Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

evliliğimin ilk senesinde tüp yaptırdım canım ben sorun belliydi.eşimin spermleri hiç yok denecek kadar azdı olanlarda morfoloji ve hareket bakımından kötüydü.bu denemeler 10 sene içinde gerçekleşti.ilk 2sini anadolu sağlık merkezinde yaptırdım.bir kimyasal oldu.sonra memorıale geçtim.2 taze 1 donmuş yaptım burda hiç gebelik olmadı.doktoruma olan güvenim sarsılmıştı.donmuşlarım vardı onları aldım taşıdım asm,ye onlar tuttu.2 aylık düşük oldu.araştıyodum yine ankarada bir doktor duydum ona gittim ve o bende kan pıhtılaşması var dedi yine bir tüp denedik ama ordaki embryolarımız çok sağlıksız oldu tuttu fakat 1,5 aylık düştü.bu tedaviden önce de nur hanımla baya uzun bi görüşmem oldu soru yağmuruna tuttum kadını resmen allah ondan razı olsun yumurta rezervimde sorunum yok canım.allahıma şükür inş.. daim olur

mikrocum bu memorilade ki ilk denemende doktorun kimdi? bide asm neresi? ve sonra tekrar meoriale gelmek fikri nasıl oluştu sende?

canım arkadaşlarım muhabbetinize doyum olmuyor malum yarın iş var gözlerim ağrımaya başladı hepinizi öptüm iyi gecelerr duamızı etmeden uyumayalım allahım inşallah birgün burda sadece bebeklerimizi konuştuğumuz zamanlarıda nasip eder bize amin
iyiyi geceler...duasız olmaz tabiii...inşallah ağzından bal damlıyo vallaa...amin amin...görüşürüz

türkceden bahs etmişken bir şey sorayım. Sizde (türkcede) y ve ğ harfi her ikisi de duruma göre ye gibi kulanılıyor. Bunların yerini nasıl belirliyorsunuz? Ben hala çözemedim de

Doğru diyorsun Aysunayy. Size bir şey diyimmi, ben bir belgesele baktım, kadın üçüzlere hamile kalmış, ikisi rahim içerisinde (kızlar), oğlan tüpün içerisinde gelişmiş. doktorlar alalım demiş, anne yanaşmamış. (Dünyada böyle vaka 300 tane olmuş amma hepsi de bebeyin, bazan de annenin ölümüyle sonuçlanmış). Amma o belgeseldeki bebek amelyatla alındı ve yaşadı. 5 yaşı olduğunu da çekmişlerdi. aklıma geldi. Paylaşmak istedim. Rabbim yaşatmak istedikden sonra her şey bahane.
sümeyyecim sen nereliydin? arkadaşlar sana harf konusunu açıklamışlar bende bişey eklemek istiyorum. bazen bazı kelimler ağızdan "y" gibi telaffuz ediliyor ama halbuki yazılışı kesinlikle "ğ" . bundan da karıştırıyor olabilirsin.

TEMBEL DERİN ve DENİZ den selamlar...iyiler çok şülkür ama emmiyorlar..çatlıyıkcammm ne zaman emcekler...perişan olduk istanbulda artık eve dönmek istiyorum..
onlar tembel değil annesi, nazlı nazlı :KK16:
yalovadayımmm..deniz otobüsü ile ist.1.20 dak geldim ordan memorile 1,5 saatte varamadım yaaa yoruldun canım anlayacağın
yARIN DETAYLI GÖRÜŞÜRÜZ ÖPTÜM HERKESİ....
sezyalcim bende yalovadan gelin geldim. neresinde oturuyorsun sen?
:KK1::KK1::KK1:

2.tahlil sonucundan sonra ilk bugün görüştük.geliyo yardım ediyo bana bişeyler getiriyo ama beni tebrik etmiyo işte böyle bişey.onun yanında kayınpederim kızım gel seni öpiyim sarılıyım falan dedi sarıldık neyse onda tık yokk:KK1:
enteresan kadın..

günaydın herkese şuan memorıaldayım saat 10:30 ameliyat giricem dualarınıza ihtiyacım var
canım Rabbim işlerinizi rast getirisn inş..

