Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

yok canım ben istemiyorum yine de dersen vermezler. ben birşey demedim öyle deyince. o yüzden değiştirmediler. ama sen illa ki istemiyorsan dersin mutlaka. anlayış gösterirler eminim :KK66:)

ayy inşallah bunu ılk gttığizde ve her seferınde söleriz artık yacak bısey yok.
buarada dualarım senınle canım..

ya bak şimdi korktum erkekek doktor istemediğini söylediğin halde erkek mı verdiler ama bn bunu kabul etmezsem nolur.
şimdi şöle bişeyde var ben devlet hastanesine sırf bunun için gtmıyorum.
neyse artık bu hassasiyetımızı özellıkle vurgularız

ben de kısmı vajinusmus problemi yaşamıştım evliliğimin ilk aylarında ama atlattım.
muayenelerde çok kasıyordum kendimi korkudan, bunu da aştım sayılır ancak transferde kullandıkları spekulum denen aletle hala barışamadım, çok canımı yakıyor, o yüzden transfer günü napcam bilmiyorum, üstelik sıkışık halde :KK43:

canım senin ilk muayenen oldu mu? yani her gün seni kan aldıktan sonra yeniden arıyorlar tedavi süresince. dozunu söylüyorlar ve ertesi gün hangi doktorun seni kontrol edeceğini. o sıra belirtebilirsin işte.
yok canım daha randevum 12 martta.ben ilk tedavimde farklı doktorlar girmişti ondan dolayı. burada da tam doktorlarla ilgili paylaşımlar olunca sorim dedim çok teşekkür ederim.
merhaba ben de aranıza yenikatıldım

canım hoş geldin aramıza.tedavidemisin sen hangi aşamdasın?

ben de kısmı vajinusmus problemi yaşamıştım evliliğimin ilk aylarında ama atlattım.
muayenelerde çok kasıyordum kendimi korkudan, bunu da aştım sayılır ancak transferde kullandıkları spekulum denen aletle hala barışamadım, çok canımı yakıyor, o yüzden transfer günü napcam bilmiyorum, üstelik sıkışık halde :KK43:

bwnie ağrı eşiğim çok düşük.
biz ön görüşmeye arkadaşımla gitmiştik
ben hiç beklemiyodum aslında hemşire paketten çıkarırken gördüm ama onu kullanacakları aklıma gelmedı aynur hanımda sölemdi bişey.
onu sokmasıyla bir bağrmışım bı geri çekildim zıplarcasına.
betul hanımda gülüyo sen bunda böyle bağırdıysan rahım fılmınde naptın demişti.
rahim filminde bayılıyodum doktor işlemi bırakıp yanıma geldıp tansiyonumu ölçmüştü.
ve eşim baya bir uzakta beklıyodu sesıme gelmış kapının önune noluyo dıye.
hatta hemşire dedıkı ılacı tam bıtırememiş doktor kanlallar acık gorunce ee bıde baktı ben gidıyomm.
şimdi gülüyorum ama ben bayılıyom bayılıyom demiştim.
ama 2 aşılamam oldu speklum okadar canımı yakmamıstı heralde haberım yok dıye hazır olmadığım için öyle bağırdım dıye düşünüyorum.
yoksa aynur hanımmmı zart dıye soktu artık emın değiğilm.
kıyamam arkadaşımda noluyo demiş korkmuş ben bağarınca.
ayyy ne günler günler.
inşallah bebeişlerimizi kucaüımıza alınca şimdi işkence gibi glelen işlemleri gülerek güzel bır anı olarak anlatırız

ben hiç beklemiyodum aslında hemşire paketten çıkarırken gördüm ama onu kullanacakları aklıma gelmedı aynur hanımda sölemdi bişey.
rahim filminde bayılıyodum doktor işlemi bırakıp yanıma geldıp tansiyonumu ölçmüştü.
hatta hemşire dedıkı ılacı tam bıtırememiş doktor kanlallar acık gorunce ee bıde baktı ben gidıyomm.
ama 2 aşılamam oldu speklum okadar canımı yakmamıstı heralde haberım yok dıye hazır olmadığım için öyle bağırdım dıye düşünüyorum.
ayyy ne günler günler.
inşallah bebeişlerimizi kucaüımıza alınca şimdi işkence gibi glelen işlemleri gülerek güzel bır anı olarak anlatırız

