Merhaba hanımlar aramızda tüp bebeği ilk çocuğunda genetik sorun olduğu için yaptıranlar varmı süreç ücret nedir güncel?

mutlubyb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2024
20
1
Merhaba hanımlar ilk cocugunda genetik sorun olup ikincide tüp bebek tercih edenler varmı normal yolla hamile kalabilenler için bu şekil bir hamilelikte tüp bebegin diğerine göre farkları neler süreç fiyatlandırma nasıl?

Biz tüp bebek yaptırmadan önce araştırma hastanesinde ücretsiz genetik test yaptırdık sonra bir sorun olmadığı için tüp bebek yaptık doğal yollarla çocuğumuz olmadığı için ama şöyle birşey var hastanede yumurta ve sperm alınıp döllendikten sonra o yumurtanın genetiğine bakıyorlar o normal tüp bebekten daha maliyetli diye biliyorum bir araştırmak lazım siz yine de önce kendiniz için tıbbi genetik bölümünden bir muayene sırası alıp danışın isterseniz çok geçmiş olsun dilerim güzel sonuçlar alırsınız
Kızıma test yapıldı albino kendi çiçeğimin şimdi bizede test yapılacak hangi genimiz taşıyıcı diye ucumuzun raporları ile baslayacakmis süreç bu kısım ücretsiz asıl olay bundan sonrası bu raporlara bakıp önce bu genler genetikli tüp bebeği incelemeye uygunmu uygunsa ona göre ücret belirlenecek mis şuan ben hemen düşünmüyorum çocuk ama maddiyat olarak birikim yapayım bu zamanı da öyle değerlendirelim diyorum 🌼

Özel değilse ilk cocugunuzun genetik olan problemi nedir ? Ben de bu konuyu araştırıyorum da .
Sizin merak ettikleriniz neler öğrendiğim kadarıyla yardımcı olurum baya araştırıyorum bu konuyu şu sıralar genetik merkezleriyle de gorusuyorum makaleler falan okuyorum buraya sorma amacım aynı durumu yaşayan birileri varsa ışık olur bu yolda bana bazen tecrübeli biri doktorlardan bile daha fazla bilgi veriyor

Kızıma test yapıldı albino kendi çiçeğimin şimdi bizede test yapılacak hangi genimiz taşıyıcı diye ucumuzun raporları ile baslayacakmis süreç bu kısım ücretsiz asıl olay bundan sonrası bu raporlara bakıp önce bu genler genetikli tüp bebeği incelemeye uygunmu uygunsa ona göre ücret belirlenecek mis şuan ben hemen düşünmüyorum çocuk ama maddiyat olarak birikim yapayım bu zamanı da öyle değerlendirelim diyorum 🌼
Rabbim yardımcınız olsun çok zor süreçler kendinizi önce çok iyi motive hissetmeniz gerekiyor tüp bebek diyip geçmeyin ilaçlar dışarıdan yüklenen hormonlar insanı çok etkiliyor ben başlarken hep dedimki aman ne kadar zor olabilir inanın maddiyat olarak da zorladı ama maneviyatı daha zor hala ilaç kullanıyorum şuanda henüz çok yeni hamileliğim kendinize çok dikkat edin dilerim herşey istediğiniz gibi olur rabbim kolaylıklar versin 🙏🙏

Rabbim yardımcınız olsun çok zor süreçler kendinizi önce çok iyi motive hissetmeniz gerekiyor tüp bebek diyip geçmeyin ilaçlar dışarıdan yüklenen hormonlar insanı çok etkiliyor ben başlarken hep dedimki aman ne kadar zor olabilir inanın maddiyat olarak da zorladı ama maneviyatı daha zor hala ilaç kullanıyorum şuanda henüz çok yeni hamileliğim kendinize çok dikkat edin dilerim herşey istediğiniz gibi olur rabbim kolaylıklar versin 🙏🙏
Rabbim sağ salim kucağınıza Almayı nasip etsin inşallah 🙏bikac arkadasimda bu sürecin yorucu oldugunu soyledi ve o yüzden eğer ilaçsız yapilabilecekse yormadan o şekilde olsun istiyorum bu arkadaşıma alerjik reaksiyonda yapmıştı ilaçlar zor kendine gelmişti rabbim çocuk bekleyen bu süreçlerden geçen herkeze kolaylık sağlasın sabır ve güc versin🙏

