Meme büyütme ameliyatım 350 cc damla protez

Mirazgi

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2022
19
8
41
Bu ameliyatı olmadan önce bu forumu çok okudum. İlk kez bişeyler yazıyorum. İstiyorum ki sıcağı sıcağına yazayım. Merak edenler okusun.
Ben 24.05.2024 sabahı oldum. Öncesinde çok düşündüm hatta bir öncesi gün nerdeyse iptal ettirecektim.
Doktorumu hiç kimsenin tavsiyesi olmadan instagramdan buldum. Haftalarca inceledim. Farklı doktorlar ile de görüşüp fiyat aldım öncesinde. Ablamla muayeneye gittik. Öncesinde ablam olma, sosyal medya hesabında çok paylaşım yok vs dedi. Neyse gittik 1.500 tl muayene ücreti vardı. Olmasam da gözden çıkarmıştım o parayı artık. Çok güzel muayene etti, ince detaylarına kadar anlattı. Orda bir sütyen giydirip içine farklı protezler koyup baktık. Sonra fotomu çektiler. Büyük ekranda 315, 350 cc damla ve yuvarlakın bende nasıl duracağını gösterdi simülasyonda. Ez cümle doktorumu çok beğendik. İçimize sindi ve ok dedik. Hatta yanındaki asistanına da yapmış 1 sene önce onu da gösterdiler sütyenle. 315 dedim ama en sonunda kasaltı 350 cc damla proteze karar verdik. Doktorum ameliyat esnasında 350 küçük durursa 390 takayım mı dedi tamam dedim. Olabiliyormuş çünkü.
Ameliyat sabahı heyecanla gittim. Kan alma damar yolu vs. Hoca geldi kalemle çizimleri yaptı aşağıda görüşürüz dedi. 390 olmasın dedim. Her türlü 350 olsun dedim. Aldılar aşağıya. Müthiş tatlı ve harika bir ekibi vardı.
Veee gözümü açtığımda ilk dediğim şey küçük mü olmuş geri uyumuşum. Kendime geldim ve göğsümde sanki bir inek oturuyor yok böyle birşey. Ayıldım hareket edemiyorum. Hatta kafamı bir taraftan bir tarafa döndüremiyorum. (Acı eşiğim yüksektir). İlk gün çok kötüydü. Ameliyathanede sıkı bir sporcu sütyeni giydirmişler. Direnler vardı yanlarda. Ayağa kalkmam için yemek yemem gerek yiyemiyorum filan zorla bir iki lokma yedim. Ayağa kalktım zemin yerinden oynuyor. 3 kişi tuttu. Nefes alamıyorum. Tuvalete oturmak çok zor birinin yardımı gerekiyor.
Akşam tekrar kalktım ve rahatladım. Yürüdükçe iyi hissettim. Tek zor tarafı yataktan kalkmak ve tuvaletti.
Ertesi sabah doktorum geldi direnleri çıkardılar. İlaç vs yazdılar. Taburcu oldum. Sabahtan akşama değişiyorsun. Çıktığım gün taze fasulye pişirdim. Hafif işler yapabiliyorum. Bugün 27 mayıs hala çok derin nefes alamıyorum, göğüsler taş gibi ve hissediyorsun. Ama tuvalete rahat oturup kalkıyorum. Ayaktayken otururken gayet rahatım. Ama hiç yatmak istemiyorum kalkarken çok ağrım oluyor. Tek başıma kalkıyorum. Kendimi işe bile gidebilecek durumda hissediyorum.
Bebeğim var. Bugün altını değiştirebildim mesela.
Memelere gelincede efsoo oldular. Hiç pişman değilim. Keşke önceden yaptırsaydım. Sevgiler

neden yuvarlak tercih etmediniz acaba
Damla modeli hep daha çok beğeniyordum. Doğal duruyor diye. Doktorum kendisine de damla yapmış, yanındaki asistanına da damla yapmıştı. Eskiden her 10 hastanın 7 si yuvarlak istermiş. Şimdi yarı yarıya dedi. Damlaya karar verdik sonunda.

Anladım teşekkürler Peki implantın kayması vs gibi riskler yok mu hala? bir de bana damla silikonların kıvamı daha sert gibi geliyordu hep, belki teknolojisi gelişmiştir ama sizinki nasıldı?

