Aile Planlaması Microgynon Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bu hap bende kilo yaptı sanırım
2 aydır kullanıyorum..
3. ayım 3. kutuma başlamam gerekiyo fakat bırakıcam bi kaç ay gerçekden kiloya sebep bu ilaç mı denicemm off yhaaa hep bi yan etki

yaa iyice okuyim dedim ilacı kullananların problemlerini aynı benim şikayetlerimde..
Bi çok arkadaş hap kilo yapmaz iştah açar yersen kilo alırsın demiş..
Alakası yok ekmek daji tüketmeyen biriyim
3 kilo aldım şok oldum..
2 kutuda 3 kilo demek facia açımdan..
bende dün gece özellikle karnımın içinde feci bi acıı sızı oldu..
bende yasmini denicem
2 kutu (2 ayda yasmin denicem bence ucuz bi ilaç bundan 3.5 liraya almıştım)
bana yaramadı pişman oldum kullandığıma şimdi kilo vercem diye uğraşıyorum
yasminin yan etkilerini araştırıyorum şimdide.

slm bende bu hapı 9 ay kullandım bırakalı 1 sene oldu fakat hala bebek olmadı.böyle olacağını bilsem kullanmazdım bende.kullanırken 2 kere düşünün tabi bünye meselesi ama yinede hormonları bozmamak lazım..

selam arkadaşlar bende arnıza yeni katıldım.microgynon hapını sağlık ocağından temin ederek üç elti kullandık. bende şiddetli baş ağrısı sinir ve halsizlik yaptı.iki ay kullanıp bıraktım.migrenim falanda yok ayrıca.eltimin birinde unutkanlığa sebep oldu dr gitti haptan olduğunu söyledi ama üç sene kullanmıştı.diğer eltim baş ağrısı ve uyuşma şikayetiyle gitti dr hapın sinir sistemini etkilediğini söyledi.ablam kadın doğum hastanesinde çalışıyor bu hapın yan etkileri çokmuş doktorlar söylüyo.en az zararlı olanı yasminmiş

Selam kızlar. 25 haziranda düğünüm var sonrada 1 hafta balayım. Eczacıya meramımı anlattım düğünüm var regl günüme denk geliyor diye. 1.paketten sonra kesmeyip devam edersin balayından sonra kullanmayı bırakırsın dedi. Mayısta 25te reglimin ilk gününden itibaren microgynon kullanmaya başladım. Forumda yazıldığı gibi yan etkileri yaşamadım ama 1 haftadır çamaşırımda lekelenmeler oluyor. Bi sorun olur mu acaba? Yada 2 hafta kullanmak adet geciktirmeye yeter mi ilacı bıraksam regl olur muyum?

1 seneden fazka oldu kullanalı. çok şükür istenmeyen şeyleden korudu beni. ancak tüylenme ve kilo artışı belli bir süreden sonra başladı özelliklede son zamanlarda vucudumda ödem oluşmaya başladı ellerim ayaklarım şişti kaşınmaya başladı. alerji sandık doktora gittik "olmaz olmaz ama şimdi olur bilemeyiz bence bırakın" dedi hala kullanıyorum malesef. hala bir uzamana gidemedik :S

Merhaba arkadaşlar birşey sorucam...
Yaklaşık 4 5 gün önce bu ilaçla tanıştım, amacım doğum kontrol falan değil öyle bir durumum da yok zaten bir seyahate çıkacağım regl günüme denk geliyor çok ağrılı olduğu için de 2 3 günlük geciktirebileceğimi düşündüm ve yine bir küçük kasabadayken 3 4 gün önce eczaneye derdimi anlattım şu şu tarihte çıkıcam işte 3 4 gün geciktirmek istiyorum hangi ilaç diye..Bana bu ilacı verdi 3 4 gün önce başla dedi, gelmesini istediğinde bırakırsın dedi falan tamam dedim çıktım ilacı incelediğimde d. kontrol ilacı olduğunu gördüm ama geciktirmek için ayrı bir ilaç olduğunu biliyordum ismini bilmiyordum nette kullanma imkanım yoktu bana bu ilacı önerdiler 4. yü içtim bugun ve internetten bakıyorum geciktirmek için kullanılma şekilleri farklı :S
Boşuna mı aldım 4 gündür bu hapı ben hiç ihtiyacım olmadığı halde?
Geciktiricek mi devam edeyim mi?
Günüm 29-30 arası...
Kafam karıştı çok araştırma fırsatım da olmadı..
Bu şekilde kullanıldığında geciktirmiyor mu?

ben düzenli kullanan biri olarak geciktirmek için kullanıyorum. regl günüm geldiğinde (hapım bittiğinde) yeni kutuya başlıyorum ve rahata cıkıncada bırakıp adet oluyorum. doktorum da bir sakınca olmadığını söyledi. (gerçi sürekli yapmıyorum arada bir). senin işin karışık gibi sanırım birşey olmaz kullan işin bitincede hapı bırakırsın. öyle abartıldığı gibi etkileri yok

