Cilt Bakımı Ürünleri Mavi Anemon Çiçeği mucize mi ? Kullanan var mı ?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

begooonya

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
743
21
kızlar yaa bi krem araştırıyorum şu günlerde ama alsam mı hala karar veremedim,
marka önemli değil, mavi anemon çiçeği içeriği olan bir krem hiç kullandınız mı,kullandıysanız tavsiye eder misiniz ?

ben de bu kremi derya baykaldan duydum tvde (belki markası farklıdır bilmiyorum marka vermedi ama önemli olan içerik ),o da kullanıyormuş da öyle araştırayım dedim

aşağıdaki açıklamaları satışı yapılan siteden direkt kopyaladım,acaba ne kadar iyi yaaa ?? ne dersiniz,kullananların yorumlarını bekliyorum

ılvina Mavi Anemon Yoğun Kinetin Cilt Kremi Ne Yapar ?

ılvina Mavi Anemon Çiçeği Kremi cildinizin sağlığını korumaya yaşlanma ve güneşe bağlı hasarları düzeltmeye yardımcı

olur.Cildinizin daha fazla nem tutmasını sağlar.Çillerin ve lekelerin görünüşünü düzeltmeye yardımcı olur.

Kullanımı

Daha iyi sonuç için temiz cilde sabah ve akşam masaj şeklinde uygulayınız.

ılvina Mavi Anemon Nasıl Etki Gösterir ?
  • ılvina Mavi Anemon Çiçeği Kremi ciltten su kaybını azaltan bariyer mekanizmasına etki ederek,cildin nem koruma yeteneğini % 25 e kadar arttırır.Tüm cilt tiplerine uygundur.Bu ürün hipoalerjeniktir.
  • Non-komedojenik olduğundan vilt gözeneklerini tıkamaz.
  • ılvina Mavi Anemon Çiçeği Kremi,aynı zamanda piyasada bulunan üstün dermatolojik nemlendiricilerden biridir

Kinetin
  • Kanıtlanmış anti-aging etki
  • Anti - oksidan etki
  • Hiperpigmentasyonda etkili
  • Kırışıklıkların görünümü düzeltmede yardımcı
  • Etkili nemlendirici özellik

Nilgün Belgün sayesinde krem satışları patladı

Tiyatrocu Nilgün Belgün, Kanal D’de yayınlanan "Sabah Sabah Seda Sayan" programında iki yıldır kullandığı anemon çiçeği kremi sayesinde cildinin güzelliğini koruduğunu söyledi. Mavi anemon çiçeğinden üretilen ürünlerin satışı bir anda patladı.

Nilgün Belgün, geçtiğimiz günlerde konuk olduğu "Sabah Sabah Seda Sayan" programında, hassas temizleme köpüğü, kinetin içeren destekleyici serum, göz bakım kremi ve cilt bakım kremiden oluşan ürünleri iki yıldır ABD’den getirttiğini, Türkiye’de satışa sunulduktan sonra bunları eczaneden almaya başladığını söyledi. Belgün, ürünlerin ABD’de Brad Pitt, Jenifer Ariston gibi Hollywood yıldızları tarafından da kullanıldığını belirtirken, "Ben dört ürünü de kullanıyorum. Özellikle cilt kremi botoks etkisi yapıyor. Türkiye’de de Amerika’daki fiyatıyla satılması çok iyi oldu" dedi. ışte bu sözler, kullandığı kozmetik ürününün satışlarında patlama yarattı.
Amerika’da anemon çiçeğinden üretilen, ülkemizde de şubat ayından beri satılan ürünlerin Türkiye’deki satış müdürü Dr. Kaan Oran, Kinerase cilt bakım ürünlerinin Amerika’da 2,5 yıldır satıldığını, Valeant ılaç’ın ise Türkiye pazarına şubatta Kinerase ürünleriyle girdiğini söyledi. Ürünlerde kullanılan kinetin maddesinin dünyada sadece Valeant ilaç tarafından 0.1 oranında etkin kullanım hakkının olduğunu belirten Dr. Oran, "Mavi anemon bitkisi ısviçre’de yetişiyor ve baharın habercisi. Mavi anemon bitkisinden üretilen kinetin maddesinin ise üç etkisi var. Çok iyi nemlendiriyor. Güneşe bağlı oluşan lekeleri gideriyor. Oluşmuş kırışıklıkları ortadan kaldırıyor. Kinetin vücutta var olan bir molekül olduğu için ürünler hücre düzeyinde etki yapıyor. Klinik çalışmalar dışarıdan deriye uygulandığı zaman cilt hücrelerinin yaşlanmasını da geciktirdiğini gösteriyor" dedi.
Son 2 haftadır ürün yetiştiremiyoruz

