Meme asimetrisi ve revizyon

FyL

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
139
71
arkadaslarim meraba. aslinda burda daha once konu acmistim meme buyutme sonrasi asimetriyle ilgili. suan 6.ayi gectim ve revizyon ameliyati oldum. her iki ameliyatla ilgili fikirlerimi yazmak istedim ki belki arastirma yapan birileri olur ve yazdiklarim yardimci olur.. ben izmirdeyim. ilk ameliyatim icin pek dr arastirmasi yapmadim acikcasi gorustugum 2.dr a ameliyat oldum. doktor gorkem caliskandi. benim tek bir talebim vardi lutfen buyuk olmasin dogal olsun. fakat ameliyattan mentor dual plan 320 cc uhp protezlerle ciktim. cok sancili bir iyilesme sureci gecirdim. protezlerim bir miktar yumusasa da asla bir meme kivamina ulasamadi. bunu gectim son derece asimetrik bir goruntusu vardi. uhp oldugu icin ben protezim diye bagiriyorlardi. ama revizyon sebebim tamamen asimetriydi. bu arada ameliyat oncesi son derece ilgili olan dr ameliyat sonrasi da bir okadar ilgisizdi. beni az sonra bahsedicegim konu hakkinda asla bilgilendirmedi. ustelik diklestirmeye ihtiyacim oldugu halde protezle gogsumu toparlamaya calisti cunku 6 ay sonra artmis diklestirme fiyatlari onun icin muhtemelen daha cazipti. ben hem asimetri hem bana uygun olmayan protezler hem yumusamayan goguslerim sebebiyle dr arayisina girdim. ve prof dr cenk demirdover ile gorusmek gb on numara bi is yaptim. iki memede de kapsul kontraktoru oldugunu bunun dr umun beni masaja gec baslatmasindan kaynaklandigini, kapsulu vucudumun urettigini fakat mentor markasinin bu durumu destekledigini ogrendim. doktorum mentor markasiyla calismayi son on yildir birakmisti ve calistigi bikac marka protez vardi. cenk bey beni en ince ayrintiya kadar bildilendirdi, yaninda yaklasik 1 bucuk saat kaldim. sonrasinda da 6 ayim dolana kadar kontrollerime ucretsiz bi sekilde onunla devam ettim, eski doktorla tum iliskimi o noktada kesmistim. haziranin 4 unde kendisine ameliyat oldum. mentor marka protezlerim 335 cc hp motiva ergonomix protezlerle degistirildi. bu arada doktorum beni motivanin yani cikardigi ergonomix joy modeliyle ilgili de bilgilendirdi fakat yeni bir marka oldugunu sonuclarinin tespit edilmesi icin yeterince uzun zaman gecmedigini ve iki marka arasinda pek fark olmadigini soyleyince, en yumusak ve en dogal goruntuyu istedigim icin diger markalari da inceledikten sonra ergonomix te karar kildim. ameliyat gunune gelicek olursak ciktigimda ilk ameliyatta oldugu gb yogun bir agrim sizim baski hissim vs olmadi. ustelik ilk ameliyatim 45 dk kadar surmusken bu ameliyatim 2,5 saat kadar surmus. ameliyatimin 4.gununde sargilarim acildi ve karsilastigim sonuc inanilmazdi. goguslerim öncesinde 6.ay doldugunda dahi bukadar yumusak degildi. son derece simetrik, çok daha az odemli, ne buyuk ne kucuk vucuduma ideal boyutta gogusler gordum karsimda :) bugun tam bir haftam doldu. drenlerim cikti. bu arada doktorum diklestirme de yapti suan cok guzeller ve dikis izim de yok. sadece gogus altinda eski kesiyi acti ve icerden iz birakmadan diklestirdi. bu konuda da inanilmaz mutluyum cunku dikis.izlerini basindan kabul etmistim ama aslinda o izleri hic istemiodum. suan herseyi yapabilicek durumdayim saglik olarak sanki hc ameliyat olmamis gibiyim masajima 4.gunden itibaren basladim. yani demem o ki izmirde bu tarz bir ameliyata giricek olan arkadaslarim varsa lutfen ama lutfen gorkem caliskandan uzak dursunlar, cenk demirdover e ise gozleri kapali guvenebilirler.. ben doktoruma ne talepte bulunduysam, doktorumun agzindan ameliyat oncesinde ne ciktiysa karsilastigim sonuc oydu. benim 6 ay boyunca psikolojim bozulmustu. ustelik verdigim bosa giden hakedilmeyen para da cabasi. İnanin cok kotu bi donemden gectim resmen kendime ozguvenimi kaybettim cunku dar kiyafet giyemez olmustum asimetriden dolayi. ve doktorum bana ilac gb geldi. cok uzun yazdim ama umarim birilerinin isine yarar paylastiklarim..

