Miyom ameliyatı olanlar

Merhaba ben de tam 1 hafta önce oldum miyom ameliyatı ilk günden yürümeye başladım 4 gün sonra kendi duşumu aldım tek sıkıntım bende de dikişimin 2-3 cm aşağısında dediğiniz gıbı bi yanma oluyo öksürürkrn kalkarken gülerken neden oluyomuş şimdi geçti mi sizin doktorunuz bişi ded mi

çok çok geçmiş olsun..olmuşsunuzdur sanırım nasılsınız. Ben de Zeynep Kamil'e gidiyorum doktora ama hep öğrenciler bakıyor :/ Siz kime ameliyat oldunuz acaba. Memnun musunuz. Geri bildirim verirseniz çok sevinirim. Şifa bulmuşsunuzdur inşallah.

merhaba arkadaslar,
bendede myom vardi ve benim doktorum hicbir zaman ameliyat önermedi. henüz dogum yapmamis birisine o ameliyati öneremem ve önersemde siz kabul etmezsiniz dedi.
hamile kaldim ve hamileligimde myom um büyüme yapti. ilk baslarda yaklasik 2 cm iken 5 cm e ulasti. hamileligim´de 2 defa ciddi kanamam oldu, bunlara sebeb olarak myom olabilir denildi, ama kesin birsey yoktu. sezeryanla dogum yaptim ve sezeryandan sonra myom ameliyatim gerceklesti. cok sükür simdi kurtuldum. asla dogum yapmamis bir bayanin myom ameliyati olmasini tavsiye etmem.

miyomum küçük ama rahim ağzında olduğu için dehşet kanama yapıyor. Her ay 20 gün kanıyorum. Hem de ne kanama. Kanım 12'den 5'e düştü. Acil ameliyat diyor doktorlar, bekarım, 33 yaşındayım ve miyomum da 2 cm bile yok. Alternatif yöntemleri deniyorum aylardır ama yüzde yüz bir sonuç yok. Benim gibiler napsın anemi oldum resmen damardan kan alıyorum artık miyom kanaması yüzünden

cok gecmis olsun. benim myom rahim icinde degildi, rahim disindaydi. rahim agizinda cok zor, ve cok kanama yaptigini baska arkadaslardanda duymustum. bir kac doktora gitmissindir mutlaka degilmi? biliyorsun cokta güven olmuyor acikcasi, herkes farkli görebiliyor, yorumliyabiliyor

cok gecmis olsun. benim myom rahim icinde degildi, rahim disindaydi. rahim agizinda cok zor, ve cok kanama yaptigini baska arkadaslardanda duymustum. bir kac doktora gitmissindir mutlaka degilmi? biliyorsun cokta güven olmuyor acikcasi, herkes farkli görebiliyor, yorumliyabiliyor

Tatlım amelıyat ol kurtul bende de vardı benımkı hıc kesımlemdı 1 hafta en fazla vr onun huzursuzlugu agrısı katlanılmaz ben hıc doğum yapmadım ama kanama olunca zaten amelıyat dıyo doktorlar . O çektıgıne değmez sonrasında 1 haftada ayaklanıyodun zaten

gittim evet ama anında ameliyat diyorlar. Zaten basit bir operasyon, miyomektomi ile alıcaz sıkıntı yapma dediler hep ama buraları okuyunca ben ameliyattan vazgeçtim ve 6 aydır bu durumdayım

bu gidişle öyle görünüyor ama 20 binler verip özelde mi yaptırayım yoksa devlet hastanesinde mi ona karar veremiyorum. Yani bir sürü para vermek istemiyorum zaten devlet hastanesinde de doktorlar sık sık miyom ameliyatı yapıyorlar..yoksa ameliyat günü almıştım zeynep kamilden sonra buraları okuyunca, olma riskli vs diye, vazgeçtim işte

gittim evet ama anında ameliyat diyorlar. Zaten basit bir operasyon, miyomektomi ile alıcaz sıkıntı yapma dediler hep ama buraları okuyunca ben ameliyattan vazgeçtim ve 6 aydır bu durumdayım
peki nasil bir ameliyat olacakmis, histeroskopi gibimi? yoksa sezeryan dikisi gibimi acilacakmis?

peki nasil bir ameliyat olacakmis, histeroskopi gibimi? yoksa sezeryan dikisi gibimi acilacakmis?

hayır kapalı ameliyat dikiş vs yok.

