Meleğinin Misssss kokusunu içine çekmek isteyen Anne adayları ve aday adayları.................

inşallah canım evet ilk gebeliğimde geç döllenme olmasına rağmen 4+5 te görünmüştü pazartesi 13nisanda da 4+4 oluorum herhalde bi halt biliodurda gel demiştir dr ama bak sana şunu sölim stres yapma beslenmene dikkat et gerisi taktiri ilahi bende ilk hamileliğimde senin gibiydim ama şimdi Allahım hayırlısını versin die dua etmekten başka çarem yok :KK70: sende rahat ol keyfini çıkar dinlen
Elımden geldıgı kadar rahat olmaya calısıyorum.beslenme konusunda dıyetısyene gıdıyordum sımdı hamıle oldugumu soyledım bugun yenı program hazırladı bana ona uyucam.bende 15 nısanda gıdıcem kese ıcın.henuz ne kadarlık oldugumu bılmıyorum bıle.

Elımden geldıgı kadar rahat olmaya calısıyorum.beslenme konusunda dıyetısyene gıdıyordum sımdı hamıle oldugumu soyledım bugun yenı program hazırladı bana ona uyucam.bende 15 nısanda gıdıcem kese ıcın.henuz ne kadarlık oldugumu bılmıyorum bıle.
Internette hesaplayicilar var hesaplayabilirsin canim insallah canim hepimizin hakkinda hayirlisi bende giderim belki kabizlik sorunumu cozemiyorum :)

Evet benımde 13 mart.dedım yaaynı gunlere denk gelır dogumumuz hayırlısıyla ınsallah o gunlerıde gorelım.bızım calısmalarda aynı zamanda oldu galıba :) senın kese gorundu mu canım?
yok canimpazartesi belli olacak sabah dr randevu verdi bakalim 26 si yumurta catlama gunumdu benim insallah saglikli bir sekilde kucagimiza alacagimiz gunu goruruz insallahhh

leylam keseyi ne zman giorurum bugun 4 + 1 oldum
cnm MAŞALLAH deyip başlayayım bildiğim kadarıyla kese 1500 değerde ancak görünür bence kalp atışıda cinsiyetle alakalı kalp atışını 1500 ü takip eden günlerde de duyabilirsin ama duymayabilirsinde::KK66:RABBİM hepimize sağlıklı gebelikler ve sağlıklı bol bebişler versin hayırlısıyla İNŞALLAH......

Arkadaslar merhaba hepınızın hamılelıklerı hayırlı olsun.ben bu ay klomen ve catlatma ıgnesı kullandım.iğnenın 12.Gunu test yaptırdım deger 10 cıktı.14.gun tekrar yaptırdım 53 cıktı 16. gun tekrar test yaptırdım bu defa 111 cıktı ve doktorum nıhayet hamılesın dıyebıldı :) ama ben korkumdan hala hamıleyım dıyemıyorum.bugun bat gunum ama adet olmadım tabıkı.suan ne kadarlık hamıleyım bılmıyorum :KK43: bu ayın 15 ınde kontrole cagırdı gorebılırsek keseyı gormek ıcın gıdıcem.suan ıcın folıc asıt ve multı vıtamın olan decavıt kullanıyorum.bu ıkısını henuz hamıle kalmadan once vermıstı ve sımdıde bunlarla devam et dedı.
Sızler tecrubelısınız danısmak ısterım ılk haftalarda neler oluyor.herhangı bır test tahlıl neler yapılıyor? Demır kontolu dıye bısey okudum o hangı zamanda yapılıyor? Kısaca bana suana kadar yasadıklarınızı yapılanları anlatır mısınız? Eksık bıseyım kalmasın ıstıyorum.bebegıme bısey olucak dıye korkuyorum.ne gerekıyorsa yaptırayım.rabbım hepımıze saglıkla kucagımıza almayı nasıp etsın ınsallah
ALLAHım gebeliğinde hiçbir sorun yaşamadan kucağına sağlıkla almanı nasip etsin cnm...hayırlı olsun....kese genelde kan değerin 1500 ü katladığında görülüyo ve 1 hafta sonrada kalp atışlarına bakılıyo bazen keseyi gören arkadaşlar aynı gün kalp atışınıda duyabiliyor benim 5+2 kese görünmüştü 5+6 da da kalp atışlarını duymuştuk ama düşük riskinden dolayı erken bakmıştı doktorum ......kalp atışlarına baktıktan sonra senden kan tahlili yaptırmanı isteyecekler bazı testlerin sonucuna göre ilaç başlatmak için ama birçok arkadaşta da bendede test sonucu anormal bişey çıkmadı ve bunları sağlık ocağında yaptırabiliyorsun ben öyle yapmıştım sonrasında 2haftada bir ve daha sonrada ayda bir kontrole çağırır.....tekrar hayırlı olsun korkmayın hamile arkadaşlar ve RABBİM nasip etmişse hertürlü sıkıntıyı sabır sınavı olarak verir o yüzden tevekkül edin içiniz rahat olsun aynı korkuları yaşadım hatta parça bile düşürdüm ama şimdi çok şükür ikimizde iyiyiz ......

