Miyom ameliyatı olanlar

Çok iyi.Ameliyattan sonra iğnemi olunuyor?Bende özel olucam prof a ama birazda şans işş doktor işte.Inşallah iyi geçer benimde

Çok iyi.Ameliyattan sonra iğnemi olunuyor?Bende özel olucam prof a ama birazda şans işş doktor işte.Inşallah iyi geçer benimde
Ameliyattan bir gece önce kan sulandırı iğne vurmaya başladılar ve her akşam aynı saatte vurdular. Hastaneden çıkarken de reçeteye yazdılar. Normalde kan sulandırıcı iğne insülin iğnesi gbi insanın kendi kendine vurabileceği bi iğne ama bizim evdekiler de ben de cesaret edemedim. Sağlık ocağında ya da acilde vurdurdum.

İnan hiç bilmiyorum.Sadece veznesine sormuştum ladın hastalıkları ameliyatları en fazla 5000 dediler.Ama net fiyat bilmiyorum.Sen ekstra bir ücrert ödemişmiydin?
Yok ben hiç ücret ödemedim. Ama normalde gökçen erdoğana gitmeyi çok istiyordum. Çok hayal kurmuştum ameliyatı gökçen yapacak diye ama sonra miyom ameliyatlarının pahalı olduğunu öğrenince devlet hastanesinde oldum. Özel prof falan seçmeyince de hiç ücret ödemedim. Gerçi ankara şehir hastanesinde özel doktor seçmek var mı onu bile bilmiyorum

Evet özel hastaneler ve doktorlar biraz fazla istiyorlar.Heleki dışardan anlaşmalı doktorlar daha fazla.Bir özel hastane kapalı miyom ameliyatına 10.000 demişti prof yapıcaktı kendi bünyesindeki,başka bir doktor anlaşmalı hastanemde yaparım açık ameliyat10.000 dedi mesela.Bunlar gerçi yine uygun fiyatlar galiba.Insanlar 20.000 lerden bahsediyordu .Şehir hastanesini bende bilmiyorum nasıl işliyor.Bir kez gitmiştim bir yakınımın sonuçlarını almaya,ilk açıldığı sıralar,o kadar yorduki hastane tedavi amaçlı gitmeyi hiç düşünmedim :) Bu miyom olayı ortaya çıktığında tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım.Bu ameliyatımı kapsamayacak ama insanın başına her an herşey gelebiliyor diye yaptırdım.Çünkü devlet hastanelerinde muane olurken bile o kadar yoruldumki, bir mr için çektiğim çileleri anlatamam.Hacettepe de bile özel prof a muane olmama rağmen beklemekten helak oldum resmen.Özel sigorta olunca anlaşmalı özel hastanelerde çok iyi hizmet alınıyor.

Arkadaşlar merhaba bende ameliyat oldum 10 gün önce öyle şiddetli ağrım sızım vs. Olmadı halada yok.Oturup kalkarken biraz oluyor ama dayanılmayacak gibi değil.Sadece dün özellikle btük miyomun alındığı yerde,dikiş bölümünde değilde karın bölgemde,dikişin 5-6 c üstünde böyle yanık acısu gibi bi acı oluştu.Dokundukçada öyle oluyo,hani elini sıcak tavaya vurursunda acırya işte tam öyle bir acı.Bunu hisseden olmuşmuydu aranızda?Normalmidir?

Ameliyat öncesi ve sonrasından bahsedermisiz ? Benim de submukozal miyomum var gebeliğe engel olan . Histeroskopi ve laparoskopi dedi doktor. Tedirginim nasıl olacak , süreç nedir , ameliyat sonrası ağrı sızı durumu neye benziyor ,kaç günde normalize olabiliyor insan