Histeroskopik miyomektomi: Bu yöntem daha çok submukozal miyomların neden olduğu aşırı rahim kanamalarında kullanılmaktadır. Vajina ve rahim ağzından rahme uygulanan histeroskop deniloen aletle submukozal yani rahim içindeki miyomların alınması söz konusudur. Hastalara genel ya da spinal anestezi uygulanarak, yarım saat içinde işlem tamamlanır. Ameliyattan sonraki gün taburcu edilen hasta, 3-7 gün arasında normal yaşamına geri dönebilir. Miyomların ilerki yıllarda tekrarlama riski % 10-20 oranındadır.

Ben de bunu düşündüm çok ama doktor seçimi önemli bana. 7 bin dedi özel hastaneler ama arastırdım mersındeyım ben devlette oldum zaten çoğu doktor özelden devlete geçiyo sonucta doktorun becerısi kendınde kalıyo ben 1 kurus da ödemedim çok ilgılendıler cidden . Hiç değmez onlar hergun peynir ekmek gibi yapıyolar bu işlemi dikişlerim de estetik zaten doktoruma sormuştum özellikle ilk günden de ayağa kalktım bi de o ağrılardan sonra amelıyattan sonraki sızılar çerez kalıyo çok bazit bi amelıyat zaten hiç korkma

Tatlım bir de laparoskopide de dikiş kalıyo o aletlerın girmesi gereç mantıken dımı bana da böyle bı seçenk sundular çünkü miyomun yerı de önemli ama ben karnımda iz kalsın istemedım malum mersınde yaşayınca bikini falanda gıyıyorum bu konuda karnında 3 tane çubuk oluyo bıri de çıkarma yaptırhı için diğerleri 1-1,5 ama çıkaran 2-3cm falan kalıyo dikiş her halukarda olcak ama açıpa göre iyileşme süreci daha hızlı tabı

anladim canim. bendede rahim icinde polip vardi, histeroskopiyle alalim demisti bir doktor. hamileligimle rahim disina sarkti ve doktorum muayne masasinda aldi. senin durumun farkli, sürekli kanaman oluyorsa, yaptirmalisin sanirim. hakkinda hayirlisi, madem öyle ol kurtul.

Sizin miyomunuz küçükmüş o yüzden ameliyat olmanıza gerek yokmuş.Malesef çocuğu olmayıp çok büyük yada çok sayıda miyomu olan hastalar var ,lütfen yanlış yönlendirmeyin.Mesela benim 8 cm en büyüğü diğerleri 3-4 cm 3 tane denildi ameliyattan önce.Doktorlar almazsak ilerde rahmi almak zorunda kalırız dediler ki doğru, herbiri 1 cm daha büyüse zaten rahim denen bişey kalmayacaktı.Keza ameliyattada 6 adet temizlendi.Ayrıca ameliyat olup sonrasında çocuk sahibi olan çok kişi var.Ameliyat olmayıp rahmini,bebeğini kaybedende çok var.Miyom çeşit çeşit.Herkeste bulunduğu yer, büyüklüğü,sayısı ve riski değişiyor.İnsanlara ameliyat olun yada olmayın demek doğru olmaz.Benim doktorumda mr sonucu gelene kadar bekarlarda ameliyatı tercih etmiyoruz dedi, ama mr sonucumu görünce ameliyat olmalısın olmazsan ilerde rahmi kaybedebilirsin,yada diğer organlara ciddi zararlar verebilir dedi.Burada paylaştıklarımızı okuyup karar veren insanlar var, sağlık bu çok önemli.bir insanın bütün hayatını etkileyebilir.Zira miyom her ne kadar kötü huylu değil densede patoloji sonucu 1000 de 1 de olsa kötü çıkma olasılığı var. Insanları asla gibi net kelimelerle yönlendirmeyin lütfen.Ayrıca sizede geçmiş olsun, Allah evladınızı bağışlasın.Umarım herkes şifasını bulur,ve birdaha hiçbirimiz yaşamayız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…