Yok şekerim ben zaten folik asit kullanıyorum hala dr. Ben bırak demeden birakmican dedi.bi kac hafta once demir seviyesine bakıldı gayet iyiydi. Ne zaman verir bilmiyorum. Midem hala karisiyor ne zaman gecicek bilmiyorum :KK43: verdiğim iki kioyu geri aldım zaten 78im Allah isteyene versin kiloyu:KK70: bugun saglik ocağına gittim hemşireye 16+4 günlük hamileyim dedim hadi canim ciddi olamazsin dedi:KK70: niye öyle dedi biomiyom valla. Kızlar hamile kalinca 14. Haftaya kadar sağlık ocagina kayit yaptirmak gerekiyomuş haberiniz olsun...
bende pazartesi doktora gittim demir hapı ve multi vitamin verdi birde mide yanması için bir ilaç verdi sağlık ocağınada kayıt salı günü yaptırdım şükür ....kiloya gelirsek yerimde sayıyorum hatta yarım kilo verdim başlangıçtan bu yana oğlumdada böyleydi sadece onu beslemiştim kilo almamıştım gürbüz bir oğluşum olmuştu galiba bu baştan hemen kilo almayanlar sadece çocuğa çalışıyo:) ses ver arada en kıymetli hamişimizsin senden haber almayınca huzursuzlaşıyorum:)))))yiğenimize iyi bak bulantılar azalacak hatta hiç kalmıyacak:))))

kızlar bugün erkenciyim kayınvalideyle görümcemi eşim doktora götürdü.....görümcem bugün bir teste daha girecekmiş 3 ay sonrada bir yatış ve test verdiler sonrada ameliyatı için gün verecekler....anlayacağınız bu sene onları bol bol göreceğim ne mutlu bana ama işin kötü tarafı 3 ay sonra kız kardeşimin evlilik koşturmsı başlıyo ve ben ailemin yanına gitmek zorundayım nasıl yapacağız şimdiden beni düşünceler bastı:)))yani kerizliğimiz karı koca devam ediyor insan ameliyat olasılığıyla bir yere giderse diş yaptırırmı yada hazırlıksız gelip bütün maddi işleri oğluna yıkarmı valla pes böyle kayınvalidelerde var ve bizim bebek beklediğimizi bile bile bu kadar bencil olunabilirmi anlamış değilim boşuna demiyorlar yaşa ki ne gele başa:))üffff kimseylede konuşamıyorum bunları içimi dökeyim dedim ............bana sabır ve dayanmöa gücü versin RABBİM.....gerçekten bu kavga çıkarıp kaynanayla ilişiği ksen gelinleri çok iyi anladım bazıları hakediyorlar.........yine de ya sabır diyorum ......

DILEGI: @ elalmami(lale) Arkadasimizin gonlundeki dilegini gerceklestir..dualarimizi sana gonderiyoruz hayirlarla kabul et rabbim..amin İNŞALLAH....

1---ezeleren(gülbeyaz)-------- fetih suresi ilk ayeti (İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ(mubînen)--1665--okundu
2---polyanna23(leyla)-------- 9999-fetih suresi ilk ayeti (İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ(mubînen)-1674--
3----moonserose(ayşegül)-----fetih suresi ilk ayeti (İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ(mubînen)--1665---okundu
4---yasuyasu(aişe elif)---------fetih suresi ilk ayeti (İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ(mubînen)---1665---
5---sevgi_16(özge)------------fetih suresi ilk ayeti (İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ(mubînen)---1665--
6---elalmami(lale)------------fetih suresi ilk ayeti (İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ(mubînen)---1665--okundu

