meme iltihabı olup da iğne ile boşalttıran var mı??

nurcan_odtu

Yavrum Sana Emanet Rabbim
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
298
9
38
arkdaşlar yeni doğum yaptım göğsümün birinde iltihap oluştu bi türlü boşlatamadım, apse yapmış olabilir..iki doktora gittim ikisi de küçük bi yer açıp içini temizleyecez dediler kabul etmedim, araştırma hastanesine gidecem şimdi, orda kalın iğne ile ultrason eşliğinde iltihabı boşaltıyorlarmış..var mı böyle bir durum yaşayan, tecrübelerinizi paylaşır mısnız???

bende de dogumdan sonra meme iltihabi olmustu. cok zor bir sey, boyle bir ates gormedim. velhasil ultrasonla falan bosaltirtmayin, o apse olunca yapiliyor. kuvvetli bir antibiyotikle 10 gunde geciyor. o esnada sutunuzu banyoda elle ya da pompayla sagin. onu mutlaka dokun, cunku iltihapli sut. bebeginize bu surede kasikla mama verin. memelreinize soguk kompres yapin, atesi ve sisligi alir. ama en onemlisi caniniz yansa bile elle o sutu bosaltmaya calisin. zaten sut kanallari tam calismadigindan iltihap oluyor.

kolay gelsin.

iltihap zaten birikince abse oluyor, konu sahibinde de abse olmuş denilmiş 2 farklı dr tarafından.

arkadaşlar hiç mi yok bi ben mi yaşayacam böyle bi durumuu..böyle olduğunu görünce daha çok korkuyorum..

iltihap zaten birikince abse oluyor, konu sahibinde de abse olmuş denilmiş 2 farklı dr tarafından.

abse yapmis olabilir denilince bende iltihap var, abse kesin degil diye anladim. konu sahibi icinse sanirsam antibiyotik vs gibi seyler kullandiniz, pek detayli bilgi vermemissiniz. velhasil altta benzer topiklerde bile bir suru boyle olay var, korkulacak bi durum oldugunu sanmiyorum. icinizi ferah tutun ve bir an once onleminiz alin. cunku her gecen gun artar bu iltihap.

çok geçmiş olsun bende emzirme döneminden sonra olan apse oluştu 20gün kortizon kullandım yarın kontrole gidicem ama ilaç bir işe yaramadı hatta göğüsümde sertlik yayıldı sana tavsiyem ihmal etme bana biyopsi yapılarak tanı konuldu çok acımadı aynı iltihap boşaltma gibi usg eşliğinde kalın iğne ile yapıldı sonrasında biraz acıdı okadar

Benim göğsüm 5 kez tıkandı çünkü oğlum düzgün emmiyor bazen meme bazen biberon istiyor. Emzirirken kullanabileceğin antibiyotikler var onla geçiyor merak etme. Elektrikli iyi bir göğüs pompası al bebek emdikten sonra kalan sütü sağ. Bebek tam boşaltmayınca iltihap oluyor. Ilık su ile duş al sonra masaj yap ve bol bol sağ. Acısı fenadır bilirim ateş titreme halsizlik yapar kolunu kaldıramazsın Allah yardımcın olsun

benimkini ince iğne ile boşaltmaya çalıştılar, ama boşalmadı..hala duruyo sertlik..senin kalın iğne ile tamamını boşaltabildiler mi?bir de kalın iğneden sonra yerinde yara kalıyor mu??

benimkini ince iğne ile boşaltmaya çalıştılar, ama boşalmadı..hala duruyo sertlik..senin kalın iğne ile tamamını boşaltabildiler mi?bir de kalın iğneden sonra yerinde yara kalıyor mu??

Benim kalın iğne ile(enjektör değil ama) sadece ufak parça aldılar ama küçücük bir iz kaldı.benim tedavim hala sürüyor iltihaplı alan büyüdü salı günü normal enjektör ile iltihap çektiler tahlil için hiç birşey hissetmedim ama şu yeşil üçlü enjektör dolana kadar iltihap çektiler ama göğüsümde hiç bir rahatlama olmadı hala taş gibi ve çok acıyor kim bilir mekade çok iltihap var ( kısmetse cuma günü kontrole gidicem sonucu yazarım. bu arada son işlemde iz kalmadı nereden çektiğini bile anlamadım
Allah dizede şifa versin zor bir durum
Benimkinin türü granülamatöz mastit

ne zamandır devam ediyor bu hastalığın benim 6 hafta oldu, ben artık o yüzden geçmiyo heralde diye düşünüyorum..

ne zamandır devam ediyor bu hastalığın benim 6 hafta oldu, ben artık o yüzden geçmiyo heralde diye düşünüyorum..