Merhaba, bana da geçen hafta gebeliği tehlikeye atacak submukozal miyom+endometrioma teşhisi kondu. 2 ayrı doktora göründüm biri kapalı (laparoskopi) diğeri açık ameliyat önerdi. Toparlanması daha zormuş ama açık ameliyatı tercih ettim. Hem açık öneren doktor daha huzur verici ve net biriydi hem de açık ameliyattayken gizli kalmış kistler varsa onları da bulup alıyorlarmış. Bir de kapalı ameliyat uzmanlık gerektirdiğinden kime güveneceğimi bilemedim. Kistin yeri boyutu gereken ameliyat tipi kişiden kişiye değişir mutlaka kapalı ameliyatın daha yararlı olduğu durumlar da vardır ama 2-3 farklı doktor görüşü almanın faydası oluyor bence. Şu an hastanede ameliyat sonrası ilk gecem. Sezeryana benzer bir operasyon oldu. İyi geçti dendi. İlk birkaç saat anestezi vücuttan atılana kadar zorluk çektim şu anda da biraz gaz rahatsızlığı var ama açık ameliyat tercihimden dolayı pişman değilim çünkü gerçekten de ultrasonda tesbit edilenin dışında kistler çıkmış alınmış. İnşallah ilerde de pişman olmam:) İlerleyen günlerde iyileşme sürecini yazmaya çalışırım.

Merhabalar çok geçmiş olsun durumunuz nasıl. Ben de sizden yaklaşık 1 hafta sonra ameliyat oldum ve ilk rreglin 4.günü çok kötü. Yani bugün kabızlık ve yoğun kanama hatta çok büyük parçalar düşüyor ve karnında da ağrı var siz yakın zamanda olmuşsunuz sizde de bu tür sorunlar oldu mu

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle.Evet 31 ocakta ameliyat oldum ben bugün tam 4 hafta oldu. 2. Haftamın sonunda adet oldum, adetim tam gününde oldu ama olmadan önceki 2 gün ağrı oldu.Aslında ameliyattan sonra benim çok ciddi ağrım sancım olmamıştı, bende çok dikkat etmiştim herşeye.Ama adet olmadan önce 2 gün bıçak saplanır gibi ağrılarım oldu,en zor günlerim o günlerdi galiba.Olacak olan arkadaşları korkutmayayım benim hiç adet ağrım olmazdı belkide normal adet ağrısından hafif bişeydir.Dayanılmayacak kadar çok bir ağrı değildi ama sürece baktığımda tek ağrı çektiğim günlerdi.Kanamamda bir anormallik olmadı ama.Parça filan düşmesi gibi durumlarda olmadı.Hatta adetim başlayınca ağrılarda dindi.Doktorunuzla görüştünüzmü?Birde benim miyomlarım rahmin dışındaydı sizinki rahim içindeyse etkisi farklı olabilir.

Son düzenleme:
Bu arada kabız olmamak için ben sabahları kalkınca bir kaşık sızma zeytinyağı içip arkasından 3 günkurusu kayısıyı 1 bardak kaynar suya koyup ılıyana kadar bekletip içiyordum, kayısılarıda yiyordum.Yaklaşık yarım saat sonrada kahvaltımı yapıyordum.Şimdide yapıyorum ama hergün değil.Ama siz mutlaka yapın.Bu ameliyattan sonra en önemli şey tuvalete normal çıkabilmek ve gaz çıkarabilmek.Bu arada ben evin içinde sürekli yürüdüm.Sizde saat başı kalkıp 5 dakika yürüyün.Birde ben ilk haftalar sulu gıda tükettim,mesela öğünlerimde mutlaka çorba içtim.Kabız ve gaz yapacak gıdalardan uzak durdum.Bol su için iyileşmeyide inanılmaz hızlandırıyor,en az 3 lt için.Ben kabız olmadım bu sayede.Umarım hemen atlatırsınız.Kabızınız geçmezse yardımcı bi ilaç isteyin doktorunuza danışıp

Reactions: shr
Merhaba, hepinize geçmiş olsun. Mesane doluyken ya da idrara çıkacakken ara ara sancı girmesi gibi birşey tecrübe eden oldu mu? Doktora danışsam mı evham mı yapıyorum kararsız kaldım.