ben de bir kez rahim filmi çektirdim, şu dijital sistem dedikleri yerde radyomarda..
spekulumu kullanacakları bildiğim için otomatikman gerilmiştim, bence tamamen psikolojik benimkisi,
nur hanım da ön görüşmede rahim ağzına bakmak için kullandı, zorlandığım için ufağıyla değiştirmek zorunda kaldı.
dosyama not düşmüş, transferde ufak kullanılması için
düştüğüm durumlara bakarmısın :KK43:(

sagol canım cok sukur dunya hali yuvarlanıp gidiyoruz sizin haberleri bekliyorum canım hayırlısı ile doktora bir gidin bize guzel haber getirin diye bekliyorum canım

canım hosgeldin Rabbim yardımcın olsun ins bu sefer hayırlısı ile bebegin sana tutunur ve 9 ay seninle olur inş canım 2100 euro tedavi ücreti + ilaç fiyatı oda 1500-2000 lira arası tutuyor birde tahliller var istedikleri onları istersen baska bir hastanede yaptırabiliyorsun

ben semra hocayla 23 subatta başladım bugun yumurtalarım toplandı.ilk denemem bakalım hayırlısı hepimiz için. ben 2100 euro ödemedim ama fiyat o. haricinde bir masraf cıkarmıyorlar cunku butun tahlilleri dısarda yapmana müsade ediyorlar. ilaçlar 1000 liraya geldi tam. ama bu eczacı arkadasımın karsız verdiği fiyatlar.allah yardımcımız olsun..

kızlarr mercanının bebişleriiiiiini bugün hastaneden çıkarmışlarr..
şuan evlerindelermiş.......çokk şükürrrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52:
hepinizee selamı varrrrr.. :KK16::KK16::KK16:
haberlerrr böyle çokkkkkkkk mutlu oldummmmm ..çokkkk:KK16::KK16::KK16:

Flzask canım sen buradamıısn :))))

Arkadaşlar bilgiler için çok teşekkür ederim . Ben fiyatı dolar olarak hatırlıyordum demekki yanlış hatırlamışım .
SGK raporum ne yazık ki yok . Ben ikinci denememde hastaneye verdiğim para dışında iki günde bir E2 ler için de ayrıca para ödemiştim 45 tl gibi her tahlil için . demekkik burada içinde alıyorlar . 2100 dışında başka bir şey yok sanırım .

ben de bir kez rahim filmi çektirdim, şu dijital sistem dedikleri yerde radyomarda..
spekulumu kullanacakları bildiğim için otomatikman gerilmiştim, bence tamamen psikolojik benimkisi,
nur hanım da ön görüşmede rahim ağzına bakmak için kullandı, zorlandığım için ufağıyla değiştirmek zorunda kaldı.
dosyama not düşmüş, transferde ufak kullanılması için
düştüğüm durumlara bakarmısın :KK43:(

ben kanulla speklumu karıştırdım pardon arkadaşlar beni bağırtan kanuldu şu uzun çubuk:)
ama speklumuda çok sert taktı aynur hanım normalde kasılmam ben speklumda hatta memorılınkı plastık tı ben dıger yerlerde hep metal speklumla muayene olmustum.onlarda bu kadar gerilmemiştim

Son düzenleme:
ben pco luyum.memorialdan önce ankarada bir tüp birde dondurulmuş denemem oldu sonuç negatif.sonra doğumkontrol hapı kullanırken hamile kaldım düşük oldu.şimdi imemorialdayız arallıkta başladık ohss oldum 22 yumurta toplandı ve donduruldu bu ay onları deniycez

Kizlar bir şey sorucam- randevu aldıktan sonra tekrar arayıp kendini hatırlatmak gerekmiyor deyilmi?

Eşimin kız kardeşi bu gu gün geliyor:KK9::KK9::KK9: , randevusu yarına. Biz burda olmadığımız sürede beni (türkiye numarasını yazdırmışdım) hastaneden aramış olmazlar deyilmi :26::26:

Sen her ihtimale karşı bir ara canım.

hoşbuldum aslında bu ay başlıcaktık ama 1 ay erteledik nasıp dıyorum
ama bıryandanda bu ay başlıcak cok arkadaş var aralarına katılmak isterdim nasıp artık

Hayırlısı olsun.

beni de beni de:) bugun aradılar 8 tane döllenmiş.. ne zaman transfer olur acaba...