selam arkadaslar
medi çk hasta
gribim azdıkca azdı
genızım yanıyo resmen
kulaklarım felan kasınıyor
hıc ılac almayınca kac gunde gecer acaba ya ?
mınoset felan serbestmıdır
kıyamıyom kı ılac alıyım ya :KK43:
medicalcim insan gerçektende kıyamayıp hap almıyor ama bi bakıma kendimize de yazık ediyoruz yaaa. mesela benımde 5. ayım bitti bitecek hala miğde problemım var. renni yi istediğim kadar içebilirsin diyorlar ben ısrarla son ana kadar bekliyorum. sende sıksık değil ama çalıştıın için arada bi minoset alabilirsin. vucut direncin artar. daha rahat atlatırsın canım..

günaydınlarrrrrrrrr:KK16::KK16::KK16: inşallah bugün hayırlı haberler alırız son iki sayfayı okuyabildim galiba happy'den güzel bir haber bekliyoruz değil mi?başka var mı?

hasta olanlara çok geçmiş olsun.rabbim şifa versin.amaliyata girecek olan arkadaşımızın allah yardımcısı olsun.bebişini kucağına almasına vesile olsun bu amaliyat inş.size sık sık yazamıyorum,sohbet edemiyorum ama sizleri tanıyorum,takip ediyorum.rabbim hepinizin yardımcısı olsun,kucaklarınız;sağlıklı,hayırlı bebişlerle dolsun inşallah:KK16::KK16::KK16:
merhabal nisanurcum sen nasılsın? tatlı oğlun nasıl?

kızlarrrr melekkk diye bir program varya orda bahsediyo erkeklerin %60 iç çamaşırını bir hafta değiştirmiyormuşşşş:KK1::KK1::KK1::KK1:
iğrenç!!!!

kocişle arayı bozduk ya adam beni anlamıyor
neden okadar çektiğim eziyetleri biranda unuttu
gitti öyle üzülüyorumki :KK43:
ah nurmecim ah. ayıptır sölemesi geçen gun adama mantı pişirdim, şöyle bi tabağa baktı "başka yemek yok mu,sadece bunu mu yicem" dedi!!!!

ben daha hiç hayatımda kocama mantı yapmadım gerci kocama değil hiç yapmadım...kocan senin kıymetini bilsin..nankör bu erkek milleti

yaa bana kızmadın dimi?içime dert olur benim...
eski yalovalıyız da biraz fazla tanınmış bi aileyiz o yüzden söylemek istemedim kusara bakma tamam mı

slm kızlar ben annemdeyim kaç gündür giremedim yengem doğum yaptı bebek yoğun bakımda hidrosefalili hastası bebek kafasında hiç beyin hücresi yok bu nedenle
yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor dr yaşamayabilir diyor yaşasada malesef %100 engelli olucakmış dua edin bebeyimiz için

mikrocum tebrik ederim seni canım çok sevindim canım devamıda gelsin inşallah
canım benim Allah şifa versin. bizim de bu duruma yakın bi arkadaşımız vardı.doktorlar yaşamaz alalım dediler bebek yaşadı. emmez dediler emdi. tepki vermez dediler verdi. şimdi 11 aylık oldu. tabi doğduğundan beri kaç kere ameliyat oldu. şimdide fizik tedavi görüyor. doktorlar bile şaşkın. ama çok dua edenı vardı. bir suru hatimler tefriciyeler yasinler okundu. rabbim sizede kolaylık versın. sizlerde okuyun. burda dua paylaşırsan seve seve alırız..

en son bırını boyle beklemıstık pozıtıf haberını vermıstı inş happy de verecek bu haberı :KK16:
canım sanırım o bendim:KK1:

Zambağım kitabı ben yazmıyorum canım :) Fotokopi halinde yazılar bana geliyor ben de word de toparlıyorum. Bak yaz bak yaz gözlerim yerinden fırlayacak bir de nur topu gibi bir arpacık çıkıyor :)

Dergiye yazıyı ben hazırlıyorum ama :)
ayol bende merak ettim dergiyi :)

ne oldu bılsenız
dun ben ısyerınde sandalyedeoturur pozısyonda uykuya dalmısım
ya şaştım kendıme
hasta geldı de uyandım

ayakta uyuyom valla komıgıme gıttı sonradan
:KK1: alemsin

kızlarrr şimdi internetten baktımm 409.7 şoktayım hala...

