Kekler - Pastalar Megilaranın Islak Keki

başak uzayda yaşıyor galiba kaydirigubbakcemile3 :tomato: teşekkürler canım güzel tarifin için şu bayram bitsin denerim malum talı krizine giricezklava: ama oglum bayılacak kesin :asigim:

bencede..................................

sağol canım bugun misafirim geliyo onlar için yapıcam inş güzel olur.

bende yarin yapip resim koyayim bakalim,karbartma tozu yoksa nasil kabariyor mu kek birde büyük borcama dökecegiz birde kabarmazsa ???

yaptim sonuc hüsran oldu olmadi.üst tabakasi kupkuru kurudu öyle oluncada icide pismedi tam söylenen ayarda pisirdim ve sürede ayni ama malesef sonuc cok kötü oldu sütü döküncemi yumusak olcak dedim kitir kitir catalla deldim sütüde bosalttim.ama porcamda yapisti kaldi ancak kasikla yencek hale geldi püre gibi oldu kalip gibi cikmiyor.nerde yanlislik oldu ya??????????? resmini cekeyim buyrun

aynen benimde oyle oldu :)))

aynen benimde oyle oldu :)))
iyi bari yanliz degilmisimhihoyyyt
ya adam gördü bune kendi kendine icat mi cikariyorsun bildiginden yapsana dedi.muftakta iyiyimdir.dedim kk da övdüler bir deneyeyim.bakiyor simidi bune diyorum bunun tarifi böyle kasikla yeniyormus:roflol::roflol:

ayyy canım çok kötü olmuş cidden yaaa
aynı ebatta borcama döktün di mi?
bir de fırın ayarları farklı olabiliyor bazen...
üzüldüm...

valla çok kotu oldu bu ne bıcım kek dedık hep bırlıkte. valla ıslak keke 10 değil 1 bile basmadı. kek ve muhallebı arası birşey resmen.

ben den bi arkadaş istedi denek isitoyrum bu keki yapabilirim pratik gibi ama kek kalımı kaç cm lik olsun çok büyük olun ca incecik bi kek elde etmiyim sora rezil olmak var rica etsem cv verirmiisn bekliyorum

kekin tarifini okuyunca kolaymış yapim dedim kendi kendime ama şu yorumları görünce iice merak ettim, bide ben deneyim bakalım olacakmı, yapınca resim eklerim, olursa tabi :jeyyar:

ben bayramda yaptım, çok güzel oldu, aynı gün bitti. yalnız kekine vanilya türü birşeyler eklesek daha leziz olacak gibi..
megilara ben büyük çay bardağı ile yaptım, acaba sonucu kötü olan arkadaşlar küçük çay bardağı ölçüsünü mü kullandılar?:uhm:
bir de şekerini 3 bardak yaptım, fazla şeker sevmeyenler için çok uygun bir oran oldu

Son düzenleme:
bu çok güsel oluyo ben yapıyorum bundan emin olun beyeneceksinizzz

Paylaşım için çok saol canım..a.s.
Bu keki bir arkadaş toplantımızda tatmıştım ve çok beğenmiştim..
Tarif almayı unutmuştum...Şimdi burda görünce olabilir dedim ve hemen denedim evet o kek...
Bayılıyorum bu kk ya ii ki üye olmuşum...:sm_cool:

haftasonu alışverişte pasta malzemeleride aldım, bu keki deneyecektim. az öncede yapmak için tarifi bi kez daha okuyum diye açtım. aman allahım ne görim :1shok: burda tarifte çikolata sosu yazıyo ama ben ne almışım : pasta kreması ay sinir oldum kendime. bugünlükte yapamıyacam :1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…