Merhabalar, 14 aylık bebeğimin yedikleri/iştahsız mı iyi mi? 14 aylık erkek 84 cm 11 kg doktoru az buldu

Activia ile mayalıyorum yoğurdunu. Activia ile mayalanmış yoğurt aslında o ama doktor önermişti bu şekilde mayalamamı, yanlış mı?

4310 doğduğu için kilosunu az buluyor olabilir. Boyuna göre zayıf diyor her gittiğimde

4200 doğdu oğlum ve şuanda 12 kilo 80cm. 13 aylık. Doktor bu ay 200gr almasına rağmen gayet iyi dedi. Doktora yoğurt yemiyor ne yapabilirm diye sormuştum, kendi yap yoğurdunu demişti. Hazır sıvı maya, hazır yoğurt kullanma. Doğal kullan demişti. Bence doktorunuzu değiştirin.

Atom denilen karışımı 1 haftadır yapıyorum doktor zayıf bulduğu için. Bal, tahin, ceviz, badem, kabak çekirdeği, çiğ susam, fındık karışımı
4310 doğdu.
1 yaşında doğum kilosunun 3 katı olması beklenir ona istinaden kilosunu az bulmuş olabilir ama tabiki az değil, persentil değeri 15.ayda 10.89 gr diyor yani sizinki ortalamanın üstünde bile

1 Ağustos doğumlu. Çok teşekkür ederim ☺ Bir de 9.5 aylık yürüdü o zamandan beri kilo alımı yavaşladı. Tahin ne için acaba, ben de kullanayım

Doktoru kilosunu az bulduğu için yediklerini not aldım, sizce nasıl? 14 aylık bebekler normalde ne kadar yemeli? Aynı zamanda anne sütü alıyor gün içinde ve gece sayısız defa
Maşallah sana hepsini nasıl yazmışsın işte anne olunca insan her şeyi kafasına takıyor benim bebeğim daha 8 aylık ama bana kilosu notmal geldi bence başka doktora da git sadece fikir maksatlı. Fotoğrafrı da gördüm tombuldeğil ama maşallah kilolu bile duruyor vacakları kolları ince değil bence hiç takılma gayet iyi artjl boya gitmeye başlayacak demekki hareketlendirdi kilosu azalabilir bundan sınra

Doktoru kilosunu az bulduğu için yediklerini not aldım, sizce nasıl? 14 aylık bebekler normalde ne kadar yemeli? Aynı zamanda anne sütü alıyor gün içinde ve gece sayısız defa
2 yaş bebem daha yeni 11 kiloyu aştı. Bugünkü menüsünü söylesem adıma üzülürsünüz. Ayıptır söylemesi evde kavurma var yemedi. Öncesinde birlikte çorba yapalım dedi, yaptık tadına bile bakmadı. Oğlumun bugünkü akşam yemeği ne biliyor musunuz? İki bisküviyle bir dilim mandalina bir umut bari makarna yer diye elimde tabakla bekliyorum ama en kötü süt içirip yatıracağım. Öğlen yediği 3 dilim kaşar biraz içimi rahatlatıyor... Beni resmen bunalıma sokuyor aile hekimliği o yüzden artık takmamayı öğrendim. Ben veriyorum, önüne koyup kendisine de bırakıyorum BLV midir artık onu da yapıyorum ama yemiyor. Önceleri ağlardım yemedikçe ama yapacak bir şey yok, yemeyen çocuk yemiyor... Sizin çocuğunuz en azından yiyor kilolu olmasına gerek yok ki kan değerleri normalse. Doktorunuz sizi tatmin etmiyorsa değiştirin bence.

Çok teşekkür ederim Ağzına attığı her lokmayı istisnasız yazıyorum beslenemiyor mu diye düşündüğümden endişe ettim. Evet başka bir doktora gideceğim 15.ayda

Evet değiştiriyorum kararımı verdim. Ben normalde yerse yer yemezse yemez, gün gelecek diyet yapmaya çalışacak kilo aldığı için diye düşünürdüm. Bugüne kadar hep bu düşüncedeydim, doktor yüzünden elimde tabak peşinde gezdim bir hafta ve hiçbir şeyi reddetmeyen çocuğum dün resmen bir şey uzatınca gözünü kapatıp kaçıyordu. Bugün tamamen bıraktım peşimde mama mama diye gezdi tüm gün ve bir sürü şey yedi maşallah. Önceden de böyleydi hatta kardeşlerim bu çocuk niye böyle ne bulsa yiyor her baktığımızda yemek yiyor derdi şimdi bir haftada öyle abarttım ki bıktı.
Ben zaten çok iştahlıyım beni gördükçe bebeğim de ne bulsa yiyor maşallah ama doktor yüzünden yemekten soğuttum çocuğumu.
Siz de aynı şekilde yarın bir gün oğlum dikkat et çok abarttın bak kilo alıyorsun dediğimiz günler gelecek Abim dünyanın en zayıf çocuğuydu, çok da iştahsızdı. Şimdi maşallah 198 boyunda 100 kg zayıflamaya çalışıyor

