Aile Planlaması Microgynon Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben 1 ay sonra evlenicem doktor şimdiden hapa başlamamı söyledi bende hormon bozukluğu yapmasından korkuyorum

öncelikle merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum. bende bu hapı kullanıyorum.kızım olmadan 2 sene kullandım hapı bıraktım 3 ay sonra hamile kaldım doğumdan 1 sene sonra tekrar kullanmaya başladım ve hala kullanıyorum çok memnunum.birde hap kullanırken vücut dinlemdirmeye ara vermeye gerek yoktur belirtmek isterim tam tersine hormonları düzenleyen ve hatta vücuda yararlı bi hap internetten araştırırsanız açıklama yapılmıştır.

Adetim sancısız ve (normalde 5- 6 gün sürerdi) 3 gün sürüyor. İştahımı da açmıştı, kilo aldırmıştı. Gayet memnundum ta ki selülit yapana kadar. :umursamaz:
Şimdi bıraktım acaba selülitlerim geçer mi? bilmiyorumkismile

öncelikle merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum. bende bu hapı kullanıyorum.kızım olmadan 2 sene kullandım hapı bıraktım 3 ay sonra hamile kaldım doğumdan 1 sene sonra tekrar kullanmaya başladım ve hala kullanıyorum çok memnunum.birde hap kullanırken vücut dinlemdirmeye ara vermeye gerek yoktur belirtmek isterim tam tersine hormonları düzenleyen ve hatta vücuda yararlı bi hap internetten araştırırsanız açıklama yapılmıştır.

içimi o kadar rahatlattınız ki bu yazınızla :KK6: bende tam 1 sene boyunca microgynon kullandım ve eylül ayında bıraktım kullandığım süre boyunca ne kilo aldım,ne tüylenme yaptı,ne adet düzenim değişti nede asabiyet yapmadı.şimdi korunmasız 2. ayımız inşallah Rabbim bizede en kısa zamanda yavrumuza kavuşturur
:emir_bebek:

arkadaşlar merhaba. ben de aranıza yeni katılanlardanım ve size bu hapla ilgili bir şey danışacağım. ben bu hapı adetimi kessin diye içmeye başlamıştım. yani tatile çıkacaktım ve adet olmamak için içmeye basladım.bugun 8. gun oldu ilaca başlayalı. evet adet olmadım, ancak şöyle bi sorunum var. bu ilacı adet olmadan kullanmaya basladıgım için beni koruyup korumadıgını merak edıyorum. bi yardımcı oluverin heleeeee:):KK3:

bu hap bende miğde bulantısı yaptı çok kızlar ya sizde yapmadımı

bu ilaç mahvetti beni mide bulantısı kusma hemde gece alıyordum uykumdan uyandırıyor beni serum yemekten bittim kollarım morardı artık kan ve serum için delinmekten. ama kız kardeşim kullanıyor ona hiç bir şey yapmadı beni mahvetti. bitirdi resmen.

aşagı tukursen sakal yukarı tukursen bıyık vallaha karısık bı mesele kadınların korkulu ruyası kılo almak sanırım benımde 5 aylık bır bebegım var ılk 4 ay bende bu hapı kullandım bırazkır bırakmazda hamıle kaldım olacagı varsa oluyor bı bakıma aslında eger adet gunlerınızz gun sasırmıyorsa ve esınızde bı sorun yoksa hamıle kalabılırsınız bunun hap kullanmakla alakası oldugunu dusunmuyorum ben neden bazı ınsanlar bır gun bıle unutunca hamıle kalabılıyorda bırakılınca hamıle kalınamıyor bu tamamen kadının hormanlarıyla alakalı bence bende sımdı yenı bı yontem arastırıyorum ımplant dusunmustum ama oda kılo yapıyor mus ne yapacagımı bılmıyorum bebek de emzırdıgım ıcıcn ılac kullanamıyorum sıgarayla tam bır tehlıke en guzelı de erkegın korunması sanırım.

