Mavi__Kelebek Meme Estetiği

Bu ay 3 defa adet oldum. Ve hala devam ediyor. Moralim inanılmaz bozuk. Hemoglobin yerlerde. Hormonlarım saçmaladı. Dolayısıyla doktora gittim ve acilen doğum kontrol hapına başladım bugün. ÖMRÜMDE İLK DEFA BU HAPI KULLANIYORUM VE DENK GELDİĞİ ZAMANA BAK! Doktor tamamen stres dedi. Atanamamak, ameliyat, sigarayı bırakmak, 30 yaş, ev, eş, anne-baba hasreti, memlekette olup bitenler yüzünden herhalde. 2 ay kullanmak zorundayım. Muayeneye 4 gün kala başıma gelebilecek en kötü şey değil, hatta korktuğum şeyler gerçekleşmediği için bin şükrediyorum yaradanıma (çikolata kisti, miyom ..) ama psikolojik olarak zaten zorlandığım ameliyat fikrine bir çivi daha çaktı .. Doktor ameliyat olabilirsin dese de prospektüs pek aynı fikirde değil, büyük operasyonlarda hapı bırakın diyor.. Hatta çok güvendiği ve İstanbulda da birçok ünlüyle çalışan bir doktor arkadaşını tavsiye etti bana. Özel hastanedeydi muayenem, ve aynı hastanede forumlarda tanınmış bir doktor çalışmasına rağmen onu önermedi. Önerdiği doktora da muayene olacağım. Kadın olmak zaten zor iş de, KADIN gibi görünüp kadın olmak daha zor iş !

Cnm dogum kontrol hapin degil ama kan degerlerin dusuk ise hic bir doktor asla ameliyata almaz kan degerlerin normali seyredene kadar , cok gecmis olsunnn

Allah da senden razı olsun :KK16: Zaten sen ve avalonod bana el uzatıp, bilgi verip yüreklendirmiştiniz beni, hiç unutmuyorum... İşte hiç ummadığım sorunlar çıktıkça belim bükülüyor.. İnşallah sağlıkla ameliyatımı olurum da okuturum sizlere, maşallah 40 çıkmış senin :KK9: nice 40 ların olsun,sağlıkla olsun....
hiç öyle şimdiden bozma moralini. git muayeneni ol, durumu da anlat haldun beye bakalım ne diyecek. herşeyin bi yolu vardır mutlaka boşa stres yapma. zaten doktorunla tanışınca rahatlayacaksın merak etme cnm...:KK16:

Cevabı hemen yazamadım, eşim geldi yanıma, sarıldı, ağladım az. Allahtan o hep yanımda...
Çok ağlak değilimdir aslında, noluyor bilmiyorum.. Hayallerinin dibine kadar gelip, ulaşacak mıyım ki diye bakıyorsun ya dolmuş gözlerle, zor iş.
Senin derdin de en az benim kadar iç karartıcıymış.. Çok sevindim sapasağlam olmana... Dediğin gibi oldum oldum, hem hap için, hem sınavlarım için, hem yaz mevsimi sıkıntılarını asgariye indirmek için.. Doğum kontrol kullanmaya başladım ya ameliyat günü hasta olursam diye önlem almak zorunda kaldık demişsin önleminiz neydi ?

Cnm hic birsey moralini bozmasin her iste bir hayir vardir biliyosun , doktorunla konus icini rahatlat once saglik sonra guzelligimiz :) hem bol bol pozitif ol guzel hayaller kur inan hersey hizla duzelir:KK34:

Hadi ya benim değerler yerlerde, kan tedavisi görüyorum. Bu yaz ameliyatı unutayım o zaman ben.. :KK43:

Aylik kan tedavileri uygulaniyor canim normal kan degerlerine ulastiginda ameliyata alanabiliyorsun , onun haricinde ameliyat erteleniyor:KK43: kan yapici seyler tuket ilac haricinde dogal seylerlede takviye yapabilirsn cnm

