Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

kizlar hamile arkadaslari kutluyorum.size bir sorum olacak.bende bu yada önümüzdeki ay baslayacagim.rahim filmi icin adet bitiminde memoriale gitmis olsam cektirmek icin ve ayrica ön görüsme nasil oluyor .muayene ücretlimi.ve rahim filmi ne kadar.ben yurtdisindayim ayrica
canım bende bundan bir ay önce çektirmiştim..ama ben özel bir kurumda 350 liraya yaptırdım.benim bildiğim memoryl biraz daha pahallıya cekiyor galiba

Kizlar selaaaaaaammmm. Su an telden yaziyorum cok yazamicam sanirim :) ciktim. Iyiyim cok sukur. Ugurbocegi de burda. Onun da transferi bugundu tanismis olduk:KK66:))
Artik geri sayin basladiiii.

Kizlar selaaaaaaammmm. Su an telden yaziyorum cok yazamicam sanirim :) ciktim. Iyiyim cok sukur. Ugurbocegi de burda. Onun da transferi bugundu tanismis olduk:KK66:))

canım hayırlı olsun kaç tane transfer ettiler
uğur böceği sanada hayırlı osun canım
pozitifleri görün inşaalh:KK3:

ben çok fazla kişiyle paylaşmadığım için durumu kendi kendime yaşıyordum bi cok seyi.. burda yazılanları okuyunca insan daha da heyecanlanıyor.. sayenizde anlıyorum durumun ehemmiyetini:)

günaydın kızlar

incimmmm bitanem hoşgeldin özledik seni canım tatilin güzel geçmiş sevindim sen gelince çostu buralar bakıyorumda
herkez seni beklemiş:KK9:

mikrom canım bulantıları sormuşsun benim bulantılarım olmadı canım çok nadir ara zorladı sadece ama genelde 7. hafta itibari ile
başlıyormuş inşallah seninde bulantısız geçer canım

kabakçiçeğim canım minişlerini laıyormuşsun bugün hayırlı olsun sımsıkı tutunup hiç bırakmasınlar inşallah canım

kızlar bu aralar yorgun ve uykusuz hissediyorum kendimi işlerde haraketli yazamıyorum ama takipteyim

inş... canım bakalımm ben nasıl geçiricemm bulantı konusunu

inşallah canım yaaa... dua edinn banaaa:KK1:

canım rabbiğm yardımcın olsunn seni hiç bırakmasınlar inş...

merhaba ben de aranıza yenikatıldım

hoşgeldin canımmm

hoşgeldin
bende yenilerdenim

sende hoşgeldinn canımmm

slm kızlar bün akşam çatlatma iğnesini oldum yarın 7.45 de opum var
dün mustafa bey muayene etti herşey istediğimiz gibi az yomurtan olmuş ama zaten bizim istediğimizde buydu işime yarayacak 5-6 tane çıkar dedi
ya dedim bende him meraklanma iyer tedavinde 28 tane topladık bir işe yaramadı böylesi daha iyi e2 dün 742 olmuştu ki buda çok iyi diyer tedavimde e2 6900 dü
düşünün artık ne kadar vahim durumdaydım saadece 7 gün iğne vurdum yarın rabbim kısmet ederse yomuşlar toplanacak bana dua edin

çakırr sanki çabucak bitti senin tedavin inş.. hayırlısıyla bebeklerine kavuşursun bu seferrrr

bir kadın bir gün
İkinci bebeği olacağını öğrenince çok sevindi. 3 yaşındaki oğlunu doğacak kardeşi için hazırlamaya başladı.

Bebeğin kız olacağı anlaşıldı. Oğlu annesinin karnındaki kardeşine her gün şarkı söyledi. Kardeşini daha görmeden bir sevgi bağı oluştu.

Zamanı geldi, doğum sancıları başladı. Fakat bir sorun vardı. Doktorlar çaresizdi. Bir sezaryen ameliyatı gerekiyordu.

Ameliyat çok zor geçti. Sonunda bebek doğdu. Bebeğin durumu ciddiydi.

Bebek, yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Günler geçtikçe küçük kızın durumu kötüye gidiyordu. Doktorlar üzgündü, çocuğun kurtulma ümidi yoktu. Bebekleri için evlerinde bir oda düzenlemişlerdi. Şimdi, cenaze için hazırlanıyorlardı.

Oğulları, kız kardeşini görebilmek için yalvarıyordu.

- "Kardeşime şarkı söylemek istiyorum" diyordu.

Ama yoğun bakım ünitesine çocukların girmesi yasaktı.

