Miyom ameliyatı olanlar

d

Merhaba Züleyha,
Sana cevaben ben de tecrübelerimi yazmak istiyorum. 8 cmlik myomun bir yılda 25 cm olduysa doktrorunun da tavsiyesiyle kurtul derim ben. Çünkü 2 gün önce Zeynep Kamilde hamile gibi göbeğimden dolayı açık myom ameliyatı oldum ve 17 cm görülen şey 25 cm çıkarıldı. Şimdiden karnım düzleşti. Sadece sol tarafta ve dikişin üstünde biraz şişlik var ama yürüyüş yapıp sağlıklı beslenerek daha normale dönecektir. Ben Zeynep Kamilden şaşırtıcı derecede memnun kaldım. Odalar 2 kişilikti ama çok geniş ve perdeli. Hemşireler sürekli takipte ve gayet iyiydiler. Doktorum Mustafa Eroğluydu. Ama tabiki öğrencileri yaptı ameliyatı ancak steril bir şekilde başlarındaydı. Bu ameliyatta panik olmamanın ve strese girmeden kafayı hazırlamanın faydasını gördüm. Sağolsun ailem hiç yalnız bırakmadı. Bir gece önce yatış oluyor ve lavman veriyorlar (bence iyi oldu). Ertesi sabah erkenden çabucak hazırlanın dediler apar topar masada buldum kendimi:) ameliyathanede ben çok üşüdüm ama narkozu yiyince sonrasını pek anlamıyor insan:) Sondayı narkozdayken takıyorlar. Bir kaç saat sonra tavuk suyuna çorba içtim ve herşeyi çıkardım hemen:) narkozun çoğu gitti bu iyi bir şey. Bir süre sonra da ilk yürüyüşümü hemşirelerle yaptım, tansiyonum düşük olduğundan baş dönmesi vs oldu ama normal. Sonra yine yürüdüm. Bol bol yürüdüm ve her seferinde çok çok daha iyi oldum. 2. Gün oldu evimdeyim ve anormal bir ağrım, baş dönmem yok. Hatta iştahım bile gelmeye başladı:) Bir de ayakları sıcak tutmak çok önemli, buradaki bir arkadaş söylemişti, ona da çok teşekkür ederim. Haftaya evimin yakınlarında yürüyüşe çıkacak hale gelirim sanırım:) 2-3 hafta sonra da normal hayata dönücem inşallah. Herkese acil şifalar olsun🙏🏼🙏🏼
Çok geçmiş olsun ,Allahım o rahatlığı bana da yaşatsın inşallah.Ne kadar. Hafiflemişsnizdir.Ben çorap dahi giyemiyorum,eğilmek imkansız. Herbirinize sonsuz teşekkür ediyorum,güzel kalplerinizden aldığım enerji ile inşallah pazartesi ilk adımı atacağım.Varolunuz

Çok teşekkür ederim, çorap giyememeyi çok iyi anlıyorum:KK43: Moralinizi bozmayın, sabırlı olunca 2-3 haftaya normale dönülüyor ama eskisinden daha sağlıklı beslenip hemen her gün yürümek lazım bir bahaneyle. Acil şifalar🙏🏼

Buraya gelen sırayla korkuyor,sonra kuzu kuzu ameliyat oldum diyor.Sırada ki kuzu benim😃 Benden sonraki ben ameliyat olmadan sakın gelmesin😁 aylardır takipteyim çünkü hep böyle oluyor. (Beni düşündükçe üzen tek şey karnımın çook sert olması,ilk gittiğim dr.Bu çok sert dedi sizlerde yumuşak mıydı bilmiyorum...)
Sana söyle soyleyim anla beni ben birgün başka bir hastaneye ultrasona gittim ordaki kadınlar bana kaç aylık hamilesin dediler 10 haftalık göbeğim vardı kız benimm 😂

Benim ikiz bebeğe hamilelik gibi,artık koltukta oturtamıyorum,yatakta yatamıyorum,bazı geceler sandalyede oturup başımı masaya dayar vaziyette uyukluyorum.Miyomu olup,ameliyat olsam mı acaba diyenler için yazıyorum,bir an bile düşünmeyin bu illet büyüyor,siz yavaş yavaş kilo aldım sanıyorsunuz.

