Popüler Konu Minimal Yaşam

Selam hanımlar

Bizim de bi patilimiz var artık. 😺 Kızımın istemelerinden pes ettim artık ve bir kedi aldık eve.

Boş bir odamız var. Gece yatarken odası kapalı kalıyor. Gündüz evden çıkarken koridoru açık bırakıyoruz. Diğer kapılar sürekli kapalı çünkü benim tahammülüm yok.

Neyse onun dışında yazlık evimizde elektrik su işleri çözüldü. Kvalide ve kpeder iki torunla orada kaldılar uzun bir süre. Biz de çocukları ziyarete gittik hafta sonları.

Düğünlerimiz vardı. Onları hallettik. Önümüzdeki düğünlere hazırlık yapıyoruz 🤦🏼‍♀️

Kızın yaz ödevleri bitti. Okul hazırlığı için oda düzeni şart ama girmek istemiyorum 🤯

Kendi evimde bir iş yapamıyorum robotu çalıştırmak ve bulaşık çamaşır dışında.

Diyete başladım. Çok da güzel giderken dün akşam bir bozdum ki sormayın. Bu sabah ceza verdim kendime kahvaltı etmedim bu sebeple.

Sporum yazın ara veriyor yeni sezon 9Eylulde başlayacak.

Vitaminler içiyorum, Demir, B Complex, Magnezyum Complex...

Harcamalar ayyuka çıktı. Aralık'a kadar büyük bir şey almak yok. Mümkünse küçük almak da yok 🤯

Domates biber sos yapmaya niyetlendim. Domatesleri doğradım dolaba koydum beni bekliyorlar valla elim ermedi. Bu akşam kaynatacagim mutlaka.

Şimdilik genel gidişat böyle 🤷🏼‍♀️
Öperim hepinizi 😘
Yaa kapılar kapalı olmayaydi iyiydi ama☺️ Kapalı kapıları hiç sevmiyolar biraz alışsın bağırıp çağırıp actirir zaten 😁 yavru mu kedi ?
Diyeti bozup kahvaltı etmemek iyi olmamış sanki . Hiç bişey olmamış dün gece hiç yaşanmamış gibi davranmak daha doğruymuş 😆

Bu hafta yüzme kursunun son haftası. Diğer hafta daha sakin geçecek inşallah. Eylülde de devam eder yüzmeye.
Ev genel anlamda temiz her gün sil süpür toz al çamaşır işleri oluyo. Diğer hafta camları silmeyi düşünüyorum silerim herhalde 😆

Kolay gelsin kızlar
Eylül resim eşyalarını görünce birlikte resim yaptık
Annemler geldi Köye geçtiler
Gunluk işleri yaptım
Sabah kahvaltı yapmadım öğlen yemeği hazırlarım birazdan.
Akşamda yemek sonrası parka çıkarız.
Geçen haftalar çok detaya girince şimdi gerçekten tatil yapıyorum gibi geliyor 😄

Yaa kapılar kapalı olmayaydi iyiydi ama☺️ Kapalı kapıları hiç sevmiyolar biraz alışsın bağırıp çağırıp actirir zaten 😁 yavru mu kedi ?
Diyeti bozup kahvaltı etmemek iyi olmamış sanki . Hiç bişey olmamış dün gece hiç yaşanmamış gibi davranmak daha doğruymuş 😆
evet ben çok kızıyorum kendime cezalandırıyorum öğün atlayarak. diyetisyen de senin gibi dedi. normal listene devam edeceksin kaçamak da olsa dedi.

kedi için kapalı olmak zorunda bağırsa da çağırsa da alışacak. Odası ve koridor dışında izin veremem :KK43:

Hafta sonu yazlıkta misafirim olacak.

Dün akşam
  • Geçen hafta yazlıktan yıkanacak bir kaç kilim vs getirmiştim. Onları yıkadım.
  • 2 makine çamaşır yıkandı, kurudu, katlandı, yerleştirildi.
  • banyoda yıkanacaklar gruplandı. makine hazır bu akşam çalışmaya devam edecek.
  • Çorba ve salata yapıldı. yemek ısıtıldı. sofra kuruldu, yemek yendi, toplandı.
  • Bulaşıklar toplandı, makineye dolduruldu.
  • Sos için domates doğramıştım gün öncesinden, akşam da biber doğrayıp birlikte kaynattım.
  • kız ve okul arkadaşlarıyla parka çıktık.
  • gelince kız ve ben duşa...

yoğun bir akşam oldu benim için.

evet ben çok kızıyorum kendime cezalandırıyorum öğün atlayarak. diyetisyen de senin gibi dedi. normal listene devam edeceksin kaçamak da olsa dedi.

kedi için kapalı olmak zorunda bağırsa da çağırsa da alışacak. Odası ve koridor dışında izin veremem :KK43:
Verirsiiin verirsiiiin 😆😆

Neden kendine bu kadar acımasız davranıyorsun 😔

Hafta sonu yazlıkta misafirim olacak.

Dün akşam
  • Geçen hafta yazlıktan yıkanacak bir kaç kilim vs getirmiştim. Onları yıkadım.
  • 2 makine çamaşır yıkandı, kurudu, katlandı, yerleştirildi.
  • banyoda yıkanacaklar gruplandı. makine hazır bu akşam çalışmaya devam edecek.
  • Çorba ve salata yapıldı. yemek ısıtıldı. sofra kuruldu, yemek yendi, toplandı.
  • Bulaşıklar toplandı, makineye dolduruldu.
  • Sos için domates doğramıştım gün öncesinden, akşam da biber doğrayıp birlikte kaynattım.
  • kız ve okul arkadaşlarıyla parka çıktık.
  • gelince kız ve ben duşa...

yoğun bir akşam oldu benim için.
Eline sağlık 👍

Selamlar
Bugün bakım günüm
Kahvaltı sonrası saçıma bakım yağı sürdüm.
Evi toparladım robot süpürdü çoğu yeri
Mutfağı oturma odasını süpürüp sildim.
Camasir katladim makineye camasir attım.
Çöpü attım.
Ve kendime kahve yaptım
Birazdan kese enzim peeling ve nemlendirme kısmına geçiş yapacağım.

Sonra meyve tabağı yapacağım
Markete giderim
Akşam yemek eşim sipariş verecek yapmayacağım.
Sonra parka gideriz...

Bilmiyorum hic iradem yok, hedefime giden yolda önümde köstek olan yine kendim oluyorum. Bu beni mutsuz ediyor sürekli başa dönmek zorunda kalmak
Kendine haksızlık yapıyorsun belli ki bu durum seni geriyor ve uzaklaşmak istedin bu durumdan
Ve sabahta çok sinirlendin ceza verdin.
Başarılarını ve bilgilerini görmezden geliyorsun.

İçindeki otoriter sesi susturman gerekiyor demişti Nihan Kaya kitabında
Yani o heyecanı yeniden bulman gerek.
Zorluk elbette olacak bir emek vereceksin.
Ama bunu kendinle çözebilirsin hissederek.
Yargilayarak değil.

Mia- Mia- hazır mıyız ? 😂

Eklentiler

• IMG_5698.jpeg
    IMG_5698.jpeg
    136,9 KB · Görüntüleme: 12
X