Gebeliğe Hazırlık MAYIS 2022 Gebelik Planlayanlar 🥰🌺🤲🏻 🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim Dr kendi randevulu hastalarına zor bakıyor yoğunluktan😁😁 hastane çok kötü ya cidden. İnşallah uzun sürmez oradaki işim😔 sen hangi doktora gitmeyi düşünüyorsun. Medipolde birkaç Dr araştırıcam ben
Merhaba canım okurken mesajlarına denk geldim bende Afiyette Lale hanım ile bir kaç ay takip yaptım gerçekten çok yoğun bir doktor bir kere kendisinde aşılama denedim maalesef negatif sonuçlardı daha sonra eva klinikte Yasemin Çakar Kement ile devam ettim çok tatlı çok ilgili bir doktor 3 kere yumurta takibi ilaç kulladım ilk takipte kimyasal gebelik yaşadım ama doktordan çok memnunum aklında bulunsun özel klinik muayene ücreti 250 tl bence uygun ☺️

Ben çok inceledim kızlar yok yani eşim nöbette gelene kadar iyiydim şükür namazı falan kıldım ama eşime sarılınca dayanamadım 😞 Belli etmiyor ama onunda yüreğinin kavrulduğunu hissediyorum
canım aşılamadan sonra kaçıncı günün bugün?

Benide listeden silebilirsiniz 10 gün öncesinden adet oldum. Geçtiğimiz 2 ay döngüm 35 gündü bu sefer 25 günde oldum. Ben bu düzensizlikle hamile kalabileceğime olan inancımı kaybettim :KK43: oğluma hamile kaldığım zaman düzenliydi adetim düzensiz adetle çok zormuş her şey 😥

Kızlar 8 gündür lekelenmem devam ediyor lekelenme genelde pko lu olanlarda oluyor diye biliyorum ama şimdiye kadar bana doktor öyle bişey de demedi. Normalde de lekelenmeyle baslar regl ım ama 2 3 gün sonra kanamaya döner. Ne yapcam ben niye böyle😔

Merhaba canım okurken mesajlarına denk geldim bende Afiyette Lale hanım ile bir kaç ay takip yaptım gerçekten çok yoğun bir doktor bir kere kendisinde aşılama denedim maalesef negatif sonuçlardı daha sonra eva klinikte Yasemin Çakar Kement ile devam ettim çok tatlı çok ilgili bir doktor 3 kere yumurta takibi ilaç kulladım ilk takipte kimyasal gebelik yaşadım ama doktordan çok memnunum aklında bulunsun özel klinik muayene ücreti 250 tl bence uygun ☺️
Sonuç alamadığın için mi doktor değiştirdin? Çünkü Lale hanım da bana göre ilgili bir doktor benim de 2.ayım şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum açıkcası durumum olmadığı için şuan daha fazla doktor ücreti veremem maalesef hatta işten çıktığım zaman devlette devam ederim tedavi işlemlerine o zamana kadar olmamış olursa 😔

Benide listeden silebilirsiniz 10 gün öncesinden adet oldum. Geçtiğimiz 2 ay döngüm 35 gündü bu sefer 25 günde oldum. Ben bu düzensizlikle hamile kalabileceğime olan inancımı kaybettim :KK43: oğluma hamile kaldığım zaman düzenliydi adetim düzensiz adetle çok zormuş her şey 😥
Ovulasyon testi deneyebilirsin ☺️

Ben çok inceledim kızlar yok yani eşim nöbette gelene kadar iyiydim şükür namazı falan kıldım ama eşime sarılınca dayanamadım 😞 Belli etmiyor ama onunda yüreğinin kavrulduğunu hissediyorum
Canım benim çok iyi anlıyorum seni ne yapalım şansımıza olmadı önümüzdeki aya güzel sonuçlar alırız inşallah 🙏🏻

Ovulasyon testi deneyebilirsin ☺️
Evet onu hiç denemedim ama adetlerimin böyle düzensiz olması sanki bende bir sorun olduğunu hissettiriyor. Hamile kalamayacakmışım gibi. Baya zormuş bi süreç bu ay kafama takmadığım halde üstelik böyle erken olmam ister istemez üzdü :KK43:

Evet onu hiç denemedim ama adetlerimin böyle düzensiz olması sanki bende bir sorun olduğunu hissettiriyor. Hamile kalamayacakmışım gibi. Baya zormuş bi süreç bu ay kafama takmadığım halde üstelik böyle erken olmam ister istemez üzdü :KK43:
Canım bende aynıydım sanki seninle konuşmuştuk yanlış hatırlamıyorsam. Benim 50 günde bir falan geliyodu. Son 2 ay düzene girmişti ama ben riske atmamak icin duphaston başladım gecen ay. Ovulasyon deniyorum yumurtlama da görüyorum henuz nasip olmadı ama bu 3. Denemem olcak. Bence sende bir dene hem emin olmuş olursun yumurtlama gününden, sende stres yaratmayacaksa tabi.