Merhaba arkadaşlar. Bir hafta sonra Zeynep Kamil hastanesinde açık myom ameliyatı olacağım. 35 yaşında ve bekarım. 2016 yılından beri izlenen myomum, son 1 yıldır kontrole gitmediğim dönemde koskocaman olmuş (17 ye 17 cm). Geçen sene gayet zayıf olmama rağmen gitmeyen göbeğim, son haftalarda ciddi kabızlık ve şişkinlik şikayetlerimle tekrar kontrole gittim. Zaten yatarken karnıma dokunduğumda hamile gibi inmeyen, göbeğimin her tarafını kaplayan bir kitle var. Son 3 ayda çok daha hızlı büyüdü sanırım.
2011 yılında da anormal kanama ve şiddetli bel ve karın ağrısı sebebiyle açık yumurtalık ameliyatı olmuştum (özel bir hastanede). Bu nedenle açık ameliyat sonrasını biliyorum. Uyanır uyanmaz şok geçirdiğimi (aşırı üşüme ve ameliyat kesisinin ağrısıydı sanırım) hatırlıyorum. Odama geçer geçmez ağrı kesici yaptırmıştım, bu bayağı rahatlatmıştı. Kalkarken zor oluyor diye çok yürüyememiştim ama gazı çıkarmak için yürümek çok önemli.
Çok uzatmayayım. Tekrar kesilecek olmak korkutuyor açıkçası. Ancak ilk gün kendimi yürümeye zorlayacağım. Sonra toparlanır toparlanmaz yine yazarım tecrübelerimi. Bana tavsiyeleriniz varsa alabilirim. Dularınızı da. Şifa bekleyen herkese acil şifalar.

Merhaba, çabucak ve sağlıkla geçer gider umarım ameliyayınız. Ben de 4 gün önce açık ameliyat oldum hem yumurtalıklardan endometriomalar hem rahim içinden dışından birkaç kist alındı. Siz tecrübeliymişsiniz ama sevindiğim ya da tüh dediğim şeyleri yazacağım yine de. Ameliyat öncesinde de sonrasında da ayağınızı belinizi üşütmemeye dikkat edin. Bel çevresinde hiç sıkı olmayan tam bedene oturacak yün bir korse giydim ameliyatın 2. gününden itibaren, hareket kabiliyetimi çok rahatlattı (bazen çıkarıyorum gaz olursa rahatsız ediyor). Gecelik giymek ilk günü çok kolaylaştırıyor. Bazen hastanede veriyorlar ama vermezlerse de doktorunuza danışarak ameliyat sırasında ve sonraki gün diz altı varis çorabı giyebilirsiniz dolaşım için faydalı oluyormuş. Lavman ameliyat öncesinde bazen yapıyorlarmış bana yapmadılar diye sevinmiştim ama ameliyattan sonra çok içten keşke yaptırsaydım dediğim anlar oldu. Aç karınla sıcağa yakın ılık suya 1 çay kaşığı sirke 1-2 çorba kaşığı zeytin yağı biraz limon sorunu çözüyormuş biraz geç öğrendim. Yine de ameliyattan sonra sıvılar ve katıya izin verilirse de birkaç gün bol lifli gıdalar tercih edin ve fazla yemekten kaçının derim. Bir de kistler anemi yapabiliyor belki doktor da söylemiştir en az 1 gün önce kan testi yaptırmak gerekiyor ki ameliyat öncesi kan nakli gerekirse anlaşılsın vakit olsun. Beni 1 gece önce yatırıp 2 ünite kan vermek durumunda kaldılar ama başka bir aksilik olmadan atlattım çok şükür. Korkmadan biraz da bakımlı gidin moral önemli ve ameliyat korkusu ameliyattan daha kötü. Sağlıklı haberlerinizi beklerim.

Ay çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için Gecelik aldım, ayağımı sıcak tutacak polar çorabımı da alacağım. Ve dediğiniz gibi ameliyat korkusu ve panik en kötüsü, tam olarak böyleydim önceki ameliyatımda. Bu defa panik olmayacağım, kendimi hazırlıyorum. Zaten ilk bir kaç günü atlattıktan hele de 3-4 haftayı geçirdikten sonra eskisinden çok daha iyi oluyor insan. Karın şişliği için bol bol yürüyüş yapmak gerekecek sanırım ve az yemek. Yürüyüşü düzenli yapan ve çok seven biriyim zaten, her gün yürüyebilirim yeterki ayağa kalkayım. Ameliyattan sonra tecrübelerimi yazacağım.

Ben de pazartesi günü ameliyat olacağım. Şimdiden çok geçmiş olsun Allah hepimize acil şifalar versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…