Kekler - Pastalar Megilaranın Islak Keki

sdc10188zj5.jpg

w800.png

Juppiiiiiii nihayet reesim vaaaaaar :dance: ellerine saglik canim ,
ay canim cok güzel gözüküyor acayip canim cekti :çok üzgünüm: cokacimcoook
hemen yapsammi yaaa cokacimcoook
dur bidaha tarifini okiyim:1rolleyes:

Eveeet ctesi günü ıslak keke on basan keki yapma girişiminde bulundum. Genel olarak güzeldi, tadı filan harika oldu. Fekat kekin üzerine 2 bardak süt çok olur vıcık vıcık olmasın diye 1 bardaktan accuk daha az süt döktüm ve tahmin ettiğiniz gibi birazcık pek de ıslak keke on basmadı. Ama tadı nefis yavcokacimcoook, Bir dahaki sefere 1.5 bardak süt dökücem üstüne:ecrin_bebek:

Bu arada bu kekte yağ yok dimi, hayır yani ben yağsız yaptımda:uhm:

bende yaptım pazar günü. misaifr vardı hepsine tarifi dağıtım resmen :) resmini de çektim budur
grnt065ul2.jpg

Kızlar ben de bu keki dün 2. kez yaptım. Vallahi süper. :lepi:
Browniye benziyor. Ufff canım çekti ya akşam eve gitmek için sabırsızlanıyorum.

Kızlar ben de bu keki dün 2. kez yaptım. Vallahi süper. :lepi:
Browniye benziyor. Ufff canım çekti ya akşam eve gitmek için sabırsızlanıyorum.

kek deme be, alınır vallahi. Yaş pasta gibi bu. :smiley-cool:

Sağol varol Megilara bu tarifi bize verdiğin için. Bebelerim sildi süpürdü vallahi.

ya bende tarifi aldım yapıcam ama çikolata sosu yok evde hazırda. acaba çikolata sosu yapımını bilen varmı?:uhm:

megilara kekini denedim ve bayıldımcokacimcoookeşim de çok lezzetli buldu.ancak küçük bir değişiklik yaparak ben bir paket de vanilya ekledim.tarif için teşekkürler.herkes gönül rahatlığıyla deneyebilir a.s

malzemeleri ayarladım,birazdan yapıcam,misafirlerim var,bakalım ne diycekler??ama resmi nasıl koyabilirim..kestirmesini bilen var mı??bi daha arştırma yapmiyim..tembellik işte...

bende yaptım güzel oldu ama cocuklar sevdiği icin üstüne kremşanti sürdüm bir akşamda bitti teşekürler

s6000719td6.jpg

w800.png

eveeeeeeeeeeeeet,meraba kızlar tekrardan..işte kekim..inanın süper oldu,içinde kabartma tozu olmaması beni biraz endişelendirmişti yaparken,acaba koyim mi diye düşünmüştüm ama koymadım,tarife sadık kaldım(içine koyduğum vanilya hariç)..borcamla birlikte çekmek isterdim ama son iki dilim kaldı ve yemeden acele çektim inanın..özellikle benim gibi çikolata sevenler mutlaka denesin..

TEŞEKKÜRLER MEGİLARA...

Son düzenleme:
ama kesinlikle çikolata sosuyla denemenizi tavsiye ederim...

Son düzenleme:
ya ben tam bi çikolata manyağıyım .haftada yarım kilo çikolata yiyorum resmen.senin tarif tam benlik ben ıslak kek yapıyorum ama bide senin tarifi denicem bakalım nasıl anlattığın kadar varmı deneyince yine yorum yapacam haberin olsun gerçi benim elimden asla kurtulamaz o ayrı tabiii. tarif için tenk!...:cokacimcoook

canım bunu aynısını yapıyorum ben yalnız tek bi farkla çikolata sosundan önce kek soguduktan sonra üzerine krem şanti sürüyorum ağlayan kek die geçio bu tarif hakkaten harika oluyor tesekkürler tarifi göndermişsin eline sağlık:))

AFİYET OLSUN KIZLAR!!!!ben de şuan bakmakla avunuyorum,çünkü bitti:KK43:

X