Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar MİNOXİL sprey kullananlar var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
1- Bir kavanozun içine SAF zeytinyağı koy, içine de 2o tane sarımsak koy. Şişeyi 1o gün beklet. Daha sonra 2 günde bir saç diplerine uygula. 1 saat naylon sararak başını terlet. Bunu saçına fön makinesi tutarak yapabilirsin. Daha sonra da saçını zeytinyağlı sabun ile 1 kere yıka ve durula. Her seferinde en fazla 5 yemek kaşığı kadar zeytinyağlı karışımdan kullan. Bunun içine biraz badem yağı da ekleyebilirsin yumuşak olması için.

2- (Bu tarifi kışın uygulayabilirsin) 1 adet turpu rendeleyip, 4-5 bardak suyun içine koy. 35 dk kadar kaynat ve suyunu süz. İçine yumurtanın sarısını ekle. İlave olarak karanfil de eklenebilir. Saçını bununla yıka ve 1 saat beklet. Daha sonra istediğin şampuanla yıkayabilirsin.

3- Yakınlarında bir yerde SELVİ ağacı varsa, ağacın dallarından bir tanesini (parmak kalınlığında olması yeterli) kes, dallarından ayıkla. Ufak ufak kestiğin dalları 1 litre suda haşla 3o-4o dk kadar. Suyu soğut ve her banyodan sonra temiz saça uygula. Sonradan yıkamana, durulamana gerek yok.

4- 25o gr sığır iliğini makarna gibi haşla. Suyunu süzdükten sonra içine 1oo gr hindistan cevizi yağı, 1 çorba kaşığı defne tohum yağı, 1 tatlı kaşığı ısırgan tohum yağı, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı ekle ve bunları karıştır. Saç diplerine sür, streç film ile sar. Üstüne akmaması için havlu sar. Bunun saçında 2 saat kalması lazım. Haftada 1 kere uygulaman gerek.

5- 2 adet bıldırcın yumurtası, 1 adet olgun avokado rendesi, susam yağını karıştır. Saç diplerine sür ve beklet.
bunları internette buldum....
sarmısağı deniyorum...2 defadır...ama turp ve avakadoyuda deniyeceğim...kışa tabiii

KIZLAR bu minoxsidili nasıl kullanıcaz...kaç kere püskürtüyoruz..

saçların seyrekmi yoksa belli bi kısımdamı dökülme eğer belli bi kısımsa oraya sıkıcaksın aynı yere 5 den fazla sıkma onu kendin ayarlıcan yani uç kısmı derine deydirerek bi yere 1 kere sıkman yeterli eğer normal dökülmeyse saçın seyrekse her bölgeye sık derine tam gelmediğini hissettiğinde aynı yere yine sık ama 5i geçmesin bunu her akşam uygulayabilirsin bende kullanıyorum ayrıca badem yağıyla 3lü ampülü(bemiks, bepanten, evigen) kullanıyorum dökülmeyi azaltıyo saçı besliyo bu ikisinide doktor öneriyo kullanabilirsin ama ilk önce dökülme nedenini öğrensen daha ii olur tahlil falan yaptırdınmı

KIZLAR bu minoxsidili nasıl kullanıcaz...kaç kere püskürtüyoruz..

bana doktorun söylediği kafanın tamamına 5 kere püskürtmek yeterli. Başta sorunlu bölge olmak üzere, mesela sorunlu bölgeye 2 kere sıkarsın. Saç derisinin diğer kısımlarına da sıkmak lazım. Toplamda 5 olucak şekilde. Bu işlemi sabah ve akşam olmak üzere 2 kere yapıyorsun. Islak saça kesinlikle sürme. Kuru olması lazım. Bir de saçını boyayacağın zaman ve boyadıktan sonra birkaç gün ara ver. Bu kadar.

kafanın tamamına 5 kere yetmez ama canım yani masajla yedirceksin ama ulaşmayan yerler olabilir ben uç kısmını derime değdirerek az az her yerine bırakıyorum masajlada yayarak yediriyorum bide sabah akşam değil sadece akşamları yapıyorum ölede olur yani ben kendimi zora sokmak istemedm yatcağıom zaman yapıyorum arada yapmadığım zamanda oluyo yani ice kafama alıştırmak istemiyorum ilerde bıraktığım zaman birden dökülme olmasın diye bırakmayı düşünmüyrm ama hamilelikte kullanılmıyo diye duydum o yüzden ice alıştırmıyorum

evet hamilelikte kullanmak sakıncalı, süte filan geçebiliyormuş. Eğer bırakmak istiyorsan, dozu düşürerek bırak. Mesela her akşam sürüyosan, artık iki günde bir sür. Sonra 3-4 günde bir. En son hafta bire indirirsin ve bırakırsın. Ben de böyle yavaş yavaş bıraktım. Yeni çıkan saçlarım yerli yerinde. Öyle ani aşırı bi dökülme falan yaşamadım.

ben şuan öle yapıyorum yani akşamaları yatmadan önce uyguluyorum ama arada yapmadığım günde oluyo yani 2 gün yapıyosam 3. gün yapmıyorum fazla alıştırmayayaım diye sen ne kadar sürede kullandın niye bıraktın hamile olduğun içinmi