Valeant ilaç tarafından Anemon çiçeğinden üretilen ürünlerin 2005 New York Moda Haftası’nda kullanıldığını da söyleyen Dr. Oran, şubattan beri ürünlerin ıstanbul’da 100 eczanede satıldığını, ancak son 2 haftadır satışların patladığını ve ürün yetiştiremediklerini anlattı. Dr. Oran, makyajla kullanılabilen ve 25 yaşından itibaren tavsiye edilen ürünün akneli ve alerjik ciltlerde de kullanılabileceğini belirtti.

Etkisini 1 ayda gösteriyor

Ciltteki bir hücrenin döngüsünün 28 gün olduğunu söyleyen Dr. Kaan Oran, kremin kırışıklıklar üzerindeki etkisini ilk ayda gösterdiğini, sabah akşam düzenli kullanılırsa üç ay kullanıldıktan sonra çok belirgin bir etki yarattığını belirtti. Ayrıca ürünler yüzün yanı sıra omuz, dekolte ve boyun için de kullanılabiliyor.

Kaynak: Yeliz ÖZ / Hürriyet - Kelebek

Anti-Aging (Yaşlanmayı Geçiktirme) Nedir ?

Bilim adamlarının gençliği korumanın sırrını keşfetmek için uzun yıllardır yaptıkları yoğun araştırmalar sonucu yeni bir yöntem ortaya çıktı: Anti-Aging. Bu yöntemin hedefi, uzun yıllar gençliğinizi korumak ve fit kalmanızı sağlamak! Anti-Aging yöntemine göre, önemli olan ne kadar uzun yaşadığınız değil, bu yaşadığınız süreyi ne kadar kaliteli değerlendirdiğiniz! Artık şunu biliyoruz ki gençliği uzatıp yaşlanmayı geciktirmek mümkün. ınsan ömrü 125 yaş sınırlarını zorlayacak yakında. Hem de ileri yaşlarda, orta yaşlıların dinçliği ve zindeliğiyle! Bunu başarmak için yapmanız gereken, bilince dayalı sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek ve Anti-Aging uzmanı doktorunuzun önerilerini dikkate almaktır.

Yaşlanmanın pek çok sebebi var, ama en önemli 3 faktörü büyük ölçüde kontrol edebiliriz: Serbest radikaller, hormonların azalması ve sağlıksız yaşam. Siz de bu faktörlere savaş açarak, uzun yıllar gençliğinizi koruyabilirsiniz. Serbest radikaller: Nefes alıp verirken vücuda giren oksijen, aynı zamanda "serbest radikal" denilen, elektronlarını kaybetmiş zararlı maddelerin ortaya çıkmasına neden oluyor.
Serbest radikaller, buldukları dokularla birleşerek, onları, fonksiyonlarını yapamaz hale getiriyor. Bu etki 30 yaşında başlıyor, 40´lı yaşlarda artarak ilerliyor ve 50´li yaşlardan itibaren dramatik bir şekilde çoğalarak farkedilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden oluyor. Glikolizasyon ise konrolsüz şekilde inişler ve çıkışlar göstererek kan şekerinin ve insülinin dokulara zarar vermesine yol açıyor. Güçlü bir anti-oksidan sisteme sahip olmak, oksijene dayalı bir yaşam için en temel gereksinimdir. Tek hücreli organizmalar bile eğer serbest radikallere karşı savunma mekanizması geliştirmemiş olsalardı, hayatta kalamazlardı. Oksijenle yaşayan her organizma bu tehlikeyi etkisizleştirecek sistemlere sahiptir, ancak bunun etkili oluş derecesi büyük farklılıklar gösterir. Örneğin fareler serbest radikalleri durdurmada pek de iyi değildir. Bunların DNA'larının hergün maruz kaldığı serbest radikal hücumu insanlardakine oranla on kat daha fazladır. Fareler sadece birkaç yıl yaşarlar. ınsanlar bu açıdan daha iyi durumdadır. Biz daha uzun yaşıyoruz.
Ne Yapmalı ?

Bedenin serbest radikallerle savaşan üç grup savunma hattı vardır.