Anladım teşekkürler Peki implantın kayması vs gibi riskler yok mu hala? bir de bana damla silikonların kıvamı daha sert gibi geliyordu hep, belki teknolojisi gelişmiştir ama sizinki nasıldı?
Kayma olayını sordum, ikisininde avantaj ve dezavantajları var dedi. Benim yaptığım hiçbir operasyonda böyle birşey görmedim. Benim vücut yapımda da zaten olmazmış. Çok riskli olsa yuvarlağa yönlendirirdi. Şu an sert ama zamanla yumuşacık olacakmış.

Hastaneden sonra evdeki süreciniz nasıldı daha detaylı anlatabilir misiniz nelere dikkat etmek gerekiyor? Hastane daha rahattır ama ev beni çok korkutuyor..

Hastaneden sonra evdeki süreciniz nasıldı daha detaylı anlatabilir misiniz nelere dikkat etmek gerekiyor? Hastane daha rahattır ama ev beni çok korkutuyor..
Ben de korkuyordum evde nasıl olacak diye. Ama hiç korktuğum gibi olmadı. Ertesi gün taburcu olduktan sonra yemek yaptım. Ayaktayken veya otururken gayet iyisin. Yatınca kalkarken sıkıntı yaşadım. Sabah uyanıp kalkarken önce oturuyordum bir süre çok fena bir ağrı oluyor. Bir süre oturup bekliyorum. Nefesimi düzenleyip ayağa kalkıyorum. 10 dk sonra hiçbişey yokmuş gibi devam ediyorum. Bugün ameliyatımın 6. Günü işe gittim kimse bişey anlamadı. İlk gün kapı kapatamıyorken, bugün laptop çantamı aldım gittim. Hatta 2 gün önce bile başlayabilirdim. Bu sabah kalkarken biraz daha iyiydim. Her türlü işi yapabilecek durumdayım evde aşırı aşırı zorlamadan. Sabah kalkarken zorlanmamın sebebi tüm gece sırt üstü yattığın için memede kaslar gevşiyor sanırım kalkınca ağrı oluyor. Henüz yan yatamıyorum, 2-3 güne yatabilirim diye düşünüyorum. Sabah yapamadığın birşeyi akşam yapabiliyorsun. Ben çok hareketli olduğum için çabucak toparlandım. En zoru ameliyat gecesi ve ertesi günü. 3. Günden sonra topluyorsun.

peki meme dokunuz var mıydı öncesinde? Benim üstte nerdeyse hiç yok, damla takılsa belki yine dümdüz kalır diye düsündüm. Yuvarlak bana da hos gelmiyor ondan ergonomix düsünmüstüm ama ergonomix takılırsa üst bos kalır dedi plastikci bir arkadasım.

Çok teşekkür ederim peki pansuman yapıyor muydunuz ve yapıyorsanız nasıl yapıyordunuz acaba

Çok teşekkür ederim peki pansuman yapıyor muydunuz ve yapıyorsanız nasıl yapıyordunuz acaba
Hayır pansuman yapmadım. Dikiş yerinde bant vardı. Bugün yani 8. Gün kontrole gittim. Eski bantı çıkartıp yenisini yapıştırdılar. Bugüne kadar 2-3 yastıkla hafif dik pozisyonda yatıyordum. Artık tek yastıkla ve zorlamadan hafif hafif yan yatmayı dene dedi. 11 kg kızımı bugün kucağıma alabildim mesela. Tamamen normale döndüm. Sadece sabah yataktan kalkma sorunum azalarak devam ediyor.

Evet meme dokum vardı. Ama emzirme sonrası üst kısmında biraz hacim kaybı vardı. 80B sütyende önceden tam doldururken üst kısmında hafif boşluk olmaya başladı. Bugün doktorum 80C olacaksın dedi. İstediğim de oydu zaten. Üst boş kalır gibi bir durumdan bahsetmedi. Kişiden kişiye değişiyor olabilir tabii.

Merhaba ben de 23 Mayıs sabahı oldum ameliyat. Siz bant kullanıyor musunuz korseyle birlikte? Ben dren yerlerimde sancı - batma hissediyorum ara sıra sizde de oluyor mu?

Merhaba ben de 23 Mayıs sabahı oldum ameliyat. Siz bant kullanıyor musunuz korseyle birlikte? Ben dren yerlerimde sancı - batma hissediyorum ara sıra sizde de oluyor mu?
Merhaba, dikiş yerinde bir bant var. Ameliyathanede marks&spencer ın sporcu sütyeni gibi ama kalın bir sütyenini giydirmişlerdi. Yedek olarakta pentinin nu serisi var balensiz dikişsiz penye. Onu alın demişlerdi. Taburcu olduktan sonra duş aldım ve pentiyi giydim. Ohh dünya varmış dedim. Yani korse vs giydirmedi benim doktorum. İlk bi kaç gün sızı oldu diren yerimde. Uzun sürmedi geçti.