maşşşşşşallahhhhhhhh :KK64: :KK64: :KK64: :KK52: :KK52: :KK52:

Canım deseydinya bunu bulamayanlarda var diye öpte başına koy
benimkide annesinde yiyor ama beğenmiyor illa sen yap diyiyor
bende korkuyorum kalp atışını duyana kadar bişe yapamam :KK50::KK50:

kızlar göz sağlığımız için geceleri çok yazışmaları yasaklıyoruz yoksa hepimiz hastanenin ilk 1. Katı (göz doktorunu) ziyaret edicez sonra tüp bebeğe geçicez :KK1: şaka tabi sakın alınmayın
ben bu duyuruyu onaylıyorum :KK66:

arkadaşlar bu cuma komsunun torununu görmeye gidecez,2-3 aylık oldu daha yeni gidecez de ama işten güçten
kendisi ne demek istediyse özellikle beni de gelmemi istiyo aslında ablam gitse yeter ama işte benim olmam şartmışş
tamam gideyim de sonra bebek ertesi gün hasta olunca diyecek ki< bak nazar değdirdi bebeğe<diyecek eminim çünkü aynısını başkası için bana söylemişti
aman paylaşmak istedim sadece
canım ben yazdıklarından,senı davet eden bu kadının acaip derece de art niyetli olduğu sonucunu çıkardım. yani neden illaki senın gelmen şartmış? çok sevdiğinden mi yoksa gözune bişeyler sokmak istediğinden mi? kendini nasıl rahat hissedeceksen öyle davran. ben olsam gider miydim, herhalde gitmezdim. ama diğer kızlarında dedği gibi, git bebeği kucağına al ve sesli bir şekilde dua et. rabbim herkesın kalbini biliyor canım...

anammm bizim gibilerde varmış benimde eşim her hafta sonu benim annemlere gitmek ister cok sukur onu kestik her hafta sonu degilde 2-3 haftada gidiyoruz ama yegenleri her hafta sonu geliyor yatılı olarak Allah affetsin ama misafirden bıktım sayelerinde yaaa
bu biraz da karşı tarafın düşüncesizliği ama. bu yeğenler kaç yaşında? insan biraz da düşünceli olur. hoş erkekler hiç düşünmezler böyle şeyleri benımde abim hiç bırakmazdı bizi. her hafta sonu bizde. bazen kuzenleri takar peşine gelirdi. ama kuçuk erkek kardeşim öyle değildi. hep sorardı bana, abla gelebilirmiyim yada kuzenlerimide getireb,ilirmiyim die. amannnnn çok çektim bende beee. açmayın yaramı...

Elif Şafak Medcezir kitabından alıntı

"Mesnevi'de anlatıldığı üzre bir gün bir bilge, kendi türleriyle uçmayı reddeden iki ayrı cins kuşa rastlar yol kenarında. Hayli merak eder bu iki farklı yaratığın nasıl olup da kendi aileleriyle, ait oldukları yerlerde yaşamak istemediklerini,nasıl olup da bir "yabancı"yı kendi kardeşlerine yeğlediklerini. Biri karga, biri leylek... O kadar farklıdır ki kuşlar, ihtimal veremez birbirlerini sevdiklerine, türdeşleriyle değil de birbirleriyle uçmayı yeğlediklerine. Öyle ya, karga dediğin kargalarla uçmalıdır, leylek dediğinse leyleklerle.Yaklaşır ve merakla inceler kuşları. Ta ki ikisinin de topal olduğunu keşfedinceye kadar. Ozaman anlar ki birlikte kaçar, birlikte uçar, beraber yaşamaları beklenenlerin yanında tutunamayanlar.O zaman anlar ki, sahip oldukları değil, sahip olamadıklarıdır kimilerini birbirlerine yakın kılan. Topal kuşlar birbirlerinin arızalarını bilir, sömürmek ya da örtmek yerine kabullenirler öylesine. En sahici dostluklar ortak varlıklar üzerine değil, ortak yoksunluklar üzerine kurulanlardır. Aynı şekilde zengin, aynı şekilde mesut olanların ortak paydaları sabun köpüğü gibidir, uçar. Ortak acı, ortak hüzün , ortak pürüzdür esas yakınlaştıran, yaklaştıran."