Arkadaslar mrb.benim hasimato tiroidim var.1,5 sene once teshis kondu o gunden beri ilac kullaniyorum.yani hipotiroidim.bu rahatsizlik basladigindan beri de sacim cok ama cok dokuluyor.akliniza gelebilecek herseyi denedim.bircok dermatologa gittim.bircok urun kullandim yine dokuluyor dokulmesi hic durmuyor.en son gittigim dermatolog telogen effluvium teshisi koydu.kel kalir miyim diye sordum,hayir kalmazsin yerine cikar dedi ama bana hic cikmiyor gibi geliyor,daha da azaliyor her gecen gun.cok uzuluyorum ve korkuyorum kel kalmaktan.tiroid ilaclarimi duzenli olarak hergun ayni saatte iciyorum ve degerlerim normal sinirlar icinde.endokrinologum ve dermatolog tiroidlerinle alakasi yok dokulmenin diyorlar.fakat hormonlarima da baktirdim onlarda da sorun cikmadi.benim gibi olaniniz var mi?dermatolog bana minoxidil yazdi ama korkumdan aylardir kullanmadim,aldim oylece duruyor.3 gun once basladim denemeye minoxidili ama bugun tekrar korkmaya basladim burada okuduklarimdan dolayi.bana yardim edin ne yapmaliyim?bu 3 gunden sonra biraksam sacimin hepsi dokulur mu?ben sadece sag ve sol on taraflarima cok minik sikmistim.sizce ne yapmaliyim?benim durumumda olan birine yani hem hasimato tiroidi olan hem de telogen effluvium teshisi konan birine minoxilin faydasi olur mu yoksa daha beter mi yapar?ornegin sizin sac dokulme turunuzun nedir?ne icin kullaniyorsunuz?yorumlarinizi bekliyorum.tesekkur ederim,iyi ki varsiniz kizlar.

Ben 4-5 ay kullandım bıraktım. Hamile değildim, nasılsa saçlarım çıktı, fazla alıştırmiyim diye bıraktım. Bi de saçı da böyle yağlı gibi gösteriyordu, kaskatı yapıyordu, sıkıldım bıraktım:)

öncelikle sana şunu söleyeyim minoksilin zararı olmaz bana doktorun dediği şu onu yüzünede sürsen tüy şeklinde kıl çıkar yani saçında kullanırsan saç çıkartır ama dikkat edersen kendi saçın gibi değilde biraz daha ince çıkar ama en azından açıkta olan yerleri kapatır benimde kendimi bildim bileli saçlarım dökülüyo önceden tahlil yaptırdım tsh değerim yüksek çıkmıştı yani hormonlarım çalışmıyomuş bu saç dökülmesine uzamamasına yol açıyomuş endokrin doktoruna görünmemi önerdi hap kullandım ama bırakmıştım o zaman sonra tekrar tahlil yaptırdım yine aynı tsh değerim yüksek çıkmıştı bu doktorda endokrin uzmanına görünmemi önerdi sorunun net bi şekilde anlaşılması için gidemedm bi türlü ama en yakın zamanda gitcem minoksili kullanabilirsin demişti doktor ben bide şu 3 lü ampulü bemiks evigen bepanten) bade yağıyla kullanıyorum gerçekten faydalı bence minoksilden dahada etkili saçı uzatıyo ve dökülmesini azaltıyo doktor da önerdi bunu ve ben burdaki yorumlardan çoğunun memnun olduğunu gördüm çünkü özellikle bemiks saçı besleyici vitamin içeriyo kötü kokuyomuş ama badem yağı ve diğerleriyle karışınca öle kötü bi kokusu olmuyo bence bunu dene ama ilk zamanlar yoğun bi dökülme olabiliyo ben hatta bırakıcaktım ama baktım herkeste aynı şey olmuş bu galiba bünye alışana kadar oluyo ilk 2 hafta 3 güne bir uyguladım sonra haftada 1 uygulamaya başladım 2 ay falan oluyo kullanalı saçım hem hacimli hem dökülmem azaldı çok şükür

evet saçı biraz yağlı gibi gösteriyo bende senin gibi 4 5 ay kullanmayı düşünüyorum şimdi 2 gün yapıp 3. gün yapmıyorum ilerde 2 güne bir yapcam azaltıcam böle böle bakalım

arkadaşlar ben kullanıyorum.erkek tipi dökülme olduğu için erkek spreyi verdi dr.sprey saç çıkmasını sağlarken çıkan saçın kökünü besleyip kalıcı olmasını sağlayacak bi de hap verdi.benım saç dökülme sebebim B12 eksikliğiymiş.b12 hap da kullanıyorum.6 ay olmadan fayda etti.kullanmak isteyen varsa hapın adı priorin.60 tabletli kutusu 60tl.120 liği 120 tl.spreyi de hapı da sabah akşam kullanıyorum.