Sonunda kadın kararını verdi. Bebeği nasıl olsa ölecekti. Çocuğunun kardeşini görmesini engellemeyecekti. Ne yapıp edip çocuğu içeri sokacaktı.

Oğluna, oldukça büyük gelen bir ziyaretçi giysisi giydirdi ve yoğun bakım ünitesine soktu. Çocuk yürüyen bir çamaşır torbası gibiydi. Başhemşire onun bir çocuk olduğunu fark etti.

- "O çocuğu içeri sokamazsınız" diye uyardı.

Kadın başhemşireye dönerek bağırdı:

- Oğlum kız kardeşine şarkı söylemeden buradan çıkmayacak.

Oğlunu kız kardeşinin yatağına götürdü.

Küçük kız yaşam savaşını yitirmek üzereydi. Çocuk, bir süre kardeşinin yüzüne baktı. 3 yaşındaki bir çocuğun saf, temiz, pırıl pırıl sesiyle şu şarkıyı mırıldandı:

- Sen benim gün ışığımsın, tek gün ışığım, gökyüzü griyken beni mutlu edersin.

Küçük kız bu sesi tanıdı, aniden tepki verdi. Kalp atışları düzelmeye başladı. Annesi:

- "Şarkıyı sürdür" dedi oğluna. Küçük çocuk devam etti:

- Seni ne çok sevdiğimi asla bilmeyeceksin, lütfen gün ışığını benden alma bebeğim.

Çocuk şarkıyı sürdürdükçe, bebek, kesik kesik nefes almasını hızlandırdı. Annesi, göz yaşları içinde:

- "Devam et oğlum" dedi.

- Geçen gece uyurken rüyamda seni kollarıma aldığımı gördüm bebeğim.

Şimdi, onu içeri almak istemeyen hemşirenin yüzü de gözyaşları içindeydi.

Bütün hastane personeli, doktorlar başlarına toplanmıştı. Annesi de coşkuyla şarkıya katıldı.

- Seni ne çok sevdiğimi asla bilmeyeceksin bebeğim. Lütfen gün ışığını benden alma.

Anne, oğul şarkılarını sürdürdü. Ve küçük kız birkaç gün sonra iyileşti. Abisine, annesine, odasına kavuştu.

Sevdiğiniz insanlar için ümidinizi kesmeyin.

Sevgisiz, ümitsiz kalmayın.

Söz yürekten çıkarsa yüreğe gider. Dilden çıkarsa kulağı aşamaz.:KK5:

bu yazıyı önceden okudum ama her okuduğumda tekrar duygulanıyorumm ister istemezzz

Kizlar geldim ben.17yumurtam toplandi.umarim hepsi kalitelidir.agrim oldu baya.igne yaptilar gecti.ohss riskine karsi 2gun sonra konrole gitcem.

maşallah canım sayı gayet güzel inş.. ohss olmadan atlatırsın

merhabalar.....
ikiz gebe olmanın özel mutluluğunu yaşayian kalbim şimdide ikiz annesi olmanın hazzını yaşıyor...hele prematüre ikiz annesi olmak hepsinden özel ve zormuş..

artık evimizdeyiz bildiğiniz gibi...hatanedeyken bişey anlamamışım...şimdi 1de derine 35 cc biberonla süt veriyorum..gazını çıkarıyorum..altını alıyorum..45 dakika...
2 de derine 50 cc biberonla süt veriyorum..gazını çıkarıyorum..altını alıyorum...45 dakika...biberonları yıkayıp steril makinasına koyuyorum...15 dakikada süt sağıyorum...ortalama hepsi 2 saat..deniz 2 saatte 1 besleniyor en başa dönüyoruz...yani ben uyumuyorum...
tüm bu yorgunluğa biberonların tam bitmesi ödül oluyor ama malesef genelde ya yarım kalıyor yada tam bitemiyor..işte bu çok büyük bi psikolojik etki yaratıyor insanda..emzirse insan kaç cc aldığını bilmeyeceği için emmeyince doudu der bırakır ama şimdi...çok sıkılıyorum...

nasıl geçicek bu çocuklar nasıl beslenicek bilmiyorum...
evde olmak gibisi yok ama yinede..tabi hastaneden çıkınca babamız tam bi pimpirik oldu..niye kustu niye hıçkırıyor niye bitiremiyor ...acaba kaç gr aldılar bugün...çok şey yazasım var aslında bu cümleler içinde olduğum durumu anlatmıyor sanki...ama kafamıda topluyamıyorum...

