Miyom ameliyatı olanlar

İp görünmüyor bende sadece sol baş daha şiş hatta acaba sorun mu diyorum ama eşim ve annem normaldir zamanla iner dediler.Ama bende hissiyat kaybı devam ediyor ameliyat bölgesinde hala tam olarak hissetmiyorum dokununca,orada ki sinirleri de kesiyorlar sonuçta normal his kaybı olması ama umarım geçer çünkü dokununca falan kötü hissettiriyor.Sizin de öyle mi?
Bendede öle his kaybı ama gecmezmiş sanırım o his kaybı hep olacakmış herkes öle söylüyo.

Bendede öle his kaybı ama gecmezmiş sanırım o his kaybı hep olacakmış herkes öle söylüyo.

Ayyy çok kötü ya geçmeyecekse.Dokununca çok enteresan hissettiriyor neyse sağlık olsun dokunmam bende ne yapayım :110:

Ayyy çok kötü ya geçmeyecekse.Dokununca çok enteresan hissettiriyor neyse sağlık olsun dokunmam bende ne yapayım :110:

Ben de hissetmiyorum donmuş gibi...Aynen benim de sol taraf daha şiş ilk zamanlar acaba bağırsaklarım oturmadımı fıtık gibi çıkıyo falan dedim ben de ilk zamanlar kurcaladım kendimi baya :) Sonra zamanla şişler indi ama sanki sol taraf yine de daha şiş:)) Çok garip ya...

Ben de hissetmiyorum donmuş gibi...Aynen benim de sol taraf daha şiş ilk zamanlar acaba bağırsaklarım oturmadımı fıtık gibi çıkıyo falan dedim ben de ilk zamanlar kurcaladım kendimi baya :) Sonra zamanla şişler indi ama sanki sol taraf yine de daha şiş:)) Çok garip ya...

En azından normal demek ki :))

bu arada aklıma gelmişken myom üerine 3 adet dönemi geçirdim eskiden çok ağrılı olur kanamam fazla olurdu ilaçsız geçmezdi şimdi herşey daha yolunda ve karnım ağırmıyor ilsç almıyorum :)kanamam da daha insani oranda:KK66:

bu arada aklıma gelmişken myom üerine 3 adet dönemi geçirdim eskiden çok ağrılı olur kanamam fazla olurdu ilaçsız geçmezdi şimdi herşey daha yolunda ve karnım ağırmıyor ilsç almıyorum :)kanamam da daha insani oranda:KK66:

Aaaaa süper :KK200: inşallah benim de öyle olur :dua:

Ben İstanbul’dayım eğer burada olsaydınız kendi doktorumu önerirdim zaten bir defa görüşmeniz yetiyor inanılmaz güven veren,sakin ve her şeyi tek tek anlatan bir doktor.Ameliyat sonrası da çok defa geldi yanıma.Bazen bir şey sormak için WhatsApp tan yazıyorum ilk fırsatta cevap veriyor başından savmadan. Bahsettiğiniz doktorun internetten hasta yorumlarını okuyun bu da size fikir verir.Size açık önermesine şaşırdım ama çünkü myom ancak 5-6 santimden büyükse açık öneriyorlar.Ben açık oldum büyüktü epey ama hoş açıktan korktuğum halde çok kolay geçti sonrası.Laparoskopi de biraz daha fazla gaz ağrısı olduğunu duymuştum çünkü şişiriyorlar ya hastayı sonra o havayı ne kadar çıkarsalar dahi yine de kalıyor,açıkta bile oluyor gaz sancısı şişirmedikleri halde.Kapalı da daha yoğun demişlerdi bana.Gerçi herkesin söylediğine de bakmamak lazım her bünye aynı değil ama siz yine de neden açık önerdi doktorunuz iyice bir sorun.Kendi mi yapamıyor yoksa siz mi uygun değilsiniz.Kendi yapamıyor gibi düşünürseniz de başka doktora gidin bence
siz resmen aradığım cevapları yazdınız tekrar teşekkür ederim yazdiklariniz çok faydalı oldu sağolun

Bende dikiş Yok dışarda,yapıştırmış doktorum ama sol tarafı daha şiş içerde ödem var gibi sanki.Ben de contratubex kullanıyorum günde 3 defa dedi doktor ama düzenli kullandığım da söylenemez.İz kalsa da sorun zaten nasip olur doğum yaparsam kalacak iz her şekilde o yüzden takılmıyorum ona ama contratubex iyidir düzenli kullanımla ciddi anlamda siler izi
Kesinlikle kullan ben boğazımdan ameliyat oldum günde iki kere sürdüm ve söylemesem kimse ameliyat olduğumu anlamıyor

Kesinlikle kullan ben boğazımdan ameliyat oldum günde iki kere sürdüm ve söylemesem kimse ameliyat olduğumu anlamıyor

Çok geçmiş olsun size de evet iyi bir ilaç olduğunu biliyorum çok satıyorum eczane de ve geri dönüşleri de çok iyi sadece ben biraz üşengeç miyim neyim uğraşmıyorum.Aslında dediğiniz gibi kullanmak lazım

Benim adetim ameliyat olmadan önce daha az ve agrısız olurdu doktor bile şaşırmıstı hatta bukadar büyük bir miyom nasıl kanaman az oluyo ilginc diye:) ameliyat oldum ilk adetimide gördüm ilk gün cok aşırı agrım oldu ve yogundu 3 gün agrı kesici almazdım önceden busefer aldım. 5 gün anca sürdü ama son 2 gün cok cok azdı kanamam umarım sonrasında bukadar agrı cekmem.

