Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar MİNOXİL sprey kullananlar var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
arkdslar benimde saclarım 3 aydır cok dökülüo dün paraya kıyıp özel hastanede doktora gittim bana minoksil verdi ama bu yorumları görünce acaip moralim bozuldu bende kansızlık varmıs ama strestende olabilir dedi doktor, ayrıca perfectil die bi hap verdi saca iyi geliomus kullanmaya basladım..

ama minoksil konusunda tereddütlerim var napmalıyım sizce kullanmalı mıyım?? bıraknca yine dvam ederse döklme yada işe yaramazsa:KK43:(( ltfn yardımmmmmmm

kızlarr benim saç dökülmesi için yapmadığım şey kalmadı. doktordan korkmam, gittim 5 tüp kan aldılar her türlü hormon triot vitamin demir testlerini yaptılar. sonuçlarım normal. doktor vitamin hapından başka bir şey vermedi. onu da o kadar test yaptırdım ayıp olmasın diye verdi. ben yine de şikayetçi olunca 'çok istiyorsan minoxil kullanabilirsin dedi. kullanmaya başladım ama sanki saçımı daha fazla döktü. ya bu türkiyede satılanlar işe yaramıyor ya da artık benim saçım için hiçbiri etki yapmıyor. sol tarfımda resmen açılma var. ve gerçekten her türlü şampuanı da kullandım. hem şampuanı marketten değil eczaneden almaya çalışırım daha doğaldır belki diye ama hepsi yalan galiba :KK43: ben napayım şimdi yardımmmmmm

arkdslar benimde saclarım 3 aydır cok dökülüo dün paraya kıyıp özel hastanede doktora gittim bana minoksil verdi ama bu yorumları görünce acaip moralim bozuldu bende kansızlık varmıs ama strestende olabilir dedi doktor, ayrıca perfectil die bi hap verdi saca iyi geliomus kullanmaya basladım..

ama minoksil konusunda tereddütlerim var napmalıyım sizce kullanmalı mıyım?? bıraknca yine dvam ederse döklme yada işe yaramazsa:KK43:(( ltfn yardımmmmmmm

canım bende paraya kıyıp özele gittim. doktoru da çok araştırdım. ama minoxil kullanacağına eğer kansızlığın varsa ve o nedenleyse saç dökülmen her gün pekmez iç inan daha çok faydasını göreceksin :)

ben de özel doktora gitmiştim, kan hapları ve minoksil vermişti. ama dökülmem azalmadı. minoxil ayrıca kullanım konusunda da zor bi ilaç bence, saçım hep yağlı gözüküyodu.

Ben minoxili bıraktım ortalama 40 gün kullandım eskiden tararken 3-5 tel dökülen saçlarım minoxilden sonra avuç avuç dökülmeye başladı başka bir cildiye uzmanına gittim tahlil yaptı minoxili bırak dedi. Tam 1 ay boyunca her yıkamamda avuç avuç gitti saçlarım minoxile başlamadan önce daha çok saçım vardı vallahi hepten kel oldum. Son 2-3 gündür biraz biraz daha azaldı dökülme maşallah diyim yoksa kafamda hiç saç kalmayacak :KK5: :KK5: :KK5: :KK5: :KK5: :KK5:

Ben minoxili bıraktım ortalama 40 gün kullandım eskiden tararken 3-5 tel dökülen saçlarım minoxilden sonra avuç avuç dökülmeye başladı başka bir cildiye uzmanına gittim tahlil yaptı minoxili bırak dedi. Tam 1 ay boyunca her yıkamamda avuç avuç gitti saçlarım minoxile başlamadan önce daha çok saçım vardı vallahi hepten kel oldum. Son 2-3 gündür biraz biraz daha azaldı dökülme maşallah diyim yoksa kafamda hiç saç kalmayacak :KK5: :KK5: :KK5: :KK5: :KK5: :KK5:

bende minoksili kullanıyorum ve başlamadan önce bıraktığında çok döküleceğini biliyodum o yüzdende saçıma çok alışmasın diye sabah akşam olcağına sadece akşamları yaptım ve hala yapıyorum bide her gün akşam değil bi gün yapıyosam diğer gün yapmıyorum veya 2 gün yapıyosam 3. gün yapmıyorum faydasını bölelikle azda olsa görüyorum bırakırkende arayı yavaş yavaş açarak bırakıcam sen birdenmi bıraktın çünkü onunda etkisi olur ve sabah akşammı yaptın