1. Birinci hatta; enzim sistemleri yer alır. Bunlar DNA'da mevcut olan bilgilere göre beden tarafından üretilen moleküler araçlardır. Bu enzimler serbest radikalleri uzaklaştırır veya bunların dikenlerini köreltirler.
2. ıkinci hatta; bedende üretilen çok çeşitli biyomoleküller yer alır,bunlar kendi elektronlarını vermek suretiyle serbest radikallerin elektron açlığını giderirler. Bu moleküller, hücre dışı serbest radikal etkisizleştiricileri olarak bilinir. Bunlar kendilerini feda ederek hücre içinde yaşamsal önem taşıyan moleküllere, onların olmak üzere bir elektron verirler.
3. Savunmanın son hattını besinler; bedenin dışardan hazır olarak aldığı maddeler- oluşturur. Bu takviye güçler de kendilerini feda ederek işlev görürler.
Birinci gruptaki enzimler vücudumuzun doğal işleyişi içinde yer alırlar. Eğer dış etkiler sebebiyle (sigara, kirli hava soluma, stres yoluyla biriken toksik yük) yetersiz kalmışsa Bio-Oksidatif tedaviler sınıfına giren ozon/oksijen tedavisi gibi yöntemlerle takviye etmek gerekebilir.
Bu enzimler, üçüncü grupta geçen ve dışardan hazır olarak alınan besinler ve kendilerini feda ederek etki gösteren biyokimyasal maddelerden (vitaminler gibi) bin kat daha etkilidir. Örneğin, E vitamini yırtıcı bir açlık içinde bulunan bir serbest radikali doyurmak için bir elektronundan vazgeçer ve böylece aslında kendisi bir serbest radikal haline gelir.
DR.M.ALı BARS
Akupunktur ve Medikal Estetik Tabibi

merhaba begonya bende bu aralar bunu araştırıyorum..sen sorularına yanıt buldun mu?

selam mavisari,açıkçası hiç bir kullanıcı yorumu bulamıyorum,burda da kullanan yok sanırım.
krem gördüğüm sitede 40 civarıydı
henüz almadım ama belki önümüzdeki ay alır denerim yani kesin almaya kararlıyım

aynı anemon çiçeği içerikli krem DERMODAY"da da mevcut forumdan kullanan pek yok yani n.belgün her yanı botokslu bir ünlü olarak pek inandırıcı biri değil kklı kızların tecrübelerinin paylaşımını tercih ederimmm

Son düzenleme:
inanmıyorum yaaa resmen başka bi reklamı alıp kendileri için kullanmışlar yaaaaaaaaa olaya bak

evet cidden benim de kafam karıştı
ilvina 40 civarı ( ki inandırıcılığı şüpheli )
dermoday 70 civarı
kinerase 170 civarı
pardon da yuuuh diyorum yani ben bu farklara
nedir bu marka farkı mı sadece

Begooonyacim, gercekten :çok üzgünüm: ,ama artik her yerde her seyin sahtesi uretildigi bir zamandayiz(Cin pazari sag olsun :mymeka: ). Daha dikkatli olmak lazim. Ve almadan once iyice arastirmak.
P.S. Bak simdi ,ben de cok merak ettim CADIARZU .Bize gelismeleri mutlaka yaz!

Son düzenleme:
haklısın canım yaa

bakalım birine karar verip alıcam ve denicem.kullanmaya başlayınca haber veririm mutlaka.

inanmıyorum yaaa resmen başka bi reklamı alıp kendileri için kullanmışlar yaaaaaaaaa olaya bak

evet cidden benim de kafam karıştı
ilvina 40 civarı ( ki inandırıcılığı şüpheli )
dermoday 70 civarı
kinerase 170 civarı
pardon da yuuuh diyorum yani ben bu farklara
nedir bu marka farkı mı sadece

Benim kinerase kullanan bir tanıdığım var...açıkcası mavi anemon çiçeğinide ondan duydum..ona çok faydası oldu..hatta 47 yaşında ama cildi kesinlikle benden iyi duruyor..Botoks etkisi yapmış krem kendisi öyle diyor...diğer markaları senden öğrendim begonyaa..n.belgünün kullandığıda kinerase diye biliyorum...

sağol canım
kampanya oldukça iyi aslında

ben mavi anemon çiçeğini duymadan önce kineraseyi duymuştum aslında ama kinerasenin bu çiçeği içerdiğini bilmiyordum.

