Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar MİNOXİL sprey kullananlar var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
minoxil çooooooook zahmetli ve ömrün bıyunca kullanman gereken bişe korkunç bişe :KK43: inanmıyorum etkisine de. ben 4 5 kutu bitrdm zor zahmet dayanamadm artk bi etkisini de görmedm. 2 ay olmştu ömrüm boyunca devam edemeyeceğimi bildiğim içn bıraktm ayrıca ona o kdr para da dökülmez yllarca.

kızlar benimde saçım yoğun şekilde dökülüyodu...gün aşırı ısırganlı otacı şampuanla yıkadın yeniden saçlar geldi 4 ay da kafam biçok kısa saçla doldu belki size de işe yarar...

bide arifoğlunda saç bakım yağı başladım bisürü btki yağları var içinde bakalım nassıl olcakkk...

benim de saçlarım avuç avuç dökülürdü bir ay öncesine kadar. ama çamterebentin şampuanı kullanmaya başladım. dökülme baya azaldı. minoxil. eskiden banyoda avuç avuç ökülürdü şimdi bir iki tane anca dökülüyor. eskiden günde 40 50 tane dökülürdü şimdi 20yi geçmiyor. çamterebentin şampuanını deneyin. hem daha hesaplı hem de doğal. şimdi de seyrelen yerleri gürleştirmenin yollarını arıyorum.

benimde eşimde bölgesel saç dökülmeleri başalamıştı minoxil %5 spreyini tavsiye ettiler.. Eczanelere sorduk bir kutusuna 52 TL olduğunu söylediler. Bana göre fiyatı çok pahalı hem işe yarayıp yaramayacağıda belli değil. Bende daha önceden alışveriş yaptığım siteye baktım sitede aynı fiyata 2 adet minoxil %5 sprey alabiliyoruz.. 1 alana 1 bedava yapmış site. bu arada sitenin linkini atayım size bulmakla uğraşmayın..

Reklam amaçlı üyelik...

Son düzenleyen: Moderatör:
ben aldım ve başladım işe yarayacagına inanıyorum sonucta saç çıkardıgı kanıtlanmış bi ürün her gün sadece yatmadan kullanıyorum bazı arkadaşlar sacım cıktı ama bırakınca daha beter oldu yazmış ben acıklık kapanınca gün aşırıya düşürücem ama mutlaka gerekirse bir ömür kullanıcam cok mu zor ayda 30 tl vermek millet sigaraya ayda 150 200 tl harcıyor saglık bozuyor ne olacak ki ömrünüzce kullanın siz de olsun bitsin..bazı arkadaşlar zahmetli demiş kullanması her gün diş fırçalamak zahmetli mi ya da duş almak bunu da bir görev bilmek lazım sonucta bizi mutlu edecekse devam edin bence..faydasını görürsem bırakmicam üşenmiyorum da zaten.

arkadaşlar merhaba ben doktora gittim kan ve çinko tahlili yaptı sonuçlarım normal çıktı.
Bana humic şampuan , perfectil tablet ve minoxil verdi.
Ve hala saç dökülmem durmadı saçımı yıkamaya korkuyorum iki günde bir yıkıyorum saçımı tarama zamanı gelince taragım saç doluyor ve saçlarım bayağı bi döküldü bana genetik dedi lütfen yardım edin benim sormak istediğim bu bepanthene evigen ampüllerden kullanayım mı bi de dönüşümlü şampuan kullanmak nasıl birşey

