memur olarak kiraya çıkmak, fimir verir misiniz lütfen..

herkese merhaba 2 yıldır istanbulda memurum ailemle yaşıyorum ama atandığım ilçe toplu taşımayla 2 saat sürüyor. geçen sene borca girdim araba aldım okul acildigindan beri her sabah 2 saat araba sürmekten tükendim, vertigom var,bütün gün baş ağrısı yorgunlukla geziyorum. zaten ayrı eve çıkmak hayalimdi ama kredim bitsin diye bekliyordum ocaktan sonra bitecek bu sefer de kiralar artcak. birikimim yok ?komisyon vs çok zorluyor.esyali ev bakiyorum 15 ile 20.000 aylık. bu da beni çok zorlar. stüdyo daire falan mı tutsam diyorum rahat olur mu? ocaktan sonra kiralar cok artar mı yoksa kışı mı beklesem kiralar düşer belki diye. hiç kiraya çıkmadım bu konularda bilgim yok. bana bilgi ve tavsiye verirseniz çok sevinirim. sizce yoldan kurtulmak için maasın yarısını kiraya vermek mantıklı mı(özel ders verme imkanim var bu arada), yorumlarınızı tek tek okuyacağım
Kiraya vermediğini yakıta veriyorsundur zaten, bence depozitonu falan ayarlamayı başardığın anda bul bir ev, yolda yorulacağına evinde dinlenirsin kazandığın zamanla

Günde 4 saat araç kullanıyorsanız yakıt masrafınız zaten epey fazladır. Ben günde 4 kere sadece çocukları okula bırakıp,okuldan almaya çıkıyorum ki yakın mesafeler trafiğe yakalanmazsam kısa sürede gidip geliyorum, 3 gün kızımı kursa götürüyorum, market,çarsı vb işlerim olursa ,haftasonu da çocukları bir yerlere götürsek yakıt masrafım epey oluyor. Sizinde fazladır eminim günde 4 saat epey uzun zira. Krediniz bitince yakıta harcayacağınızı kiraya vermek mantıklı bence. Ha faturalar,yeme içme gibi ek masraflarınız da olacak ama özel ders verme imkanınız varmış,yolda geçen zamanın yarısında(2 saat)özel ders verseniz haftada 5 gün bilemedin 3 gün,fatura,yeme içme vb masraflarda hallolur.

Evlenip kira derdinizi kocayla paylaşmaya ne dersiniz 😂
Şaka bi yana durum zor. Şuan İstanbul’da kiralar uçmuş gidiyor, imkan varsa aileniz ile birlikte taşının? Günde 4 saat yol resmen şehir değiştirmek gibi. Her gün çekilecek çile değil. E zaten yakıt ayda kim bilir ne kadar tutuyordur.
Bir iki vasıta (metro-otobus) kullanarak geçme durumunuz da mı yok? Metro metrobüs falan daha hızlı oluyor malum.
Bilmiyorum ya da gemileri yakıp en az 20k vermeye razı olup 1+0 ya da 1+1 bi eve taşınacaksınız. Bana kalsa ikisini de tercih etmez tası tarağı toplar İstanbul’u terkederdim..(imkan varsa)

herkese merhaba 2 yıldır istanbulda memurum ailemle yaşıyorum ama atandığım ilçe toplu taşımayla 2 saat sürüyor. geçen sene borca girdim araba aldım okul acildigindan beri her sabah 2 saat araba sürmekten tükendim, vertigom var,bütün gün baş ağrısı yorgunlukla geziyorum. zaten ayrı eve çıkmak hayalimdi ama kredim bitsin diye bekliyordum ocaktan sonra bitecek bu sefer de kiralar artcak. birikimim yok ?komisyon vs çok zorluyor.esyali ev bakiyorum 15 ile 20.000 aylık. bu da beni çok zorlar. stüdyo daire falan mı tutsam diyorum rahat olur mu? ocaktan sonra kiralar cok artar mı yoksa kışı mı beklesem kiralar düşer belki diye. hiç kiraya çıkmadım bu konularda bilgim yok. bana bilgi ve tavsiye verirseniz çok sevinirim. sizce yoldan kurtulmak için maasın yarısını kiraya vermek mantıklı mı(özel ders verme imkanim var bu arada), yorumlarınızı tek tek okuyacağım
Esyali eve cikip dene 6 ay kal baktin olmuyor gevinemiyorsun ailenin evine geri donersin .

X