Yok yok yara bandı gibi bir bant değil bahsettiğim. lastikli cırt cırtlı bir lastik bant meme desteğini sağlıyor

Yok yok yara bandı gibi bir bant değil bahsettiğim. lastikli cırt cırtlı bir lastik bant meme desteğini sağlıyor
Hıı öyle birşey yok bende. Sadece dikiş yerinde bandaj var incecik. Bayramdan sonra o da çıkacak. Sizde meme dikleştirme vs yapıldı mı? Ya da kesi yeri nerde? Belki ona göre değişiyordur. Benim meme altından yapıldı.

Sadece meme büyütme yapıldı ve kesi yeri meme altında. Sanırım doktordan doktora değişiyor anladığım kadarıyla bu süreçler.
Şunu merak ediyorum aynı gün ameliyat olmuşuz bi de Evde birtakım işleri yapabiliyorum diye yapıyorum ama bir yandan korkuyorum kayma riski oluşur, dikişler etkilenir vs diye. Mesela dün çok aykırı bir şey yaptım ağır su şişesi kaldırdım 2 litreye yakındı sonradan bir pişmanlık…
Siz kollarınızı normal kullanıyor musunuz?

Kesinlikle doktordan doktora değişiyor. Korse taktırmadı mesela, masaj yaptırmadı. Bazı doktorlar diren takmıyormuş. Bana takıldı. Taburcu olurken çıkarıldı ertesi gün. Ben şu an herşeyi yapıyorum. Zorlanacağımı hissedersem bırakırım zaten. Şimdi korktum siz böyle sorunca. Ağrım vs yok çünkü. Unutuyorum bile ameliyat olduğumu. Bugün dar tişört giydim oy çok büyük gibi geldi tek sorunum sabah yataktan ilk kalkışım. O zmn ağrı oluyor. Sizde nasıl sabah ilk kalkış?

Son günlerde göğüs uçlarım aşırı sızlıyor aşırı hassaslaştı sabahları da bunun ağrısıyla uyanıyorum. meme ile birlikte göğüs ucu da büyüyormuş ondan sanıyorum. + Taksiye bindiğimde tümseklerde, kasislerde hiç iyileşmiş gibi hissetmiyorum ağrı yaşıyorum sizde bu durum nasıl , mesela yürüyüş yaparken komple normale dönebildiniz mi?

Kesinlikle doktordan doktora değişiyor. Korse taktırmadı mesela, masaj yaptırmadı. Bazı doktorlar diren takmıyormuş. Bana takıldı. Taburcu olurken çıkarıldı ertesi gün. Ben şu an herşeyi yapıyorum. Zorlanacağımı hissedersem bırakırım zaten. Şimdi korktum siz böyle sorunca. Ağrım vs yok çünkü. Unutuyorum bile ameliyat olduğumu. Bugün dar tişört giydim oy çok büyük gibi geldi tek sorunum sabah yataktan ilk kalkışım. O zmn ağrı oluyor. Sizde nasıl sabah ilk kalkış?
Yürürken bişeyim yok. Tümseklerde hissediyorum ama çok fazla bir ağrı vs yok ağırlık gibi 2-3 gündür tüm vücudumda kaşıntı başladı. Alerji hapı içtim 2 kez. Doktorumun asistanına sordum operasyondan sonra olabilir mi böyle birşey diye. Olmaz dedi. Sıcaklardan veya cildim kurumuş olabilir. Ctesi dahiliyeye gideceğim. Böyle bir durum duydunuz mu siz hiç?

Bepantol , Avene gibi içeriği temiz nemlendici sürüyorum dikiş yerlerine getirmeden bayağı rahatlatıyor deneyebilirsiniz.
Bol bol duşa girip nemlendirici sürerseniz geçer gibi geldi bana.
Sıcaklardan olabilir, eczacı arkadaş bu ara domatesten çok alerji yaşayan var dedi o da dokunmuş olabilir
Ben de korseyi gevşettiğim gibi ağrı yaşıyorum ağır geliyor memeler hala ya Korse en dar ayardayken iyiyim. Sizin dikiş bantlarınızı çıkarttı mı doktorunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…