bende 2 haftadır minoksil spreyimi kullanıyorum. saç dökülmem azaldı tamamen durmadı hala banyoda dökülenleri saysam 10 teli geçebilir... tabi eskiden çok fazlaydı bu benim için iyi birde bioxcin şampuan ve gliss 3 kat keratin diye bir saç kremi aldım... şu an saçlarım süper oldu. çocukken kıvırcıktı saçlarım sonra tuhaf bir dalgaya büründü 2 haftadır bir canlanma vardı ama 1 haftadır resmen kıvır kıvır çok canlı saçlarım uzun sönüktü toplayınca 4 parmaktan fazlaydı uzunluğu lastiği 3 tur atardım. şimdi 2 tur atıyorum kıvırcıklığından boyu kısaldı 3 parmak filan görünüyor...ilk 2 hafta önce minoksille başladım. 2-3 gün sonra bioxcini ekledim. bunları eczaneden aldım (netten değil!) 4 gündür de gliss i ekledim. çok memnunum denemediğim birşey kalmamıştı... hatta daha önce organicum ile minoksili kullanmıştım çok farketmemiştim... bu arada saçlarım yağlı bioxcin yağlı saçlar için olanı kullandım....

Ya arkadaşlar bişeye başladığınız zaman hemen etkisini görmeyi bekliyosunuz mesela minoksile başladınız etki etmedi sen en az 1 ay kullan bi 1 2 haftada hiç bişeyin faydasını tam göremezsin başka ürünler içinde bu böledir bide saçların dökülmesini hiç bi ürün tamamen durdurmaz azaltır sadece ... Minoksilin faydasını tamamen görmek için en az 6 ay kullanmak gerek diye doktorlar sölüyo ama en azından 1 ay kullanmak gerek ayrıca başlarda biraz daha fazla dökebilir başka ürünler içinde geçerli o saça alışmasıyla ilgili... Minoksilin şöle bi olumsuz etkisi var bıraktığınız zaman daha fazla dökülme olabiliyo ama zamanla geçici bi durumdur diye düşünüyorum en azından birden bırakmak yerine yavaş yavaş azaltarak bırakmak etkiyi azaltacaktır...yani size tavsiyem biraz kullanıpta etkisini görmüyorum demeyin

minoksil kullanalı bugün 1 sene oldu
ön kısmımda açıklık vardı tamamen kapandı.
çalışmaya başladığım için sadece akşamları kullanıyorum
saçınızda açıklık varsa kesin kullanın derim
bırakınca döküldüğünü söyleyen arkdşlar var.bu yüzden bırakmayı düşünmüyorum akşamları kullanıcam
erkekler için olanını kullandım ben açıklık olduğu için.
ön kısmımdaki açıklık kapandığı içinde şimdi bayanlar için olanına geçicem..

minoksil kullanalı bugün 1 sene oldu
ön kısmımda açıklık vardı tamamen kapandı.
çalışmaya başladığım için sadece akşamları kullanıyorum
saçınızda açıklık varsa kesin kullanın derim
bırakınca döküldüğünü söyleyen arkdşlar var.bu yüzden bırakmayı düşünmüyorum akşamları kullanıcam
erkekler için olanını kullandım ben açıklık olduğu için.
ön kısmımdaki açıklık kapandığı içinde şimdi bayanlar için olanına geçicem..

Bir şişeyi kaç gün kullandınız. 30 gün deniliyor ama? :26:

merhaba kızlar ben uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum bugün ilk kez yazıyorum
benimde saçım aşırı derecede dökülüyo hatta duş almaya korkuyorum her seferinde saçımın yarısını orda bırakıyorum sanki hatta o kadar çok inceldi ki saçım çıt çıt takıyorum öyle dışarı çıkıyorum dün bir arkadaşım bana minoxil tavsiye etti onun da çok dökülmüş ve çok memnunum dedi günde bir defa kullanıyomuş doktor tavsiye etmiş dün bende aldım bakalım ne olacak sabah akşam kullanmayı düşünüyorum burdan da sizi bilgilendiririm ayrıca eczanedeki bayan dökülmeyi durduracak bir şampuan verdi bana onuda kullanıyorum şimdi oda deride sorun varsa onu iyileştiriyormuş ve dereiyi yeniliyormuş öyle söyledi onunla birlikte minoxil daha da çok fayda ediyormuş bakalım neolacak kullanıp görecez..