ya bu çiçeği bulup biz mi yetiştirsek ezip ezip süreriz :))

kaydirigubbakcemile3 fena fikir değil aslında zaten bu aralar doğal şeylere takmış durumdayım...delikafadulden

Ah bu Kinerase benim kullandığım en iyi cilt kremiydi. Kendimi hiç o kadar güzel görmemiştim! :-))) İlaç aldığım bir eczane küçük deneme boyundan vermişti, kullanmıştım ben de . Aşık oldum o kreme ben :asigim: Ancak fiyatı dolayısıyla bir daha kavuşamadık :a015: İlk çıktığında da çok pahalıydı. Aynı içeriği kullandığı iddia edilen diğer markaları hiç duymadım ama mavi anemon çiçeği, Kinerase'yı görünce yazmadan geçemedim. Aslında dermokozmetik ürünler satan bir eczaneden küçük bir deneme boyunu sorsanız hem hesaplı olur hem de sizi nasıl etkileyeceğini öğrenirdiniz.

bende bir sorun var heralde bana bir faydası dokunmadı hatta cildimi yeterince nemlendirmedi bile
sürdükten sonra hala kupkuruydu ben bi faydasını göremedim ama herkesin cildi aynı tepkiyi verecek diye bişey yok tabi:nazar:

ben kullanıyorum ve gerçekten cildimde ki özellikle yüz bölgemdeki tüm güneş çillerini yok etti tavsiye ederim.

merhaba papatya,

mail adresime gelen bilgilendirmeye göre ürünü aldığın sitenin linkini vermişsin.direkt link olarak verdiğin için sanırım şu anda mesajında silinmiş görünüyor.dediğin bilgelokmanhekim'in sayfasını inceledim ancak anlamadığım bir nokta var yardımcı olursan sevinirim.

sitede ürün fiyatı 45 tl görünüyor.
piyasada şu an 40 civarı ilvina markası var
bir de dermoday var o da 70 civarı
kinareseden hiç bahsetmiyorum :)

şimdi bu ürün açıklama sayfasında ilvinanın fotosu var,altında dermoday ürünleri şöyle böyle diye açıklama yapmışlar,direkt dermoday marka ismini kullanmışlar,onun altına da ilvina şöyle böyle diye etmişler :))) yani ürün açıklamalarını ortaya karışık yapmışlar ama bari böyle bişey yapacaklardı bari marka isimlerini değiştirselermiş çok komik yaaaa :))))

neyse benim sormak istediğim sana ilvina mı geldi dormoday mi geldi :))
memnun olduğunu söylediğin elindeki ürünün markası nedir acaba
çünkü ürün sayfasından bunu anlamak çok zor :))

kinerase bende almıştım 3 al iki öde kamyası vardı toplam 180tl tutmuştu ben çok memnunum serumu süper tavsiye ederim!hala kampanya var kaçırmayın derim!

Son düzenleyen: Moderatör:
papatya;
ürün detayını inceledim.detayda zaten iki farklı marka bilgisi verilmiş.incelediğim sayfa da aşağıdaki gibi,aynı üründen bahsediyor olmalıyız.sitede başka mavi anemon yok.dermoday demiş ilk olarak,o da ayrı bir mavi anemon markası onu demek istedim ve fiyatı da farklı piyasada şu an.yani bir ürünü açıklarken iki marka adı kullanmış ama sattığı tek marka.
sadece ilvina yok mavi anemon olarak.nilgün belgünün kullandığı da kinareseymiş,o da başka bir mavi anemon markası ve fiyatı da iki markadan da olduuuuuukça farklı zaten
senin elindeki ilvina ve memnun olduğunu söylüyorsun,dikkate alıcam teşekkür ederim.
ben de ilk olarak ilvinayı denemek istiyorum.

Mavi Anemon Çiçegi Anti-Aging Kremi :

ma.jpeg
SATIŞ FİATI: 45 TL
KARGO ÜCRETİ BİZDEN!!