Evet dediğiniz gibi 1 kutu kullanıp 2. ye geçersen geciktiriyormuş zaten, eczacı beni yanlış yönlendirdi regl gününden 4 5 gün önce iç dedi.Bu şekilde geciktirici etkisi olmuyormuş ki! Boşu boşuna kendime hormon yükledim gereksiz yere birde o kadar açıkça anlatmama rağmen durumumu.O yüzden bugün içmedim attım ilacı bizim tanıdık eczaneden primolut diye ilaç aldım bu asıl geciktirme ilacı.Başladım bakalım iyice karışık oldu durumum ağrıdan kurtulayım yolculukta derken, sonunda bir sıkıntı yaşamam umarım..
Teşekkürler cevabınız için

inşallah bende senin gibi hemen hamile kalırım.. çok korkuyorum geç olur diye burda yazılanları okuyunca korktum.. keşke hiç kullanmasaydım

selam arkadaşlar bende microgynonu 5 ay önce kullanmaya başladım 21 yaşındayım 8 aylık evliyim fakat bu ilacın yan etkilerinin çoğu bende cıktı bacaklarımda kılcal damar çatlakları, selülitler, geçmek bilmeyen baş ağrıları,halsizlik,miğde bulantısı, 10 kilo aldım almaya da devam ediyorum daha sayamayacağım cok şey bende var ...
şuan okuyorum 1 seneye kadar bebek düşünmüyoruz oyuzden ilacı bırakmakta korkuyorum hemen hamile kalırsam diye aslında istiyoruz bir bebiş ama şuan hiç bir hazırlığımız yok sizce ilacı derhal bırakayım mı yoksa doktoruma gidipte mi bırakayım arkadaşlar?:44:

Doktora şikayetlerini söyle ilacını değiştir bence..

Demekki yaramıyor size bu ilaç..

Bünyeden bünyeye değişiyor işde..

Benim 7. ayım kilo alıyorum gibi sanıyordum ama yokk almadımda..
Endişelerim vardı sadece alırmıyımm olur mu herkesdeki yan etkileri okuyuncaa tedirgin oluyordumm.
7. kutum bitiyor..
Bende bi yan etki yapmadı..

Bu hap bende kilo yaptı sanırım
2 aydır kullanıyorum..
3. ayım 3. kutuma başlamam gerekiyo fakat bırakıcam bi kaç ay gerçekden kiloya sebep bu ilaç mı denicemm off yhaaa hep bi yan etki

mrb bende 3 ay yasmin kullandım 1 aydır microgynon kullanıyorum sanki bu haplar banada kilo yaptı gibi yani mayalı hamur gibi oldu bacaklarım acaba şişliktemi yapıyor

3 ay yasmin kullandım oda kilo yaptı sizede yasmin kilo yaptımı denedinizmi

İlk başta kilo aldım gibi oldu..

Yani bi şişlikk Karın bölgemde ama kilo değilmişş..

Yani ilaçla alakası yokmuşş sonradan indi artık regl dönemim flndı sanırsam..

7. kutumu bitirdimm..

Yasmin kullanmadımm..

Kullansam dedimm hepp ama baktım o şişlik geçiciymiş ben haptan sandım.
Geçince hapıma devam ettimm.
21 gün alıyorum 7 gün ara verip regl oluyorumm..
Şuanda memnunum..

mrb bende 3 ay yasmin kullandım 1 aydır microgynon kullanıyorum sanki bu haplar banada kilo yaptı gibi yani mayalı hamur gibi oldu bacaklarım acaba şişliktemi yapıyor

İşte benimde böyle karın bölgemde şişlik olmuştuu sanırım vücut alışmaya çalışıyor..
Sonra geçiyor cnm Şuanda microgynon dan memnunum
Netice bu tarz haplar hormon bozuyorr bunu biliyoruz artık..
Ama napalım yapcak bişe yok kolay korunma yöntemii..

kesinlikle iyi bir yöntem canım.spral cok kanama yapıyo 9-10 gün bunda 2 gün fakat bi dolgunluk verdi gibi bana.kesinlikle 2-3 kilo aldım 3 ay yasmn kullandım ama bulantı yaptı microgynn bulantı yapmadı 1.kutum bitmek üzere bide bende sinir yapıyo nasıl sinirliyim görsen her aksam eşime catıyorum bi neden bulup

Bu ilacı kullanan arkadaşlar bişi sorcam
RegL gönemimde kanamam çok az oluyor sizdede öylemii..
Hani hap öncesi döneme göre daha koyu ve az geliyor
Normalmidir?

kızlar bu hap kilomu yapıyor yoksa şişlik su toplaması gibimi yani ilacı bırakınca gecermi kilolar 3 kilo arttımda ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…