Merhaba
Geçmiş olsun öncelikle. Ben de görkem çalışkandan 2 ay önce meme büyütme ameliyatı oldum. Ben de büyük istemiyordum ve 250-275 mentor uhp takıldı meme boyutları farklı olduğu için. Şu an hala üstte şişlik var ve sertler. Bir de meme uçlarım simetrik değil biri daha aşağıda. Daha önce böyle bir şey yoktu. Yazdıklarınızı okuyunca korktum açıkçası. Meme ucu asimetrisinden dolayı da revizyon gerekir mi yoksa zamanla eşitlenir mi

Kendi durumumdan soyle ornek veriyim. Bu adam nasi bir islem yaptiysa bana protezlerin biri kola dogru digeri de iceri dogru kaymisti. Yani ben ilk aneliyattan ciktigimda durum boyleydi sonradan olmadi. Ve bir nebze duzelme oldu zamanla hatta dedim bunlar 6 aya kadar duzelicek heralde mutlu oldum ama degisen bisey olmadi. Sonrasinda da kapsul olusumu gerceklesti hangi asamada bilemiyorum. Benim de bir gogus ucum karsiya digeri disa bakiyordu malesef bu da protezin konumundan kaynaklaniyordu. Mesela suan ikisi de ayni konumda ve karsiya bakiyor. Ustte sislik konusuna gelirsek o uhp olmasindan kaynaklaniyor kesinlikle. Benim 6.ayda dahi meme ucu ustunde gereksiz bir bombe vardi ve hic dogal duemuyordu. Yine uhp oldugu icin yani capi kucuk projeksiyonu buyuk oldugu icin onden bakinca kucuk yandan ise fuze gb duruyordu. Suan gogus ucu ustundeki kisim dogal memede oldugu gb duz geliyo ve gogus ucunun alt kisminda bombe var. Acip baksaniz demezsiniz protez var diye. Ki onceki 320 suanki 335. Ona ragmen. Bu adam nie takmis uhp takip duruo herkese anlamis degilim. Ben bu adamdan tek bisey istemistm halbuki sizin gb dogal dursun buyuk olmasin demistim. Bana da yapistirdi uhp leri. Benim vucuduma.uugun degildi bu cc ve profil. Umarim sizin vucudunuz gogus kafesiniz icin kullandigi protezler uygundur ve sonrasinda cok memnun olursunuz. Benim gb bir sorunla karsilasmazsiniz. Sertlik konusunu unutmusum onu da yaziyim. Benim sertlik durumu 2.aydan 4. Aya kadar biraz olsun yumusadi ama asla yumusak diyemem bence olmasi gerektiginden cok daha sertti. Ama bu bende olusan kapsul sebebiyle de olabilir. 4.aydan sonra yumusama konusunda hic bir degisiklik olmadi ayni kaldi. Suan 1 haftayi yeni gectim ve protezlerim onceki protezlerin 6.ayki yumusakligindan daha yumusak..

