Meme asimetrisi ve revizyon

arkadaslarim meraba. aslinda burda daha once konu acmistim meme buyutme sonrasi asimetriyle ilgili. suan 6.ayi gectim ve revizyon ameliyati oldum. her iki ameliyatla ilgili fikirlerimi yazmak istedim ki belki arastirma yapan birileri olur ve yazdiklarim yardimci olur.. ben izmirdeyim. ilk ameliyatim icin pek dr arastirmasi yapmadim acikcasi gorustugum 2.dr a ameliyat oldum. doktor gorkem caliskandi. benim tek bir talebim vardi lutfen buyuk olmasin dogal olsun. fakat ameliyattan mentor dual plan 320 cc uhp protezlerle ciktim. cok sancili bir iyilesme sureci gecirdim. protezlerim bir miktar yumusasa da asla bir meme kivamina ulasamadi. bunu gectim son derece asimetrik bir goruntusu vardi. uhp oldugu icin ben protezim diye bagiriyorlardi. ama revizyon sebebim tamamen asimetriydi. bu arada ameliyat oncesi son derece ilgili olan dr ameliyat sonrasi da bir okadar ilgisizdi. beni az sonra bahsedicegim konu hakkinda asla bilgilendirmedi. ustelik diklestirmeye ihtiyacim oldugu halde protezle gogsumu toparlamaya calisti cunku 6 ay sonra artmis diklestirme fiyatlari onun icin muhtemelen daha cazipti. ben hem asimetri hem bana uygun olmayan protezler hem yumusamayan goguslerim sebebiyle dr arayisina girdim. ve prof dr cenk demirdover ile gorusmek gb on numara bi is yaptim. iki memede de kapsul kontraktoru oldugunu bunun dr umun beni masaja gec baslatmasindan kaynaklandigini, kapsulu vucudumun urettigini fakat mentor markasinin bu durumu destekledigini ogrendim. doktorum mentor markasiyla calismayi son on yildir birakmisti ve calistigi bikac marka protez vardi. cenk bey beni en ince ayrintiya kadar bildilendirdi, yaninda yaklasik 1 bucuk saat kaldim. sonrasinda da 6 ayim dolana kadar kontrollerime ucretsiz bi sekilde onunla devam ettim, eski doktorla tum iliskimi o noktada kesmistim. haziranin 4 unde kendisine ameliyat oldum. mentor marka protezlerim 335 cc hp motiva ergonomix protezlerle degistirildi. bu arada doktorum beni motivanin yani cikardigi ergonomix joy modeliyle ilgili de bilgilendirdi fakat yeni bir marka oldugunu sonuclarinin tespit edilmesi icin yeterince uzun zaman gecmedigini ve iki marka arasinda pek fark olmadigini soyleyince, en yumusak ve en dogal goruntuyu istedigim icin diger markalari da inceledikten sonra ergonomix te karar kildim. ameliyat gunune gelicek olursak ciktigimda ilk ameliyatta oldugu gb yogun bir agrim sizim baski hissim vs olmadi. ustelik ilk ameliyatim 45 dk kadar surmusken bu ameliyatim 2,5 saat kadar surmus. ameliyatimin 4.gununde sargilarim acildi ve karsilastigim sonuc inanilmazdi. goguslerim öncesinde 6.ay doldugunda dahi bukadar yumusak degildi. son derece simetrik, çok daha az odemli, ne buyuk ne kucuk vucuduma ideal boyutta gogusler gordum karsimda :) bugun tam bir haftam doldu. drenlerim cikti. bu arada doktorum diklestirme de yapti suan cok guzeller ve dikis izim de yok. sadece gogus altinda eski kesiyi acti ve icerden iz birakmadan diklestirdi. bu konuda da inanilmaz mutluyum cunku dikis.izlerini basindan kabul etmistim ama aslinda o izleri hic istemiodum. suan herseyi yapabilicek durumdayim saglik olarak sanki hc ameliyat olmamis gibiyim masajima 4.gunden itibaren basladim. yani demem o ki izmirde bu tarz bir ameliyata giricek olan arkadaslarim varsa lutfen ama lutfen gorkem caliskandan uzak dursunlar, cenk demirdover e ise gozleri kapali guvenebilirler.. ben doktoruma ne talepte bulunduysam, doktorumun agzindan ameliyat oncesinde ne ciktiysa karsilastigim sonuc oydu. benim 6 ay boyunca psikolojim bozulmustu. ustelik verdigim bosa giden hakedilmeyen para da cabasi. İnanin cok kotu bi donemden gectim resmen kendime ozguvenimi kaybettim cunku dar kiyafet giyemez olmustum asimetriden dolayi. ve doktorum bana ilac gb geldi. cok uzun yazdim ama umarim birilerinin isine yarar paylastiklarim..
Merhabalar. Hem geçmiş olsun gem de gözünüz aydın diyeyim. Yanlış bir doktora denk gelmemek için 1 yıl boyunca doktor araştedım ama olmadı. 6 gün önce ameliyat oldu.çm. Ve aşırı küçükler inanılmaz derecede eski halinden hiç bir farkı yok. Tekrar revizyon olmak istiyorum dedim istek değil de zorunluluk artık doktorum 1 sene sonra dedi. 6 ay sonra revizyon oldunuz diye anladım. Bi sorun yaşadınız mı ya da doktorunuzun önermemesi gibi mi durum oldu mu