Bu ay 3 defa adet oldum. Ve hala devam ediyor. Moralim inanılmaz bozuk. Hemoglobin yerlerde. Hormonlarım saçmaladı. Dolayısıyla doktora gittim ve acilen doğum kontrol hapına başladım bugün. ÖMRÜMDE İLK DEFA BU HAPI KULLANIYORUM VE DENK GELDİĞİ ZAMANA BAK! Doktor tamamen stres dedi. Atanamamak, ameliyat, sigarayı bırakmak, 30 yaş, ev, eş, anne-baba hasreti, memlekette olup bitenler yüzünden herhalde. 2 ay kullanmak zorundayım. Muayeneye 4 gün kala başıma gelebilecek en kötü şey değil, hatta korktuğum şeyler gerçekleşmediği için bin şükrediyorum yaradanıma (çikolata kisti, miyom ..) ama psikolojik olarak zaten zorlandığım ameliyat fikrine bir çivi daha çaktı .. Doktor ameliyat olabilirsin dese de prospektüs pek aynı fikirde değil, büyük operasyonlarda hapı bırakın diyor.. Hatta çok güvendiği ve İstanbulda da birçok ünlüyle çalışan bir doktor arkadaşını tavsiye etti bana. Özel hastanedeydi muayenem, ve aynı hastanede forumlarda tanınmış bir doktor çalışmasına rağmen onu önermedi. Önerdiği doktora da muayene olacağım. Kadın olmak zaten zor iş de, KADIN gibi görünüp kadın olmak daha zor iş !
Canım,sen niye bu kadar stres yaptın böyle.. Doğum kontrol hapı kullanmak bu ameliyatı olmaya engel bir durum değilki,kaldıki kendi doktorun kullanmanı önermiş..Ameliyat öncesi anestezi doktoruda bu konuda bilgilendirilir zaten.Olmazsa daha öncesinde anestezi doktoru ile görüşme yapılır ona göre plan yapılır..
Sen kendini üzdükçe,stres yaptıkça vücut iyice dengesizleşir,hormonlar alt üst olur..Lütfen kendine gel biraz..

Bu sabah daha güzel uyandım, çünkü bir rüya gördüm. Alabildiğine mavi, altı cam gibi bir denizin altından yüzüyordum ve bir sürü altın topladım.. Oyun gibiydi, kafamı nereye çevirsem değerli taşlar, altınlar.. Atıyordum cebime. Gözümü açtım, eşim fotoğrafımı çekiyor !! Adam seviyor o şapşik hallerimi niyeyse :KK9:
Diyeceğim o ki; o deniz Kadınlar Kulübü, topladığım değerli taşlar da sizdiniz. Tabi başka türlü de yorumlanabilir rüyam, o deniz Hacettepe, topladıklarım da atama, para, kariyer v.s.. Hangisine yorarsanız artık :KK16:
Daha da güzelleşecek dünyam. Sayenizde, hepinizin.

canım benim leke gibi kanamam gelmeye başlamıştı. doğum kontrole başlayınca kesildi. yani doğum kontrol hapı bazen geciktirici olarak da kullanılabiliyor. hap kullanımını bırakınca relg oluyorsun bu mantıkla hapı içtiğin sürecte de regl olmazsın. Bunu bana doktorum yıllar önce söylemişti. Çekincelerini anlıyorum çok normal. insan iş ciddiyete binince duygusallaşıyor. Annem son güne kadar beni caydırmaya çalıştı oysa ki hep destekti bana o güne kadar. Ama yaza düğünün var ya ameliyatta bişey olursa ya başına bişey gelirse ben sana nasıl izin verdim anlamıyorum diye kendini yedi. Ben ameliyattan çıkana kadar da hep ağlamış.Güzel düşünmek lazım 1 aydan fazla oldu ameliyat olalı şuan gayet iyiyim korktuğumuz hiçbir şey olmadı çok şükür.İçini ferah tut olumsuz düşünme sonrası çok güzel. İlk hafta biraz sıkıntılar yaşayabilirsin ama herkes gibi senin de geçicek normal hayatına dönüceksin inşallah. Kararından vazgeçme erteleme bence:)

Anladım canım.. Doktorumla konuşmadan senaryolar yazmayacağım artık. Kesinlikle ertelemeyeceğim. Erteleye erteleye ömrü yarıladım. Benim annem de destek gibi görünüyor ama anne vazgeçtim desem dünyalar onun olur :KK9:

Canım çok sevindim senin adına, ben de muayene günü alabilsem bir.. :/ Görev için başka şehirde olunca şu muayene olayını halledemiyorum.

Bir şey sorucam, ben temmuz başı muayene olsam ameliyat gününü en erken ne zamana alabilirim acaba? Özel belki erkene verir de ben üniversite hastanesinde olmayı düşünüyorum. Bir bilginiz var mı bu konuda kızlar?

Çok teşekkürler canım, daha önce söylediysen dalgınlığıma ver, hangi şehirde olmak istiyordun ameliyatını ? Ameliyat günü özelde de 1 hafta içinde bile olabiliyor, devlette de.