kızlar bugün erkenciyim kayınvalideyle görümcemi eşim doktora götürdü.....görümcem bugün bir teste daha girecekmiş 3 ay sonrada bir yatış ve test verdiler sonrada ameliyatı için gün verecekler....anlayacağınız bu sene onları bol bol göreceğim ne mutlu bana ama işin kötü tarafı 3 ay sonra kız kardeşimin evlilik koşturmsı başlıyo ve ben ailemin yanına gitmek zorundayım nasıl yapacağız şimdiden beni düşünceler bastı:)))yani kerizliğimiz karı koca devam ediyor insan ameliyat olasılığıyla bir yere giderse diş yaptırırmı yada hazırlıksız gelip bütün maddi işleri oğluna yıkarmı valla pes böyle kayınvalidelerde var ve bizim bebek beklediğimizi bile bile bu kadar bencil olunabilirmi anlamış değilim boşuna demiyorlar yaşa ki ne gele başa:))üffff kimseylede konuşamıyorum bunları içimi dökeyim dedim ............bana sabır ve dayanmöa gücü versin RABBİM.....gerçekten bu kavga çıkarıp kaynanayla ilişiği ksen gelinleri çok iyi anladım bazıları hakediyorlar.........yine de ya sabır diyorum ......
günaydın canım takmamaya çalış oğluna ver bütün enerjini sizinkilerde harbi düşüncesizmiş yani hamilesin sonuçta orada doktor mu yokta geldiler yanına allah yardımcın olsun inşallah

günaydın hatunlar. ALLAH ım yardımcın olsun polyannacığım.düşüncesiz insanlarla olması çok zor bilirim ama sabrın sonu selamettir derler.ALLAH ım sabrının karşlığını verir elbet.

desirrem,öncelikle hayırlı olsun. ALLAH ım sağlıklı bir şekilde yavrunu kucağına almayı nasip etsin. öncelikle yapman gereken ilk şey stresten kendini uzak tutmak.unutma ki sen ne yaşarsan bebeğinde aynısını yaşar. benim düşük riskim olduğu için ilk 3 ay progestan kullandım.bununla birlikte de folik asit içtim. benim feritin denen enzimim aşırı yüksek olduğu için iki haftadır hiçbir ilaç,vitamin içemiyorum.bebeğim sadece benden beslenebiliyor.doktorun ne derse onu yap bence. her hamile farklıdır. doktorun önermedikçe de hiçbir ilaç tüketme

ALLAHım gebeliğinde hiçbir sorun yaşamadan kucağına sağlıkla almanı nasip etsin cnm...hayırlı olsun....kese genelde kan değerin 1500 ü katladığında görülüyo ve 1 hafta sonrada kalp atışlarına bakılıyo bazen keseyi gören arkadaşlar aynı gün kalp atışınıda duyabiliyor benim 5+2 kese görünmüştü 5+6 da da kalp atışlarını duymuştuk ama düşük riskinden dolayı erken bakmıştı doktorum ......kalp atışlarına baktıktan sonra senden kan tahlili yaptırmanı isteyecekler bazı testlerin sonucuna göre ilaç başlatmak için ama birçok arkadaşta da bendede test sonucu anormal bişey çıkmadı ve bunları sağlık ocağında yaptırabiliyorsun ben öyle yapmıştım sonrasında 2haftada bir ve daha sonrada ayda bir kontrole çağırır.....tekrar hayırlı olsun korkmayın hamile arkadaşlar ve RABBİM nasip etmişse hertürlü sıkıntıyı sabır sınavı olarak verir o yüzden tevekkül edin içiniz rahat olsun aynı korkuları yaşadım hatta parça bile düşürdüm ama şimdi çok şükür ikimizde iyiyiz ......
Amin canım benim çok teşekkür ederim.inşallah hepimiz saglıklı bir şekilde tamamlarız hamileliğimizi ve yavrularımızı kucagımıza alırız.çok tecrubesiz oldugum için korkuyorum.önumuzdeki çarşamba çagırdı doktorum ama 2 gun daha bekleyip haftaya cuma gitsem belki keseyi o zaman göruruz diye duşundugum için geç mi gitsem dedim. çunku kendimi tanıyorum eger göremezsem panik olurum.ben daha 4 haftalık bile degilim ki 4 haftadan once zaten görunmuyormuş.ben özel hastaneye gidiyorum ve testler tahliller o kadar pahalı ki :KK43: saglık ocagında yapıldıgını ögrenmem iyi oldu.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.Sana çok geçmiş olsun canım ama şimdi ikinizinde iyi olmasına çok sevindim :)

X