Miyomlu Hatunlar Kulübü

Canim cok gecmis olsun seni cok iyi anlıyorum bende acik ameliyat oldum ilk iki gunu atlatmaya bak sonrasi inan kolay gececek ben 45 gun rapor aldim uyice dinlenip ise döndüm 2 gece hastanede kaldım onun dışında ameliyat sonrasi iki hafta sonra disari ciktim bol bol yurudum en iyi gelen sey yürüyüş ve siviya yakın beslenme ilk zamanlar gece bile kalkip gezdim evde..korkma canım allah yardımcın olsun dualarımız seninle yine yaz sorun olursa sevgiler
canım merhaba senın mıyomun turu neydı kac cm dı .benım de mıyomum var ıntramural gebeydım mıyom bası yapıyor dedıler bebek duser dedıler olussa bıle saglısız olur dedıler sımdı ıse tam tersını soyluyorlar kıme neye ınanacagımı sasırdım valla

canım merhaba senın mıyomun turu neydı kac cm dı .benım de mıyomum var ıntramural gebeydım mıyom bası yapıyor dedıler bebek duser dedıler olussa bıle saglısız olur dedıler sımdı ıse tam tersını soyluyorlar kıme neye ınanacagımı sasırdım valla
canım su an hamile misin anlayamadım orasını yoksa olursa sıkıntı mı olur dendi bak benimki de intramual subseroz du en buyugu 4 .5 cm di ama toplamda 9 taneydi miniklerle birlikte.benim bebek 5. ayda gitti malesef çok zor bir hamilelik geçridm ve kaybettim bilemiyorum ki canım ya kiminde hiç etki etmiyor bana da bişey olmaz dendi ama oldu seninkiinn cm i baya büyükmüş bence riske atma ameliyatını ol derim

unıversıte hastanesındekı dr a sogan kurunu sordum kesınlıkle tavsıye etmıyorum dedı tam tersı etkı yaratıp amelıyat durumunda olmayan mıyomları bıle amelıyatlık hale getırebılıyor cok sık karsılasıyoruz bu durumla dedı yesıl cay ve acı yemenızı tavsıye ederım dedı kızlar
hiçbişr bitkisel kür cm lik miyoma etki etmez büyütür dedi dr mm lik yok olabilir dedi

canım su an hamile misin anlayamadım orasını yoksa olursa sıkıntı mı olur dendi bak benimki de intramual subseroz du en buyugu 4 .5 cm di ama toplamda 9 taneydi miniklerle birlikte.benim bebek 5. ayda gitti malesef çok zor bir hamilelik geçridm ve kaybettim bilemiyorum ki canım ya kiminde hiç etki etmiyor bana da bişey olmaz dendi ama oldu seninkiinn cm i baya büyükmüş bence riske atma ameliyatını ol derim

ameliyat günü neler yapılıyor. kan testi vs şeklinde yazılar okudum ama sizede sorayım dedim. ameliyatınızı hangi şehirde oldunuz.. gaz ve şişkinlik çok oluyormuş mesela benim miyomum idrar kesesine baskı yapıyor ve şişkinliğim çok var hele adet döneminde gaz şişkinliğim artıyor. ameliyattan sonra da olursa ne yapmam gerekir. birde ameliyat öncesi yediğiniz içtiğiniz yararını gördüğünz bişey var mıydı?
ameliyat günü bir ciğer filmi çekiliyor bir kardiyolojiye gidip baktırılıyor bir de kan veriliyor canm bunları zaten hemşire ve drun yönelndirmesiyle yapıyorsun basit işlemler rahat olmaya çalış ..zaten gece12den sonra yemek içmek yasak sabah boş mideyle gidiyorsun gerekirse lağman yapıyorlar..Diğer sorular ameliyatttan sonrası için öncesinde yapman gereken birşey yok merak etme ..sonrasında bol sıvı beslenirsin kuru kayısı falan ye gaz yapmayan yiyecekelr ye taze şeylerden bir sure uzak dur ve bool yürü ...

su an hamıle degılım kurtaj oldum canım ama dr hamıleyken bası yapıoyr dedı kurtajdan sonra da tam tersını soyledı bekleyelım dedı cok da bası yapmıyor gıbı dedı . su an 4-4,5 cm kadar . bende ıste korkuyorum hamıle kalınca tekrar mıyom buyurse dıye

canım yazdığın gelmedi önceki yazdıklarını okudum bir gebelik geçirmişsin sanırım hazan46 hazan46 geçmiş olsun cnm ben kendi tecrübeme göre konuşuyorum ve rahim filmi kesinlikle çektir biz dşükten sonra çekitrdik ve baktık ki kaviteye baya baskı yapıyor büyük miyomlar birleşip duruyorlardı benimkide küçüldü gebelikte 8 cm olmuştu sonra 4 ay bekledik 4 cm e düştü bu da ameliyatta avantaj demek ne kadar küçük olursa risk o kadar az olur dedi dr

