Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

Kımyon çayı dıye bırsey varmıs onu ıçın dıyorlar bence ıhlamur kaynatır gıbı kaynat kımyonu ıç

cnm herşeyin yolunda olmasına sevindim stres yapmadan beklemeye çalış bebişinde maşalalhı valla 3 kiloyu geçmiş daha ne olsun bnmde tahmini 3- 3200 bitiricdek doktorcum öle söledi sağlıklı olsunlarda gelince alırlar kilo zaten normal için beklemen iyi olmuş cnm hakkında hayırlısı olsun güzelim

öyle canım hayırlısı..
benim kız avatarımdaki zilli gibi dalga geçiyor benle
gelsemmi gelmesmmi?????soru işaretleri..
sonra çok beklersin deyip poposunu sallıyor:roflol:

bursercim canım bende öyle biliyorum,eşimde hani süt korurdu dedi.16 sında doktorumla randevum var bi sorayım.

kızlar benim logusalık kanamam kızım 25 günlük olduğunda bitmişti.şimdi adet oldum sanırım kasıklarım ve karnım çok ağrıyor.kızımdada bir huysuzluk hiç uyumuyor,emmeye çalışırkende bas bas bağırıyor emmiyor doğru dürüst.ben anlamadım bu işi ya?gazımda var ama çıkmıyor.çok fenayım.

Canım lohusalık kanamandan sonra kaç gün temiz kaldın? Yani eğer onbeş günü geçmediyse henüz lohusalığın bitmemiştir.Yani kanama 15 günden az durup tekrar başladıysa o adet kanaması değil lohusa kanamasıdır.

Canım lohusalık kanamandan sonra kaç gün temiz kaldın? Yani eğer onbeş günü geçmediyse henüz lohusalığın bitmemiştir.Yani kanama 15 günden az durup tekrar başladıysa o adet kanaması değil lohusa kanamasıdır.

bunu bilmiyordum canım.10 gün olması gerek 15 gün olmadı daha.peki ayın 10 da 40 gün olucak o zaman kesilecekmi?bir daha ki aya mı adet olucam?

Kız bu konu hakkında hıçççç bılgım yok benım valla bız ılk ne zaman adet olacagız

bunu bilmiyordum canım.10 gün olması gerek 15 gün olmadı daha.peki ayın 10 da 40 gün olucak o zaman kesilecekmi?bir daha ki aya mı adet olucam?

40. gün kesilme ihtimali yüksek ama kesilmezse eğer o artık lohusalık olmuyor.Çünkü lohusalık en fazla 40 gün sürer.41. gün gelen kan özür kanı olur.

Bu arada süt koruması herkeste olmuyor sanırım.Bebeğini sık aralıklara günde toplam en az 60 dakika emzirmen ve ek gıda hiç vermemen gerekir.İlk 6 ay içinde ek gıda verilir ve annedede adet kanamaları başlarsa büyük olasılıkla süt koruması olmaz..

ben daha zyade ilkne zman halvet olabileceğizle ilgileniyorum ehuheuehehuehuehuehueheueu

elifzynep çok sağol canım çok işime yaradı.ben mamada veriyoum kızıma.bende olmaz demekki.

aslı emel 40 çıkmadan olmuyor canlarım.doktor bile 6 hafta yok diyor.

Sagol be enelım umudumuzu kırdın bır yerde okudum kadın dogurduktan 2 hafta sonra yapmıs ben sahsen sasırdım bu kadının dıkısı felan acımadımıkı

ben daha zyade ilkne zman halvet olabileceğizle ilgileniyorum ehuheuehehuehuehuehueheueu

Malesef onun için şafak sayıcaz lohusalık bitmeden olmuyor :nazar:

Ya elifzeynep canım bu süt koruması ne demek

Canım doğumdan sonra bazı kadınlar adet görmez ve doğal bir korunma yöntemine kavuşur.Ama herkeste olmuyor bu çok güvenilir değil yani.Süt koruması durumunda cinsel ilişki olursa gebelik meydana gelmez. Ancak bu süre sırasında adet kanaması görülür, ek gıdaya geçilir ya da anne emzirmeyi keserse bu yöntemin koruyuculuğu çok sağlıklı değil.Birde bu süt koruması ilk 6 ay için geçerli.

Kızlar ben yarın hastaneye gidiyorum çantamlabenneyaptımki suni sancı vercekler yani bebeğime kavuşcam heyecanlıyım ne zaman dönerde girerim bilmiyom erdem hastanesinde ki bugün doğanlara bakarsınız koyuyolar resmini adım canan bebişin adı mehmet kaan olcak ama tahminim anca akşama doğru doğar bakarsınız ordan anlarsınız çünkü giremem siteye bi süre eve gelince ancak.

canım bebeğini sağlıkla kucağına almışsındır umarım şansa bak bende yarın erdem de doğum yapıyorum dr kim merak ettim valla

Sagol be enelım umudumuzu kırdın bır yerde okudum kadın dogurduktan 2 hafta sonra yapmıs ben sahsen sasırdım bu kadının dıkısı felan acımadımıkı

ne yapayım gülüm dost acı söyler.bizde aynı durumdayız bizim adam kesicek en sonunda beni.iş olmayınca.

selam kizlaarrrr herkes iyidir umarim suheyla arkadasimizin dogurdugunu dusunuyorum.
AYSHINCE VE BEYAZ LILYUM arkadaslarimizada sabir diyorum gerci ayshince yarin bebisini kucagina almis olacak sanirim.
evet TEBESSUM cum bende sona dogru yaklasiyorum artik heyecan basladi :) sende sezeryan demek saka gibi oysa normal dogumu en cok destekleyenlerden biriydin neyse hayirlisi olsun diyelim sikma canini.

ya kızlar dr eşyalarını al öle gel dedi yarın için 40 hafta doldu kasılmalarım hariç bir belirtim yok sizce beni muayne edip tekrar geri yollarmı yaa???

ya kızlar dr eşyalarını al öle gel dedi yarın için 40 hafta doldu kasılmalarım hariç bir belirtim yok sizce beni muayne edip tekrar geri yollarmı yaa???

sen yarın doğuracakmış gibi git muhtermelen doğuma alacak seni yarın had gözün aydın

BALIK (20 Şubat - 20 Mart)

20 Şubat İzlenimci
21 Şubat Candan
22 Şubat Evrensel
23 Şubat Tutarlı
24 Şubat Verici
25 Şubat Bahaneci
26 Şubat Uyandıran
27 Şubat Hakiki
28 Şubat Hoşlanılan
29 Şubat Delikanlı
1 Mart Sanatçı