Arkadaşlar bişi sorucam bu ilaç yeni başlandığında ilk günden korur mu?
Yani ilk defa başladım diyelim ve ertesi gün ilşkiye girildiğinde 2. hapıma geçmiş olucam korur mu?
Yoksa ilşkiye girmeden 1 hafta öncesi felan alınmalı vücut adaptasyonu için vs.
Bilgilendirirseniz sevinirim..

Arkadaşlar bişi sorucam bu ilaç yeni başlandığında ilk günden korur mu?
Yani ilk defa başladım diyelim ve ertesi gün ilşkiye girildiğinde 2. hapıma geçmiş olucam korur mu?
Yoksa ilşkiye girmeden 1 hafta öncesi felan alınmalı vücut adaptasyonu için vs.
Bilgilendirirseniz sevinirim..

valla bana doktorum evlenmeden bir ay önce başlattı...ve bu şekilde %99,9 dedi korunma....8aylık evliyim şükür bi sorun yok bakalım bırakınca ne olacak:26::26:

arkadaşlaar bir şey soracağım ben bu hapı temmuz ocak dönemi arasında kullandım ocakta bıraktım ve şimdi tekrar başladım sorum şu: hapa şubat ayının 25'inde reglimin 2. gününün akşam saatlerinde başladım şimdi devam ediyorum 6.günümü de içtim ama diyorlar ki bir ay ek koruma lazım ya da 7 gün ek koruma lazım.şimdi eğer ki 7 günlük ek koruma lazımsa o 7 gün hapı içtiğim ilk günden mi başlamalı yoksa ertesi günden itibarem mi? yani 25 şubatta iilk içtim o günle beraber mi 7 gün yoksa ertesi günden mi? ve 8. gün ilişki yaşanırsa hamilelik riski olur mu? hapa ilk beş gün başlanır ve düzenli kullanılırsa ek korumaya gerek yok diyorlar ya yine de ek koruma yapmam gerekir mi? şimdiden teşekkürler...

arkadaşlaar bir şey soracağım ben bu hapı temmuz ocak dönemi arasında kullandım ocakta bıraktım ve şimdi tekrar başladım sorum şu: hapa şubat ayının 25'inde reglimin 2. gününün akşam saatlerinde başladım şimdi devam ediyorum 6.günümü de içtim ama diyorlar ki bir ay ek koruma lazım ya da 7 gün ek koruma lazım.şimdi eğer ki 7 günlük ek koruma lazımsa o 7 gün hapı içtiğim ilk günden mi başlamalı yoksa ertesi günden itibarem mi? yani 25 şubatta iilk içtim o günle beraber mi 7 gün yoksa ertesi günden mi? ve 8. gün ilişki yaşanırsa hamilelik riski olur mu? hapa ilk beş gün başlanır ve düzenli kullanılırsa ek korumaya gerek yok diyorlar ya yine de ek koruma yapmam gerekir mi? şimdiden teşekkürler...

canım kullanmaya başladığın gün korumaya başlıyor. yani snn şu anda düzenli kullandığın sürece bi risk yok. yani bnde kullanıyorum her hangi bi ek koruma yapmmadık bi sorun yok. hapı kullanmaya başladığın gün korumaya başlıyor

bn düzenli kullandım ne bulentıne başka bi yan etki yapmadı ama tüylenme yaptı bnde hiç çıkmazdı çene altında tüyler çıkmaya başladı bu yüzden bu kutu bittikten snra d.k hapını değiştircem

canım kullanmaya başladığın gün korumaya başlıyor. yani snn şu anda düzenli kullandığın sürece bi risk yok. yani bnde kullanıyorum her hangi bi ek koruma yapmmadık bi sorun yok. hapı kullanmaya başladığın gün korumaya başlıyor

çok teşekkür ederim zaten ben 8.gün ilişki yaşadım ama hapa 2. günümün akşam saatlerinde başladığım için tedirgin olmuştum içim ferahladı :) teşekkürler..

yaklasik bu hapi ben 1.5 sene kadar kullandim esimle bebek isteyince 1 sene oldu bu hapi birakali gecen ay hamile kaldim ve 5 haftalikken düsükle sonlandi hamileligim..
acaba uzun süre hap kullanmak bunda etkili olur mu böyle bi durum yasayan var mi?

X