şimdilik benden bu kadar...

canımm tabiki zordur ama hiç sıkılma biz onları ne zorluklarla bulduk tabiki büyütmekde biraz zorlu geçicek nazlı bebekler ya annesii .erkekler bu konuda nedense daha takıntılı oluyorlar.allahtan tatalımı tatlı bir annen var yanında bi bakmışsınız yaşına gelmişlerrr:nazar::nazar:

öp o kuzuları yerimeeee

Mikro ve dentur neredesiniz :KK19:

canım ben aslında hep buralarda olmaya hazırım ama dedimya hattımız sorunlu nedense akşam çalışıyo.sabahtan akşama kadar patlıyorum yok akşam geliyoo:KK50::KK50:

4gün kaldı canım bitmesine burası çoooooook güzel çok sabah 9da giriyoruz saunalara buhar odaları buz magraları termal havuzlar hamam derken saat 3 oluyo 6saat nası geçiyo anlamıyosun.gözenekler kapandı suratım bebek teni gibi oldu istanbula gitmek istemiyirum

merhabalar.....
ikiz gebe olmanın özel mutluluğunu yaşayian kalbim şimdide ikiz annesi olmanın hazzını yaşıyor...hele prematüre ikiz annesi olmak hepsinden özel ve zormuş..

artık evimizdeyiz bildiğiniz gibi...hatanedeyken bişey anlamamışım...şimdi 1de derine 35 cc biberonla süt veriyorum..gazını çıkarıyorum..altını alıyorum..45 dakika...
2 de derine 50 cc biberonla süt veriyorum..gazını çıkarıyorum..altını alıyorum...45 dakika...biberonları yıkayıp steril makinasına koyuyorum...15 dakikada süt sağıyorum...ortalama hepsi 2 saat..deniz 2 saatte 1 besleniyor en başa dönüyoruz...yani ben uyumuyorum...
tüm bu yorgunluğa biberonların tam bitmesi ödül oluyor ama malesef genelde ya yarım kalıyor yada tam bitemiyor..işte bu çok büyük bi psikolojik etki yaratıyor insanda..emzirse insan kaç cc aldığını bilmeyeceği için emmeyince doudu der bırakır ama şimdi...çok sıkılıyorum...

nasıl geçicek bu çocuklar nasıl beslenicek bilmiyorum...
evde olmak gibisi yok ama yinede..tabi hastaneden çıkınca babamız tam bi pimpirik oldu..niye kustu niye hıçkırıyor niye bitiremiyor ...acaba kaç gr aldılar bugün...çok şey yazasım var aslında bu cümleler içinde olduğum durumu anlatmıyor sanki...ama kafamıda topluyamıyorum...

şimdilik benden bu kadar...
canım cok sukur artık evinizdesiniz annesi artık okadar olacak neyseki annen varda sana yardım ediyordur bizim icin derin ve denizi op bizede dua edin hayırlısı ile ins bizde boyle boyle oldu uyutmadı vs diye yazalım ins

kabakcicegi ve uğurböceği gozunuz aydın ins hayırlı haberlerinizi alırız artık

mikrom canım benim senin adìna çokk sevindim çok mutlu oldum Rabbim kucagına almayı saglıklı hayırlı evlatların olmasını nasip eylesin
söz sana bebek görmeye gelcem.çok seviyorum hepinizi sanki hepEn Büyük KKiniz benim kardeşim arkadaşımsınìz.

kızlar merhaba.. transferim saat 5-5,30 arası olacakmış. semra hanım yapacakmış.. şimdi evdeyim, bir saate çıkacağım.. dualarınızı bekliyorum.
hacet namazı kıldım. Allah'tan diledim.. O isterse biliyorum ki herşey mümkün.

Inslh guzel haberlerini aliriz canim.arkandanda ben geliyorum.

Merhaba umut. Sen de yenilerimizdensin sanırım :) Ben bilmiyorum seni anlat hele kimsin kimlerdensin :KK1: Kaçıncı denemen vs. Anlat işte :)

Hilburum :KK16::KK16::KK16:
Zamanla düzene girer beslenmeleri inşaallah. Oy kuzular evlerine kavuştu sonunda :nazar:

Hoş buldum kuzum :KK16:
İçini ferah tut, sadece leke bebekle ilgisi yok inşaallah.

Belki merhaba. Rahim filmi adetin 8., 9. veya 10. günü çekiliyor. Hastanede 800 lira gibi bir şey yanlış hatırlamıyorsam. Ön görüşme ücretsiz. Yalnız rahim filmi için de randevu alman lazım.

canım yeni değilim aslında ama memorialda yeniyim...28 yaşındayım 2 başarısız aşılama ve sebepsiz infertilite...perşembe opum var bekliyorum işte..ilk tüp denemesi o yüzden biraz heyecanlıyım.. umarım son olur...senin problemin ne canım ne kadardır tedavidesin...