Canım ya nasıl özenmişsşn kim bilir ne stres oldun da uğraşıyosun bence bu kadar uğraşmak yerine gidip başka bi doktora daha görünün. çocuğu her gördüğünde zayıf diyip duruyor. Böyle çocuğun peşinde yemesini kontrol edersen ters teper. Zaten önünde başka dişler ataklar falan olcak iştahının kesildiği dönemler olcak eskisi gibi rahatlamaya çalış. Gerekirse 3 doktora git 3ünden fikir al ama persentilinin iyi olduğu konusunda herkes hemfikir. Doğum kilosuna göre düşük olmasını da erken yürümesine bağlayabiliriz aslında. Yürüyen ve 1 yaşını geçmiş çocuk zaten ayda 200 ge alsa şükür deniyor. 1 buçuk yaşından sonra 100 Gr bile iyi gözüyle bakılıyor. Valla kastığına değmez bi öğünde bunları yiyen bi çocuğun sağlıksız, aç ya da gelişimsiz olma ihtimali yoktur bana kalırsa. Oğlum 2 yaşında seninki daha yapılı duruyor valla maşallah

Ya ben de aynı sizin gibi biraz fazla yüklendim zamanında yememesi yüzünden. Mesleğim öğretmenlik ve çocukların ne kadar zorba olabildiklerini gördüğüm için korkuyordum. Eski çalıştığım okulda bi erkek hoca vardı 150 civarı da boyu vardı ve öğrenciler hep neden aynı boydayız sizinle diye soru sorar yemek yemediniz mi küçükken hiç derledi.e çocuklar küçük kötü niyetle sormuyor ama eminim çok üzülüyordu. O zamanlar gördüğüm için takıntı yaptım ama boy ve kilo yediklerimizin yanında genetiktir de aynı zamanda. Dün oğlumun kavurma yememesine üzülüp makarna yedirmeye çalıştım ama yemeyince döktüm. Sonra kendisi makarna istedi. "Makarna yemedin, bitti ama çorba var istersen onu yiyelim." dedim. Oturdu 3 kase yoğurt çorbası içti. Bizimle ne kadar inatlaşsalar da açlığa hiçbir canlı dayanamaz. Düşünmüyorum artık.

Düşünüyorum yaptığım tek hata üstelemekti. Yoksa 6 aylıkken sebzelele ek gıdaya başladım, 3 gün kuralına uydum, BLV yöntemi ile önüne bıraktım, gerekirse etrafı kirletsin yeter ki yesin dedim. Hiçbiri işe yaramadı. Ne zaman ki artık kendi haline bıraktım o zaman istemeye başladı.

Çok şükür bu yanlıştan bir haftada döndüm ben. Dediğiniz gibi üstelemek, inatla yedirmeye çalışmak ve yemedikçe hemen başka başka alternatif sunmak inatlaşmasına sebep oluyor. Açsa zaten güzel güzel yiyor. İnanın günlerdir yerse yer yemezse yemez diye hiç üstelemiyorum ve dün gece uykusunda mama diye sayıkladı ilk defa, emzirdim her zamanki gibi ama gecenin bi vakti mama diye hiç kalkmamıştı bu güne kadar, üstelik aç da değildi güzel yemişti akşam. Bugün de mama mama diye gezdi akşama kadar ve dünyaları yedi maşallah maşallah benden çok yedi.
Sabah aç karnına tarttım yine de dayanamayıp ve 11 günde 365 gram almış maşallah maşallah bu aylarda kilo alımı çok az oluyor normalde, bence çok iyi aldı bu kadar sürede.
En belirgin olarak yaptığım kalorili ve sağlıklı öğünler hazırlamak, yanında iştahla yemek, her emmek istediğinde önce yemek teklif etmek.

Benim oğlum 21 aylık 11kg doktor hiç öyle demedi 18 aylıkken 10.5 kg di persentil sınırlarında dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…