Benim ikiz bebeğe hamilelik gibi,artık koltukta oturtamıyorum,yatakta yatamıyorum,bazı geceler sandalyede oturup başımı masaya dayar vaziyette uyukluyorum.Miyomu olup,ameliyat olsam mı acaba diyenler için yazıyorum,bir an bile düşünmeyin bu illet büyüyor,siz yavaş yavaş kilo aldım sanıyorsunuz.
Bunu diyip senin ameliyat olmaman bak hemen ol kurtul bu dertten

Ben akşamları ağrıdan ağlardım 1 ay kanamam hiç duymadı ve öle çok geliyodu ki yarım saatr 1 ped değiştirirdim geldi mi sanki koca bardakla döküyolar gıbı akardı bacaklarımda sızdı ayakkabıma damla damla aktı bikaç defa kanamayı azaltmak için kutu kutu ilaç kullandım anca adet kanaması gıbı oldu azaldığı da ama kanama azaldıkça ağrım daha da arttı taş düşürmek gibi bi ağrı ve her oturduğumda büyük avuç kadar parçalar gelirdi. Akşamları dışarı çıkamıyodum. İşe gidemıyodum rezil olcam dıye hatta sevgılımle bile görüşmek istemıyodum artık huzursuzluk çünkü okdar etkiledi hayatımı hemen olup kurtulmak istedım ıykı de olmuşum şuan okdar rahatım kı evli değilim ama sezeryan kesısı var karnımda onu bile takmıyorum yeterki bunlar geçsin dedim çok şükür değdi hiç ertelemeyın olun hemen

Artık başka çarem kalmadı🤧 sokağa çıkamıyorum,işime ara verdim,en önemlisi oturtamıyorum,yürüyemiyorum,yatamıyorum.Kanser olup olmadığını karnı açınca göreceğiz o zaman işler değişir dediler.Dilerim bende sizler gibi olur ve evime dönerim.Size verdiğim eziyet için de çok özür dilerim😭

Artık başka çarem kalmadı🤧 sokağa çıkamıyorum,işime ara verdim,en önemlisi oturtamıyorum,yürüyemiyorum,yatamıyorum.Kanser olup olmadığını karnı açınca göreceğiz o zaman işler değişir dediler.Dilerim bende sizler gibi olur ve evime dönerim.Size verdiğim eziyet için de çok özür dilerim😭
Ya kuzum sacmalama olur mu öyle şey duruer haberdar et bizi de mutlaka. Bir sey sorucam sen hic baska doktora gitmedin mi yani onlar miyom demediler mi kotu huylu oldugunu nerden anlamis ki ?

Ben de ölehdim canım zaten herkesinkini patolojiye gönderıyolad ama onun kanser çıkması 1000de 1 ihtimal korkma sen hiç

2ay önce burada yazılan tüm mesajları en başından sonuna kadar okuyarak müthiş bir cesaret gelerek sabahın olmasını beklemeden saat 4 te bindim araca 700 km’lik Ankara yoluna çıktım.(O yüzden herbiriniz çok değerlisiniz) medyatik olan o dr evli olmadığım için ultrasonla bakalım dedi.15saniye bile sürmedi rahim görünmüyor hiçbirşey görünmüyor,ooo bu çok sert bu Malesef kötü huylu dedi,emin misiniz hocam dedim yakında idrarını yapamayacaksın dedi ki gittiğimde idrarımı zaten yapamıyor haldeydim...Hemen ameliyat ve frozen dedi.Dedi ama keşke biraz sosyal medya hesabında hastalarının elinden tutup sırıttığı gibi deseydi...Canımı duyduklarımdan ziyade tavrı şıktı.O uykusuzlukla o yorgunlukla geldiğim yolları geri döndüm.İş sözleşmelerimi bitirdim,hergün dökülen saçlarıma aynadan bakıyorum😣 ayaklarım insanlıktan çıkmış vaziyette şiş ve gitmeyen çürükler oluştu,kitle göğüs kafesime kadar yerleşti.Ve gariptir ki burada ki canlar bana etrafımdaki herkesten daha samimi geliyor...

2ay önce burada yazılan tüm mesajları en başından sonuna kadar okuyarak müthiş bir cesaret gelerek sabahın olmasını beklemeden saat 4 te bindim araca 700 km’lik Ankara yoluna çıktım.(O yüzden herbiriniz çok değerlisiniz) medyatik olan o dr evli olmadığım için ultrasonla bakalım dedi.15saniye bile sürmedi rahim görünmüyor hiçbirşey görünmüyor,ooo bu çok sert bu Malesef kötü huylu dedi,emin misiniz hocam dedim yakında idrarını yapamayacaksın dedi ki gittiğimde idrarımı zaten yapamıyor haldeydim...Hemen ameliyat ve frozen dedi.Dedi ama keşke biraz sosyal medya hesabında hastalarının elinden tutup sırıttığı gibi deseydi...Canımı duyduklarımdan ziyade tavrı şıktı.O uykusuzlukla o yorgunlukla geldiğim yolları geri döndüm.İş sözleşmelerimi bitirdim,hergün dökülen saçlarıma aynadan bakıyorum😣 ayaklarım insanlıktan çıkmış vaziyette şiş ve gitmeyen çürükler oluştu,kitle göğüs kafesime kadar yerleşti.Ve gariptir ki burada ki canlar bana etrafımdaki herkesten daha samimi geliyor...
Oy canım kıyamam sana bak bence vakit kaybetmeden direk hemen randevu al ve daha fazla korkma ya ben hastane de kalırken karşımda yatan hastaların 2 si de kanserdi ama 2 cm flan dedi Yani insani mahvediyormuş o boyutlarda bence iyi düşünelim öyle bir şey olmasın Allah'a sığın ve o artık şu ameliyati. Baksana hayat standartların bitmiş

