Memeden kesme - duygusallık

Ben pis kötü görmesini istemedim nefret değil de doğal bi süreç gibi anlamasını sağlamaya çalıştım yani büyük abi olan çocukların süte ihtiyacı kalmadığı için tadı böyle değişir diye her gece uyumadan önce anlattım ve Bi bak bakalım değişmiş mi dedim baktı aa daha değişmemiş ama yakında değişecek diye anlattım ve bence çok travmatik olmadı
Bnmkı o kısımları anlamadı bnane ıstıyom tutunmaso coktu. Eksı sur tadı degsıısn yok acı sur dedıler yaladı yaladı emdı. Bnmkı gorunce vazgectı. Kendısı tahta bulsa onu yedıgı için tadım olayı patladı elımızde

Bnmkı o kısımları anlamadı bnane ıstıyom tutunmaso coktu. Eksı sur tadı degsıısn yok acı sur dedıler yaladı yaladı emdı. Bnmkı gorunce vazgectı. Kendısı tahta bulsa onu yedıgı için tadım olayı patladı elımızde
Siz de konu sahibi arkadaşı eleştirmişsiniz birden kesmek yanlış diye ama kendiniz de tiksindirerek birden kesmeyi denemişsiniz aslında 😀 zor valla şimdi de bezi bırakması için ikna etmeye çalışıyorum 3 yaşına geldi hala istemiyor

Geçmiş olsun diyeyim. O travma olmasın bu travma olmasın derken bizler manyak olduk. Sanki her olumsuz durum anında çocukta kesinlikle travma olacak mahvolacak bitecek gidecek gibi çok korktuk hep her şeyden. Abarttık. Değişime bizden kolah adapte oluyorlar. Mutsuz olabilir hala düzen sağlanamamıştır. Yeryüzünde gördüğüm en en aşırı emen çocuk benimkiydi. 26 ay sürdü. Şu an sanki hiç emmemiş gibi.

Siz de konu sahibi arkadaşı eleştirmişsiniz birden kesmek yanlış diye ama kendiniz de tiksindirerek birden kesmeyi denemişsiniz aslında 😀 zor valla şimdi de bezi bırakması için ikna etmeye çalışıyorum 3 yaşına geldi hala istemiyor
Ilk mesajı okudum aslında bakmadım detaya. Ya cok yapıyor cevrmdekıler bebgı anane babaanneye bırakıyor memeden kesmek için. Iyıce psikolojimiz alt ust oldu.

Geçmiş olsun diyeyim. O travma olmasın bu travma olmasın derken bizler manyak olduk. Sanki her olumsuz durum anında çocukta kesinlikle travma olacak mahvolacak bitecek gidecek gibi çok korktuk hep her şeyden. Abarttık. Değişime bizden kolah adapte oluyorlar. Mutsuz olabilir hala düzen sağlanamamıştır. Yeryüzünde gördüğüm en en aşırı emen çocuk benimkiydi. 26 ay sürdü. Şu an sanki hiç emmemiş gibi.
Evet benim psikoloji de pertti artık. Öyle aman zamana yayayım da şöyle yumuşak bir geçiş yapayım da filan diyebilecek kafa konforum kalmamıştı. Ki benim bebeğimin gerçekten uykusu sorunluydu doğduğundan beri. Ve unutmamalı ki biz de anne isek de insanız. Yetebilirliğimiz sınırlı. Elimizde sihirli değnek yok. Bebeklerimiz sağlıklı ve huzurlu olsunlar inşallah bundan sonra. Tabii bizler de 😀

X