Merhabalar, 14 aylık bebeğimin yedikleri/iştahsız mı iyi mi? 14 aylık erkek 84 cm 11 kg doktoru az buldu

Herseyguzelolsunn

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2022
61
36
30
Doktoru kilosunu az bulduğu için yediklerini not aldım, sizce nasıl? 14 aylık bebekler normalde ne kadar yemeli? Aynı zamanda anne sütü alıyor gün içinde ve gece sayısız defa

Eklentiler

• IMG_8958.jpeg
    109,9 KB · Görüntüleme: 121
  • IMG_8959.jpeg
    102,3 KB · Görüntüleme: 114
  • IMG_8960.jpeg
    120,9 KB · Görüntüleme: 89
  • IMG_8961.jpeg
    110,2 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_8963.jpeg
    106 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_8962.jpeg
    94,2 KB · Görüntüleme: 88
Kaç kilo doğdu. 11 kilo az bir kilo değil ki. Benim bebeğim 12400 dü 1 yaşında kilolu bir bebekdi. Ayy anlamıyorum doktorları ben. Yedikleride gayet iyi sadece atomu anlamadim. 23 aylık oğlum okadar yemez ağzında bekletip iki saatte yemesi için ısrar ediyorum.Tahin de verin sabahları çok yararlı.

Şimdi baktım, 1 yaşta sağlık ocağında ölçülen kızım 11 kiloymuş, oğlum 10,650 gram. Ve gerçekten tombikti yani benimkiler, doktorlar “ooo süper” falan diyordu ki maşallah o dönem çok da güzel yiyorlardı. Boyları da 75/80 cm miş.

12 aylık çocuklarıma hem sağlık ocağı doktoru, hem özeldeki hemde devletteki doktorlar çok iyi diyorken 14 aylık çocuğa 11 kilo niye az demiş doktorunuz anlamadım hiç. Boşverin, maşallah çok güzel yiyor çocuğunuz

Activia mı veriyorsunuz? Üşenmedim kaç yala kadar verilir diye baktım 3 yaştan itibaren yazıyor. Oda kendi sitesinde.

Doktoru kilosunu az bulduğu için yediklerini not aldım, sizce nasıl? 14 aylık bebekler normalde ne kadar yemeli? Aynı zamanda anne sütü alıyor gün içinde ve gece sayısız defa
Benimki bunları yese Yarabbi Şükür der sevinirim bence gayet güzel besleniyor bebeğiniz zaten yemek istediği kadar yesin her bebek kendine özel kaç kilo acaba bebeğiniz tombik tombikte olmasın saglikli olsunlarda yemeyen çocuğun gırtlağından bosaltamayiz yaa ne yapalım

Doktor yerine mahalle teyzesine falan mı denk geldiniz acaba

Persentil bakın, sizce sıkıntı yoksa gerisini önemsemeyin.

Atom denilen karışımı 1 haftadır yapıyorum doktor zayıf bulduğu için. Bal, tahin, ceviz, badem, kabak çekirdeği, çiğ susam, fındık karışımı
4310 doğdu.

Çok teşekkür ederim, ben de anlamıyorum iştahı da iyi gibi geliyor

Yahu yürümeye baslayan cocuk zaten o aydan itibaren bi kilo vermeye baslar.

Sanirim Temmuz dogumlu kuzunuz? Benim kizimla arasında gun farki var, daha 1 ay once 12 ay kontrolunde 75 cm 9300 gramdi doktor gayet iyi biraz tahin ekleyelim sabah kahvaltisina dedi hepsi bu. Sizin oglanla benim kizi yanyana getirsek abisi gibi durur fotograflara gore. Masallah kuzuya

Atom denilen karışımı 1 haftadır yapıyorum doktor zayıf bulduğu için. Bal, tahin, ceviz, badem, kabak çekirdeği, çiğ susam, fındık karışımı
4310 doğdu.
Bence takmayın hatırladım sizi bebeğiniz gayet normal. Kilosu da gayet iyi. Daha öncede sadece kilolu doğum olduğundan az demiş olabilir demiştim zaten. Şöyle soyleyeyim 1 yaş oğlunuz kaç yaş giyiniyor şuan burdan anlayabilirsiniz ne demek istediğimi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…