Detaylı bir şekilde aciklamissiniz çok teşekkür ederim🙏 evet merkezi aradım bu şekilde söylediler fakat sunuda eklediler kullanmayabilirmisim doktor karar vericekmis muayenede benim amh değerim falan güzel meraktan yaptırmıştım ilk cocuguma karar verdiğimde iki ay içinde oldu ondada bı sorun yok bu yumurtaları büyütme kısmı.toplanabilmesi için mi gerekli eğer öyleyse bana da yaparlar cunki açıkçası hem maliyeti hemde eğer kullanmadan da gerceklesebilicekse o hormonları çokta almak istemiyorum 🌼
hayırlı olsun, inşallah tedaviniz gönlünüzce ilerler. İlaç fiyatları kişiden kişiye değişiyor. Mesela biri 225 ünite gonal-f kullanırken başka biri 375 kullanabiliyor. doktorun 300 kullanılmasına karar verdiğini düşünelim. Aldığımız 900'lük gonal f kalem iğnesi yaklaşık 6800 tl. 8-9 gün tedavi olunsa 3 kalem gider. 3 cetrotide kullanılsa, tanesi 1700 gibi. 1 de ovitrelle gerekiyor, o da 765 tl gibi, toplamda sadece iğneler için minimum 26 bin harcıyorsunuz. Benim ikinci tedavimde iğne masrafım yaklaşık 50 bin olmuştu, ben ileri yaştan ötürü pek ilaçlara cevap vermiyorum da çok ilaç kullanmak zorunda kalıyorum. bu sebeple ilaç masrafını baştan net bilmek mümkün değil. Hormon tedavisi olmamanız evet bu masrafı yapmamanızı sağlayacak ancak ne kadar çok embriyo, o kadar çok sağlıklı embriyo elde etme olasılığı bir taraftan da.. Konunun hormon kullanmak istemiyorum kısmı ise tamamen gidişata göre değişiyor. Sonuç olumlu ise gözünüz hormon falan görmüyor, iyi ki yaptım diyorsunuz. Sonuç olumsuzsa elinizde koca bir sıfır ile kalakalıyorsunuz. Sizin yaşınız genç, inşallah az hormon ile başarılı sonuçlar alacağınıza eminim Hoppa

hayırlı olsun, inşallah tedaviniz gönlünüzce ilerler. İlaç fiyatları kişiden kişiye değişiyor. Mesela biri 225 ünite gonal-f kullanırken başka biri 375 kullanabiliyor. doktorun 300 kullanılmasına karar verdiğini düşünelim. Aldığımız 900'lük gonal f kalem iğnesi yaklaşık 6800 tl. 8-9 gün tedavi olunsa 3 kalem gider. 3 cetrotide kullanılsa, tanesi 1700 gibi. 1 de ovitrelle gerekiyor, o da 765 tl gibi, toplamda sadece iğneler için minimum 26 bin harcıyorsunuz. Benim ikinci tedavimde iğne masrafım yaklaşık 50 bin olmuştu, ben ileri yaştan ötürü pek ilaçlara cevap vermiyorum da çok ilaç kullanmak zorunda kalıyorum. bu sebeple ilaç masrafını baştan net bilmek mümkün değil. Hormon tedavisi olmamanız evet bu masrafı yapmamanızı sağlayacak ancak ne kadar çok embriyo, o kadar çok sağlıklı embriyo elde etme olasılığı bir taraftan da.. Konunun hormon kullanmak istemiyorum kısmı ise tamamen gidişata göre değişiyor. Sonuç olumlu ise gözünüz hormon falan görmüyor, iyi ki yaptım diyorsunuz. Sonuç olumsuzsa elinizde koca bir sıfır ile kalakalıyorsunuz. Sizin yaşınız genç, inşallah az hormon ile başarılı sonuçlar