Oy canım kıyamam sana bak bence vakit kaybetmeden direk hemen randevu al ve daha fazla korkma ya ben hastane de kalırken karşımda yatan hastaların 2 si de kanserdi ama 2 cm flan dedi Yani insani mahvediyormuş o boyutlarda bence iyi düşünelim öyle bir şey olmasın Allah'a sığın ve o artık şu ameliyati. Baksana hayat standartların bitmiş
E randevu sisteminden Ali Ayhan’a randevu talebinde bulundum canım.Odalar kaç kişilikti,birde hemşireler tecrübelimi yoksa öğrenciler mi? Ağrı pompası cihazları varmıydı canım,yoksa iğne mi yapıyorlardı?

E randevu sisteminden Ali Ayhan’a randevu talebinde bulundum canım.Odalar kaç kişilikti,birde hemşireler tecrübelimi yoksa öğrenciler mi? Ağrı pompası cihazları varmıydı canım,yoksa iğne mi yapıyorlardı?
Kuzucum direk numaradanda araysbilirsin. Odalar 2 ve 3 kisilik ama ozel oda istersen geceligi 900 Tl sahsen bana ilk 2 kisilik dediler yer kalmamis 3 e aldilar fakat rahattim ben sadece yanina refakatci mutlaka al tek basina halledemezsin bir de refakatciya yemek yatak vermiyorlar bilgin olsun. Ama hastane olarak baya iyiler hemsireleri normalde hic sevmem ama orda bebisim falan diye konustuk birbirmizle hepsi cok ilgilendiler yurutmek icin bile onlar geldi. Canım değişiyor bana 2 defa iğne yaptılar sonra serum bağladılar zaten ilk 2 gün çok zorluyor sonrasında o kadar ağrı olmuyor.

Kuzucum direk numaradanda araysbilirsin. Odalar 2 ve 3 kisilik ama ozel oda istersen geceligi 900 Tl sahsen bana ilk 2 kisilik dediler yer kalmamis 3 e aldilar fakat rahattim ben sadece yanina refakatci mutlaka al tek basina halledemezsin bir de refakatciya yemek yatak vermiyorlar bilgin olsun. Ama hastane olarak baya iyiler hemsireleri normalde hic sevmem ama orda bebisim falan diye konustuk birbirmizle hepsi cok ilgilendiler yurutmek icin bile onlar geldi. Canım değişiyor bana 2 defa iğne yaptılar sonra serum bağladılar zaten ilk 2 gün çok zorluyor sonrasında o kadar ağrı olmuyor.
Benim için oda çok mühim değil ama annem çok yaşlı refakat için ,onun için özel oda tercih etmeliyim.Canımm ne kadar teşekkür etsem azdır,Senin 6.günün oldu şükür ve bana hasta halinle destek veriyorsun🙏🌹🌹🌹

Canım benim lütfen yapma böyle üzme kendini.Bak hepimiz insanız ve başımıza herşey gelebilir.Bende ilk gördüklerinde kitle var dediler.Aynen senin gibi bekarım bende ultrasonla baktılar, ama kan testi yaptılar, kanser hücresi sayımı yaptı doktor ve temiz çıktı bu güzel haber dedi.Ama emin olmak için ilaçlı mr çekelim dedi.ilaçlı mr sonucundada miyom denildi.Ona rağmen patolojiye gitti miyomlar.Patoloji sonucumda temiz çıktı şükür.Inanıyorumki sende aynı şekilde kurtulacaksın.O doktor saçmalamış.Tonla para alıyorlar empati sıfır.Devlet hastanesindeki doktor yapsa diycem adam yüzlerce hasta bakıyor, ama muayeneye dünya para ameliyata dünya para alan bir doktorun bu kadar empati yoksunu olması üzücü.Sen onun dediklerini takma, yeni bir doktor bul.Ablamın bir arkadaşında bebek büyüklüğünde miyom vardı,o kadınada rahimle birlikte alınması lazım herşey olabilir demişler,kadın devlet hastanesinde ameliyata yattı,o gün ameliyatına tesadüfen prof girmiş,kadının rahmini kurtarmışlar.Kadın 40 yaşındaydı ameliyattan sonra hamile kaldı ve sağlıklı bir kızı oldu 😊Moralini bozma ve bir an önce tedavine başla.O saç dökülmlerin filan kansızlıktan.

X