Benim adetim ameliyat olmadan önce daha az ve agrısız olurdu doktor bile şaşırmıstı hatta bukadar büyük bir miyom nasıl kanaman az oluyo ilginc diye:) ameliyat oldum ilk adetimide gördüm ilk gün cok aşırı agrım oldu ve yogundu 3 gün agrı kesici almazdım önceden busefer aldım. 5 gün anca sürdü ama son 2 gün cok cok azdı kanamam umarım sonrasında bukadar agrı cekmem.

ilk adet olduğu içindir belki de:) zamanla düzene girer diye düşünüyorum vucut bir orta ayarını bulur :)

aslinda ic dikis oluyormus yani deri altinda ip var ama biz sadece baslangic ve bitisini goruyoruz bas ve btis iplik dusuyor zamanla ic kisimdaki ip eriyor gormuyoruz
Ya sizin o ipler ne kadar zamanda düştü ne zaman tamamen iyileşti acaba 18 gün oldu ve düşmedi bitarafdaki bende hala:KK43:

Ya sizin o ipler ne kadar zamanda düştü ne zaman tamamen iyileşti acaba 18 gün oldu ve düşmedi bitarafdaki bende hala:KK43:
Sanki benim 20 günden sonra düştü gibi :KK52:İnsna ne çabuk unutuyor ya:KK53: ben hafiften elimle oynuyodum baktım hop koptu:KK54: Sen bi yokla elinle belki kopmak üzeredir

Valahi elimi hic dokunduramıyorum korkudan bişi olcak felan diye kabuk baglamıs orası hertarafı iyileşti ama orası kaldı kabuklu kabuklu duruyo iplerde 2 3 tane var gibi duruyo sinir oldum iyileşmicek bişi olcak diye:KK43:

Merhaba arkadaşlar dün benim mr çekildi miyom için dr 2 tane miyomum olduğunu normal ultrasyondan bakınca tek bir tane gözüküyor ama mr 2 tane varmış rahim ağzına yapışık bi an önce ameliyat olman lazım önemli olan nokta ameliyat riskli olabilir miş rahime zarar verme şansları varmış yani bir daha anne olamıyacam anlamında.Arkadaslar lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum ne yapmam lazım danışıp dertlesecegim kimsemde yok.

Merhaba arkadaşlar dün benim mr çekildi miyom için dr 2 tane miyomum olduğunu normal ultrasyondan bakınca tek bir tane gözüküyor ama mr 2 tane varmış rahim ağzına yapışık bi an önce ameliyat olman lazım önemli olan nokta ameliyat riskli olabilir miş rahime zarar verme şansları varmış yani bir daha anne olamıyacam anlamında.Arkadaslar lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum ne yapmam lazım danışıp dertlesecegim kimsemde yok.

Çok geçmiş olsun öncelikle.Benim de gittiğim ilk 3 doktor öyle dediği İçin onlara gitmedim bir daha.Ameliyatımı olduğum doktor riskleri en aza indireceğiz sen içini ferah tut rahimin yerinde kalacak ve Allah’ın izniyle anne de olacaksın dedi sağolsun dediği gibi rahimime dokunmadan yaptı ameliyatımı 12 cm miyom aldı rahim duvarından kazıyarak hemde.6 ay sonra da gebe kal dedi benim 19 gün oldu ameliyatımı olalı.Sakın güven vermeyen bir doktora ameliyat olmayın hatta İstanbul daysanız benim doktorumu öneririm

Çok geçmiş olsun öncelikle.Benim de gittiğim ilk 3 doktor öyle dediği İçin onlara gitmedim bir daha.Ameliyatımı olduğum doktor riskleri en aza indireceğiz sen içini ferah tut rahimin yerinde kalacak ve Allah’ın izniyle anne de olacaksın dedi sağolsun dediği gibi rahimime dokunmadan yaptı ameliyatımı 12 cm miyom aldı rahim duvarından kazıyarak hemde.6 ay sonra da gebe kal dedi benim 19 gün oldu ameliyatımı olalı.Sakın güven vermeyen bir doktora ameliyat olmayın hatta İstanbul daysanız benim doktorumu öneririm
Yok gaziantepte oturuyorum ama egee gerçekten bu kadar iyi bir doktorsa oraya gelebilirim.Benim miyomlardan biri 3 cm öbürü 2.5 santim varmış.Doktor beim gözümü öyle korkuttu ki 28 yaşındayım bir kızım var 6 yaşında ama b3nim yanimda değil evlat hasreti çekiyorum.Cok üzülüyorum dünyam başıma yıkıldı sanki

X