Bebek Beslenmesi Mastit sonrası hiperlaktasyon

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Ohmama

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2019
3
1
31
Benim Kızım 36 günlük yaklaşık beş altı gündür bende hiperlaktasyon oluştu. Sütün akışı bebeğime hızlı geliyor. Gaz oluyor, emerken karnı gurul gurul. Ağlıyor ama emmek istiyor. Boğazına kaçıyor kusuyor gazında basıncı ile sanırım. günde bir iki kere. Ama ağız, mide dolusu şakır şakır. Ben de endişe ediyorum. Çok emiyor sindiremiyor. Yine de emmek istiyor. Geçtiğimiz haftalarda sol göğsüm şişti taş gibi oldu. Öyle olunca bir gün boyu kanalları açmak ateşi düşürmek için uğraştım. Sürekli sağdım o göğsü. Sanırım o yüzden hızlı bir şekilde akıyor süt. Ön sütten yağlı kısma ulaşamıyor gibi. Ve ön süt şekerli olduğundan gaz yapıyor sanırım, doymuyor sanki. Dün doktora gittik fakat bana sağmamı söyledi ileride sütün azaldığında verirsin vs. Bana hiç mantıklı gelmedi. Zira süt sağdıkça çoğalıyor daha fazla süt üret sinyali veriyor vücuda. Midesi için Gasicon ınf toz saşe verdi. Gaz için Nurse harvey vermişti doğumdan sonra önceki doktorum. Bu gittiğim doktor hiç bir işe yaramıyor bitkisel diye pazarlıyorlar deyip mestil damla verdi. Bugün bir kere kakası yeşildi. Elimle makas yapıyorum. Sırt üstü emziriyorum. Vs vs. Gaz sancısına uyuyamıyor ama emmek istiyor karnı gurul gurul. Doyduğun mu anlamıyor mu acaba. Emzik mi versem. Yada ne kadar isterse emmesine müsaade etmeli miyim.? Yada ne yapmalıyım sizce? Teşekkür ederim

Merhabalar siz yazalı cok olmus ama şimdi aynı dertteyım cozum bulabıldınız mı veya sonrasında degısıklık oldu mu hiç
Ben de bayağı caresızım
Tesekkurler

Merhabalar
Yasadıklarınız aynı ben 45. Gunluk bebeğim cozum bulabıldınız mı
Cok tesekkurler

Merhabalar
Yasadıklarınız aynı ben 45. Gunluk bebeğim cozum bulabıldınız mı
Cok tesekkurler
İnstagramda anne sütü doktoru diye bir hesap var onu takip etmenizi öneririm, postlarında hiperlaktasyon ile ilgili öneriler var. Onun dışında blok emzirme, emzirirken geriye yaslanmak işinize yarayabilir, birkaç pozisyon daha var bebeğinizin rahat edebileceği. Sütü sağmamaya çalışın, arttırıyor çünkü; ama mesela blok emzirdiniz ve bir göğsünüz acı verecek kadar şişiyorsa şu mochi gibi aletlerle önden rahatlatacak kadar süt toplatıp sonra emzirebilirsiniz. Henüz daha çok yeni annesiniz, vücudunuz hala kontrolsüzce süt üretiyor muhtemelen, 3-4 ay civarı göğüsleriniz terbiye de olur inşallah daha eahat emzirirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…