1503791.jpg
Mavi anemon bitkisi Isviçre’de yetisiyor ve baharin habercis.iKlinik çalismalar disaridan deriye uygulandigi zaman cilt hücrelerinin yaslanmasini da geciktirdigini gösteriyor. Dermoday blue anemone içerdigi yüksek oranda kinetin(N6-furfuryladenine),multivitaminler ve bitki özleriyle çok güçlü ve yogun bir anti-oxidan kremdir.Krem içeriginde bulunan C ve E vitaminlerinin,günesin zararli etkilerine karsi cildin koruma kapasitesini artirdigi bilinmektedir . cildi rejenere ederek yaslanma etkilerini 12 haftalik kullanim sonunda oldukça yavaslatir ve birçok belirtiyi olumlu yönde geri çevirir. Düzenli kullananlarda yasli cilt hücreleri genç cilt hücreleri gibi davranma egilimine girer. Cildin ihtiyaci olan nemi derhal saglar ve epidermis-dermis tabakalari arasina hapsederek nemlilik hissinin uzun süre devam etmesine imkan verir.Dermoday ürünlerinde kimyasal boya ve koku vericiler yoktur.Ürünlerin kendine has kokusu dogal aromatik bitki özleri kullanilarak elde edilmektedir. Her üretim partisi sonunda mikrobiyolojik testler yapilmaktadir.Ciltte irritasyon ve alerji yaratma riski minimize edilmistir.Dermoday blue anemone krem etken maddeler içeren karmasik ve üstün formüllü bir cilt bakim ürünüdür.NİLGÜN BELGÜNÜN GÜZELLİK SIRRINA SAHİP OLMAK İÇİN ACELE EDİN!!

Ilvina Mavi Anemon Yogun Kinetin Cilt Kremi Ne Yapar ?

Ilvina Mavi Anemon Çiçegi Kremi cildinizin sagligini korumaya yaslanma ve günese bagli hasarlari düzeltmeye yardimci olur.Cildinizin daha fazla nem tutmasini saglar.Çillerin ve lekelerin görünüsünü düzeltmeye yardimci olur.
Ilvina Blue Anemone Kullanimi

Daha iyi sonuç için temiz cilde sabah ve aksam masaj seklinde uygulayiniz.
Ilvina Mavi Anemon Nasil Etki Gösterir ?

• Ilvina Mavi Anemon Çiçegi Kremi ciltten su kaybini azaltan bariyer mekanizmasina etki ederek,cildin nem koruma yetenegini % 25 e kadar arttirir.Tüm cilt tiplerine uygundur.Bu ürün hipoalerjeniktir.
  • Non-komedojenik oldugundan vilt gözeneklerini tikamaz.
  • Ilvina Mavi Anemon Çiçegi Kremi,ayni zamanda piyasada bulunan üstün dermatolojik nemlendiricilerden biridir
antiagingoncesonra.jpg
Kinetin

• Kanitlanmis anti-aging etki
  • Anti - oksidan etki
  • Hiperpigmentasyonda etkili
  • Kirisikliklarin görünümü düzeltmede yardimci
  • Etkili nemlendirici özellik

kaydirigubbakcemile3 fena fikir değil aslında zaten bu aralar doğal şeylere takmış durumdayım...delikafadulden

bu bitkinin çiçeği 18 ayda çıkıyormuş :))))

yani bizim anca koca bir bahçeye dikmemiz gerekiyoki çıkan çiçekler bizi 18 ay anca paklar :))))

en iyisi bastır parayı al yaaa :))))
tarımsal faaliyetlerle uğraşamıcam :)

nilgün belgün ün kullandığı kinerase idi arkadaşlar. hatta programlarda mavi anemon çiçekli krem diye bahsederken bir programda ağzından kaçırmıştı yanlışlıkla adını. bizim eski apartmanda bir komşumuz vardı, kadın 43-45 yaşında falandı, ve torunu vardı, ama 35 anca gösteriyordu, nasıl imreniyordum görüntüsüne maşallah diyim. birgün öyle muhabbet arasında konu açıldı bana bu kremi kullandığını söyledi. 40 yaş üstü kişiler kullanabilir demiş ona satan eczacısı. anneme alacağım bende param olunca :))) ilerdede kendime. ama gerçekten kinerase işe yarıyor.

begonya hangini alcan ilviana mı kinerase mi?

ilvina kullananlar çıktı sonunda ve memnun olduklarını söylüyorlar
ben de ilk olarak ilvinayı deneyeceğim,gittigidiyorda daha ucuza buldum
sonuçta içerik aynı iken sadece marka parası verip kinerase almak mantıksız geldi (gerçi içerikleri de birebir karşılaştırmak lazım eksik fazla nedir bilmiyorum )
ama önce denemek lazım tabi,bi test ediyim olmadı diğer markaları denerim :)

X