Kızlar pgt topiğinde arkadaşımız paylaşmış ben de burada paylaşmak istedim. Ne kadar güzel bir yazı değil mi... Bizi harika anlatıyor :KK31:
ağlayasım geldi yaaaaa

ilkonceleri ben birşey demiyordum ama artık dayanamayıp konustum eşimde ne desin ben amcayım nasıl gelmeyin diyeyim diyor valla calısınca zor bir hafta sonu beraber vakit gecirmek istiyorum oda yok birde yatılı misafir yemek vs derdii ardından temizlik cooook yorucu ama napalım yapacak birşey yok arada ben misafirsiniz vs diyorum yanlarında gorumcem yegenleri ask olsun yenge biz misafirmiyiz ev halkıyız :KK43: deli oluyorum ama napim

falla canımamca mamca anlamam ben. böyle şeyler bi yerden sonra huzursuzluk yapar. sen hiç gelmesınler demiyorsun ki. evlisiniz daha çocuk yok. zaten kendınıze göre sıkıntılarınız var. bi hafta sonu insan kocasıyla kalmak ister. bu çocukların anasıda mı yok. oğlum yengenıze gidip durmayın demiyor mu. anammm. anlamadım ben gitti.
ben şimdi sana söylesem beni hemen bilirsin tanımayan yok beni ve ailemi...
söylemem söylemem banane banane
hmmmmm bak şimdi daha çok merak ettim :KK1: kimlerdensiniz bacım siz. seferoğullarından mı tellioğullarından mı :KK1: :KK1: :KK1:

Su erkekleri anlamak zor mis gibi mantı daha ne olsun:rolleyes:
iş olsun

Canım deseydinya bunu bulamayanlarda var diye öpte başına koy
benimkide annesinde yiyor ama beğenmiyor illa sen yap diyiyor
bende korkuyorum kalp atışını duyana kadar bişe yapamam :KK50::KK50:
yapma canım zaten. boşver. senden kymetli mi. bak benım 5. ayım bitmek üzere. hala bana birşey yaptırmamaya çalışıyor annemler. ben bile korkuyorum bişey olacak diye. bu arada yalnış anlaşılmasın, mantıyı ben açmadım, kamuoyunu yanıltmak istemem :KK1:

Arkadaşlar lütfen beni tebrik edin. tam üç saat boyunca bıkmadan usanmadan buyuk bir sabırla yüzü aşkın sayfayı hem okudum hemde bazı yorumları cevapladım. kendimi aşmış durumdayım. hatta şuan saate bakıyorum. üç saatide geçmiş. Allah benim iyiliğimi versin inşallah :KK1:

sümeyyecim sen nereliydin? arkadaşlar sana harf konusunu açıklamışlar bende bişey eklemek istiyorum. bazen bazı kelimler ağızdan "y" gibi telaffuz ediliyor ama halbuki yazılışı kesinlikle "ğ" . bundan da karıştırıyor olabilirsin.

onlar tembel değil annesi, nazlı nazlı :KK16:

sezyalcim bende yalovadan gelin geldim. neresinde oturuyorsun sen?

enteresan kadın..

canım Rabbim işlerinizi rast getirisn inş..

medicalcim insan gerçektende kıyamayıp hap almıyor ama bi bakıma kendimize de yazık ediyoruz yaaa. mesela benımde 5. ayım bitti bitecek hala miğde problemım var. renni yi istediğim kadar içebilirsin diyorlar ben ısrarla son ana kadar bekliyorum. sende sıksık değil ama çalıştıın için arada bi minoset alabilirsin. vucut direncin artar. daha rahat atlatırsın canım..

merhabal nisanurcum sen nasılsın? tatlı oğlun nasıl?

iğrenç!!!!

ah nurmecim ah. ayıptır sölemesi geçen gun adama mantı pişirdim, şöyle bi tabağa baktı "başka yemek yok mu,sadece bunu mu yicem" dedi!!!!

ben olsam var, kaşarlı tost derdim:))şımartmamak lazım sonra tpemize çıkıyolar..

X