Popüler Konu Minimal Yaşam

Böyle detaylı anlatınca çok iş varmış gibi gözüküyor ama zamanında yapınca isler birikmiyor
Sabah ve akşam işlerim yogun oluyor sadece ikişer saat kadar
bahar temizliği zamanı yorucu olur o kadar.

Tamamen boşta kalınca da canım sıkılıyor hemde bu şekilde zamanımı sadece ekran da gecirmiyorum ,ne yapsam diye düşünmüyorum hareket halinde olmak, işleri planlamak ,yapmak daha keyif veriyor.

Böylece evim olabildiği kadar düzenli, kendime bakım yapabilen ve boş zamanımı değerlendirme fırsatım oluyor.

Şimdi geldik eve kızlar. Doktor ilk başta bizi çok korkuttu. Spora gideceği için ben kardiyolojiden randevu almıştım. Erken vuru olduğu söyledi 5 kere ekg cekindik. Ultrasonla bakti . Röntgen çektirdik. Hiç bi açıklama yapmadığı için ben çok korktum. İnternetten araştırma yapmak istemedim. Efor testinin sonucuna göre bakcaz dedi. Bugün efor testi yaptık. Çok şükür erken vuru artmamis. Normal sağlıklı kalplerde de görülebilir bişeymis. 3 4 ay sonra tekrar gelin isterseniz dedi . Hastanede eşimle yikilmis bı şekilde bekliyoduk ben aglamakliydim çıkınca nasıl sarıldık mutluluktan 🥰 Allah'ım kimseyi evladıyla sinamasin gerçekten çok zor

Günümü planladım
Sabahtan öğlene sonra öğleden akşama diye günümü 2 aşamada yapıyorum

Sabah öğle arası

Kahvaltı +beslenme cantasi 07:00 -08:00
Kendi kahvaltım ev toparlama 08:00 -09:00
Bakım ve giyinme 09:00-09:20
Kalan zamanda yapılacak işler varsa yapmak 09:20 -11:45
Yoksa film dizi izlemek
Öğlen okul arası işleri Yemek +servis 12:10-13:10

Öğlen akşam arası

Kitap Okuma 13:20 -14:30
Okul çıkışı 14:45
Yemek sofra mutfak işleri 17:00 -19:00
Duş bakım 20:00
Serbest zaman 20:30 - 00:00

Öncelik temel olması gereken işleri planlıyorum
Aralara kalan zamanlarda haftalik aylik yapmam gerekenleri çok rahat ekleyebiliyorum

Saatler sadece tahmini yazıyorum, çoğu bazen erken veya biraz geç olabiliyor.

Haftalik temizlik işini cumartesi yapıyorum.
Hafta içi daha dışarıdaki işlere ,ev içinde pratik işlere ayırıyorum.

Bu planı bir kere yazıp koyuyorum alışınca bu şekilde ilerliyor zaten

Daha detaylı yazarım bazı ayrıntılar var.

Gününüzü film şeridi gibi düşünün sonra planlayin
Faydası mutlaka oluyor herkesin planlama şekli farklıdır tabi kendinizi nasıl iyi hissederseniz 😊
Ben 9 buçukta uyuyorum ya buna bı çözüm bulmam lazım 🤔

Şimdi geldik eve kızlar. Doktor ilk başta bizi çok korkuttu. Spora gideceği için ben kardiyolojiden randevu almıştım. Erken vuru olduğu söyledi 5 kere ekg cekindik. Ultrasonla bakti . Röntgen çektirdik. Hiç bi açıklama yapmadığı için ben çok korktum. İnternetten araştırma yapmak istemedim. Efor testinin sonucuna göre bakcaz dedi. Bugün efor testi yaptık. Çok şükür erken vuru artmamis. Normal sağlıklı kalplerde de görülebilir bişeymis. 3 4 ay sonra tekrar gelin isterseniz dedi . Hastanede eşimle yikilmis bı şekilde bekliyoduk ben aglamakliydim çıkınca nasıl sarıldık mutluluktan 🥰 Allah'ım kimseyi evladıyla sinamasin gerçekten çok zor
Çok çok geçmiş olsun Allah hep güzel haberler almayı nasip etsin☺️