Sonuç alamadığın için mi doktor değiştirdin? Çünkü Lale hanım da bana göre ilgili bir doktor benim de 2.ayım şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum açıkcası durumum olmadığı için şuan daha fazla doktor ücreti veremem maalesef hatta işten çıktığım zaman devlette devam ederim tedavi işlemlerine o zamana kadar olmamış olursa 😔
Yani şöyle anlatıyım canım ben Lale hanımda bir kere yumurta takibi yaptırdım klomen kullanmıştım kist oluşmuştu iki ay adet ile atılmasını bekledik sonra bizi direk aşılamaya geçirdi ama bende de eşimdede sorun yok bizim ki sebepsizdi aşılamayı Yeditepe üniversitesinde yaptı 1 sene önce ilaçlarla 5 bine mal oldu şimdiki aklım olsa aşılamayı hiç yaptırmazdım 🤷‍♀️ Aşılama olumsuz olunca bir daha gitmedim açıkcası çünkü çok kalabalık randevu saatimden en az 1 saat sonra muayene olabiliyordum vs sende şahit olmuşsundur diye düşünüyorum şimdiki doktorumda üç ay takip yaptık 1 kere muayene ücreti ödedim zaten biliyorsun 10 gün ücret ödenmiyor oda yumurta takibi için yeterli oluyor

Takviyeler aldım ama açıkcası hep yarım bıraktım eşim hiç bişey kullanmadı o benden daha inançlıydı bebeğimiz olacağına ovulasyon takip ettim. Birde ben doğum haritama baktırdım size de tavsiye ederim inanmayan inanan vardır saygı duyarım ama astroloğun dediği şeyler çok etkili oldu
AA çok ilgimi çekiyor böyle şeyler küme baktırdınız?

Rainbowcolours Rainbowcolours nasil oldun acaba 4 gun kaldi bende sende belirtiler nasil bende şuan sadece göğüs hassasiyeti kaldi akıntım yok gibi birsey yok hatta yok oldu anlamadim terleme oluyor arada tabi üşüme terleme okadar sende belirtiler nasil adet oldunmu olcak gibimisin nasilsin

Canım bende aynıydım sanki seninle konuşmuştuk yanlış hatırlamıyorsam. Benim 50 günde bir falan geliyodu. Son 2 ay düzene girmişti ama ben riske atmamak icin duphaston başladım gecen ay. Ovulasyon deniyorum yumurtlama da görüyorum henuz nasip olmadı ama bu 3. Denemem olcak. Bence sende bir dene hem emin olmuş olursun yumurtlama gününden, sende stres yaratmayacaksa tabi.
Evet konuştuk benim adetlerim aşırı düzensiz Di yine biraz topladı ama işte yumurtlamayı tutturmada sıkıntı. Bilmiyorum ovü denesem mi şuan baya üzgünüm kendimi toparladığımda mantıklı bir karar verebilirim umarım.

Evet konuştuk benim adetlerim aşırı düzensiz Di yine biraz topladı ama işte yumurtlamayı tutturmada sıkıntı. Bilmiyorum ovü denesem mi şuan baya üzgünüm kendimi toparladığımda mantıklı bir karar verebilirim umarım.
Dene bence ne kaybedersin ki.. En azından yumurtladığına emin olursun. Rabbim en kısa zamanda nasip etsin hepimize inşallah.. Ben bugün yeniden başladım teste 🐣

Kızlar ben biraz heyecan yaptım. Progesteron değerim 19.56 çıkmış döngünün 21. Gününde. Ya çatlama olduğu anlamına geliyor yada gebelik oluşumu. İnşallah tedaviye gerek kalmazda sağlıkla olur tek duam bu. Anlayan arkadaşlar değere yorum yapabilir mi? Venev Venev M MiuLego S sultansultan90 Rainbowcolours Rainbowcolours partalina_ partalina_ ve etiketleyemedigim diğer arkadaşlar

Selam canım çatladığında akıntı olur cnku ben doktor kontrolünde ilerlediğim için 3 aydır akıntım olup ertesi gün gittigimde çatladıgını söylüyordu çatlamadan önce kasık agrısı vs hissedebilirsin zaten ins döllenmiştir benimde bel agrım cok şiddetli ama artık ben çatlatma iğnesnin bana yan etkisi oldugunu düşünüyorum umarım gebelik oluusuyodur canım 🤩
Canım sen naptın epeydir giremedim durumunu merak ettim

partalina_ partalina_ S sultansultan90 kızlar sanırım siz aşılama yaptırmıştınız süreç nasıl işliyor işlem nasıl yapılıyor bilgi verir misiniz?
Canım aşılamada iğne yada ilaçla yumurta büyütüyorlar.. birden fazla büyümesine gayret gösteriyorlar. Büyüyünce yine çatlatma iğnesi vurum saat veriyor. Çatladığı zaman da hastanede muayene gibi bir işlemle eşinden aldıkları spermleri yıkayıp içeri ince birşeyle koyuyorlar.. sonra sen sağ ben selamet 😁 tabi biraz dikkat etmek gerekiyor ve beklerken sabretmek 🤗

X