Popüler Konu Minimal Yaşam

Eline sağlık

Durgun dönemler oluyor bazen

Öğlen faslını da atlattım
Kahvemi içtim

Oncesinde markete ugradim havlu kagit ıslak mendil alıp okula verilecekleri tamamladım onları teslim edecek Eylül hanım

Son makas ihtiyacı varmış onuda alırım artık yarın falan.

Kitabıma devam edeyim kaldı öyle aynı yerde

Teşekkür ederim canım
Evet ilk gün kitapları verdiler, ben de hemen etiket ve kaplama işini halledip sabah okula bıraktım. Kitaplığımızda duruyor getirip götürmüyorlar. Sadece defter taşıyorlar. Kaynak kitap aldığımızda da evde duruyor ödevi ordan yapıyoruz. Bu sene almadık ama, alınır yakında.

Sabah rutinimi yaptım
Beyaz kıyafetleri ben önce sabunlu suda bekletiyorum onu yaptım önden havluları makineye attım.
Çay koydum

Dün taze fasulyeleri temizledim darısı sarımsak ve patlıcana
Sabah okul öncesi ev işlerini hallettim.
Kahvaltıya arkadaşımı davet ettim. O gidince yemek koydum ocağa. Şimdi dinleniyorum

Ben de taze fasulye pişiriyorum.
Ohh ne güzel küçülenleri ayırmışsın, hafifleme olmuştur dolaplarda.

Oluyor öyle bazen, eve yeni geldin ya adapte olamadın demekki daha.
Oğlun sevmiş mi okulunu?

Evet okulu sevmiş şimdilik yeni yeni öğretmenleri ile tanışıyor
Tek problem giderken 12 arabasına binerse geç 10:30 arabasına binerse 1 saat erken gitmiş oluyor
Güvenlik erken gelince okula almak istemiyormuş
Giderken başka bir alternatif bulmak lazım
Şimdilik buna alışsın erken gitsin aktarmalı başka bir yol bulacağız

Markete gittim bir poşeti doldurmayacak şeylere dünya para verdım geldim
Fiş kontrol etmekten yıldım
79 tl olan şampuanı 135 geçmişler
İki tane almıştım bakmasam gitti paralarım
Para üstümü aldım ama kızıyorum bu duruma

Evet biraz toparlandı daha da elemem lazım, özellikle kızın kıyafetleri çok fazla

Tutunamayanlar hakkında bir iki yorum yapayım. Bazı bölümleri gerçekten akıcılıktan çok uzak, bazı bölümleri ise çok akıcı. Son bölümü özellikle çok beğendim.
Ruhsal bunalımlar, düşünce akışlarını iyi yansıtmış bir kitap. Bir insanın dışa yansıttığı kişilik ve içte yaşadığı çatışmalar, dünyada bir yer edinememek, aidiyet duygusundan yoksunluk, bunlar kendimi sorgulamama sebep oldu. Ben de tüm insan ilişkilerimi bi yokladım. Köklü ilişki kurmakta çok zorlandığımı fark ettim. Ben de bazen duruma uygun bir cümle kurmayı beceremem mesela aklıma gelmez o an. Belli bir yaşantı geçirmediğim insanlarla sohbet etmekte çok zorlanırım.
( Mia- burası spoiler içerir️)Turgut karakterini çok anlayamadım ama ailesini terk edip kendini bulma yolculuğuna çıkması biraz anlamsız geldi. Selim olmak için Turgut olmayı bıraktı.
Tüm sorumlulukları bırakıp akışa kapılmak zor gibi görünen kolay bir yol gibi geldi bana. Vay be ne güzel yaptı diyemedim.

Üzerine uzun uzun sohbet edilecek bir kitap. Ama şimdilik bu kadar yeter sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…