minoxil bana dökülen saçlarımı geri verdi,hatta bir de tellerini kalınlastırdı.dört beş ay boyunca devamlı kullandım sonra da üç ayda bir de bir tane kutu bitirecek şekilde kullandım.saçımın arkası inanılmaz derecede dökülmüştü,öyle ki kafa derim gözüküyordu ve saçımı ortadan ayırdığımda da yine baya bir gözüküyordu kafa derim.saçlarım siyah,kafa derim de bembeyaz olunca oluşan görüntüyü siz tahmin edin..minoxili yukarda dediğim gibi kullandıktan sonra her sabah kafa derimi kaşıyarak uyanıyordum saç çıkıyormus gibi hissediyordum nitekim öyle de oluyormus.bir gün kuaföre gittim sacımı kestirmek için çünkü dağınık duruyordu,saçlarım hep dümdüzdür ama genel bi dağınıklık hakimdi beni rahatsız eden.kuaforde kafamın heryerinden ufak ufak saçların cıktıgını söylemişti özellikle tepemde cok sayıda küçük saç olduğundan sacım dagınık gibi gözüküyordu.aylar içinde o saçlar uzadı ve suan kafa derim ortadan ayırdığımda bile az gözüküyor.hala arada bir kullanıyorum minoxili ancak bu sefer cok dikkatli kullanıyorum kesinlikle yüzüme değdırmıyorum .eskiden saçıma sıkar sıkar öyle uyudurdum ve yastığıma gelen minoxiller malesef yüzümde de tüy yaptı,bu sefer de onun için lazerle uğraşıyorum.yani bir tarafım bitti diğer tarafım baslamıs gibi oldu ama inanın saç için değer.ki benim hatamdı minoxili yüzüme bulastırmak,siz ona dıkkat edin

Son düzenleme:
kızlar minoxil erkeksi saç dökülmesi olanlar için %5 lik ama % 2lik bizim için biz kısa öz araştırma içersindeyiz minoxil merak ediyorsak ben burdan bakmanızı tavsiye ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
ben de kullanıyorum yaklaşık 1 aydır. saçlarımda henüz hiç bir değişikli yok. üstelik kepek tarzı şeyler de oluşmaya başladı saçımda. sanırım ilacın kalıntısı. saç spreyinin etkisi gibi bi sertlik oluşturuyo saçta. o da günlük ullanım için rahatsız edici. kıvırcık saçlara sahip olduğum için saklayabiliyorum ama düz saçlıların kullanması sıkıntı yaratabilir. bir şişe bitmek üzere şimdi 2 şişem daha var. eczaneden alırken kampanyayla almıştım. bir de yanında punplus tablet tavsiye etmişti doktor. kullanmaya devam edicem. umarım işe yarar. usandım artık saçlarımın bu kadar güçsüz olmasından.

Sacimla ugrasmaktan biktim artik onu dene bunu dene hepside yalan gibi geliyo bana aynalara kustum resmen saclarimi hisstmek istiyorum cok uzuluyor u m niye dokuldugunude anlamiyorum doktorlarda ikiilac yazip gonderiyorlar bu ilaclardan biride minoxil 1aydir kullaniyorum hic bi gelisme yook sacimi yagli gibi yapiyor tertemiz sacim mahvoluyor devam etsemmi biraksam mi cok kararsizim

merhaba ;
benımde tepe bolgemde seyreklık var dıye mınoksıl mavıyı onerdıler erkeksı eyreklık dıye 4 ay once aldım3 kutu ılk ıkı ay kullandım ama gunde bırkez sonrasında herzaman kullanmadım ama hıc fark yok bende sımdı 2/3 gun arayla kullanıyorum bıtınce bırakıcam

merhaba ;
benımde tepe bolgemde seyreklık var dıye mınoksıl mavıyı onerdıler erkeksı eyreklık dıye 4 ay once aldım3 kutu ılk ıkı ay kullandım ama gunde bırkez sonrasında herzaman kullanmadım ama hıc fark yok bende sımdı 2/3 gun arayla kullanıyorum bıtınce bırakıcam

calısan ıcın sabah akşam kullanmak cok zor cunku kullandıktan sonra sac kırlı gıbı oluyor.ve ben anladım kı sac tamamen ırsı annemınde seyrek ablamında tepesı seyrek bosuna para harcamak ve umutlanmak ıstemıyorum artık

Düzenli kullananlara bi sorum olacak...