Çok sevindim çok geçmiş olsun şükür 🙏

Sabahçısın demekki 😊 Ben öğleden sonra daha enerjik olmaya başlıyorum
Benim akşam üstü pilim bitmiş oluyo akşam oğlumun uyku saatiyle bende uyuyorum 😅😅 ama uyumamayi deniycem 23.30 felan olsun uyku saatim 😂

Bende günümü planlayacagim Mia senin dediğin gibi rutinlerimi bende çok seviyorum. Boş oturduğumda hep saçma sapan video izlerken buluyorum kendimi Dubai çikolatasıni yiyenleri izliyorum mesela ne gerek var 😂😂
Spor, kitap okuma , bakım , kuran okuma, yemek yapma, günlük temizlikler bende bi plan yapayım. Akşam aile etkinliği yapmaya çalışıyorum çoğu zaman birlikte kutu oyun vs oynuyoruz . O da çok önemli benim için.
Ben hiç öyle anılarımızı hatirlamiyorum annemle babamla oğlum hatırlasın istiyorum 😍

Çok şükür canım önemli bir şey olmadığına sevindim, ömür boyu sağlıkla büyüsün sağlıkla yaşasın 🙏

Pazartesi cuma 11-3 arası dersim var
Salı sabahtan 12ye
Perşembe sabahtan 4.40 kadar dersim var
Çarşambam boş

Pazartesi ve cuma sabahı WC lavabo yıkamak ya da çamaşır işleri gibi beni çok yormayacak şeyler yapabilirim.

Salı çarşamba bir gün aşağıyı bir gün yukarıyı sil süpür toz al işlerini yapabilirim.

Perşembe yemek dışında hiç bir şey yapamam hem ders hem nöbet hem kurs var.

Yemek işini rayına oturmam lazım. Her gün ne yemek yapacağımı düşünmek beni çok yoruyor.

Her sabah yüz diş ve krem sürme işlerimi yaptıktan sonra bir büyük bardak su içerek güne başlıyorum.
Kahvaltı sonrası mutlaka kahve keyfi yaparım.
Akşam önce çocuklar sonra ben banyo işleri
Yatmadan kitap okuma alışkanlığıma geri kavuştum şükürler olsun

Spor olarak yüzmeye yazıldım. Dedim neden sevdiğim bir sporu yapmak varken spor salonuna gideyim bi de tatilde yüzmekten sıkılaştığımı fark ettim ondan 🤭

Pazartesi cuma 11-3 arası dersim var
Salı sabahtan 12ye
Perşembe sabahtan 4.40 kadar dersim var
Çarşambam boş

Pazartesi ve cuma sabahı WC lavabo yıkamak ya da çamaşır işleri gibi beni çok yormayacak şeyler yapabilirim.

Salı çarşamba bir gün aşağıyı bir gün yukarıyı sil süpür toz al işlerini yapabilirim.

Perşembe yemek dışında hiç bir şey yapamam hem ders hem nöbet hem kurs var.

Yemek işini rayına oturmam lazım. Her gün ne yemek yapacağımı düşünmek beni çok yoruyor.

Her sabah yüz diş ve krem sürme işlerimi yaptıktan sonra bir büyük bardak su içerek güne başlıyorum.
Kahvaltı sonrası mutlaka kahve keyfi yaparım.
Akşam önce çocuklar sonra ben banyo işleri
Yatmadan kitap okuma alışkanlığıma geri kavuştum şükürler olsun

Spor olarak yüzmeye yazıldım. Dedim neden sevdiğim bir sporu yapmak varken spor salonuna gideyim bi de tatilde yüzmekten sıkılaştığımı fark ettim ondan 🤭
Çok güzel olmuş 😊

X