Popüler Konu Minimal Yaşam

Slmlar 🌸
5e doğru oğlumu alıp eve geçtim.
Üstümü değiştirip hemen yemek yaptım.
Pırasa pirinç pilavı salata
Bi makine çamaşır yıkandı o arada onları da serdim.
Ben de çayımı içiyorum şimdi.
Arkadaşlarla buluşacaktık ama çok rüzgar esiyor gitmeyeceğim sanırım
Bugün bende Pırasa ve makarna yaptım 😊
Afiyet olsun.

Sofrayı toplayıp yeni oturdum. Şaka gibi 😄
Bir daha ben böyle planlama yaparmıyım asla 👎

Ben her gün öyleyim 🥲
Planlamanı tekrar gözden geçirmeni öneririm ben öyle yapacağım 🥲

Çok işim bölündü normalde 1 saat sürecek iş hep yarım kaldı 13.30 da mutfağa başladım yagdanlik, çaydanlık, kahve mak su biriken yerinin eşyalarını yıkayıp tezgah temizlemek ve buzdolabından 2 raf sildim 16.00 da bitti.
Çamaşır serdim çayımı içtim
Sonra yemek yaptım sofra hazırladım topladım.
Kafayı yedim 🤦‍♀️

Planlamanı tekrar gözden geçirmeni öneririm ben öyle yapacağım 🥲

Çok işim bölündü normalde 1 saat sürecek iş hep yarım kaldı 13.30 da mutfağa başladım yagdanlik, çaydanlık, kahve mak su biriken yerinin eşyalarını yıkayıp tezgah temizlemek ve buzdolabından 2 raf sildim 16.00 da bitti.
Çamaşır serdim çayımı içtim
Sonra yemek yaptım sofra hazırladım topladım.
Kafayı yedim 🤦‍♀️
2.30 saat temizlik çok uzun üstüne başka işler çok yorucu olmuştur 😓

Evet bu hafta için yeni planlama yaptım ama birebir uygulayamadım dünkü sebeplerden

Bakalım bir de böyle deneyeceğim

Ya oğlumun sınıfı 21 kişi o konuda şanslı çok
Çok iyi, bizimkiler 35 civarı

Kakeibo metodunu uyguluyorum bir aydır.
Ev defteri tercümesi.
%35 tasarruf vadediyor.
Kağıt kalemle tek tek harcamaları yazmak önemli kısmı
Öncesinde bütçeyi ne kadar nereye harcanması gerektiğinin hedefleri belirlenip ona göre limiti asmamaya dikkat etmemizi sağlıyor.
Böyle antin kuntin işleri sevdiğimden benim hoşuma gitti. Denemenizi tavsiye ederim.👍

Hedeflerim
Zorunlu ödemeler- telefon faturası
Alışveriş bütçesi- bakım giyim
Birikim- uzun vadeli hedef
Gezi tatil birikimi.- en az 10 bin birikim
Exra harcamalar - hediye acil durum vs.
Market bütçesi
Antin kuntin demene güldüm🤣

Günaydınlar 🌸
Dün öğrencileri kitap fuarına götürdük. Keyifli bir gündü. Akşam bir geldim evde usta vardı banyonun duşa kabin kapısı kırılmıştı onu taktı tavana da alçıpan mı ne deniyorsa ondan taktı. Ama banyo inşaat pisliği bildiğiniz berbat durumdaydı usta da terliği ile girmiş içeri, delirecektim ya 😭 hiç oturmadan temizliğe bir giriştim ki yorgunluktan baş ağrısı başladı yemek banyo derken bi güzel uyumuşum ama 🥲
Çocuklara kitap ve kutu oyunları aldım oğlumun doğumgünü için. Kendime bir şey almadım keşke alsaydım 🙈😅
Bizim sınıf geçen hafta kitap fuarına gitmişti. Bugün de bahçe gezileri vardı, havuç ektiler😊 Ben eşlik ettim sınıflarına, eğlenceli geçti.

2.30 saat temizlik çok uzun üstüne başka işler çok yorucu olmuştur 😓

Evet bu hafta için yeni planlama yaptım ama birebir uygulayamadım dünkü sebeplerden

Bakalım bir de böyle deneyeceğim
Ustalar olunca iş daha fazla oluyor

Çok iyi, bizimkiler 35 civarı

Antin kuntin demene güldüm🤣

Bizim sınıf geçen hafta kitap fuarına gitmişti. Bugün de bahçe gezileri vardı, havuç ektiler😊 Ben eşlik ettim sınıflarına, eğlenceli geçti.
Ben de çok seviyorum okul etkinliklerini, her gezi piknik vs beni de yazın diyorum 😅 gittiğimiz grupta iyiydi üzmediler bizi çok şükür

Hava serinledi burda, ıhlamur yaptım

IMG_2984.jpeg

Ben de diyorum hep ama maşallahın var diye 🧿 🤩
Çok teşekkür ederim canım

Öğrencilerden biri de yürüdü bana resmen.
İsmimi sordu, adın çok güzelmiş dedi
Yaşımı sordu, büyüğüm ben dedim bence çok gençsin dedi😅 hocamıza da benim için “büyüyünce ne olacakmış” dedi😂 ayy çok tatlılar ya..

Yaşımı sordu, büyüğüm ben dedim bence çok gençsin dedi😅 hocamıza da benim için “büyüyünce ne olacakmış” dedi😂 ayy çok tatlılar ya..
Yaaa 😂 çok tatlılarmış😅
Gençlik sırrını bize de söyle belleza 😃

Yaaa 😂 çok tatlılarmış😅
Gençlik sırrını bize de söyle belleza 😃
Özel bir şey yapmıyorum ki. Genetik herhalde😊 ama bence kilo insanı büyük gösteriyor. O yüzden zayıf olmak lazım. Ama bunun için de bir şey yapmıyorum. Canımın istediğini yiyorum.

Bir auran var güzelsin maşallah 😊

X