Hoşgeldin dicay. Hayırlı olsun :)

incimmmm yaaa daha aramadılar. ben dayanamadım sabah 9 buçuk gibi aradım. biz size haber vericez dedi kadın, biraz da gıcık oldu bana sanırım erken aradım diye:KK1:
tedirginim aksi bi durum yoktur inşallahhhhhhh

Şimdiye aramışlardır :)

kızlar bişe soracam bu doktor isteğine nerye,kime belirtiyorsunuz?oradan oraya yönlendirmsinler biliyim kime ne diyeceğimi.
soru saçma oldu galiba:KK1:

Seni aradıklarında hemşireler doktoru da söylüyorlar o ara istediğin doktoru da söyleyebilirsin canım.

merhaba ben de aranıza yenikatıldım

Hoş geldin :) Kendinden bahsetsene biraz.

teşekkür ederim ben erkek doktor istemityorumda onun için sordum
ldı ben ön görüşmeye gttiğimdede aynur hanımdan randevu almıstım,önce betül hanım tahlıllerımı gordu sonra aynur hanım geldı muayene ettı.
aslında bı acıdan guzel farklı doktorlar yanı bırdoktor değilde büyük bir ekip inceleyip karar veriyoo beu cok guzel bence.
bırde tarnsferde semra hanımı ıstersek ayrı üzret ödüyormuyuz?
yada şöyle de diyebilirim tarsfer yapacak doktor bu kadar önemlımı?

Semra Hanım'ı isteyebilirsin. Ayrı bir ücret yok. Transferi Nur Hanım, Semra Hanım veya Aynur Hanım yapıyor.

ya bak şimdi korktum erkekek doktor istemediğini söylediğin halde erkek mı verdiler ama bn bunu kabul etmezsem nolur.
şimdi şöle bişeyde var ben devlet hastanesine sırf bunun için gtmıyorum.
neyse artık bu hassasiyetımızı özellıkle vurgularız

İstemediğini söylersen vermiyorlar.

ayyy ne günler günler.

Kızlar transferde spekulum kullanıldığının hiç farkında değilim :KK1:
Ben de çok gerilirim sanırım bende ufak kullanıldı yoksa basardım çığlığı :KK1:
Muayenelerde hiç kullanılmadı bende.

ben pco luyum.memorialdan önce ankarada bir tüp birde dondurulmuş denemem oldu sonuç negatif.sonra doğumkontrol hapı kullanırken hamile kaldım düşük oldu.şimdi imemorialdayız arallıkta başladık ohss oldum 22 yumurta toplandı ve donduruldu bu ay onları deniycez

Hakkında hayırlısı olsun inşaallah....

kızlarr mercanının bebişleriiiiiini bugün hastaneden çıkarmışlarr..
şuan evlerindelermiş.......çokk şükürrrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52:
hepinizee selamı varrrrr.. :KK16::KK16::KK16:
haberlerrr böyle çokkkkkkkk mutlu oldummmmm ..çokkkk:KK16::KK16::KK16:

maşallahhh onlara artık evlerindeler yavrularıyla ne mutlu

selam millettttt:KK3:

cnm bugun büyük gün bebişini alıcaksın kavuşacaksınız rabbim yardımcın olsun inş 9 ay ayrılmazsınız

slm kızlar bün akşam çatlatma iğnesini oldum yarın 7.45 de opum var
dün mustafa bey muayene etti herşey istediğimiz gibi az yomurtan olmuş ama zaten bizim istediğimizde buydu işime yarayacak 5-6 tane çıkar dedi
ya dedim bende him meraklanma iyer tedavinde 28 tane topladık bir işe yaramadı böylesi daha iyi e2 dün 742 olmuştu ki buda çok iyi diyer tedavimde e2 6900 dü
düşünün artık ne kadar vahim durumdaydım saadece 7 gün iğne vurdum yarın rabbim kısmet ederse yomuşlar toplanacak bana dua edin

bir kadın bir gün
İkinci bebeği olacağını öğrenince çok sevindi. 3 yaşındaki oğlunu doğacak kardeşi için hazırlamaya başladı.

Bebeğin kız olacağı anlaşıldı. Oğlu annesinin karnındaki kardeşine her gün şarkı söyledi. Kardeşini daha görmeden bir sevgi bağı oluştu.

Zamanı geldi, doğum sancıları başladı. Fakat bir sorun vardı. Doktorlar çaresizdi. Bir sezaryen ameliyatı gerekiyordu.

Ameliyat çok zor geçti. Sonunda bebek doğdu. Bebeğin durumu ciddiydi.

Bebek, yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Günler geçtikçe küçük kızın durumu kötüye gidiyordu. Doktorlar üzgündü, çocuğun kurtulma ümidi yoktu. Bebekleri için evlerinde bir oda düzenlemişlerdi. Şimdi, cenaze için hazırlanıyorlardı.