4gün kaldı canım bitmesine burası çoooooook güzel çok sabah 9da giriyoruz saunalara buhar odaları buz magraları termal havuzlar hamam derken saat 3 oluyo 6saat nası geçiyo anlamıyosun.gözenekler kapandı suratım bebek teni gibi oldu istanbula gitmek istemiyirum

mikrom canım benim senin adìna çokk sevindim çok mutlu oldum Rabbim kucagına almayı saglıklı hayırlı evlatların olmasını nasip eylesin
söz sana bebek görmeye gelcem.çok seviyorum hepinizi sanki hepEn Büyük KKiniz benim kardeşim arkadaşımsınìz.

ohh eğlen canımm bizim yerimizede eğlennn.aminn canımm inş.. tamammm bekliyorum o zaman ama bu sözünü unutma tamamm

:nazar::nazar::nazar::nazar:
14 mart bayramımız olur inşaallah.
Uğurböceğini ben tanımıyorum :KK43: Ben yokken mi geldi topiğe? İnşaallah onun bebekleri de sıkıca tutunur :nazar:

canım yeni değilim aslında ama memorialda yeniyim...28 yaşındayım 2 başarısız aşılama ve sebepsiz infertilite...perşembe opum var bekliyorum işte..ilk tüp denemesi o yüzden biraz heyecanlıyım.. umarım son olur...senin problemin ne canım ne kadardır tedavidesin...

Bu topikte görmedim seni önceden de ondan sordum :)
Hakkında hayırlısı olsun. İlk denemenin heyecanı bambaşkadır. İnşaallah bebeklerin gelir.
Benim sorunum genetik hastalık taşıyıcılığı :KK50: 3.tedavim için gün sayıyorum. Öyle :)

sezyal canım sana neden laparoskopi yapılacak? mahzuru yoksa problem nedir anlata bilir misin? benim de bir problemim var belki dr benden de lap.isteyebilir diye ben de korkuyorum.tüplerde sıvı birikmesiyle ilgili araştırma yapıyorum bende. senden neden istediklerini paylaşabilir misin?
Merhaba canim benim 3basarisiz denemem var bunlarin arasinda kendiliginden hamile kalmistim yani tuple degil ama 2.5aylikken kurtaj oldum. Dusuk yaptim yaniiii...bundan sonrada tupden once histereskopi yapip oyle tup tedavisine basliyordu doktorlar cunku kurtajdan sonra rahimde yapisiklik olusmustu.fakat o da care olmadi hep negatiff...ben hic tuple hamile kalmadim acikcasi ...memorialdeki muayenede de nur han.ve semra han.yine histereskopi dedi ben biliyodum zaten..fakat nur han.hazir hastaya anestezi vermisken lap.yapalim sag tupunde genisleme var sivi birikmesine neden olabiliyor dedi..bircok sy denenmis ama bu embriyo kalitesinin tutmamasinin nedeni tupten gelen sivilar olabilir dedi..durum boyle yani...bende adetle randevu alacam ama gun gecti hala olamadim bekliyorum iste..iste bu yolda ne deseler yapiyoruz .ama ben hep simdiye kadar hep cok iyi dokt.larda tedavi oldum.hep prof.larda tedavi gordum.ama bu tecrubelerime dayanarak memorial cokk farkli..keske bastan bulabilsydim burayi bukqdar ugrasmak zorunda kalmazdim iste kismettt...

Mart Tayfası :KK16:

akasya (kontrol)
aysunayy (lap)
beylem
çakır
dentur
dicay
inci (kontrol)
juliaa
kabakcicegi :KK16: gebelik test tarihi 14 mart perşembe :KK16:
kezban
mry24
mucize
mummu
sblkmbsr
semra58
sezyal (lap)
sumeyye
uğurböceği
umut27
western

Listemiz gün geçtikçe kabarıklaşıyor :KK1:

Son düzenleme:
:nazar::nazar::nazar::nazar:
14 mart bayramımız olur inşaallah.
Uğurböceğini ben tanımıyorum :KK43: Ben yokken mi geldi topiğe? İnşaallah onun bebekleri de sıkıca tutunur :nazar:

Bu topikte görmedim seni önceden de ondan sordum :)
Hakkında hayırlısı olsun. İlk denemenin heyecanı bambaşkadır. İnşaallah bebeklerin gelir.
Benim sorunum genetik hastalık taşıyıcılığı :KK50: 3.tedavim için gün sayıyorum. Öyle :)
Transferi olan arkadaslar insallah ama insallah bebekleriniz sizi asla birakmaz insallah yaaa duacinizim...
İnciii senden naber gorusemedik canim yaa

X