugunu ogrendım kı nısanlılık donemınde 15 gun arayla adet gorunce kontrol amaclı gıdınce rahımde hıc bırsey yoktu zaten 6 aylık evlıyım hangı ara olustu bılmıyorum. neyse kontrollerde mıyomdan dolayı bebekl gelismez duser dedıler kese tam mıyomun oldugu yerdeydı cunku 15 gun sonra kalp atımını duymak ıcın gıttıgımızde kalbı duyulmadı ve kurtaj oldum 1 ay sonra gel amelıyat ol dedı dr cunku sonrasındakı gebelıklerınde de aynı seyı yaşayabılırsın dedı mıyomun yerın kotu yerdeymıs ıntramural mıyom 6-6.5 cm . neyse amelıyat ıcın bır ay sonra gıttım yatısım yapıldı kan verdım dr yanına geldıgımde sen de mol gebelık cıkmıs degerlerın sıfırlanmadan amelıyata alamayız zaten 1 yıl gebelık yasak dedı tabı ben sok ılk defa hayatımda duydum mol gebelık .ve dr patalojı sonucundan da anlasılıyor kı bebek mıyom yuzunden degıl mol gebelık oldugu ıcın saglıklı olmamıs eee dedım hocam sız bası yapıyor dedınız alınmazsa bır sonrakıne de aynı seyı yasarsın dedınız dedım hamılelıkten sonra hormanların azalmasıyla beraber mıyom da kuculur dedı belkı de almaya gerek kalmaz dedı yanı daha once soyledıklerının tam zıddını soyledı ve bana guven vermedı . yaklasık ıkı ay oldu gercekten de mıyom 4-4.5 e dusmus ama korkuyorum kızlar hamıle kalınca tekrar gebelık hormonuyla mıyom tekrar buyuyecek ve ben aynı seyı yasarsam dıye cok korkuyorum cunku mol gebelık de benı fazlasıyla yıprattı benımle aynı durumu yasayan var mı

bu arada benım kuzende de mıyom varmıs ve amelıyat ol denmıs gıtmeden bırının tavsıyesıyle zegeret otu yanı keten tohumu sabahları ac karnına ıcıp oyle gıtmıs ve dr sen ne yaptın da bu kadar kuculdu demıs bana da tavsıye ettı ve ben de kullanıyorum yaklasık 10 gundur ondan dolayı mı mıyom 2 cm kadar kuculdu bılmıyorum ama 2 mayısta tekrar kontrolum var gıdınce sızı sonuctan haberdar ederım .eger etkısı oluyorsa neden bıcak altına yatılsın kı rahımle ılgılı amelıyatlar rısk tasıyor cunku sonrasında yapışıklık vb seyler cok duydum .

ayrıca normalde mıyom da kanama daha fazla oluyormus ya da adet sancısı daha fazla oluyormus ben de de aksıne hıc oyle bır durum yok yanı gebe olup kontrole gıdınceye kadar mıyomla ılgılı bır rahatsızlık hıssetmedım . su an kocaman bır mıyoma ve mol gebelıge sahıbım

unıversıte hastanesındekı dr a sogan kurunu sordum kesınlıkle tavsıye etmıyorum dedı tam tersı etkı yaratıp amelıyat durumunda olmayan mıyomları bıle amelıyatlık hale getırebılıyor cok sık karsılasıyoruz bu durumla dedı yesıl cay ve acı yemenızı tavsıye ederım dedı kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…