Gebeliğe Hazırlık MAYIS 2022 Gebelik Planlayanlar 🥰🌺🤲🏻 🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Senin aylık yumurta oluşumu ve catlama durumu nasıl oluyor kuzum ? İlaçla mı deniyorsun kaç mm ve kaç tane oluşuyor ?
Yok ben hiç takib etmedim..hep Ovulyasyon testleriyle çatlamanı gördüm..İşte ondan yarın gidicem doktora..beni takib etsin..ben bilmiyorum ne kadar büyüyor

Ay süper.taş düşürme sancısını geçmiyorsa her türlü varım normal özel hastanelerde de var mı bu hsg,yapılan işlem aynı sanırım çok bi önemi var mı nerede yapıldığı
Vardır diye düşünüyorum canım hastaneleri arayıp o konuda bilgi al. Nerede yaptığının şöyle bi önemi var yapışıklık varsa ilaçlı sıvı basıncıyla yapışıklığı açıyorlar. C kollu cihaz ile cekilen görüntü daha iyi diye biliyorum cihazı da araştır eski cihazların görüntü kalitesi düşük galiba. Taş düşürmenin yanında sinek ısırığı kalır diyeyim. Taş düşürmedim ama çok çok sancılı olduğunu biliyorum. Bana doktor az dişini sık yapışıklık varsa da açalım dedi tamam o iş bende yeterki sorun varsa giderilsin dedim çok şükür bişey çıkmadı ve sadece adet sancısı gibi bi ağrım oldu

Ben elendim kırmızıları gördüm canım :)

kızlar merhaba. gunlerdir kadınlar kulubune giremiyorum. suanda da pcden zorla baglanabildim saatte bir açılıyor sayfalar. ne yapsam duzelmedi. sebebini biliyor musunuz.
bu arada reglm bir gun gecikti henüz test de yapmadım gecen ay da 3 gun gecikmeli oldum diye.

Anestezi şart digil tabi..ben artık normal muayinede rahatsız oluyorum..çok sinir..stres beni yıpratdı..ondan ben anestezi istedim

Gunaydin.İn şa Allah tutar seninki..bana diyorlar aşılama et..sanki her keste tutuyormuş..sende tutsa ve başka kızlarda tutsa..demek umut var..yoksa boşa para vermek

Gunaydin.İn şa Allah tutar seninki..bana diyorlar aşılama et..sanki her keste tutuyormuş..sende tutsa ve başka kızlarda tutsa..demek umut var..yoksa boşa para vermek
Canım on kişiden birinin tutuyormuş. Şans biraz ya. Biz denemekten zarar gelmez diye yaptık eşim istedi aslında. Bana kalsa bende pek sıcak bakmıyorum. Aşılama daha çok erkek faktörü olduğunda güzel sonuç veriyormuş. Benim eşimde bir sıkıntı yok bende pko var sadece o yüzden gereksiz diye düşündüm ama eşimi de kıramadım Rabbim büyük inşallah böyle nasip olur bebeğimiz

Ya işte benim esimdede sorun yok..hiss ediyorum..aşılama edersem boşuna yapıcam..bence bende AMH değerlerinden ben kalamıyorum..yada takip olunmalı..ben mesela hiç bilmiyorum ne kadar büyüyor..yani ben etmedim hiç..İn şa Allah boşuna yapmış olmazsın

Selam canımm güzel haberler alırsın inşallah mutlaka bize de haber ver test yaparsan

Öyle mi. Ben yumurta takibi yaptırıyorum ayda 3-4kere alttan muayene ediyor bide sağolsun tam bakarken yumurtalara bastırıyor o acıyor mesela ama ultrasona alıştım ya gir çık
Bende geçen ay klomen kullandım yumurta takibi yaptırdım iğnede oldum ama ultrasonla baktı bana alttan muayene etmem gerek falan demedi hiç

Amh değeri düşükse ilaç kullanmayı önermiyorlar galiba ya diğer gruptakilerden okumuştum canım bir arkadaşa doktor bu amh ile niye o kadar yumurta geliştirici kullandın diye kızdığını söylemişti. Aklında bulunsun araştır kuzum. Ya nasibin nerde olduğunu bilemeyiz ben aşılama ile bi çok konu okudum erkekde sorun olmayanlar, pkolularda da tutan var yani şans işi biraz. Bence kontrollerini yaptır amh' da sıkıntı yoksa ilaç ile yumurta takibi yaptır. Ben 3 ay klomen ile sonra 3 ay letu ile yumurta takibi yaptım olmadı. sonraki aşama aşılamaya geçtik.

Tabi doktorun senin için en iyi tedaviyi önerecektir canım.

Eşin test verdimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…