Cnm dogum kontrol hapin degil ama kan degerlerin dusuk ise hic bir doktor asla ameliyata almaz kan degerlerin normali seyredene kadar , cok gecmis olsunnn

Dün test yapıldı ama sadece gebelik içinmiş.. Muayeneden 2 saat sonra doktoru aradım negatif dedi, hiç değerler konusuna girmedi. Sanırım Hacettepede öğreneceğim bunu da. Senin hayallerin artık avuçlarında dream, umarım benim de olur, canım benim....

Canım,sen niye bu kadar stres yaptın böyle.. Doğum kontrol hapı kullanmak bu ameliyatı olmaya engel bir durum değilki,kaldıki kendi doktorun kullanmanı önermiş..Ameliyat öncesi anestezi doktoruda bu konuda bilgilendirilir zaten.Olmazsa daha öncesinde anestezi doktoru ile görüşme yapılır ona göre plan yapılır..
Sen kendini üzdükçe,stres yaptıkça vücut iyice dengesizleşir,hormonlar alt üst olur..Lütfen kendine gel biraz..

ben doğum kontrol hapı kullanıyorum ve gecen hafta ameliyatımı oldum
bir sorun oluşturacagını söylemediler.
zaten doktorun da ameliyat öncesi anestezi doktoru da kullandığın ilaçları soruyor..

hiç öyle şimdiden bozma moralini. git muayeneni ol, durumu da anlat haldun beye bakalım ne diyecek. herşeyin bi yolu vardır mutlaka boşa stres yapma. zaten doktorunla tanışınca rahatlayacaksın merak etme cnm...:KK16:

Tamam canım.. Sen de baş fikir verenlerimden biri olarak ayrı yerdesin..
Dün azcık afalladım, bugün daha iyiyim. WhatsApp dan yazıcaktım neredeyse Haldun Beye derdimi,bekleyemedim 3 güncük :KK9:
Desteğin için çok teşekkür ederim tekrar :KK16:

Cnm hic birsey moralini bozmasin her iste bir hayir vardir biliyosun , doktorunla konus icini rahatlat once saglik sonra guzelligimiz :) hem bol bol pozitif ol guzel hayaller kur inan hersey hizla duzelir:KK34:

Senin kalbin tertemiz, bana da bir dua yer ayır oradan olur mu :KK16:

Dün test yapıldı ama sadece gebelik içinmiş.. Muayeneden 2 saat sonra doktoru aradım negatif dedi, hiç değerler konusuna girmedi. Sanırım Hacettepede öğreneceğim bunu da. Senin hayallerin artık avuçlarında dream, umarım benim de olur, canım benim....

İns cnm benm dualarim sizinle hakkinizda hayirlisi olsun insallah , benden daha guzelleri sizde olsun cnm

Çok teşekkürler canım, daha önce söylediysen dalgınlığıma ver, hangi şehirde olmak istiyordun ameliyatını ? Ameliyat günü özelde de 1 hafta içinde bile olabiliyor, devlette de.

Ben Kocaeli'de olmak istiyorum ama şu an iç anadoluda bir şehirdeyim. Temmuzda döneceğim Kocaeli'ye maalesef.. Eylüle kadar ameliyatı olmayı düşünüyordum gün alabilirsem.

Tam ameliyat arifesinde içmek zorunda olmak çok korkutuyor beni canım...Ameliyat öncesi hapı bırakmak zorunda kalıcam, ama o zamana adet düzene girmiş,kanama durmuş olacak. Zaten stresle başlayan bu bela, ameliyattan 1 saat önce yine aynı sebepten nükseder de operasyon iptal olur, hatta bu dengesizlikten vücudum da napıcağını şaşırır diye korkuyorum. Ertelerim ertelemesine de bu cesareti bulur muyum bıraktığım yerde, onu bilemiyorum. Doktorlarım ertelerse boynum kıldan ince tabii, sağlığımdan öte önemli şey yok. Ama nasıl istediğimi biliyorsun...

ben doğum kontrol hapı kullanıyorum ve gecen hafta ameliyatımı oldum
bir sorun oluşturacagını söylemediler.
zaten doktorun da ameliyat öncesi anestezi doktoru da kullandığın ilaçları soruyor..

Ne mutlu çok sevindim adına.. Evet benim doktorum da sorun olmaz dedi, ama hapı bıraktığım an kanamam olur mu diye korkuyorum, ara kanaması yapıyormuş çünkü. Kan küf işi olmasa, inan böyle dertlenmezdim..

X