Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar MİNOXİL sprey kullananlar var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

canım ben kullanıyorum minoksili saç çıkartıyo doğru zaten nerene sürersen sür saç kıl çıkartıyo ama bıraktığın zaman dahada artıyo dökülmen ve bunu hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanamıyosun ben her gün yapmıyorum saçım alışmasın diye bırakırkendebirden bırakmıcam akşamları yapıyorum ama bi gün yapıyosam diğer gün yapmıyorum sende böle yap istersen

Canım ben önce en az bi 6 ay kullanayım saçlarım çıksın kelim kapansın sonra doktor kontrolünde nasıl bırakılması gerekiyorsa öyle yaparım daha yeni başladığım için saç çıksın da bırakma olayına daha çok yolum var.

Zuhale katılıyorum. 2 ay kullandım mınoxılı sonra sonu yok dıyerek (bas agrısı yaptı bana) bıraktım. aman allahım sonrasındakı dokulmeyı ne sız sorun ne ben solıyım. asla tavsıye etmıyorum.bırakınca kafanınızda olan sacı da kaybedersnız .

ben hairforte dıye bı sprey kullanıyorum mınoksılle ıcerıgı farklıymıs ama aynı gorev ıcın kullanıyorum bu yazılanları okuyunca korkuyorum acaba benımdemı bırakırsam dokulmem olacak

ben hairforte dıye bı sprey kullanıyorum mınoksılle ıcerıgı farklıymıs ama aynı gorev ıcın kullanıyorum bu yazılanları okuyunca korkuyorum acaba benımdemı bırakırsam dokulmem olacak

eğer hiç bırakmadan kullanırsan soruın olmaz ama bırakırsan dökülmeyen yerlerin bile dökülür canım

canım illaki bırakıcaksın bi gün çünkü ömür boyu kullanamazsın bak sana şunu önereyim bi çok yerdede yazdım ben minoksilden ayrı badem yağı+ bepanten evigen bemiks ampullerin karışımını kullanıyorum bu başlıktaki yorumları oku çoğunluk memnun ben hastanede çalışıyorum cildiye doktorumuzada sordum oda hastalar memnun bende yazıyorum dedi karışımla ilgili bilgi vereyim badem yağının saçı güçlendirici dökülmeyi azaltıcı onarıcı özelliği var ampullerdede saçın ihtiyacı olan vitaminler var benim saçım kendimi bildim bileli dökülüyo bi çok şey denedm ama fayda görmedm bunu 3 aydır kullanıyorum saç dökülmesini azaltıcı etkisinden ayrı hızlı uzamasını ve canlı durmasını sağlıyo eğer tahlil yaptırıpta haplarla ilaçlarla sonuç alamıyosan bunu kullan...benim tshım yüksek yani hormonlarım çalışmadığından dökülüymş hap kullanıyorum dengelensn diye ama dışardan illaki destek almak şart ben bi arkadaşıma önerdim onunda döküme nedeni farklı ama oda gördü faydasını ben bunu bi çok kişinin memnunluğuna ve son olarak doktor tavsiyesine göre sana ve bu yorumu okuyan arkadaşlara öneriyorum ama şu var başlarda dökülme artabiliyo saçı yıkayınca kirli gibi kalabiliyo oda geçici bi durum alışmasıyla ilgili bi durum olsa gerek bu başlıktaki yorumları oku istersen bence görürsün faydasını ama önce tahlil yaptırsan ii olur

BANA DOKTOR 6 ay sureklı kullan dedı
sonrada ben fırmayı aradım azaltrak haftada bıre dusurebılırsın demıstı konsuutgum kadın
ama tabıkı bılemıyoruz bende sabah aksam 5'er fıs seklınde kullanıyorum
bende badem yagı ve bahsettıgınız ampullerın gozeneklerı tıkadıgını okudum bı cok yerde ben ampullerı sampuanıma karıstırdım 1 haftalık sampuana 1ER ampul kırdırdı doktor oda 6 ay kullanılcak
ayretten tum testler yapıldı hepsı normal ama dus sonrası bence 200 sac taramalardada gunde bır kere tarıyorum korkuyoruım 50 sac cıkıyor gıbı gelıyor belkıde fazlası acıksaı korkudan sayamadım
ebndekı durum yenı 3 haftalık ama suanda 1 haftadır sprey kullanıyorum spreyden mı bılemem ama kafamın dıbı yenı cıkan dıken dıken saclarımla cevrılı belkıde gecıcı bıs urec yasıyorum bılmıyorum
yasyıp gormek lazım su sprey bırakınca dokulme konusunu bıraz arastırayım canım cok sagol

kızlar benim bir tanıdığım minoksili kullanmıştı. bıraktıktan sonra saçları çok dökülmüş. kullandıkça etki eden bir ilaç sanırım. bırakırken çok bilinçli olmalısınız. ben bemix evigen ampulleri kullanıyorum içine çok az yağ karışımımdan katıyorum faydasnı gördüm. kızlar bence saçlarınızı çok yormayın arada bir dinlendirmeye alın ve şampuana katmayın onun yerine hafif masaj yaparak saçlarınıza uygulayın.

ama cok dokuluyorsa ne yapabılırız gunde ıkı kere sacımı tarasam ve dus alsam 300 tl gıttı
ucan kacanı dusunmuyorum bıle
ben kullanıyorum valla sprey ne yapabılırım

kızlar benim 10 ay oldu ön kısmımda açıklık vardı kapandı ,bırakmadım hala devam ediyorum..işe başladığım için sabahları kullanmıyorum gece sıkıyorum sabah işe gidincede topuz yapıyorum saçımı hiçbi sorun olmuyo...

