Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Eklentiler

• A08F8A97-DD1F-4C97-ACE0-5EB77E8ADCEF.jpeg
    A08F8A97-DD1F-4C97-ACE0-5EB77E8ADCEF.jpeg
    82,8 KB · Görüntüleme: 56
Lh testi yapmisim yanlişlikla canım yaa keşke hcg olsaysı 😅 erken gebelik pozitif görünüyor ama o da çook saat sonra çıktı kuruma çizgisi olsa gerek 🤦🏻‍♀️
😅😅 Valla canım bende yoksa hayatta o kuruma çizgisi bile çıkmıyordu sen genede yarın bir tekrarla umarım sağlıkla seninledir bebiş🙏

Kızlar günaydın. Dün akşam day’s comfort adı olan erken gebelik testinden yaptım. Hiçbir şey çıkmadı. Testi atmamıştım. Bu sabah bir baktım çift çizgi tabi heyecanlandım ama kuruma çizgisidir dedim. Sabah ilk idrarla kaset test yaptım. 1 dakika içinde göz kipraştirmalik ikinci çizgi çıktı. Siz de görebiliyor musunuz?
Hahaha ya sabah eğlencesi oldu bi sevindim okurken sonra süper heyecan mod😄 canım inşallah vardır bişiler de bu lh şakası sana ön hazırlık olur.. Allah nasip etsin kuzucum ❤️❤️
kızlar merhaba tekrar dünkü kan testimi aldım beta 73,66 çıkmış adet tarihim geçmesine rağmen çok düşük değil mi? Şehir dışındayım bi doktorla da görüşemedim
Canım geç döllenme olabilir hemen tedirgin olma artışların katlanıyor mu o önemli.
Gençler benim battan geçti 4 gün, doktor kist ve yara için fitil duphaston ve antibiyotik verdi kullanıyorum. Ancak ve ancaaaak umarım hamile değilimdir dediğim bir ana geldim 🤣 ne gebelik ne adet belirtisi yok 🤣 mikemmel bir aydan selamlar
Hahaha ne kadar eğlenceli bir gün 😍 sen test yapmadın mı peki? Bu kadar sabır muazzam 🙈

Sen o kadına gitme kuzum alttan muayene etmesi lazım benim bata 4 gün var ama o kadar iyi tanıyorum ki vücudumu tepkileri regl tepkisi o yüzden umudum yok
Son kez gidicem bakalim oturuyo yerinden kalkmiyo bi bak bakalim belki kist var yada başka bise var hormon testi icin gidim sonra kalıcam başka yere

kızlar selam kadın doğumcudan geliyorum. bu sefer özele gittim. doktor adam akıllı muayene etti. polikistik overin var dedi. gösterdi bana oluşumları. ben de devletteki doktor ooo birsürü yumurtan var korkma demişti dedim. öykümü de ayrıntılı aldı. yıllardır polikistik over olduğumu bilmeden yaşamışım resmen. tedaviye başladı diyabet ve Polk over için ilaç verdi eşimin sperm sonuçlarını gösterdim ona da promenk verdi. regl olunca gelirsin ilaca başlarız yumurta büyütmek için sonra aşılama sonra olmazsa tüp diye ilerler. rahim filmini de ilerleyen zamanda çekeriz dedi. o kadar sinirlendimki devletteki doktorlara resmen salladı her ikisi de sperm hızı düşük ilaca gerek yok diyo bilmem ne. pko olduğuma çok üzüldüm ama farkedilmesine ve tedaviye başlanmasına da sevindim. yüsrü saolsun pko olabilir misin demişti çok yumurta o anlama gelebilir diye. bu grupta sizden çok şey öğreniyorum iyi ki varsınız

kızlar selam kadın doğumcudan geliyorum. bu sefer özele gittim. doktor adam akıllı muayene etti. polikistik overin var dedi. gösterdi bana oluşumları. ben de devletteki doktor ooo birsürü yumurtan var korkma demişti dedim. öykümü de ayrıntılı aldı. yıllardır polikistik over olduğumu bilmeden yaşamışım resmen. tedaviye başladı diyabet ve Polk over için ilaç verdi eşimin sperm sonuçlarını gösterdim ona da promenk verdi. regl olunca gelirsin ilaca başlarız yumurta büyütmek için sonra aşılama sonra olmazsa tüp diye ilerler. rahim filmini de ilerleyen zamanda çekeriz dedi. o kadar sinirlendimki devletteki doktorlara resmen salladı her ikisi de sperm hızı düşük ilaca gerek yok diyo bilmem ne. pko olduğuma çok üzüldüm ama farkedilmesine ve tedaviye başlanmasına da sevindim. yüsrü saolsun pko olabilir misin demişti çok yumurta o anlama gelebilir diye. bu grupta sizden çok şey öğreniyorum iyi ki varsınız
Canım devlet hastanelerinin hasta yükü çok fazla bence oyüzden de hızlı hızlı ilgilenmedim bakıyorlar. Ben ilk defa kontrol için devlet Hastanesi'ne gidip gebelik düşünüyorum bi kontrol yapabilir misiniz dedim? Adam hemen bi ultrason ile bakıp 2 kelime etti ve folik asiti elime tutuşturup eşinle sık sık ilişki yaşa diyip yolladı. Benim d vitaminin falanndüşük bi bakar mısınız dedim gerek yok dedi. Sonraki ay özele gittim güzelce anlatarak daha ayrıntılı şekilde bilgiler paylaşarak muayene etti. Yani imkan varsa özel her zaman öncelikli tercih olmalı.

Plansız 1 ay, planlı 4 ay topla da 5 oldu canım ama ben neye üzülüyorum biliyor musun benim eşim dindar biraz. Zamanı gelince olur diyor hep ama bende istiyorum ki milletin kocası gibi hayatım adet oldun mu test yaptın mı sonuç ne üzülme daha erken belki birkaç gün sonra pozitif olur desin. Yada araştırma yapsın bak bu iyiymiş bunu mu denesek desin, yani en azından bu sürecin nasıl ilerlediğini net şekilde bilsin ama yok. M mavili_yeshll mesela pekmez almıştık onu bile bekliypr ki ben götürüp ağzına koyayım kendisi asla düzenli gidip yemez
İNan milletin kocası da hiç böyle değil
Bu forumda okuduğum ve çevremde gördüğümle göre hep kadınlar çabalıyor bu işlerde

X