Oğulları, kız kardeşini görebilmek için yalvarıyordu.

- "Kardeşime şarkı söylemek istiyorum" diyordu.

Ama yoğun bakım ünitesine çocukların girmesi yasaktı.

Sonunda kadın kararını verdi. Bebeği nasıl olsa ölecekti. Çocuğunun kardeşini görmesini engellemeyecekti. Ne yapıp edip çocuğu içeri sokacaktı.

Oğluna, oldukça büyük gelen bir ziyaretçi giysisi giydirdi ve yoğun bakım ünitesine soktu. Çocuk yürüyen bir çamaşır torbası gibiydi. Başhemşire onun bir çocuk olduğunu fark etti.

- "O çocuğu içeri sokamazsınız" diye uyardı.

Kadın başhemşireye dönerek bağırdı:

- Oğlum kız kardeşine şarkı söylemeden buradan çıkmayacak.

Oğlunu kız kardeşinin yatağına götürdü.

Küçük kız yaşam savaşını yitirmek üzereydi. Çocuk, bir süre kardeşinin yüzüne baktı. 3 yaşındaki bir çocuğun saf, temiz, pırıl pırıl sesiyle şu şarkıyı mırıldandı:

- Sen benim gün ışığımsın, tek gün ışığım, gökyüzü griyken beni mutlu edersin.

Küçük kız bu sesi tanıdı, aniden tepki verdi. Kalp atışları düzelmeye başladı. Annesi:

- "Şarkıyı sürdür" dedi oğluna. Küçük çocuk devam etti:

- Seni ne çok sevdiğimi asla bilmeyeceksin, lütfen gün ışığını benden alma bebeğim.

Çocuk şarkıyı sürdürdükçe, bebek, kesik kesik nefes almasını hızlandırdı. Annesi, göz yaşları içinde:

- "Devam et oğlum" dedi.

- Geçen gece uyurken rüyamda seni kollarıma aldığımı gördüm bebeğim.

Şimdi, onu içeri almak istemeyen hemşirenin yüzü de gözyaşları içindeydi.

Bütün hastane personeli, doktorlar başlarına toplanmıştı. Annesi de coşkuyla şarkıya katıldı.

- Seni ne çok sevdiğimi asla bilmeyeceksin bebeğim. Lütfen gün ışığını benden alma.

Anne, oğul şarkılarını sürdürdü. Ve küçük kız birkaç gün sonra iyileşti. Abisine, annesine, odasına kavuştu.

Sevdiğiniz insanlar için ümidinizi kesmeyin.

Sevgisiz, ümitsiz kalmayın.

Söz yürekten çıkarsa yüreğe gider. Dilden çıkarsa kulağı aşamaz.:KK5:

dün mustafa bey muayene etti herşey istediğimiz gibi az yomurtan olmuş ama zaten bizim istediğimizde buydu işime yarayacak 5-6 tane çıkar dedi
ya dedim bende him meraklanma iyer tedavinde 28 tane topladık bir işe yaramadı böylesi daha iyi e2 dün 742 olmuştu ki buda çok iyi diyer tedavimde e2 6900 dü
düşünün artık ne kadar vahim durumdaydım saadece 7 gün iğne vurdum yarın rabbim kısmet ederse yomuşlar toplanacak bana dua edin

Çakırım hadi hayırlısı. Allah'ım yumurtalarının hepsine can versin inşaallah...

çakırım hakkında hayırlısı olsun herşey yolunda gidiyo maşallah inş mutlu sonla bitecek:KK49::emir_bebek::nazar:

Mart Tayfası :KK16:

akasya (kontrol)
aysunayy (lap)
beylem
çakır
dentur
dicay
inci (kontrol)
juliaa
kabakcicegi
kezban
mry24
mucize
mummu
sblkmbsr
sezyal (lap)
sumeyye
western

akasya (kontrol)
aysunayy (lap)
beylem
çakır
dentur
dicay
inci (kontrol)
juliaa
kabakcicegi
kezban
mry24
mucize
mummu
sblkmbsr
sezyal (lap)
sumeyye
western

incim bende varım seninle aynı güne denk geldi randevu 13 ön görüşme bişey çıkmazsa 27 adetiyle start vericem:KK52:

akasya (kontrol)
aysunayy (lap)
beylem
çakır
dentur
dicay
inci (kontrol)
juliaa
kabakcicegi
kezban
mry24