Kaç ay sonra değişiklik fark ediliyor? Ya da herhangi bir değişiklik oluyor mu?:KK1:

minoxili kullanmaya başlayalı 2 aya yakın zaman oldu
2 haftadır saçlarımın dökülmesi durdu. önceden duş alırken öbek öbek gelen saçlarım şimdi 10-15 teli geçmiyor. ben minoxil %5 in yanında bir de punplus tablet kullanıyorum sanırım onun da etkisiyle yeni saçlarım da çıkmaya başladı. hatta vücudumun diğer bölgelerindeki kıllarım da güçlenmeye başladı, kaşlarımı uzama hızı 2 katına çıktı, ellerimde daha önce var olmayan kıllar farketmeye başladım, kirpiklerim rimel sürünce daha bi güzel duruyo, ve şu an küçücük bebek saçlarım var bisürü. kısacası ellerimdeki kıllanmalar dışında kullandığım üründen memnunum. bir de özellikle belirtmek istiyorum 3 hafta önce minoxil ve tabletin dışında saçıma sarımsak kullanmaya başladım. burdaki forumlardan birinde okumuştum hangisi su an tam hatırlamıyorum. kız 10-12 diş sarımsağı meyve sıkacağında sıkıp saçının dökülen bölgelerine sürdüğünü söylemişti, işe yaradığını da garanti etmişti. denedim ben de. sarımsaklardn çıkan su çok az olduğu için içine bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı ekleyerek sürdüm. belki de dökülmemi durduran bu karışımdır, bilemiyorum.
neticede kullandığım ürünler bunlar ve gidişattan memnunum.

minoxili kullanmaya başlayalı 2 aya yakın zaman oldu
2 haftadır saçlarımın dökülmesi durdu. önceden duş alırken öbek öbek gelen saçlarım şimdi 10-15 teli geçmiyor. ben minoxil %5 in yanında bir de punplus tablet kullanıyorum sanırım onun da etkisiyle yeni saçlarım da çıkmaya başladı. hatta vücudumun diğer bölgelerindeki kıllarım da güçlenmeye başladı, kaşlarımı uzama hızı 2 katına çıktı, ellerimde daha önce var olmayan kıllar farketmeye başladım, kirpiklerim rimel sürünce daha bi güzel duruyo, ve şu an küçücük bebek saçlarım var bisürü. kısacası ellerimdeki kıllanmalar dışında kullandığım üründen memnunum. bir de özellikle belirtmek istiyorum 3 hafta önce minoxil ve tabletin dışında saçıma sarımsak kullanmaya başladım. burdaki forumlardan birinde okumuştum hangisi su an tam hatırlamıyorum. kız 10-12 diş sarımsağı meyve sıkacağında sıkıp saçının dökülen bölgelerine sürdüğünü söylemişti, işe yaradığını da garanti etmişti. denedim ben de. sarımsaklardn çıkan su çok az olduğu için içine bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı ekleyerek sürdüm. belki de dökülmemi durduran bu karışımdır, bilemiyorum.
neticede kullandığım ürünler bunlar ve gidişattan memnunum.

o sarımsagı nasıl arııtıyorsun canım kokusu kac gunde gecıyor??

[punch biyopsi 4mmmlikk parça alıntı çok dökülmem varddıı bişi çıkmadıı kronik telogen effilium denildi bu tarz b i sorun yaşıyan var mı acabaa neler kullandınızzz biypsi yapılan yerden saç çıkmıycakmış 4mmlik bişi amaa bilseydim yapmazdım dr um sölemedi ama bişi ıkmadı ne olduğu belli değil bi günde döküldü stres sonraısı

benim anlamadığım saç çıkaran bir ürünü bırakınca neden daha fazla saç döküyor ee yani hayatımız boyunca bu ilacı mı kullanıcaz
anlayamadım bu kısmı

benim anlamadığım saç çıkaran bir ürünü bırakınca neden daha fazla saç döküyor ee yani hayatımız boyunca bu ilacı mı kullanıcaz
anlayamadım bu kısmı

ya hiç başlamıycan ya daa başlayınca bırakmıycan bırakırsaan eskisinden beter oluyor benim saçım minoxilden mahvoldu eskiden kopmazdıı ama bırakıncaa sürekli dökülmee yapıyor biyotin kullanan var mı solgarın kaçlık kullanıyonuz

ya hiç başlamıycan ya daa başlayınca bırakmıycan bırakırsaan eskisinden beter oluyor benim saçım minoxilden mahvoldu eskiden kopmazdıı ama bırakıncaa sürekli dökülmee yapıyor biyotin kullanan var mı solgarın kaçlık kullanıyonuz

canım minoxili ne kadar süre kullandın? dökülme bırakıncamı kopmalar başladı..Kullanırken varmıydı? biyotin kullanıyorum ben canım 5000mcg uygun doz..

X