Kekler - Pastalar Megilaranın Islak Keki

Ben ıslak keki çok severim ama 10 basıyorsa bunu daha çok severim herhalde, haftasonu deneyeceğim kızlar. Hadi bana kolay gelsin :)

ya arkadaslar ben tarifi goremedim tam olarak kekin icine ne konuyor?birileri bana ayrintili yazabilirmi?

arkadaşlar,ben de yaptım - okadar harika olacağını bilseydim ilk okuduğumda yapardım!!!!!!!!!
Megilera,canım,çok teşekkür ederim !a.s.

ben büyük yuvarlak borcam da yaptım,ne kalın ne de ince bana göre.tam oldu.
ama gerçekten harika oluyor - komşular da bayıldılar,tarifini istiyorlar naniknanik

geçen gün tarifi okudum.
gece rüyama girdi :))
bu akşam yaptım. gayet güzel oldu.
tarif için teşekkürler.

Merhabalar Megilara.Bugün kekinizi denedim o yorumlardan sonra,yanlız beklediğim gibi olmadıkafamçokkarıştı Başta da kolay ve bilindik bir kek diye düşünüp denememiştim ama sizin mutlaka önerin demeniz üzerine yapmaya karar verdim..Tadı güzeldi ama sanki kabaramamış da sönmüş ve içi çiğ kalmış bir kek gibiydi tok olmasından ziyade:1no2:.Kek konusunda otorite olmasam da iddialıyım Yine de teşekkür ederim zevk meselesi tabi.Bakalım eşim beğenecek mia.s..

İyi de bu çikolata sosunun nasıl hazırlanacağı yazmıyor ki? ( Ben mi körüm acaba?

bende yaptım ellerine sağlık..
paylaşım için tekrar teşekkür..

1 gün dolapta bekleyince daha güzel oluyor bence
..

aaaaaa neden isim değişti çok güzeldi imi....

hidencim haklısın birgün bekleyince süper oluyor canımm..

şu an hataydayım, ablamlarada yapim dedim ama malzemeleri evdeki defterime yazdığım için burdan bakim dedim.
baktımki ismi değişmiş, kim neden değiştirdi yaf bunun ismini??

ben çikolata sosunu hazır şişede aldım sıktım gitti üstüne..
birazcık da ağzıma tabi arada :))))

aaaaaa neden isim değişti çok güzeldi imi....

hidencim haklısın birgün bekleyince süper oluyor canımm..

şu an hataydayım, ablamlarada yapim dedim ama malzemeleri evdeki defterime yazdığım için burdan bakim dedim.
baktımki ismi değişmiş, kim neden değiştirdi yaf bunun ismini??

TDK ya uygun değilmiş adı
yani 10 basar tabiri...
biz de megilaranın ıslak keki olsun dedik...

Yav arkadaşlar, ben geçen gün yine yapyım demiştim bu 10 basar kekini, fakat piştikten sonra çatalla delik deşik edince ortası fosss diye söndü:a015: Çikolata sosunu da dökünce ortada yığıldı kaldı. Niye beceremedim bu sefer ben, 10 basarıbenneyaptımki

Megılara tarıflerın hos ozellıkle cerkez tavugunu cok begendım ..şakkıdı
Bu ıslak kekı ben de denedım :çok üzgünüm: fakat damak tadımıza uymadı kotu dıyemem de superdı de dıyemem:çok üzgünüm: hatta esım cok sasırdı bılemıyorum ben mı bır yerde hata yaptım ya da gercekten dıyet kek ozellıklerınde mı oluyor benımkının tadı gıbı? sekerı malzemelerı de aaz ya..
Yıne de cok tsk edıyorumŞeniz,bu kadar arkadas denemıs begenmıs,ozellıkle hafıf olması acısından dıyet yapan bayanlara daha uygun oldugunu dusunuyorum eslerımıze gore lıghtkaydirigubbakcemile3
Sevgıler...kaydirigubbakcemile5

fırından fırına değişiyor yaaa
bir de acaba iyice soğuduktan sonra mı delik deşik etsen:))))

teşekkür ederim canım
ben de senin tariflerini takip ediyorum
aslında doğru söylüyorsun damak zevki farklı herkesin
benim beğenmediğim senin çok hoşuna gider
senin beğenmediğin benim...deneme yanılma:)))

Valla ben bu keki ıslak keke 10 basar keki olarak öğrendim Megilara'dan öyle yapıyorum ve tarifini soran arkadaşlara öyle veriyorum. Başlarım TDK'nın keyfinee... Daha önce sevgili Megilara arkadaşımın özelinde yazdım beğenimi.. Ayrıca ben daha sonraki denemelerimde tarife ek olarak sütün içine vişne likörü, çikolata sos ve kekin arasına vişne koydum. Vişne sever arkadaşlar varsa deneyebilirler. Megilara'cımm eline sağlık, paylaşımın için teşekkürler canım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…