benim arkadaşım kullandı minoxil sprey ama hiçbir işe yaramadı saç dökülmesi hala devam ediyor hemde yoğun bi şekilde denemediği bişey kalmadı bu konuda öneriniz varmı

arkadaslar merhaba
minoxile 5 Mayıs'ta baslamıştım . 2 ay doldu 3. aya girdim. ve düzenli şekilde kullanıyorum.
Buna ek olarakta bemix evigen bepanten camterebenti susam yağı,zeytinyağı karıştırıp saclarıma sürüyorum haftada birkere.

istediğim bölgeden henüz verimi almış değilim ama saclarımın diğer yerlerinde minicik minicik çok sac var ozellikle ön bölgelerde .
Yılmadan devam ediceğim inş faydasını görürüm.

benim arkadaşım kullandı minoxil sprey ama hiçbir işe yaramadı saç dökülmesi hala devam ediyor hemde yoğun bi şekilde denemediği bişey kalmadı bu konuda öneriniz varmı

evet canım sac döklümesine bir faydası yok bence de sadece yeni saç çıkımını destekliyor .

canım bende kullanıyorum minoksili saç çıkmasını sağlıyo ama dökülmesiyle ilgili bişey diyemicem çünkü ben ayrıca bemik, evigen, bepanteni badem yağıyla birliktede kullanıyorum saç dökülmesini azaltıyo uzamasını sağlıyo ve hacimli gösteriyo saçı bence bu ampulleri badem yağıyla eczanede hazırlatıp kullanmalı çünkü kullananların çoğu memnun bende burdaki yorumlara bakarak ve doktora sorarak aldım doktor minoksilide önerdi ama asıl bana fayda sağlıyan ampuller oldu bence kullanmalı ama ilk zamanlar yoğun bi dökülme olabilir herkeste olmuş bendede oldu bırakmayı bile düşündüm ama sonra geçti ve saçlarımın dökülmesi iyice azaldı çok şükür rabbime

kızlar bana yardımcı olun ben delircem sanırım...
ben bu ilacı kullanmaya başladım geçen aylarda.çok dikkat ediyorum kullanırken.akşamları 9 gibi sürüyorum saçıma 12 gibide yatıyorum kurumuş oluyor yani saçım.bazı geceler sadece tedirginlikten saçımı toplayıp yatıyorum yine her ihtimale karşı sürülür falan diye.sabahları ise sürdüğümde işe gelmeden uyguluyorum hemen eşarbımı yapıp kapatıyorum saçımı yani hiç bir yerime gelme gibi bir durumu yok.kafamda yedirirkende saç sınırlarımdan kesinlikle dışarı çıkmıyorum.
bir kaç haftadır alnımdaki tüylerin belirginleştiğini düşünüyordum.evdekilere söyledim öncedende varmıştır dikkat etmemişiz dediler.
ama bu durum beni tedirgin etti baya.şakak kısmından alnıma doğru gözle görülür bir koyulaşma var ki buralarla ilacın hiç bir ilgisi yok.aynı şekilde favori kısımlarımda ve çene altımdada ince ince tüyle uzamaya başladı.ben napıcağımı şaşırdım.neden olduğu konusunda hiç bir fikrim yok.
yalnız bugün şöyle düşünürken aklıma geldi .nemlendirici olark oda yeni sayılır nivea soft krem kullnmaya başladım düzenli olarak.minoksil ve ondan başka bişiy kullanmadığım içinde hemen internete yazdım ki eskiden aklımda niveayla ilgili böyle bişiyler kalmıştı.
bir çok yerde okudum niveanın tüylenme yaptığını söyleyenlerin çok olduğu konusunda bilgiler var.
çok kötü durumdayım.kremi bırakacağım ama minoksil böyle bişiy yapıyorsa innaın çok üzülürüm.çok güvenmiştim ona....

canım minoksili yüzüne temas ettirirsen tüylenme olur ama sen bundan eminsen o zaman nivea yapmış olabilir çünkü minoksilin yan etkisi yok değdirdiğin yerden saç çıkartır bide sabah yapma sadece akşamları yap istersen ben mesela yatmaya yakın yapıyorum öle yatıyorum sabah yapmıyorum ice saçım alışmasın diye bide akşamları yapmadığımda oluyo yani ben ice alıştırmak istemiyorum çünkü ilerde minoksili bırakınca yoğun bi dökülme olcakmış ben o yüzden fazla zorlamıyorum kendimi

arkadaslar ben minoxili bıraktım .sadece ampullere ve ısırgan otuna devam edeceğim .
bırakınca cok fazla dökülüyormuş coğu yer o sekilde okudum ve karar verdim:)

arkadaslar ben minoxili bıraktım .sadece ampullere ve ısırgan otuna devam edeceğim .
bırakınca cok fazla dökülüyormuş coğu yer o sekilde okudum ve karar verdim:)

evet bırakınca fazla dökülme oluyo ama birden bırakmak var yavaş yavaş bırakmak var ben kullanıyorum ama mesela sabahları yapmıyorum sadece akşam uyguluyorum onuda hergün yapmıyorum yapmadığım zamanda oluyo bırakacağımdada azaltarak bırakıcam bende bunun dışında ampulleri kullanıyorum şükür saçım toparlanmaya başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…