Merhabalar. Hem geçmiş olsun gem de gözünüz aydın diyeyim. Yanlış bir doktora denk gelmemek için 1 yıl boyunca doktor araştedım ama olmadı. 6 gün önce ameliyat oldu.çm. Ve aşırı küçükler inanılmaz derecede eski halinden hiç bir farkı yok. Tekrar revizyon olmak istiyorum dedim istek değil de zorunluluk artık doktorum 1 sene sonra dedi. 6 ay sonra revizyon oldunuz diye anladım. Bi sorun yaşadınız mı ya da doktorunuzun önermemesi gibi mi durum oldu mu
Merhaba tesekkur ederim.. kimi dr un revizyon icin 1 yil dedigini duydum ama genelde 6 ay sonra revizyon yapilabilir ogrendigim kadariyla. Bana revizyon yapan doktorumun soyledigi de buydu. Fakat ben daha buyuk protezle degisiklik yapmadim tabi. Benzer ebatta protezler yerlestirildi. Belki sizin suanki protezleriniz meme hacmine anca sigmistir ve daha buyugunun sigmasi icin daha uzun sure gecmesi gerekiyordur. Yani protezin meme hacmini iyice genisletmesi icin. Bu arada siz daha yeni olmussunuz suan kucuk durmasi cok normal acele etmeyin derim. Kaslariniz iyilestikce meme kendini saliyor ve protezleriniz asil hacmini gosteriyor. Tabi muhtemelen ilerleyen donemde odemleriniz gidicek fakat daha dolgun gorunucekler. İnstagramda "drop and fluff" diye aratin ve gorsellere bakin. Dusme ve kabarma denen bir olay var protezler yerlestirildikten sonra ve ciddi degisiklikler oluyor. Umarim sizi tatmin eder sonucunuz.

Merhaba tesekkur ederim.. kimi dr un revizyon icin 1 yil dedigini duydum ama genelde 6 ay sonra revizyon yapilabilir ogrendigim kadariyla. Bana revizyon yapan doktorumun soyledigi de buydu. Fakat ben daha buyuk protezle degisiklik yapmadim tabi. Benzer ebatta protezler yerlestirildi. Belki sizin suanki protezleriniz meme hacmine anca sigmistir ve daha buyugunun sigmasi icin daha uzun sure gecmesi gerekiyordur. Yani protezin meme hacmini iyice genisletmesi icin. Bu arada siz daha yeni olmussunuz suan kucuk durmasi cok normal acele etmeyin derim. Kaslariniz iyilestikce meme kendini saliyor ve protezleriniz asil hacmini gosteriyor. Tabi muhtemelen ilerleyen donemde odemleriniz gidicek fakat daha dolgun gorunucekler. İnstagramda "drop and fluff" diye aratin ve gorsellere bakin. Dusme ve kabarma denen bir olay var protezler yerlestirildikten sonra ve ciddi degisiklikler oluyor. Umarim sizi tatmin eder sonucunuz.
Ya çok teşekkür ederim. Yarın doktor kontrolüm vardı. Çok iyi moral oldu yarına kadar. Canımı sıkmaktan helak oldum :) çok çok teşekkürler

Ya çok teşekkür ederim. Yarın doktor kontrolüm vardı. Çok iyi moral oldu yarına kadar. Canımı sıkmaktan helak oldum :) çok çok teşekkürler
Rica ederim.. Umarim dilediginiz gibi olur sonucunuz :)

3.ayım dolmak üzere ama yeterince yumuşaklık yok ve meme uçlarında asimetri var şuan. Haftaya gittiğimde konuşacağım doktorla, erken dönem olduğu için çok panik yapmak istemiyorum ama bilemedim. Şu an yaptırıyor olsam daha çok doktor araştırırdım galiba
Görüşebildiniz mi?Asimetriden kastınız biri aşağıda biri yukarıda mı?İlk 3 ay çok mu zor geçti?Umarım her şey istediğiniz gibi ilerler.

X