metresler , eşlere göre daha mı çok değer görür ?

Metresler daha mı çok ilgi görüyor bilemem. Öyle bir tecrübe edinmedim ne kendinden yana ne çevremden yana çok şükür.. ama bir kadının uğradığı ihanet yerine metreslerin gördüğü değeri sorgulaman çok sağlıklı gelmedi bana. Abla dediğin kadın senden bir yaş büyük sadece. Sizi dinleyeceğini sanmam ama karşınıza alıp konuşun. İnsan yaşattığın yaşamadan ölmezmiş. Rabbim doğru yoldan şaşırtmasın.

Öyle bi adet yok.Tc de tek eslilik esastır.
Kanun başka, adet başka. Lafı nerenizle anlıyorsunuz? Adet var ki 372 bin kuma var. 2013 rakamları. Ben kafamdan senaryo yazmadım, yaşanan bir gerçeklik. Senelerdir olan bir durum. Berdel gibi. Siz onu da duymamışsınızdır da neyse. Sosyoloji diye bir bilim var. Böyle konuları işliyor.

Geçengün birinden bir olay dinledim inanamadım
Adam evli çocuğu olmuyor
Gidip köyden para verip birinin kızını alıyor
Çocukları oluyor
Çocukların annesi kimlikte adamın resmi nikahlı eşi
Yıllar içerisinde adam ölüyor
Eşide yatalak oluyor
7 yıl para verip aldıkları kadın bakıyor ona
Kadında ölüyor
Resmi bir işi oluyor kumanın
Hiçbir resmi işini yapamıyor
Nüfusa gidiyorlar
Böyle biri nüfüsa kayıtlı değil
Yok yani
Bir mal eşya hayvan gibi
Gerçi hayvanların bile belgeleri var
Ne çocuklarının babası insan yerine koymuş nede kendi babası

Son düzenleme:
Bu konuyu kaçırmış olmak beni üzdü ya. Tüüü hepsini de okuyamıyorum çok uzun

Güneydoğuda oturuyorum. Bu söylediğine katılmıyorum. Bunu yapan cibiliyetsizler var evet. Ama doğu güneydoğu diyr genelleyerek güzel coğrafyamın adını lekeleme lütfen. Benim toprağımın insanı eşini el üstünde baş üstünde tutar

Bende okudum ona benzer bir haber. Evin kadını kumam da benim çocuğum gibi diyor.
bu şey gibi oldu. Öğretmenlere bir şey dersin. Öğretmenler ayaklanır. Bunlar İstatisktik veriler. Benim uydurduğum şeyler değil. 372 bin kumanıj en fazla olduğu il şanlıurfa imiş. Siz Güneydoğulusunuz diye bütün Güneydoğu sizden mesul değil. Siz Güneydoğulusunuz diye ülke gerçeği değişmiyor. Batıdaki insan kuma almıyor. O da metres yapıyor.

Bilmrm kaç tane kuma şeysi varsa bu bunun adet olduğunu doğrulamaz. Böyle bişey kabul edilemez normalleştirilemez. Hiç.kimse de kabul etmez

Dedim ki böyle cibiliyetsizler var evet ama genellemek yanlış. Bunu normalleştirip adet usul bu diyosun sen .

Annemler Karadenizli, benzer bir olay yaşandı, akrabalarında. dedem ve annanemin akrani olan kadının çocuğu olmadı ,adam kuma getirdi iki oğlan doğurdu. Ama doğuran kadin evin hizmetçisi gibiydi. Evlatları bile sevmedi. İçim acirdi kadına. Bir köşede kaldı gitti, zavallı. Çocuklarına bakarken içi açirdi sanki, çocuk aklimla hissederdim. Aslında bölge meselesi değil, zihniyet çirkin

Bilmrm kaç tane kuma şeysi varsa bu bunun adet olduğunu doğrulamaz. Böyle bişey kabul edilemez normalleştirilemez. Hiç.kimse de kabul etmez
Normalleştirmiyor böyle birşey var diyor
Bunun normal olmadığı herkesçe malum zaten
Burada memleketçilik yapmanın gereği yok

Normalleştirmiyor böyle birşey var diyor
Bunun normal olmadığı jerkesçe malum zaten
Burada memleketçilik yapmanın gereği yok
Adet bu diyor. Adet demek ne demek ?
Her evde var kuması olmayanı ayıplıyolar bizim burda doğrudur. En çok siz haklısınız

Dedim ki böyle cibiliyetsizler var evet ama genellemek yanlış. Bunu normalleştirip adet usul bu diyosun sen .
Normalleştirdiğimi kim söyledi Adet var ki, yaşanılıyor. Ben veri paylaşıyorum. Desteklemiyorum. Hayatımda Yapı olarak hiç bir zaman hap diye yutmam. Araştırırım. Kuma ile metresin farkı hakkında yorumlar geldi. Bende bu dedim.

Kesin atlamıştır yeni öldürme metodu da bu ha.

Bahsettikleri "sarı tutku kim" diye google dan baktım.

Aslında ana haber bültenlerinden tanıdığımız bir isimmiş.

2010 da erkek arkadaşıyla yaşadığı tartışma sonrası cama çıkan ve sonra kendini boşluğa bırakan kadınmış. İtfaiyeyi hava yastığını geç açmakla suçlamıştı.

O dönemde olay görüntüleri ana haberde defalarca gösterilmişti.

Son olayda ne oldu , bilmiyorum.

Haber linki

Son düzenleme:
Adet bu diyor. Adet demek ne demek ?
Her evde var kuması olmayanı ayıplıyolar bizim burda doğrudur. En çok siz haklısınız
Konuyu bilmiyorum ne kadar doğrudur ama
Lakin istatistik bir bilimdir
Bu rakamlarla ölçüm yapma şekli her yerde her şekilde yapılır
Mesala doğuda genç nesil daha fazladır
Falan şehirde üniversiteye gitme oranı daha fazladır
Falan şehirin göç oranı
Mülteci oranı
Kadına şiddet
Adli vakkalar
Bunlar hep istatistiki bilgidir ve mevcuttur bilinir
Bu kadar celallenmeyin canım

Cama çıktığını gören var o zaman. Günahlarını aldık milletin de Allah taksiratını affetsin ne diyelim...

Ek:haberi okudum da yazık olmuş. Üzüldüm şimdi.

Bakın ben istatikleri reddetmiyorum. Evet var bunu yapan mahluklar ama orda adet budur diye normalleştirip bunu savunmak genellemk yanlış. Ki sadece güneydoğu doğu değil her yerde var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…