su an hamıle degılım kurtaj oldum canım ama dr hamıleyken bası yapıoyr dedı kurtajdan sonra da tam tersını soyledı bekleyelım dedı cok da bası yapmıyor gıbı dedı . su an 4-4,5 cm kadar . bende ıste korkuyorum hamıle kalınca tekrar mıyom buyurse dıye
iyi araştır cnm benimki için sordum ben dr dediki bunda ki kadar bi dahaki gebeliğin ilerlemez bile benimki 19 haftalıktı..3 aylık bile olmaz düşer dedi kesin konuştu ..sen de başka doktorlara git tekrar büyüyebilir benim normal haytta hiç şikayetim yoktu ama gebeliğim berbattı kanama ağrı ayağa bile kalkamadım son 1 ay.. iyi düşün canım acil şifalar

iyi araştır cnm benimki için sordum ben dr dediki bunda ki kadar bi dahaki gebeliğin ilerlemez bile benimki 19 haftalıktı..3 aylık bile olmaz düşer dedi kesin konuştu ..sen de başka doktorlara git tekrar büyüyebilir benim normal haytta hiç şikayetim yoktu ama gebeliğim berbattı kanama ağrı ayağa bile kalkamadım son 1 ay.. iyi düşün canım acil şifalar
sagol canım insallah. onumuzdekı hafta da baska bır dr dan randevum var soyleyeyım rahım fılmı de ceksın ne kadar streslı seyler ya .

ayyy inşaAllah ya. Allah o günleri görmeyi herkese nasip etsin. rahimimin damarli bölgesinde oldugu için ilk gittiğim doktorlar çok korkuttu rahim alınma olablr diye. inşaAllah hayırlsıı ile atlatırım. ameliyattan sonra ilk işim burdan herkese haber vermek olacak inşaAllah... :) :)

ayyy inşaAllah ya. Allah o günleri görmeyi herkese nasip etsin. rahimimin damarli bölgesinde oldugu için ilk gittiğim doktorlar çok korkuttu rahim alınma olablr diye. inşaAllah hayırlsıı ile atlatırım. ameliyattan sonra ilk işim burdan herkese haber vermek olacak inşaAllah... :) :)
canım merhaba senın mıyomun kac cm turu ne benım yazdıklarımı da okumussundur belkı ben de sıkıntı ıcındeyım ne yapacam bılmıyorum bır yandan mol gebelık bır yandan mıyom allah hepimizin uyardımcısı olsun

bana da doktorum başkasına gitsen sana rahim alınr derler dedi benimkiler yayılmıştı bütün rahime hiç kuruntu yapma herkese aynı şeyi diyorlar doktoruna güveniyorsan korkmana gerek yok

inşaALLAH Canım benim sizlerinde inşaALLAH :) :*
Okudum canım çok geçmiş olsun.. Allah yardımcın olsun. benimki şöyle oldu; evliliğimin ikinci ayında tesadüfen doktora kontrole gittim devlet hastahnesinde doktor eşinle konuşacagım çağır falan dedi. sonra büyük bir ur var rahim alınabilir ben sizi üniversiteye sevk edeyim dedi. biz mahvolduk. dört tane özel doktora gittik onlar daha sakin konuştular. 8 cm büyüklüğünde sübseröz yani rahmin dışında büyüyen bir miyomum varmış. rahim ana damarlarına yakınmış yeri itibariyle. son çare izmir dokuz eylülde profa gittik o da öyle dedi. risk var ama bunla hamilelik olmaz aldırman lazım dedi. aldırdıktan 6 ay sonra gebelik düşünebilirsin dedi. inşaALLAH hayırlısı ile atlatırım ameliyatı sayılı günlerim kaldı :KK43:

inşaALLAH Canım benim sizlerinde inşaALLAH :) :*
Okudum canım çok geçmiş olsun.. Allah yardımcın olsun. benimki şöyle oldu; evliliğimin ikinci ayında tesadüfen doktora kontrole gittim devlet hastahnesinde doktor eşinle konuşacagım çağır falan dedi. sonra büyük bir ur var rahim alınabilir ben sizi üniversiteye sevk edeyim dedi. biz mahvolduk. dört tane özel doktora gittik onlar daha sakin konuştular. 8 cm büyüklüğünde sübseröz yani rahmin dışında büyüyen bir miyomum varmış. rahim ana damarlarına yakınmış yeri itibariyle. son çare izmir dokuz eylülde profa gittik o da öyle dedi. risk var ama bunla hamilelik olmaz aldırman lazım dedi. aldırdıktan 6 ay sonra gebelik düşünebilirsin dedi. inşaALLAH hayırlısı ile atlatırım ameliyatı sayılı günlerim kaldı :KK43:
inş canım en kısa sürede atlatırsın yaa zaten su doktorların konusmalarına sınır oluyorum pat dıye yok rahmın alınacak falan karsıdakının psikolojısını hıc dusunen yok

X