Miyom ameliyatı olanlar

Benim 40 gün oldu ameliyat olalı.Geçen hafta baya akıntım oldu.Ama temiz şeffaf akıntı.Rahim kendini iyileştiriyor diye düşündüm.Ama akıntıda bir anormallik varsa doktora danışmanı tavsiye ederim
Teşekkürederim dikişlerimi aldırmaya gidince doktoruma sorucam panikledim biraz fazla gelıyo dıye ama normal sanırım bu durum . Bir de dikişlerimin 2-3 cm aşağısında kasık tarafında içerden bi yanma bi acıma oluyo özellikle hareket ederken sizde de bunlar oldu mu acaba

Oldu evet :) özellikle büyük miyomun alındığı yerde ilk zamanlar sürekli yanma oluyordu.En sinir bozucu olan oydu zaten,ağrı desen değil,sancı desen değil, biber basmışda yanıyor gibi bi histi.Sonra batma ya döndü.İyileşme süreci ağrı,sızı,yanma çok şiddetli dayanılmayacak kadar değilse normal.Sizin ne kadar oldu ameliyat olalı?Şimdi o yanma batma olayı geçti,dikiş bölgelerimde hafif acımalar oluyor mesela.Ama ben çok dikkat ettim kendime,hiçbirşekilde iş yapmadım,ağır kaldırmadım,hareketlerimi yavaş yaptım.Bolbol yürüdüm,tempoyu azar azar artırarak tabi.Yediğime içtiğime dikkat ettim.Bütün bunlar iyileşmeyi hızlandırıyor bence

sadece bende olmuyomuş:)) bununla ılgılı kimse bişi yazmamış çünkü :) benım 1 hafta oldu amelıyatım olalı benim dikişlerimle ılgılı çok bı sorunum olmuyo o yangı dışında ama bı yatağa bacagımı atsam orda bı sızlama ağrı sankı çok fena bende yavaş yavaş hareket edıyorum yürüyorum çok dikkat edıyorum poşet bıle kaldırmıyorum 2. Hafta sonunda ıyı olurum dıye düşünüyorum bu yangı pekı nekdar sürdü sizde

Tam şimdi yangı zamanı normal.Benim 10 gün filan sürmüştü galiba.otururken,yatarken ağrı ve yanma olayı 20-25 gün sürüyor.Zaten onlar anlık şeyler biliyorsun.Ben saat başı 5 dk yürüyordum kalan zamanımda hep uzanıyordum.Yatağa yatarkende önce yavaşça oturup,sonra yan yatıp,bacaklarımı yavaş yavaş kaldırıp alıyordum yatağa,sonrada yavaşça dönüyordum.25 gün kadar çift yastıkla yattım.Gerçi hastanede hemşire nasıl kalkıp yatacağını göstermiştir.Sürekli olarak kollarımdan güç alarak yatıp,kalkıyordum.Hatta geçen hafta sırtım boynum tutuldu bu yüzden,şükürki ağrılarım geçmişti ondan sonra oldu,yoksa temelli yatak mahkumu olurdum 2. Haftaya baya baya toparlanırsın,ama sen yinede dikkat et.Benim için en zor olan kısım o yanma olayı ve batma olayıydı,onlar geçince hepsi bitmiş gibi hissediyor insan.

Kesinlikleeee ben de o şekilde yatıyorum kollardan çok kas yapıcam sanırım :)) sırt üstü hep zaten . Yanan taraftakı bacagımın altına da yastık koyuyorum . Benim yürürken de acıyo o kısma agırlık verirken o yangı geçtiğinde hele ki yataga girip çıkarken uzattıgımda canım çok yanıyo. 10 gün kadarsa ıyı yine katlanılır bi şekilde. Benim için de en zor kısım o yoksa dikişlerim bile acımıyo artık :) gülme öksürme dışında tabi

Ay insan gerçekten çok zor zamanlardan geciyor. 2 gündür ben nasıl iyileşecek demekten helak oldum yok böyle bir ağrı sancı yanma hissi gerçekten tam anlattığınız gibi eksiği yok fazlası var inşallah bir an önce sağlığımıza kavuşuruz

evt kücüktü ve malesef benimkisi büyüme yapti. Ben kendi durumumu yazdim ve benim durumumda olanlara önermiyorum dedim. Kimseyi burada yanlis yönlendirmek gibi bir niyetim yok, olamazda. Zira hepimiz yasadiklarimizi ve düsüncelerimizi paylasiyoruz. Kimsenin burada benim yorumumla 100% ameliyata karar verip, yada 100% ameliyat´dan vazgececegini düsünmüyorum. Malesef saglik konusunda, özellikle özel hastanelerde cok güven olmayabiliyor. Bu yüzden zaten ameliyata karar verip vermemek arasinda olanlarin en azindan 2-3 doktor önerisi almasi gerekiyor. Herkes kendi arastirmasini yapip ona göre karar verecegi kesin. Amin allah razi olsun, sizede gecmis olsun. Evet rabbim kimseye yasatmasin, agrili bir islem.

Geçiyor merak etme,aynen o yangı yürürken,yatarken hep oluyo.2. Haftanı bitir baya rahatlayacaksın

Geçiyor geçiyor en zor kısım ilk 2 gün :) Sen hala hastanedemisin?Ameliyat olacak arkadaşlar korkmasın, bu bahsettiğimiz ağrılar yanmalar dayanılmayacak şeyler değil.Tabiki ameliyat oluyoruz yavaş yavaş toparlanıcaz.olacak olan arkadaşlar korkmayı :)

Evet hala hastanedeyim .Ay evet ama yine de çok zor kolay değil çok şükür ama kurtulduk. Bende koyusiyah lekelenme var yalniz kan değil neden ki ? Siz dede oldu mu ?

2. Gün çok normal ama 1 hafta geçsin baya toparlanıyo o ağrı kanamadan sonra 1 hafta nedır ki benım de yangım baya baya azaldı yarın dikişlerimi aldırmaya gidicem . İnşallah canım yanmaz

2. Gün çok normal ama 1 hafta geçsin baya toparlanıyo o ağrı kanamadan sonra 1 hafta nedır ki benım de yangım baya baya azaldı yarın dikişlerimi aldırmaya gidicem . İnşallah canım yanmaz
Sizde de oldu mu kanama bana gayet normal dendi de korkmayın yanimda yatan hastanın dikişlerini almışlar çok kolaydı dedi

Merhabalar,Yaklaşık 1yıldır buradaki tüm yorumları okuyarak cesaret toplamaya çalışıyorum Malesef,hastane fobim sebebi ile 8cm olan miyom şuan dev miyom kategorisinde ve 25 cm. Karnım hamile karnı gibi.((

Sizde de oldu mu kanama bana gayet normal dendi de korkmayın yanimda yatan hastanın dikişlerini almışlar çok kolaydı dedi
Öncelikle çok geçmiş olsun.Ben de Ali Ayhan’ı araştırıyordum fakat inanılmaz yaşlı ve ameliyatı asistanlara yaptırıyor kendisi başında duruyor gibi duyumlar aldım.Şimdi en doğru cevabı verecek olan sizsiniz.Ameliyatınız nasıl geçti,memnun kaldınız mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…