Kekler - Pastalar Megilaranın Islak Keki

itiraf ediyorum, ben yaptım ama beceremedim sanki....oturdum kendim yedim....yağsız olması hoşuma gitti ama....ayrıca kabarmadı, normal mi?

kızlar esım ve cocuklar cok begendı ama ıtıraf edeyımkı ben ıslak keki daha cok sevıyorum ve begenıyorum sımdıde oglum yanıma gelmıs ıkı tabak yedıkten sonra anne hıc guzel olmamıstı o sutu nıye doktun dıyor oglum 6 yasında:roflol:

Megilara kekini yaptim dün aksam.
Bugünde misafirle yedik ve cok begendik.
Cok tesekkür ederim canim tarif icin.
Resminide cektim.Ben yuvarlak borcama yaptim
ve ücgen dilimler halinde servis yaptim.Bir dahaki
sefere de bazi arkadaslarin dedigi gibi krem
santide koyucam.Bakalim öyle nasil olacak.

Son düzenleme:
Arkadaşlar dün akşam bende yaptım ama beceremedim sanki...İlk kez tek başıma kek yaptım belki birazda ondan olablir.Borcam büyük geldi heralde fazla kalın olmadı senağlama sonracıma kabarmadı senağlama,sosu fazla cıvık oldusenağlama...Sanki bisküvili pasta gibi oldu yani senağlamasenağlamasenağlama...En kısa zamanda tekrardan deneyeceğim.

Herkes genellikle beğendiğine göre denemekte fayda var sanırım. Ama şu kekin bir adı olsa iyi olurdu sanırım ıslak keke 10 basar keki diye telaffuzu hayli zor oluyor ya :)

bunun sosuyla kekinin arasına krem şanti koyunca ağlayan kek oluyormuş
bunda krem şanti olmadığı için bu da ağlamayan kek olsun:)))))))

bunun sosuyla kekinin arasına krem şanti koyunca ağlayan kek oluyormuş
bunda krem şanti olmadığı için bu da ağlamayan kek olsun:)))))))

yarın kalabalık gelecek olan misafirlerime denicem sana ve yorum yapanlara güveniyorum...:1rolleyes:

bende yapmak istiyorum ama yaa bu sütü kekin üzene dökünce tadı hoş olmaz die korkuyorumm

megilaracım tarif çok pratik vede pasta tarzında. benim çocuklarım buna bayılır. tarifin çıktısını aldım. ilk fırsatta yapacağım.

arkadaşlar gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz hiç tereddütünüz olmasın dün akşam yaptım süper bişey yahuu.. :sm_cool:
çok teşekkürler tarif içinkaydirigubbakcemile5 kek yapma özürlüsü olan ben bile güzel bir kek yaptım sonuda
:dance:

ya canım çok istedi yapayım dedim bu keki
fırına verdim, bakkala indim çikolata sos almaya, yokmuş
küçük ama herşey bulunur, ona güvenmiştim
acaba sonra döksem sosunu olur mu ki?

ya canım çok istedi yapayım dedim bu keki
fırına verdim, bakkala indim çikolata sos almaya, yokmuş
küçük ama herşey bulunur, ona güvenmiştim
acaba sonra döksem sosunu olur mu ki?

olur canım
zaten kek soğuduktan sonra dökülüyor ya sos
sen de 1-2 saat sonra dökersin,bişi olmaz...

ben de bişey soracaktım.. çikolata sosu kekin içine işliyor mu?
yani browni gibi olsun istiyorum da..

ya kızlar ben bu keki borcama doktum ama içi pişmedi nerdeyse bir saattir pişiyor ama hala içi pişmedi
beceremedim galiba off

bugün cnm arkadaşım sunlight ve papatya geldi bana
bnde megilaranın kekini yapiim dedim onlara hm yedik
hmde kulağını da çok çınlattık megilaraŞeniz
çok güzel oldu onlarda sevdi artık vazgeçilmez kekim oldu
her gelene yaparım artıkın :jeyyar:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…