Miyom ameliyatı olanlar

hayırlısı olsun canım nerede ve nasıl oldun nasıl geçti ameliyatın inşAllah güzel geçmiştir bende olup olmama arasında kaldım kararsızım
Sağol canım çok iyiyim.Sana özelden doktorun adını yazmıştım.Görmedin mi?

bende ismini bi yrden hatırlıyorum diyorum sık girmediğim için sen lduğunu unutmuşum kusura bakma

Olsun canım ya ne kusuru.Fiyatını yazmıştım.6.000 demişti ama ben çok israr edince fiyatı 5.000 e indirdi.Her şey içinde bir aksilik olur da daha fazla kalsan bile fark ödemezsin demişti.O şekilde anlaşmıştık.Diğer özel hastanelere oranla bana çok uygun gelmişti.Hem riskli bir ameliyatı kapalı yaptı hem de çok tanınmış ünlü bir prof.
Ben daha sonra Zeynep kamil hastanesinde de kapalı ameliyat yapıldığını öğrendim.Burası olmasaydı orayı da düşünebilirdim.Orayı da bir araştır istersen.

bende mail attım 5000 açık 7000 kapalı dedi şuan düşünme aşamasındayım

Merhaba arkadaşlar. Bekarlığımdan beri içimde taşıdığım besleyip büyüttüğüm ve evlendikten sonra hamileliğim esnasında çoğalttığım (!) myomlarımdan nihayet kurtulmaya karar verdim. Ama korkularım ve endişelerim var. Ve sanırım başlarından bu işlem geçmiş olan arkadaşların öneri ve desteklerine ihtiyacım var. Konu ile ilgili deneyimlerinizi yazarsanız çok sevinirim...

Eski yazılanlara göz atabilirsin, kafana takılan bir şey varsa sor cevaplamaya çalışırız.

Eski yazılanlara göz atabilirsin, kafana takılan bir şey varsa sor cevaplamaya çalışırız.
açık ameliyat olacağım ama anestezi konusunda kararsızım çünkü ameliyat sonrasında ne kadar ağrı/acı yaşayacağımı kestiremiyorum. Spinal ya da epidural olursam eğer anestezinin etkisi geçene kadar o ağrılı dönemi atlatır mıyım daha mı konforlu olur -ama sezeryan ameliyatımda spinal anestezi olmuştum sonrasında yaşanılan baş ağrıları tarif edilemez! Yani anlayacağınız hem pastam dursun hem karnım doysun noktasındayım. Hem canım yanmasın, hem myomlarımdan kurtulayım

Öncelikle bu ameliyatı yapabilecek kişileri araştır.Fiyat al.
Doktorun anestezi konusunda seni en iyi olacak şeklinde yönlendirir.

Ben genel anestezi ile acik ameliyat olmustum. Myomlariniz cok sayida ve buyukse, ki benimkiler oyleydi, sahsen ben spinal ya da epidural istemezdim, cunku rahime yapilacak mudaheleleri hissetme ihtimali var yine de. Ozellikle merak ettiginiz konular varsa cevaplamaya calisirim, cok gecmis olsun

başlangıçta myomlarım 2 iken hamilelik döneminde 8-10 taneye ulaştı bu sayı ve boyutları da büyüdü haliyle. DOğumdan sonra küçülmüşler ama hala sayıca fazla olduklarını biliyorum. Hatta yaşam kalitemle ilgili sıkıntılara sebep oluyorlar (mesela idrarımı tutmakta güçlük çekiyorum) açıkçası korkuyorum. yani ameliyat sonrası ne kadar ağrı çekerim ve bu süre ne kadar sürer vs...

öncelikle teşekkür ederim ilginiz için. Az önce bir cevap yazmıştım ama göndermeyi beceremedim :) Gebelik öncesi 2 tane myomum vardı ama hamilelik döneminde bu sayı 10 a ulaştı. Hamileliğimin son dönemleri biraz zorladı ama çok şükür yavrum da ben de sağ sağlim kurtulduk. Doğum spinal anestezi ile oldu o yüzden ameliyat sonrası fazla ağrı hissetmedim. Myomlarım doğumdan sonra biraz küçüldü ama sayıca fazla yine ( sanırım en büyüğü 3 cm çapında) saplı mı, yapışık mı durumlarını bilmiyorum. Korkum genel anesteziyle hiç ameliyat tecrubem olmadı. uyandıktan sonra ağrım fazla olur mu, kısa zamanda ayağa kalkabilir miyim yani neler yaşadınız biraz bahseder misiniz ameliyat sonrası yaşadıklarınızdan?

Benim ilk 3-4 gun oldukca fazla agrim oldu, ozellikle oturup kalkarken, oksururken veya karinda herhangi bir ikinma hareketi yaparken cok zorlandim. Agrilar 1 haftadan sonra azalsa da Normale donmem neredeyse 1 ayi buldu

tLykckr
Arkadasıma katılıyorum genel anestezi ile acık ameliyat oldum en sıkıntılı dönem ilk beş gün ondan sonrası yavas yavas düzeliyor su an 6 hafta oldu ameliyatı olalı ve normaş hayata döndüm korkulacak birşey yok önemli olan doktor secimi ve sonrasında dinlenmek ve saglıklı olacagını düşünüp stres yapmamak şimdiden gecmıs olsun

Iyiyim cok sukur, ameliyatla ilgili bir sikintim pek kalmadi. Sen nasilsin?
Iyıyım bende canım ıkımızin hikayesi cok benziyor senı kaybetmek ıstemıyorum bu yuzden umarım sıkmıyorumdur :) benımde ameliyat sıkıntısı kalmadı pek fazla pzt işe baslıyorum martta korunmayı bırakacağım ama sımdıden hamılelıkten korkuyorum ıns senın ıyı olur hersey bende umutlanabılırım

Yok canim hic olur mu, ne sıkması, iletisimi koparmayalim, insallah hakkimizda hayirlisi olur ikimizin de

Benim ameliyatimin uzerindende 8 ay gecti cok sukur iyiyim artik bebis istiyoruz insallah hemencik olur:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…