Hangi merkez söyledi bunu acaba değişkenlik gosterirmi
İstanbul fertijin söyledi. Genetiks e gönderiyorlarmış testleri. Bence değişiklik gösteriyordur çünkü gitmeden araştırdım 300-350 bandında duydum ama benim kliniğim orası malesf , embriyorlarom orada onlar nereyle anlaşmalıysa oraya göndeririz mecbur. İnşallah gerek kalmaz da gidişat öyle

hayırlı olsun, inşallah tedaviniz gönlünüzce ilerler. İlaç fiyatları kişiden kişiye değişiyor. Mesela biri 225 ünite gonal-f kullanırken başka biri 375 kullanabiliyor. doktorun 300 kullanılmasına karar verdiğini düşünelim. Aldığımız 900'lük gonal f kalem iğnesi yaklaşık 6800 tl. 8-9 gün tedavi olunsa 3 kalem gider. 3 cetrotide kullanılsa, tanesi 1700 gibi. 1 de ovitrelle gerekiyor, o da 765 tl gibi, toplamda sadece iğneler için minimum 26 bin harcıyorsunuz. Benim ikinci tedavimde iğne masrafım yaklaşık 50 bin olmuştu, ben ileri yaştan ötürü pek ilaçlara cevap vermiyorum da çok ilaç kullanmak zorunda kalıyorum. bu sebeple ilaç masrafını baştan net bilmek mümkün değil. Hormon tedavisi olmamanız evet bu masrafı yapmamanızı sağlayacak ancak ne kadar çok embriyo, o kadar çok sağlıklı embriyo elde etme olasılığı bir taraftan da.. Konunun hormon kullanmak istemiyorum kısmı ise tamamen gidişata göre değişiyor. Sonuç olumlu ise gözünüz hormon falan görmüyor, iyi ki yaptım diyorsunuz. Sonuç olumsuzsa elinizde koca bir sıfır ile kalakalıyorsunuz. Sizin yaşınız genç, inşallah az hormon ile başarılı sonuçlar alacağınıza emin

hayırlı olsun, inşallah tedaviniz gönlünüzce ilerler. İlaç fiyatları kişiden kişiye değişiyor. Mesela biri 225 ünite gonal-f kullanırken başka biri 375 kullanabiliyor. doktorun 300 kullanılmasına karar verdiğini düşünelim. Aldığımız 900'lük gonal f kalem iğnesi yaklaşık 6800 tl. 8-9 gün tedavi olunsa 3 kalem gider. 3 cetrotide kullanılsa, tanesi 1700 gibi. 1 de ovitrelle gerekiyor, o da 765 tl gibi, toplamda sadece iğneler için minimum 26 bin harcıyorsunuz. Benim ikinci tedavimde iğne masrafım yaklaşık 50 bin olmuştu, ben ileri yaştan ötürü pek ilaçlara cevap vermiyorum da çok ilaç kullanmak zorunda kalıyorum. bu sebeple ilaç masrafını baştan net bilmek mümkün değil. Hormon tedavisi olmamanız evet bu masrafı yapmamanızı sağlayacak ancak ne kadar çok embriyo, o kadar çok sağlıklı embriyo elde etme olasılığı bir taraftan da.. Konunun hormon kullanmak istemiyorum kısmı ise tamamen gidişata göre değişiyor. Sonuç olumlu ise gözünüz hormon falan görmüyor, iyi ki yaptım diyorsunuz. Sonuç olumsuzsa elinizde koca bir sıfır ile kalakalıyorsunuz. Sizin yaşınız genç, inşallah az hormon ile başarılı sonuçlar alacağınıza eminim Hoppa
Çok haklısınız fazla embriyo fazla şans demek.
Birde kadar şeyin sonunda genetige giden embriyoların olumsuz gelmeside bir hayalkirikligi olur benim

İstanbul fertijin söyledi. Genetiks e gönderiyorlarmış testleri. Bence değişiklik gösteriyordur çünkü gitmeden araştırdım 300-350 bandında duydum ama benim kliniğim orası malesf , embriyorlarom orada onlar nereyle anlaşmalıysa oraya göndeririz mecbur. İnşallah gerek kalmaz da gidişat öyle
Himmm evet aynı birimde hem tüp bebek hemde genetik incelemesi yapılıyorsa daha uygun oluyomus benimki başka bir yere gönderiyoruz dedi ondan daha maliyetli sanirim

Rabbim sağ salim kucağınıza Almayı nasip etsin inşallah 🙏bikac arkadasimda bu sürecin yorucu oldugunu soyledi ve o yüzden eğer ilaçsız yapilabilecekse yormadan o şekilde olsun istiyorum bu arkadaşıma alerjik reaksiyonda yapmıştı ilaçlar zor kendine gelmişti rabbim çocuk bekleyen bu süreçlerden geçen herkeze kolaylık sağlasın sabır ve güc versin🙏
Amin çok saolun çok teşekkür ederim rabbim isteyen herkese nasip eylesin sağlıklı sıhhatli inşallah 🙏

X