MART 2022 Tüp Bebek Transfer Olacak Arkadaşlar🍀

CYdA

Rabbi! Heblî mines-sâlihîn. 🤲🏻
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2013
656
873
MART 2022 Tüp Bebek transfer olacak arkadaşlar öncelikle merhaba
33 yaşındayım. Haşimato tiroidi hastasıyım. 2.5 yıllık evliyim ve ilk 1 yıl anne baba olmayı düşünmedik. İlaç kullanmadan yumurtlama günlerime dikkat ederek korunduk. 2. Yılımızda istedik ancak bir türlü olmadı. Hsg çekimi yapıldı sorun yok, Amh değerim normal derken eşime spermiyogram testi yaptırmaya gittik, üroloğa muayene oldu. 1. Derece varikosel çıktı ve spermlerinde ileri hareket sınırdan biraz düşük çıktı. Bütün bu test,muayene,usg vb. derken ben o ay yani geçen yıl nisan ayında spontan ikiz gebeliğe hamile kaldım. Ne yazık ki düşük riskim vardı ve sonrasında da kalp atımı duyamadık. 10. Haftada Haziran 2021 de gebeliğim sonlandırıldı. Öylesine yıkılmıştım ki. Sürpriz bir şekilde bebeklerimin haberini aldığımda ne kadar mutlu olduysam, son anda da bir o kadar yıkılmıştım. Zor bir süreçti.
Sonrasında ilk adetim oldu, tekrar denemeye başladık ve 8 ay geçti olmadı. Düşündük, taşındık Ocak 2022 de adetimle beraber Tüp Bebek merkezine gitmeye karar verdik.
Benim tüp bebek hikayem 21 Ocak 2022 de başladı anlayacağınız
Doktor ilk ay için yasmin başladı, yasmin bitimi adetimin 2. Günü kontrole çağırdı. Tedavime aynı gün 16 Şubat 2022 Gonal-f ile başladık. 19 Şubat 2022 de kontrole çağırdı. Yumurtalarım 10 ar mm olmuştu. Gonal-f devam ve 20 Şubat yani bugün için Cetrotide de eklendi. Her akşam 2 sini göbeğimden yapıyor eşim 22 şubat salı günü tekrar kontrole gideceğim. Muhtemelen 25 şubat Cuma Opu olur diye tahmin ediyorum. Her şey yolunda giderse de Mart 2022 ilk günlerde transfer olur diye tahmin ediyorum. Umarım hepimiz için her şey en hayırlı şekilde yolunda gider.
Duygusal olarak hem çok heyecanlıyım, hem de burukluk var. Bir de göbeğimde iğne izlerimle, hepinizi kucaklıyorum.

Merhaba Benim de muhtemelen martta olacak transferim. Aslında bu ay olacaktı ama transfere 4 gün kala covid oldum, şimdi mart adetini bekliyorum tekrar transfer hazırlığına başlayacağım, benimki ay sonuna kalır büyük ihtimalle.
Ben daha önce 4 kez doğal yolla gebe kaldım 1 düşük, 3 dış gebelik yaşadım. Sonuç olarak tüplerimi aldırıp tüp bebeğe başladım. Bu 4. denemem olacak.
Hayırlısı olsun hepimiz için, inşallah güzel sonuçlanır

Merhaba, ben de bu ay tüp bebeğe başlayacağım. Adeti bekliyordum ama bugün damla şeklinde kırmızı akıntı geldi Ve kesildi. Devamı gelmedi. Yarın icin Ne yapacagimi şaşırdım. Siz böyle birşey yaşadınız mi bu süreçte?

Siz daha tüp bebek sürecinde değilsiniz yani normal döngünüzle kıyaslamalısınız reglinizi... benim mesela normal adet düzenim de 1. Gün hafif lekelenme gelir o gun hatta ertesi güne kadar bişi gelmediği olur ve 3. Günü tam olarak sökülürüm.. ama sonucta 2. Günüm bellidir kalamam olmadığı zaman :))) yine de durumunuzu doktorunuzla görüşün elbette...

Bu arada mart ayı transfer olacaklara Rabbim sabır ve kolaylık versin inşallah.... umarım isteyen herkes bu zorlu süreç sonunda evladını alır kucağına... Ben 16 şubatta transferimi oldum, beklemedeyim. Herkese bol şans

Yasmin kullanmıştım ve bittikten 4 gün sonra akşam çok az kahverengi akıntı geldi, 5. Gün de sabah adet oldum. Senin devamı gelir inşallah.

Yasmin kullanmıştım ve bittikten 4 gün sonra akşam çok az kahverengi akıntı geldi, 5. Gün de sabah adet oldum. Senin devamı gelir inşallah.

H hayel12 5. Gün de adet olmamış olursan doktorunu ara. Ben aramıştım. 6. Günü de bekleyelim demişti. Aradıktan bir kaç saat sonra adet olmuştum zaten

Merhabaalaarr bu saatte yazıyorum çünkü sabah doktor kontrolüm var tüp bebek sürecüm başlıcak inşallah ve heyecandan uyku tutmadı Bende pkos var 1 yıldır bebiş istiyoruz hiç gebeliğim olmadı. Bu ay tedaviye başlayabilelim regl gecikmesin diye trisequens kullandım. Benim de cuma ctesi lekelenme olup bugün kanamam başladı. Herkese bu yolda bol şans dilerim

Hadi hayırlısı kontrol sonrası yazmanı bekliyorum heyecanla.

Hakkında hayırlısı olsun , bol şans

Mart başı bende 2.transferim gerçekleşecek.. Bende şurada yerimi alayım… Bizimde erkek infertilitesi..
2.transferi olup doktorun istediği tetkikler varsa ve paylaşırsanız sevinirim…
Doktorum bende sorun olmadığı için sağlıksız embryo diyerek ileri tetkik vermedi… Ama ben yaptırmak istiyorum..

hoşgeldiinnn :)) benim 2. transfer değil ama memorialda görüştüğüm hekim pıhtılaşmayla ilgili yaklaşık 10 tahlil istedi yaptırdım onları benim doktorum istemedi gösterdim sonuçları gerek yokmuş ama sorun yok dedi sonuçlarda.

Benim 6 tane test var.. ana kardiyolipid falan bakılmadı bende..

Trombofili 1 yazanları gene tıbbi genetik bölümü mü yaptı...
ben hastanede çalışıyorum dahiliye hematoloji uzmanına yönlendirdi. gittim bunlar dışarda pahalı diyip biraz uğraştı o da düşüğün yoksa neden istediler vs dedi ama sağolsun isteyebildi testleri canım. üniversitesine hastanelerinde ücretsiz yapılıyor bu testler dedi bilgin olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…