Misafirlik ve duş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Duşa girse bi dert duşa girmese üfff koktu buda he dersiniz o ayrı bi dert sizin oralar nasıl biz yanıp kavruluyoruz da elbette alıcak tabi sıcaklar yüzünden dokuz yaşında ki oğlum kendi kendine duş almayı öğrendi gersini siz düşünün .. havalar bunaltıcı sıcak hatırlatıyım tekrar

Hava sicak, tabi ki dusa girecek. Misafirim dusa girse niye giriyor diye dusunmem. Su anda ben de ablamda misafirim ve her gun dus aliyorum. Bunun neresi garip Allah askina? Komsunuz dedikoducu bir tip. Ben olsam o lafi agzina tikardim.

Bir kısım insanlar duşun sadece cenabetlikten çıkmak için kullanılacağını düşünüyorlar. Yüksek muhtemelle komşu ve ev sahibi de o gruptan. Benim de bir tanıdığım var öyle. Sadece eşiyle birlikte olduktan sonra duş alan. 1 hafta ise bir hafta, 2 hafta ise 2 hafta. Onlara göre normal zamanda duş almak ayıp. Ne yaptın ki duş alıyorsun?????

Aklıma bir anım geldi. 15 yaşlarındaydım, yazın dayımlara kalmaya gitmiştim başka ilde yaşıyorlardı. 2 haftalık gitmem gereken bir kurs tarzı bir şey vardı gittiğim ilde de başka akrabam olmadığı için onlarda kalmıştım. Onlar kal dediler bu arada neyse. Dayım yeni evli sayılırdı 1 yıllık falan. Neyse ben kalıyorum bunlarda yazın hava da çok sıcak.
Duşa girdiğim ilk gün yengem yanıma geldi ve dedi ki “Tatlım sen hep böyle uzun uzun mu alırsın duşu? Bak 20dk oldu yeni çıktın? Hani bizim burda su öyle sizinki gibi bol değil, biz suya para veriyoruz satın alıyoruz, su yükletme sistemi var. Sen yarın üniversiteye gittiğinde yurtta kalacaksın sana orda böyle duş aldırmazlar haa çok kısa sürede alman lazım….”
Çok üzüldüm, kalbim kırıldı sessiz de biriydim ses çıkarmadım tamam dedim sadece gülümsedim öyle bir şeyler hatırlıyorum.
Bu arada bahsettiğim yengem anneannemlere gelir, yemin ediyorum 1,5-2 saat boyunca duş alıp süslenir makyaj yapar odadan çıkmaz. Kendisi minimum 40dk duş alıyordur herkes şahit.
Bir de o kaldığım sırada saçlarım eve dökülüyor diye laf etmişti. Kendisi saçlarını hiç toplamaz bu arada. Bana demişti de senin saçların hep açık ve çok dökülüyor bence saçlarını topla demişti.
Hatorladıkça sinirlerim bozuldu. Dengesiz

Ay iki saattir ekrani temizliyorum iz var diye sdfghjk o nasil profil fotosu

Yengen tam yengeymis valla sinir kadin

Misafirin duş alması sorun değilde acaba duştan sonra nasıl davranıyor? Evde havuylamı geziyor? Üzerini nerede giyiyor? Eşinizin yanında ben bir duş alayım mı diyor adama bakıp , sizi rahatsız edecek hangi davranışı oluyor ?

Çok ayıp gerçekten ya misafir etmeyin ya da duşuna laf etmeyin, şu yaz günü her gün duş almak asla lüks değil...

Sizin takıldığınız bir mevzu değil ise yan komşunuz kahve içmeye gelip evinizdeki misafirin her gün duşa girdiğini nereden öğrendi?

Demek ki bir şekilde ögrenip kendince yorum yapmış bana göre saçmada bir yorum olmuş.
Her gün sokakta olup duş almadan yatağa girmesi ayrı dert, şu sıcaklarda terli terli sürekli yatması ayrı dert olurdu benim için.

Neyseki kimsenin evine gidip kalmıyoruz, dedikodu malzemesi olmuyoruz.
Bu arada evime gelen herkese kullanılmamış banyo lifi ve diş fırçası veririm. Misafir bornozu asarım, ütülenmiş misafir çarşafları sererim. Kadınsa eşimi evden markete diye yollarım rahat duş alsın diye. Saç kurutma makinesinin yerini gösteririm. Hatta banyo dolabına yüz temizleme suyu, pamuk, ped ve el kremi koyarım. Arkalarından da kimseye konuşmam. Ki ben misafir hiç sevmem. Hem insanları evinize davet ediyorsunuz hem de malzeme yapıyorsunuz.

Ben çocukken bir arkadaşım anlatmıştı babası yatsıdan mı akşamdan sonra mı ne duş almayı yasaklamıştı. Komşular evde sevişildiğini düşünürmüş

Bizim eve bekarken en çok dayım yatılı misafir olarak gelirdi ve her sabah kalkınca ilk işi duş almak olurdu öyle alışmış. Duş temizlik için kişisel bir ihtiyaç yani bence ayıp değil.

ay yok artık ya sizin gibilerin evinde 1 hafta duş almayıp turşu bidonu gibi koktuktan sonra burun deliklerinizi taciz etmek gerekiyor bence en azından hakkı ile dedikodu malzemesi yapmış olursunuz

Ay ınanmıyorum ya bu fıkrıınızı esınız ogrenır umarımda nasıl oldugunuzu tanır. Ayıp yani bı hafta yaz ayındayız ölsün mü kız pislikten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…