Su konuda da uyariyim sizi. Bu tip sikayetlerinizi eger sonrasinda irtibati kesmiycekseniz tatli tatli sorun cunku en ufak olumsuz bir elestiride tersi donuo adamin. Ustten ustten konusmaya basliyo. Ben her kontrolde once tabi duzelicegini dusundugum icin, kola dogru kayan proteze neden boyle dedigimde orasi odem boyle kalmiycak dedi fakat odem olmadigi belliydi protez kaymisti. Diger taraf neden daha yukarda dedigimde merak etmeyin inicek dedi fakat o fa inmedi. Gogus ucum disariya bakio dedigimde yine duzelicegini soyledi. Boyle boyle beni gecistrdi ve ben umutla 4.aya kadar geldim. Son kontrolumde baktim hic bisey duzelmiyo bana boyle demistiniz fakat durum bu seklinde konusmaya baslayinca ayari kacti. Baktim uzerine gitsem agiz dalasina donucek is konuyu orda birakip ciktim sonrasinda da 6.ay kontrolume gitmedim zaten cenk beyle yoluma devam ettim. Yani neyin neden oldugunu kendisi de bilmiyo.

Sizin doktorunuz kimdi acaba

İlk doktorum gorkem caliskan di. Nasil boyle bi hata yaptiysam.. Revizyon oldugum dr ise cenk demirdover

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim de iki hafta sonra kontrolüm var bunları kesinlikle konuşacağım. Umarım bu yapay görüntü gider zamanla. Bir daha revizyon ameliyatı düşüncesi bile korkunçç hem paraya hem de çekilen acılara yazıkk

Umarim istediginiz gb olur. Ben cok kotu bir 6 ay gecirdim. Bu adama 85 bin odmesken aralik ayinda, revizyonu yapan doktoruma 250 bin odedim. Maddi tarafi bi yana psikolojim bozulmustu.

Size ozelden fotograf yolladim.

Göğüs arası açıklığı bile azalmış bende de şuan baya açık birleşmiyor. Revizyon ameliyatı neden bu kadar pahalı peki? Ben de 100bine yaptırdım

Benim de önce ki motivaydı sorun yaşadım genellikle motiva marka kullananlar sorun yaşıyor. Niyetim sizi korkutmak ya da üzmek değil ama sadece göğüs altından dikleştirme işlemini nasıl yaptı doktorunuz? Ben de ne kadar az iz olursa o kadar mutlu olurum dedim, doktorum da iyi bir dikleştirme istiyorsan tamamen açmam gerekiyor göğsünü dedi ve açtı. Dikleştirme yapanların maalesef göğsü tamamen açılıyor diğer türlüsü çabuk düşüyor ilk ameliyatım da benim de tamamen açılmamıştı ve hemen düştü.

Merhaba. Benim emzirme sonrasi meydana gelen yalanci sarkmam vardi. Yani gogus ucu sarkmasi yoktu. İlk ameliyatimda da diklestirme yapilmamisti fakat benim diklestirmeyle ilgili sorunum zaten yoktu. Revizyonu yapan doktorum bu konuyu bana detayli bir sekilde zaten anlatmisti. İzsiz yapmaya calisicagini fakat yeterli olmazsa sizin dediginiz gb acarak yapicaginj soyledi ve bunun icin benden onay aldi. Ben de ne gerekiyosa onu yapin dedim. Sonrasi icin garanti de verdi. Gogus ucu kucultme diklestirme vs bunlari istedigim taktirde hic bir sekilde odeme yapmam gerekmedigini, ne gerekiyosa onun yapilicagini fakat diklestirme konusunda herhangi bir sorun yasamiycagimdan emin oldugunu soyledi. Mesela 3.ayda gogus ucu kucultulucek lokal anesteziyle. Bunu kendi de istemisti ben de onay verdim. Fakat diklestirme konusunda ben de gerek olucagini sanmiorm suan cok guzeller :)