Şu serumlardan bende yapıyorum ama pek etkisi olduğu söylenemez.. Yengem eczacı,bana minoxili önerdi ama ben bebek istediğim için kullanamadım,anlatırken de şöyle anlattı.

Minoxil aslında tansiyon ilacı olarak üretilmiş ve tüylenme yapmış kullananlarda.. Sonra saç için kullanılmaya başlanmış,kullanırken yüze akmaması lazımmış,ordaki tüyleri de güçlendiriyormuş. Bazı kullanıcılarda bırakınca etkisi geçmiyormuş,bazıları da kullanmaya devam ediyormuş bırakınca azaldğı için etkisi

ama cok dokuluyorsa ne yapabılırız gunde ıkı kere sacımı tarasam ve dus alsam 300 tl gıttı
ucan kacanı dusunmuyorum bıle
ben kullanıyorum valla sprey ne yapabılırım

inşallah saçlarınız sağlığına kavuşur. tabi olumlu etkisi olabilir doktorların çoğu minoksili veriyor en etkili buldukları ilaç. iki tipi var erkek tipi dökülme için ve bayanlar için. etkisi bünyeden bünyeye göre değişir düzenli kullanımda saç çıkartır. ben bırakma sürecine dikkati çekmek istemiştim. minoksilin yanında başka bir ilaç kullanıyormusunuz birde saç dökülmenizin nedenini biliyormusunuz

gözenekleri tıkadığı falan yok canım her yazılana inanma çünkü ben hastanede çalışıyorum cildiye doktorumuza danıştım o önerdi bunu bana zaten karışımla ilgili yorumlara bakarsan çoğunda etki etmiş ben hem o yorumlara bakarak hemde doktora danışarak kullanmaya karar verdim benim hormonlardan dolayı dökülmem oluymş ama bi sürü şey denedm fayda görmedm ilaç kullanıyorum ama illaki dışardan destek almak gerekiyo badem yağı+bemiks evigen bepanten sayfasına gir ordaki yorumları oku herkes memnun yalnız şu var ilk zamanlar dökülmende artış olabiliyo ve saçın kirli gibi olabiliyo ben bırakıcaktm bu yüzden ama herkesde öle olmuş bırakmadm ve iikide bırakmadm diyorm bi arkadaşıma önerdm onun tahlillerinde bi problemi yoktu kullandı oda memnun karar senin yinede...

serum dediğin badem yağı bemiks evigen bepantenmi canım ne kadar sürede kullandın çünkü bi en az 1 ay kullanman gerek bünyeden bünyeye değişiyo ama faydasını görceğin bi karışım çünkü badem yağının saçın dökülmesini azaltana onaran özelliği var ampullerdede saçın ihtiyacı olan vitaminler var ilk zamanlar dökülmen artabilir saçını yıkayınca yağlı gibide olabilr ama bu geçici evre bende bırakıcaktım ama bu karışımla ilgili yorumlara bakarsan aynı şeylerden bahsedilmiş ben arkadaşımada önerdm dökülme nednmz farklı olmasına rağmen oda memnun bence bırakmadn kullanmalısın

4-5 gundur spreyımı kullanmıyorum dokulmem cıddı derecede azalmıstı artan bı durum soz konusu degıl
2 doktora gıttım aynı degerlere bırı hersey normal mezoterapı yaoalımd edı dıgerı demırın cok dusuk deyıp ılaca baslattı benı

demırımın dusuk olmasını tercıh ederım elbette
spreyı baslayalı 1 ay dahı olmadı henuz

mınoksıl ben kullanmıyıorum haır forte adı spreyımın ama mınoksılın aynında bır hap kullandıklarınıd uydum benım kullandıgım spreyde oldugu ıcın o etkılesım hap fılan ıcmıyorum

az ocnedfe yazdım 1 dr gore demır eksıklıgı dıgerıne gore stres

arkadaslar minoksidil gercekten yan etkisi cok fazla olan bir ilac.hamileyken yada emziriken kesinlikle tavsiye edilmiyor.ayrica sac cikartmaya 4 ,5 ay sonra basliyor ve birakildigi an cikarttigi sactan daha fazlasini dokuyor,minoksidil side effects diye yabanci sitelerde taratirsaniz goruceksiniz insanlarin kullanmadigini...

hepimizee bolllll saclii gunlerr..

hala spreyımı kullanmıyorum artan fark eden bır dokulmem yok ve saclarım cıkmaya basladı
madem mınoksıl bu kadar yan etkılı neden onu verıyorlar ben haır forte kullanıyorum ama sanırım ıyı geldı bana masallah

bişey sorcam minoksidil ile minoksil aynı değil değilmi ben minoksil kullanıyorum hamileyken ve emzirme dönemindeyken kullanılmaması gerekiyo zaten kullanım klavuzundada var bu saç çıkarttığı doğru bırakıncada fazla dökülme yapıyo buda doğru ama ben mesela her gün yapmıyorum ve akşamları uyguluyorum bir gün yapıyorum bir gün ara veriyorum yada 2 gün yapıp bir gün ara veriyorum bırakırkenden arayı açarak yavaş yavaş bırakıcam en azından birden bırakıncada dökülmeyi artırır diye düşünüyorum

4-5 kür yaptım acaba tekrar denesem mi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…