Benim Ramazan ayında oldu ama doktora gitmem 3defa usg çektirmem üzerine biyopsi yaptırıp 1ay ay sonuç için beklememden sonra tedavi başladı ( cuma kontrolüm vardı ama önümüzdeki haftaya kaldı meme polikliniği (benim gittiğim doktor)kapalıymış cuma günü(bezmi aleme gidiyorum)
Şikayetlerim devam ediyor zaten doktorlar diyor çok çok zor tedavi ediliyormuş.netten mastit ve türlerine baktınmı bilmiyorum ama nasıl tedavi edildiği dalan yazıyor
Tekrar çok geçmiş olsun

sana da ameliyatla alalım falan dediler mi??

sana da ameliyatla alalım falan dediler mi??

Dolaylı olarak söylediler,ben doktora ilaçla zor geçiyormuş ameliyat yapılıyormuş doğrumı dedim O da bu ilaçla geçmezse temizleriz dedi.sonra ben doktorumu değiştirdim yine antibiyotik verdi ama birde iltihap alıp tahlil istedi bu hafta içi tekrar gidicem bakalım ne diyecek :/

benimki süt birikmesinden dolayı oldu, baya 2 aya yaklaştı, her hafta gidiyorum, biraz şırıngayla çekiyo doktor, sonra antibiyotik veriyo, inşallah böyle geçer bakalım.sana da geçmiş olsun..

Merhaba bahsetttginiz seyi bende yasiyorum hala.1 ay once kucuk bir kesi ile akittilar ama hala ara ara sisio ameliyat yerimi doktor kapatmadi akitio sistikce..kac kutu antibiyotik kullandim ama gecmio sizin nasil gecti luften cevap verin

Merhaba bahsetttginiz seyi bende yasiyorum hala.1 ay once kucuk bir kesi ile akittilar ama hala ara ara sisio ameliyat yerimi doktor kapatmadi akitio sistikce..kac kutu antibiyotik kullandim ama gecmio sizin nasil gecti luften cevap verin
cok cok gecmis olsun
2sene kortizon kullandim gecip gecip tekrarladi,arada kendi kendine acilip iltihap akti ;(
en son ameliata karar verdi dr. eylulde oldum
ust taraftaki cok problemli kanallari aldi,alt tarafta kalan kanallarinda icini bosaltti,arada alt tarafta iltihap olusup kesi yerlerinden akti ama sonra gecti.simdilik arada sizlasada bisey yok ama tekrar olursa diye cok korkuyorum
gizemli_mor

Sizede cok gecmis olsun biktjm bende gifus sorunu yaşamaktan bebegim 4.5 aylik daha wn basindan beri göğüs ucu yaralari ile ugrastim simdide bu.nasil bir ameliyatti acılı mi 1 aydir hergun pansuma gidiyorum tam geçio diyorux bi bakioz yine var iltihap.bide sutum bol sizde nasil basladi göğüs ucu yaralari ile mi..bide alinAn süt kanallarinin yerinde gözle görülür bi bosluk olustumu

benim emzirmeyi biraktiktan 1sene sonra oldu
ama emzirirken sutum coktu(bir kac ay yaramda cok oldu)
17ay emzirip biraktirdim ama biraktiktan 6ay sonra dr.a gittim cunku sutum halaa cok geliyordu goguslerim sisiyordu. dr. kendi kendine duzelir dedi vende bekledim ama yaklasik 6ay sonra falan gogusum bi sisti anlatamam...
ameliyat yerinde bir tek cizgi seklinde kesik izi var,keske diyorum alt taraftaki kanallarida alsalarmis cunku sekil olarak hem amelitat yerinden farksiz hemde ara ara sizliyor bidaha olacak diye korkuyorum
sizinde insallah biran once gecer belki dr.un akita akita gecer.bebeginde daha kucukmus cok zor zamanlar geciriyorsundur :/ Allah sifa versin insallah

Goruyorum ki turunun son ornegi ben degilmisim.benimde sutum cok fazlaydi buna yakalandigimda hala ara ara asiri bi doluluk hissediyorum.ama cokk arastirdik adacayi o asiri sut salgilanmasini azaltiyor baya ise yaradi..bilmiyorum nasil gececek bu ama her gun pansuman da kaynayan yarami acip sıkıyor doktorumda saskin ilk defa böyle biseyle karsilasiyorim hocalarima danisacagim dedi sut miktari fazla oldugu icin tekrarlio.iltihap sut kanali duvarını yemis diyo.zor zamanlar geçiriyorum ewet ama ne diyelim allah beterinden saklasin

senden onceki ornekte benim :))
benim bir defa kendi kendine gogusum kucuk bi yer acildi ve oluk oluk akti acile gittim dr.bile korktu gorunce :/ sonrakac gun oylece akti ama yara kapandiktan sonra orasi tekrar sisti
hangi bolume gidiyorsun ben meme cerrahisine gittim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…