Merhaba. Benim emzirme sonrasi meydana gelen yalanci sarkmam vardi. Yani gogus ucu sarkmasi yoktu. İlk ameliyatimda da diklestirme yapilmamisti fakat benim diklestirmeyle ilgili sorunum zaten yoktu. Revizyonu yapan doktorum bu konuyu bana detayli bir sekilde zaten anlatmisti. İzsiz yapmaya calisicagini fakat yeterli olmazsa sizin dediginiz gb acarak yapicaginj soyledi ve bunun icin benden onay aldi. Ben de ne gerekiyosa onu yapin dedim. Sonrasi icin garanti de verdi. Gogus ucu kucultme diklestirme vs bunlari istedigim taktirde hic bir sekilde odeme yapmam gerekmedigini, ne gerekiyosa onun yapilicagini fakat diklestirme konusunda herhangi bir sorun yasamiycagimdan emin oldugunu soyledi. Mesela 3.ayda gogus ucu kucultulucek lokal anesteziyle. Bunu kendi de istemisti ben de onay verdim. Fakat diklestirme konusunda ben de gerek olucagini sanmiorm suan cok guzeller :)

Göğüs arası açıklığı bile azalmış bende de şuan baya açık birleşmiyor. Revizyon ameliyatı neden bu kadar pahalı peki? Ben de 100bine yaptırdım
Benim ilk doktor op. Dr.. Revizyon yapan doktorum ise prof. Bu zaten fiyati arttiriyor. Revizyon sanirim her zaman daha pahali oluyor duydugum kadaryla. İsin icine kapsul temizleme diklestirme vs girince fiyat uctu malesef. Helali hos olsun . Ben onceki beceriksiz dr a verdigim 85 bine yaniyorum, revizyon icin verdigim 250 bin hic gozumde degil. Adam ne istediysem, kendi ne vaad ettiyse onu yapti..

Kapsül oluşumu ne zaman anlaşılıyor peki, elle muayene de yapmıyor hiç doktor

Kapsül oluşumu ne zaman anlaşılıyor peki, elle muayene de yapmıyor hiç doktor
Doktorumun bana soyledigi kapsul olusumu protez vucuda girdinkten sonra ilk bir hafta baslarmis. Kapsulun olusmasi normalmis, olmasi geren birseymis. Olmasi gerekenden fazla kapsul olusumu ise istenmeyen bir durummus ve buna kapsul kontraktoru deniliyormus. Bu da protezin bu kapsulun icinde sikismasina dolayisiyla goruntude bozulmaya ve sertlige sebep oluyormus. Bu durum hastanin ya da doktorun ozensizliginden kaynaklanabiliormus. Operasyon sirasinda dr yeterince steril calismaysa veya hasta masajina zamaninda baslamadysa yada uygun sekilde yapmadiysa.. ki g.caliskan bna sadece masaj yap dedi ve gostermedi bile nasil bir masaj yapmam gerektigini. Yuvarlak hareketle masaj yapmam gerektigini soylemisti ve masaja gec baslatti. Suanki doktorum ise 4.gun masaja baslatti ve iki ayri hareket gosterdi masajimi bu sekilde yapiyorum suan. Doktorum kapsul kontraktoru oldugunu direk dokunarak anladi. Belli noktalara baski yaparak baya inceledi. Dediginiz gb g.caliskan kontrollerde bunu yapma geregi bile duymuyor..

Merhaba şuan ne durumdasınız
Merhaba. Suan 3.hafta bitmek uzere ve hersey yolunda. Goguslarim henuz cok erken bir donem olmasina ragmen dogal meme yumusakliginda diyebilirim ve hareketliler yani kalip gibi durmuyorlar. En onemlisi son derece simetrik ve cok dogal gorunuyorlar :)

Şu an ne durumdasınız?Ben de ameliyat olmak istiyorum Görkem Çalışkan’a.Yazdıklarınız biraz gözümü korkuttu.

Şu an ne durumdasınız?Ben de ameliyat olmak istiyorum Görkem Çalışkan’a.Yazdıklarınız biraz gözümü korkuttu.ha
3.ayım dolmak üzere ama yeterince yumuşaklık yok ve meme uçlarında asimetri var şuan. Haftaya gittiğimde konuşacağım doktorla, erken dönem olduğu için çok panik yapmak istemiyorum ama bilemedim. Şu an yaptırıyor olsam daha çok doktor araştırırdım galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…