ben de 208 yılında doktora gitmiştim. kan tahlili hormn tahlili falan hepsi normal cıkmıştı çinko hapı yazıp yollamıştı. baska doktora gittim gene normal tahliller bi recete yazmıstı karısım. eczacına yaptır dedi yaptırdım böyle yaglı bişi.o da kafamı cok yaglandııyo diye bırakmıştım ne ldugunu da bilmiyorum neyse gene bir doktora gittim minoksil verdi. öyle duruyo onun kutusu da kudugum yorumlardan tırsıp kullanmadım. napcam bilmiyorum .acaba hem bagdem yaglı karısımı hemde mınoksili kullansam birbirine zıt bi etkisi olur mu bu ikisinin

Şu an iki ürün arasında kaldım. Biri bu sprey diğeri Klorane kinin içeren dökülmeye karşı şampuan. Her ikisinde de olumlu yorumlar çok fazla... Hangisini kullansam ki... Bilemedim. :26:

Şu an iki ürün arasında kaldım. Biri bu sprey diğeri Klorane kinin içeren dökülmeye karşı şampuan. Her ikisinde de olumlu yorumlar çok fazla... Hangisini kullansam ki... Bilemedim. :26:

Cnm bende özel hastaneye gittim kadın bana direk minoksil verdi sonra eve geldim kullanmadan bi yorumları okuyim dedim bide ne göreyim ömür byu kullanmak gerekiyormus..:KK43:(
genede sen bilirsin ama ben kullanmadım baska careler aradım.. sonundada azaltan klorane sampuanı ve serumlarını buldum yinede sana kalmıs..ömürboyu kullanmak korkutuyo insanı ve hamilelerede yasak düşün yani:KK43:

Cnm bende özel hastaneye gittim kadın bana direk minoksil verdi sonra eve geldim kullanmadan bi yorumları okuyim dedim bide ne göreyim ömür byu kullanmak gerekiyormus..:KK43:(
genede sen bilirsin ama ben kullanmadım baska careler aradım.. sonundada azaltan klorane sampuanı ve serumlarını buldum yinede sana kalmıs..ömürboyu kullanmak korkutuyo insanı ve hamilelerede yasak düşün yani:KK43:

Arada okuduğum olumsuz yorumlar vardı ama bunu bilmiyordum. Kötü oldu bu... Bu arada bu şampuanı senin açtığın topicle buldum. :) Şuan düşünüyorum sanırım bu şampuanı kullanacağım bi süre... Etkisini fark ettiğimde serumlara geçeceğim.

Arada okuduğum olumsuz yorumlar vardı ama bunu bilmiyordum. Kötü oldu bu... Bu arada bu şampuanı senin açtığın topicle buldum. :) Şuan düşünüyorum sanırım bu şampuanı kullanacağım bi süre... Etkisini fark ettiğimde serumlara geçeceğim.

Ha sunuda ekliyim minoksil ilk baslarda dökülmeyi arttırıomus yani hasar görmüş saclar dökülüyomus.. acıkcası ben daha fazla dökülmelerine dayanamıycagı için hiç denemedim. Mezoterapi yaptrdım onda bile dökülme azalmadı:KK43:(
keske en basta bu kloranea rastayabilseydim belki bukadar azalmazdı sacım.. neyse artık kalanlarını güclendirmeye bakıcaz..

Ve dustn cıktıgımda okadar cok sacım dökülüyordukii 100 telden hayli hayli fazla.. gün içerisindede elime geliyodu teller:KK43:(
bu sampuanı daha ilk kullanısımda gün içerisinde elime tek tuk tel gelio ve dustan cıkısımda saydım 50 teden fazla hiç dökülmedi msllh.. inş sanada faydası dokunur. denemekten bişey cıkmaz ardsm.. ak ben kerastase fln aldım dünya para saydım bikez kullandım dünya döktü sacımı kenara bıraktımm:KK43:( maddi manevi mahvedio bu durum insanı... Alah hepimize sifa versin inşşş

X